نحوه ست کردن جوراب با کفش
نحوه ست کردن جوراب با کفش

نحوه ست کردن جوراب با کفش مردانه

انتخاب جوراب نقش بسیار مهمی‌ در تیپ و استایل آقایان ‌ایفا می‌کند با ‌این حال، بسیاری از آقایان در انتخاب جوراب مناسب دچار مشکل هستند. بنابراین، در ‌این مقاله درباره ست کردن جوراب با کفش توضیح خواهیم داد. همواره به یاد داشته باشید که به همان اندازه که برای شلوار یا پیراهن خود حساسیت به خرج می‌دهید، برای خریدن جوراب نیز وقت بگذارید. تا همه اجزای لباسی که به تن می‌کنید با یکدیگر هماهنگ باشد.

امروزه تقریباً هیچ قانونی برای ست کردن جوراب با کفش وجود ندارد و تماماً به سلیقه و انتخاب شخصی افراد باز می‌گردد. با ‌این حال، اصولی وجود دارد که باید در هنگام ست کردن جوراب با کفش به آن توجه کنید. در ادامه درباره مدل‌های مختلف جوراب و انتخاب جوراب مناسب با کفش توضیح می‌دهیم.

کفش رسمی ‌و نحوه ست کردن جوراب با کفش

به عنوان قاعده کلی، کفش رسمی‌ کفشی است که دارای تزیینات کمتر باشد. از طرفی رنگ مشکی بیشتر از رنگ قهوه‌ای حالت رسمی ‌دارد. با ‌این حال رنگ قهوه‌ای در سایه‌های مختلف وجود دارد و از ‌این رو دست ما در انتخاب تیپ مناسب با آن بازتر است.

ست کردن جوراب با کفش رسمی

ست جوراب با کفش رسمی

در ابتدا نگاهی بیندازیم به ترکیب کت و شلوار سرمه‌ای پشمی ‌ضخیم که با کفش آکسفورد کپ تو سیاه رنگ ست شده است. جوراب راه راه آبی تیره به رنگ متضاد به خوبی با ‌این تیپ ست شده است. اگر می‌خواهید ‌این تیپ کمی‌ بیشتر جلوه کند، می‌توانید از جوراب آبی ابریشمی‌ با طرح‌های ظریف و یا از جوراب مایل به قرمز ساق بلند استفاده کنید.( اولین تصویر بالا، سمت چپ)

در تصویر دوم (از سمت چپ)، شلوار پشمی ‌سرمه‌ای راه راه به همراه کفش چرم قهوه‌ای با طرح بروگ (سوراخ دار) ست شده است. جوراب راه راه قرمز و آبی ترکیب خوبی با کفش قهوه‌ای‌ و شلوار سرمه‌ای ‌ایجاد کرده است. برای ‌اینکه کمی‌حالت محافظه‌کارانه به‌ این ست بدهید، می‌توانید از جوراب آبی تیره طرح‌دار استفاده کنید.

در شکل سوم (از سمت چپ)، شلوار قهوه‌ای بژ به همراه کفش آکسفورد چرم قهوه کپ تو با طرح بروگ در امتداد پنجه ست شده است. جوراب دارای طرح چهارخانه قهوه‌ای حنایی است. به جای آن می‌توانید یک جوراب به رنگ قهوه‌ای ساده و یا جوراب سبز مات طرح‌دار انتخاب کنید.

آخرین کفش رسمی ‌در تصویر (سمت راست) کفش مشکی نیمه بروگ از جنس چرم است که به همراه شلوار خاکستری و جوراب خاکستری روشن طرح دار ست شده است. به جای‌ این جوراب می‌توانید از جوراب راه راه سفید قرمز یا جوراب سبز استفاده کنید.

 

ست کردن جوراب با کفش غیر رسمی‌

ست جوراب با کفش غیر رسمی

در تصویر اول (از سمت چپ)، کفش سفید با کفی پلاستیکی قرمز می‌بینید که به همراه شلوار خاکستری فلانل و جوراب پشمی ‌راه راه آبی ست شده است. این ست را می‌توانید با جوراب سبز مایل به فیروزه‌ای یا جوراب لوزی رنگی نیز ترکیب کنید.

تصویر دوم، تصویر یک جفت بوت چوکا قهوه‌ای با کفی لاستیکی است که با جوراب پشمی‌ راه راه زرد و شلوار پشمی ‌سبز ست شده است. به جای جوراب زرد می‌توانید از جوراب پشمی ‌سبز مات و یا جوراب قهوه‌ای لوزی چند رنگه نیز استفاده کنید.

در تصویر سوم، شلوار چهارخانه به همراه کفش قهوه‌ای نروژی با کفی لاستیکی ست شده است. جوراب مخصوص ‌این ست جوراب پشمی ‌با طرح راه راه است که پیشنهاد می‌شود از رنگ شتری و یا جوراب طرح لوزی چند رنگه استفاده شود.

در تصویر چهارم، کفش بلاچر چرم قهوه‌ای با کفی لاستیکی با شلوار خاکستری و جوراب راه راه سفید زرد سبز ست شده است. به جای ‌این مدل جوراب می‌توانید از جوراب پشمی ‌نارنجی با طرح لوزی و همینطور جوراب نخی بژ استفاده کنید.

ست کفش‌ برای تیپ رسمی و غیر رسمی

ست کفش با تیپ رسمی و غیر رسمی

در هنگام مسافرت به همراه بردن کفش فضای زیادی از چمدان شما را می‌گیرد و شما مجبور هستید تنها کفشی انتخاب کنید که با انواع تیپ‌های شما قابل ست باشد.

در درجه اول، به همراه خود یک جفت کفش آکسفورد سیاه فول بروگ ببرید که نسبت به طرح ساده و یا نیمه بروگ کمتر رسمی است. از آن جا که رنگ این کفش مشکی است، مناسب قرارهای کاری نیز هست.  در تصویر بالا (سمت چپ) می بینید که کفش آکسفورد مشکی به همراه شلوار فلانل سرمه‌ای و جوراب راه راه آبی سرمه‌ای ست شده است. برای این نوع ست می‌توانید از جوراب قرمز راه راه و جوراب سرمه‌ای طرح‌دار نیز استفاده کنید.

در تصویر دوم، کفش قهوه‌ای مونک با شلوار چهارخانه و جوراب سبز مات ست شده است. در مورد جوراب می‌توانید از جوراب آبی راه راه و یا جوراب بادمجانی با طرح‌دار نیز استفاده کنید.

در  تصویر سوم، کفش آکسفورد قهوه‌ای با طرح بروگ دیده می شود که  برای مواقع  غیر رسمی پوشیده می‌شود. اگر در مراسم رسمی حضور دارید می توانید به جای آن از کفش سیاه استفاده کنید. برای ست نشان داده شده توصیه ما استفاده از جوراب بادمجانی طرح‌دار، جوراب قهوه‌ای ساده طرح‌دار و یا جوراب پشمی سبز سفید است.

این مقاله در مورد ست کردن جوراب با کفش رسمی و غیر رسمی بود. امیدواریم راهنمای خوبی در انتخاب تیپ مناسب شما بوده باشد. فقط توجه داشته باشید هنگام ست کردن جوراب با کفش به رنگ شلوار نیز دقت کنید.

 

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *