فواید ماساژ کف پا
فواید ماساژ کف پا

فواید ماساژ کف پا چیست و چرا باید ماساژ پا انجام دهیم؟

فواید ماساژ کف پا

فواید ماساژ کف پا چیست؟ چرا این مدل ماساژ برای تمامی نقاط بدن مفید است؟ آیا دلیلی  دارد که ما زمانی ار طول روز خود را به ماساژ دادن کف پا اختصاص دهیم؟ بیایید کمی به بررسی پای خود و فواید انواع ماساژ پا بپردازیم.

پای انسان وزن کل بدن را تحمل می کند، اجازه ی حرکت می دهد و آسایش زندگی وابسته به پا است. علیرغم این مساله، پاها کم لطف ترین عضو بدن هستند. برای مراقبت، انعطاف و سلامت پا، ماساژ پا روزانه برای چند دقیقه ی کوتاه می تواند گزینه خوبی باشد.

ماساژ پا همراه با رفلکسولوژی باعث بهبود سلامت فیزیولوژیکی و جسمی در انسان خواهد شد.

رفلکسولوژی نوعی روش درمانی باستانی است که اعتقاد دارد نقاط واکنشی در پاها وجود دارد که با اندام ها و غدد مختلف بدن ارتباط دارد. یادتان باشد که پای انسان یک شگفتی تکاملی است و قادر به تحمل صدها تن نیرو و وزن شما در حرکت است. پا دارای 42 عضله، 26 استخوان، 33 مفصل، 250،000 غده تعریق و حداقل 50 رباط و تاندون و همچنین تقریباً 15000 پایانه ی عصبی است!

در رفلکسولوژی به نقاط واکنشی (رفلکسی) فشار وارد می شود و باعث سلامتی جسمی می شود. در زیر برخی از مزایای ماساژ پا و رفلکسولوژی برای سلامتی جسم ذکر شده است:

  1. بهبود گردش خون از فواید ماساژ کف پا

فواید ماساژ کف پا بهبود گردش خون در بدن است. به علت کم تحرکی، بسیاری از افراد از عضلات پا به درستی استفاده نمی کنند، بنابراین جریان خون به خوبی در بدن به گردش در نمی آید. همچنین کفش های تنگ و نوک تیز، به ویژه پاشنه بلند، مانع گردش خون می شوند. ده دقیقه ماساژ پا به صورت روزانه در انتقال اکسیژن به سلولهای بدن کمک می کند. این امر برای سلامت بدن ضروری است.

  1. ماساژ کف پا به آرامش کمک می کند

بعد از یک روز خسته کننده و پر استرس، ماساژ پا راهی آرامش بخش برای راحتی بدن است. به ویژه پس از یک روز طولانی ایستادن و راه رفتن که پاها متورم می شوند، نیاز به ماساژ پا بیشتر احساس می شود. ماساژ و رفلکسولوژی 5 تا 10 دقیقه قبل از خواب می تواند باعث ایجاد حس خوب راحتی در بدن شود. به این ترتیب با انجام این عمل شما نیز میتوانید برای بدست آوردن آرامش خود ار فواید ماساژ کف پا بهره ببرید.

  1. ماساژ کف پا خواب را راحت تر می کند

بهترین وقت برای ماساژ پا قبل از خوابیدن است. چون از فواید ماساژ کف پا ، بهبود گردش خون است. همین امر خواب آرامی را برای افراد رقم می زند.

  1. ماساژ کف پا تسکین دردهای بدن

تسکین درد های بدن از فواید ماساژ کف پا بهترین بخش رفلکسولوژی است. اگر ماساژ پا با دقت انجام شود دردهایی مانند سردرد، میگرن، گردن درد، کمر دردهای فوقانی و تحتانی را درمان می کند.

فواید ماساژ کف پا چیست
فواید ماساژ کف پا چیست
  1. از فواید ماساژ کف پا بهبود خلق و خو و جلوگیری از افسردگی است.

ماساژ پا و رفلکسولوژی در مبارزه با افسردگی کمک شایانی می کند. ماساژ نقاط مشخصی از پا برای کاهش علائم افسردگی مفید است. ماساژ دادن این نقاط یا وارد آوردن فشار کنترل شده به صورت 2 یا 3 بار در طول روز و برای چند دقیقه می تواند به رفع علائم افسردگی کمک کند.

  1. ماساژ کف پا باعث سلامت پا می شود

یک روش آسان برای کمک به سلامت پا، ماساژ است. ماساژ به تحریک عضلات اطراف پا کمک کرده، انقباض را کاهش داده و حتی درد مچ پا یا پاشنه را نیز تسکین می دهد. علاوه بر این، ماساژ کوتاه به مدت 5 دقیقه، مچ پا را قوی تر و انعطاف پذیر تر می کند، همچنین از صدمات ناگوار مچ پا و خود پا نیز جلوگیری می کند.

  1. کاهش ورم های پا در زمان بارداری از فواید ماساژ کف پا

ماساژ پا به صورت منظم در دوران بارداری می تواند به کاهش تورم در پا و مچ پا که به دلیل احتباس مایعات به وجود آمده اند کمک کند. این امر در دوران بارداری به خصوص در سه ماهه آخر بارداری امری بسیار رایج است.

نکته ای دیگر: ماساژ پا با روغن زیتون گرم یا روغن نارگیل می تواند درد و التهاب پا را تسکین دهد.

توصیه ما آن است که برای بهرمندی از فواید ماساژ کف پا ، این عمل را روزانه و به صورت مرتب انجام دهید.

منبع: foot.com

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

بهداشت ماشین لباسشویی - کادای

بهداشت ماشین لباسشویی (هرآنچه باید بدانید)

آیا به بهداشت ماشین لباسشویی خود اهمیت می‌دهید؟ در این مقاله به بررسی موضوع بسیار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *