روش‌های جلوگیری از تاول زدن پا در کفش
روش‌های جلوگیری از تاول زدن پا در کفش

روش‌های جلوگیری از تاول زدن پا در کفش

تاول زدن پا در کفش معضلی است که همه ما حداقل یک بار آن را تجربه کرده ایم. یک جفت کفش جدید می‌تواند به طور کامل کمد لباس شما را سر زنده کند. همچنین می‌تواند ظاهری جدیدی به لباس‌های شما ببخشد و یا یک ترکیب کاملاً جدید ایجاد کند. اما در کنار آن می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و اذیت در پای شما نیز شود. فردی کمپ، متخصص طراحی کفش، می‌گوید: «هنگامی‌که یک جفت کفش چرم جدید می‌پوشید، باعث ایجاد تاول در پا می‌شود. اگر اندازه کفش شما کاملاً مناسب نباشد، کفش جدید می‌تواند باعث سایش و تاول در پای شما شود.» در این مقاله می‌آموزیم که چگونه می‌توانیم از تاول زدن پا در کفش جلوگیری کنیم.

وقتی کفش جدید باعث ایجاد ناراحتی و آسیب پا می‌شود، دیگر تمایل ندارید آنها را بپوشید. در این صورت این جفت کفش جدید که زمانی باعث ایجاد هیجان در شما می‌شد، اکنون در کمد لباس گرد و خاک می‌خورد. اما الزاما هر کفشی باعث ایجاد تاول در پا نمی‌شود. به کمک نکاتی که در زیر بیان می‌کنیم می‌توانید با اطمینان خاطر کفش‌های جدید خود را از جعبه خارج کرده و استفاده کنید.

 روش‌های جلوگیری از تاول زدن پا در کفش

  1. تکنیک اول

کفش جدید خود را هنگام عصر امتحان کنید

علت: زیرا پای شما در هنگام روز نیم سایز متورم‌تر می‌شود؛ به این معنی که کفشی که در هنگام صبح اندازه پا بوده است، در بعد از ظهر ممکن است نباشد. بنابراین، بهتر است آنها را در عصر و یا شب امتحان کنید. در صورتی که کفش اندازه پای شما نباشد، یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید از تاول زدن پا در کفش جلوگیری کنید.

تاول پا در کفش
تاول پا در کفش
  1. تکنیک دوم

 از جوراب پیاده روی استفاده کنید

علت: هنگامی‌که یک جفت کفش جدید می‌خرید، پای شما کم کم به آن عادت می‌کند. کفش چرم به مرور زمان در پای شما شکل می‌گیرد، اما این کار مستلزم گذشت زمان است. برای اینکه به این فرایند سرعت بخشید باید کمی‌ پای خود را حجیم کنید تا چرم به راحتی و با سرعت کشیده شود. به کمک جوراب نه تنها باعث جلوگیری از تاول زدن پا در کفش می‌شوید، بلکه می‌توانید به این روند سرعت ببخشید.

چه زمانی برای تعویض کفش اقدام کنیم؟

  1. تکنیک سوم

پای خود را آماده کنید.

از وازلین استفاده کنید. به این صورت که در قسمت‌هایی از پا که احساس سایش و تاول می‌کنید وازلین بمانید.

علت: یکی از دلایل تاول زدن پا در کفش اصطکاک پا با یک جسم خارجی است. استفاده از وازلین باعث می‌شود تا پای شما در چرم کفش حالت لغزندگی یافته و اصطکاک کمتری ببیند. در نواحی اصلی مانند پاشنه، انگشتان و پنجه پا وازلین بمالید. این نواحی با نیم ساعت پیاده‌روی تاول‌هایی روی خود نشان می‌دهند. بنابراین با چرب کردن این ناحیه آن را از تاول و سایش در امان نگه دارید.

تاول زدن پا در کفش
تاول زدن پا در کفش
  1. تکنیک چهارم

از سشوار برای گرم کردن کفش خود استفاده کنید. به این صورت که در نواحی تاول زده سشوار بکشید تا کمی جا ‌باز کند.

علت: همه کفش‌ها در برخی نواحی باعث تاول زدن پا می‌شوند. برای رفع این مشکل به مدت ۳۰ ثانیه با استفاده از سشوار در نواحی سفت و تنگ که باعث گرم شدن چرم و در نتیجه تاول زدن می‌شود سشوار بکشید. اگر بعد از خرید کفش بلافاصله آن را بپوشید چرم آن کشیده می‌شود. چند بار این کار را تکرار کنید تا سفتی و سختی کفش از میان برود.

نواحی تاول زده پا در کفش
نواحی تاول زده پا در کفش

منبع: thread

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *