چگونگی ماساژ پا برای رفع خستگی بدن و رفع خستگی پا با ماساژ

0 17

رفع خستگی پا با ماساژ

آیا رفع خستگی با انواع ماساژ پا امکان پذیر است؟ چگونه میتوان انرژی بدن را از طریق ماساژ کف پا افزایش داد؟ اگر تمام مدت احساس خستگی می کنید، خواه بخاطر یک بیماری ساده باشد، خواه بخاطر استرس یا یک بیماری مزمن مانند کم کاری تیروئید، خستگی آدرنال یا خستگی مزمن باشد، جای هیچ نگرانی نیست. در اینجا 3 نکته در رفلکسولوژی چینی و چگونگی ماساژ پا برای رفع خستگی را آموزش می دهم که می تواند بدن شما را به تعادل برساند و سطح انرژی شما را تقویت کند.

ماساژ کف پا برای رفع خستگی و یافتن نقطه رفلکسولوژی چینی برای غدد فوق کلیوی

آیا رفع خستگی پا با ماساژ مفید است؟ اگر می‌توان از ماساژ کف پا برای رفع خستگی استفاده کرد، چگونه باید آن را انجام دهیم؟ اگر از خواب که بیدار می شوید احساس خستگی می کنید و برای ایجاد انرژی به قهوه یا نوشیدن قند نیاز دارید یا در کل در بسیاری از اوقات احساس خستگی و بد خلقی می کنید، احتمالا از خستگی غده فوق کلیه رنج می برید.

ماساژ پا برای رفع خستگی است و فرقی نمی کند دقیقا چه نوع خستگی دارید. با این حال استرس طولانی مدت می تواند غدد فوق کلیه را خسته کند. چرا که این غده مسئول قسمت “جنگ و گریز” در بدن ما است. استرس باعث ترشح آدرنالین و کورتیزول در غده آدرنال می شود. اگر همیشه استرس دارید غده آدرنال شما دارد بیش از حد کار می کند و به اصطلاح پرکار است.

ماساژ نقطه رفلکسولوژی چینی برای غدد فوق کلیوی و جریان یافتن انرژی چی (نیروی حیات) غده آدرنال را بهبود می بخشد. با گذشت زمان و با حرکت مداوم انرژی چی در بدن این مساله به یک الگو و امری عادی مبدل می شود.

چگونه می توان نقطه رفلکسولوژی آدرنال (فوق کلیه) را پیدا کرده و ماساژ داد

نقطه رفلکسولوژی فوق کلیوی در کف پای شما واقع شده است. درست مثل بدن تان که در آن کلیه غده فوق کلیه قرار دارد.

نقطه رفلکسولوژی آدرنال - ماساژ پا برای رفع خستگی - رفع خستگی پا با ماساژ
نقطه رفلکسولوژی آدرنال – ماساژ پا برای رفع خستگی

برای ماساژ این نقطه، از بند های انگشت اشاره خود استفاده کنید. انگشت را چرخانده و مچ خود را به عقب و جلو بگردانید ، انگار که دارید دستگیره در می چرخانید. هر بار به مدت 15 تا 30 ثانیه ماساژ دهید و در مجموع حداکثر 2 دقیقه در روز. اگر آن قدر خسته باشید که نتوانید هر روز این کار را انجام دهید، می توانید این نقطه را هفته ای دو تا سه بار ماساژ دهید.

نقطه رفلکسولوژی چینی برای تیروئید

کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که غده تیروئید شما به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نکند و در نتیجه سوخت و ساز بدن شما رو به کندی برود. عملکرد کم غده تیروئید باعث احساس خستگی، تنبلی و افسردگی در افراد می شود. کم کاری غده تیروئید معمولاً در بزرگسالان بیشتر دیده می شود، اما اینطور هم نیست که تیروئید شما یک روز کاملاً کار کند و سپس ناگهان از کار بیفتد. عملکرد غده تیروئید با گذشت زمان کاهش می یابد.

اما این موضوع چه ارتباطی به ماساژ پا برای رفع خستگی دارد؟ جواب: همانند نقطه رفلکسولوژی چینی برای غده فوق کلیه، ماساژ منظم نقطه رفلکسولوژی برای تیروئید نیز می تواند به بازگرداندن تعادل و بهبودی جسم در طولانی مدت کمک کند.

چگونه می توان نقطه رفلکسولوژی تیروئید را پیدا و ماساژ داد؟

نقطه رفلکسولوژی تیروئید - چگونگی ماساژ پا برای رفع خستگی - رفع خستگی پا با ماساژ
نقطه رفلکسولوژی تیروئید – ماساژ پا برای رفع خستگی

نقطه رفلکسولوژی برای تیروئید روی حلقه ی بیضوی انگشت بزرگ پای شما قرار دارد. یکی از این حلقه ها روی انگشت پای چپ و یکی روی انگشت پای سمت راست خود دارید. برای یافتن این نقطه، انگشت بزرگ پایتان را به سمت بالا خم کنید. این امر باعث می شود که ناحیه ای حلقه ای در زیر انگشت بزرگ برآمدگی جزئی ایجاد کند. اگر منحنی درست زیر این برآمدگی را ردیابی کنید، نقطه رفلکسولوژی چینی را برای تیروئید پیدا کرده اید.

به منظور ماساژ پا برای رفع خستگی این نقطه نیز از بند انگشت اشاره خود استفاده کنید. از بالای منحنی درست زیر نقطه بین انگشت بزرگ و انگشت دوم شروع کنید. این نقطه را فشار دهید و منحنی برجسته را با بند انگشت اشاره خود دنبال کنید تا دوباره به لبه داخلی همین قسمت برسید.

پس از این کار، بند انگشت خود را بالا برده و در بالای نقطه مشخص شده قرار دهید و دوباره به سمت پایین حرکت دهید. بین 15 تا 20 دور ماساژ دهید.

نقطه رفلکسولوژی چینی برای کلیه ها و ماساژ پا برای رفع خستگی

هشدار: در صورت بارداری نقطه کلیه را ماساژ ندهید زیرا در طب سوزنی کلیه نزدیک به نقطه ای است که برای القاء زایمان استفاده می شود.

در طب سنتی چینی، کلیه ها “ریشه زندگی” قلمداد می شوند. کلیه ها معدن انرژی و نیروی زندگی شما هستند. اگر کلیه شما ضعیف است طب چینی می گوید که انرژی چی در اطراف کلیه ها حرکت روانی ندارد.

مواردی که می تواند انرژی چی در کلیه را از بین ببرد شامل کار زیاد، استرس، فشار بیش از حد به خود، ورزش بیش از حد، کمبود خواب و برای مردان و فعالیت جنسی بیش از حد است.

همه چیز مثل همین معادله ساده است.

ضعف کلیه = انرژی کم = خستگی

بنابراین در بیشتر مواردی که خستگی حاصل می شود، کمبود انرژی، کم کاری تیروئید، خستگی مزمن و خستگی غده فوق کلیه همگی می تواند ریشه در کمبود کار کلیه داشته باشند. ماساژ نقطه رفلکسولوژی چینی برای کلیه ها می تواند به شما کمک کند تا انرژی نیروی زندگی خود را دوباره برگردانید.

چگونه می توان نقطه رفلکسولوژی کلیه را پیدا و ماساژ داد؟

نقطه رفلکسولوژی کلیه در کف پا قرار دارد. برای یافتن این قسمت، تصور کنید که یک خط افقی پای شما را از نوک انگشت بزرگ تا قاعده پاشنه به نصف تقسیم کرده است.

سپس تصور کنید یک خط عمودی پایتان را از وسط تقسیم کرده و چهار ربع تشکیل می دهد. نقطه کلیه در قسمت بالایی و ربع اول قرار دارد.

نقطه رفلکسولوژی کلیه - ماساژ پا برای رفع خستگی - رفع خستگی پا با ماساژ
نقطه رفلکسولوژی کلیه – رفع خستگی پا با ماساژ

برای ماساژ دادن این نقطه، آن را با انگشت شست فشار دهید و از بالا به پایین بمالید. در صورتی که احساس می کنید کمی این نقطه حساس است کمی عمیق تر فشار دهید و به صورت نقطه ای ماساژ دهید. به طور متناوب می توانید از انگشتان خود برای مالش از بالا به پایین استفاده کنید.

نقطه کلیه یکی از مهمترین نقاط رفلکسولوژی چینی است زیرا سلامت کلیه و دایره طولی کلیه بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارد.

رها کردن سبک زندگی استرس زا و خستگی آور – رفع خستگی پا با ماساژ

طب غربی بر روی شناسایی بیماری و از بین بردن علائم آن در معالجه متمرکز است. طب سنتی چینی و رفلکسولوژی چینی در شناسایی علت اصلی بیماری در شناخت کمبود انرژی چی متمرکز شده است. من شخصاً ترجیح می دهم که به این مشکل در سطح عمیق تری بپردازم. طب چینی بر روی ظاهر فیزیکی بدن تمرکز دارد. برای اینکه سلامتی جسم خود را بهبود بخشید و نشاط شگفت انگیزی را تجربه کنید، باید اول به علت اصلی مشکلی که ظاهر جسم را دچار دگرگونی می کند رسیدگی کنید. تغییر سبک زندگی اصلا کار ساده ای نیست.

برای غلبه بر خستگی، باید به درون خود نگاه کنید. تا چیزی که باعث می شود شما همیشه خسته و بیمار به نظر برسید را کشف کنید. آیا ترس است؟ آیا استرس است؟ آیا ترس از دست دادن دارید؟ آیا از شکست می ترسید؟ اگر میخواهید چیزی که شما را بیمار کرده است پیدا کنید بیرون را هم به اندازه ی درون تان در نظر بگیرید. ساده ترین راه برای شروع، این است که نفس عمیق بکشید، آرام باشید و از لحظه خود لذت ببرید. خیلی ساده به نظر می رسد؟ پس از همین الان شروع کنید.

منبع: chinesefootreflexology

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]
Leave A Reply

Your email address will not be published.