ست بوت و ست کفش با کت و شلوار رسمی مردانه
ست بوت و ست کفش با کت و شلوار رسمی مردانه

ست کردن بوت و کفش با کت و شلوار رسمی مردانه

کت و شلوار قهوه‌ای
کت و شلوار قهوه‌ای

هر مردی باید حداقل یک دست کت و شلوار داشته باشد. برای مجالس و مراسم‌های رسمی، کت و شلوار بهترین گزینه است. اما در ‌این میان انتخاب کفش مناسب برای ست با کت و شلوار نیز اهمیت زیادی دارد. زیرا کفش می‌تواند تیپ شما را به کل عوض کند. هنگامی‌که نوبت به ست کفش با کت و شلوار می‌رسد، ممکن است احساس کنید تمام کفش‌های‌تان آکسفورد مشکی و یا قهوه‌ای هستند. نگران نباشید. در‌ اینجا‌ راه‌های خلاقانه زیادی به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند در هنگام ست بوت یا کفش با کت و شلوار به شما کمک کند.

نکات کلی برای ست کفش با کت و شلوار رسمی

به عنوان یک قاعده کلی، لباس رسمی با کفش رسمی ست می‌شود. به ‌این معنی که بوت و یا کفش به همراه زیره آن باید از جنس چرم باشد. هرگز نباید به همراه کت و شلوار رسمی کفش ورزشی و یا اسنیکر با کفی پلاستیکی بپوشید. حتی کفش‌های دارای کفی چرمی ‌ضخیم دو لایه‌ و سه لایه‌ نیز برای کت و شلوار رسمی مناسب نیست.

کفش رسمی مشکی به همراه کفی آبی- از پوشیدن این کفش با کت و شلوار خودداری کنید
کفش رسمی مشکی به همراه کفی آبی- از پوشیدن این کفش با کت و شلوار خودداری کنید

به لحاظ قالب، کفش شما باید کلاسیک و کشیده باشد. می‌توانید از کفش پنجه گرد استفاده کنید اما از کفش‌های پنجه مربعی دوری کنید.

به لحاظ رنگ، می‌توانید از چرم کلاسیک گوساله به رنگ مشکی و یا رنگ‌های تیره‌تر مثل کفش اکس‌بلاد قهوه‌ای شکلاتی استفاده کنید. چرم کروکودیل یا فیل گزینه‌های خوبی نیستند، زیرا ظاهر بسیار عجیب غریبی دارند.

اگر سبک پوشش محل کارتان کمی‌ غیر رسمی است، می‌توانید از بند کفش با رنگ‌ مخالف استفاده کنید تا ظاهر کفش خود را کمی ‌تغییر داده باشید. به طور کلی، کفش رسمی باید کل پا را بپوشاند‌. این بدین معنی است که نباید از کفش لوفر برش خورده استفاده کنید. اگر از کت و شلوار دو ردیف دکمه‌ای استفاده می‌کنید، کفش لوفر که بسیار غیر رسمی است را کنار بگذارید.

اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید و قصد دارید با کفش رسمی زیبا و شیک برای رفتن به محل کارتان بپوشید می‌توانید به جای آن از بوت زمستانه که پاهایتان را گرم نگه دارد استفاده کنید. در فصل زمستان از پوشیدن کفش رسمی گران قیمت و شیک به محل کار خودداری کنید.

 انواع ست کفش با کت و شلوار رسمی

مطمئناً اولین گزینه برای ست کفش با کت و شلوار رسمی، کفش آکسفورد و کفش دربی خواهد بود. مهم نیست که ‌این کفش کپ تو، نیمه بروگ، تمام بروگ و یا برش یک دست باشد. امروزه کفش مونک استرپ نیز برای جلسات کاری گزینه خوبی به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید از بوت استفاده کنید، بوت چلسی، بوت بالمورال و بوت سگک‌دار و یا حتی بوته دکمه‌ای مناسب هستند.

سبک و رنگ کفش

اگر می‌خواهید تنها برای یک جفت کفش و یا بوت رسمی هزینه کنید، تنها رنگ مشکی را انتخاب کنید. رنگ مشکی استاندارد مراسم‌های رسمی است. اگر به دنبال ست کفش با کت و شلوار خود هستید همیشه از یک لباس رنگ متضاد برای ترکیب کفش و کت و شلوار استفاده کنید؛ به عنوان، مثال اگر یک دست کت و شلوار مشکی و کفش مشکی دارید بهتر است از جوراب راه دار خاکستری استفاده کنید.

ست کفش اکسفورد مشکی به شلوار سرمه‌ای و جوراب راه راه
ست کفش اکسفورد مشکی به شلوار سرمه‌ای و جوراب راه راه

اگر کت و شلوار شما سرمه‌ای، آبی تیره، طوسی و یا خاکستری ذغالی است، از کفش مشکی که به اندازه کافی کنتراست ‌ایجاد می‌کند استفاده کنید. در ‌این صورت، جوراب می‌تواند همرنگ شلوار و یا همرنگ اکسسوری، تیشرت، دستمال جیبی و یا کراوات باشد. اگر به رنگ مشکی علاقه زیادی ندارید،  از کفش قهوه‌ای تیره و یا رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. اما یادتان باشد از رنگ قرمز روشن و یا برنز روشن به هیچ وجه استفاده نکنید.

کفش اکس لاد براق دابل مونک
کفش اکس لاد براق دابل مونک

برای ست کفش با کت و شلوار رسمی کفش آکس بلاد هم گزینه خوبی است، زیرا از کفش‌های مشکی معمولی کمی ‌متفاوت است و از آنجا که رنگ آن تیره است به اندازه کافی کنتراست ‌ایجاد می‌کند. همینطور از نظر بصری بسیار شکیل است .به عنوان یک قاعده، کلی کت و شلوار رسمی با کفش رسمی ست می‌شود تا با یک جفت بوت. البته استثنائاتی نیز در ‌این زمینه وجود دارد.

به عنوان مثال، بوت مشکی بالمورال از نظر رسمی بودن مانند کفش آکسفورد کپ تو عمل می‌کند. هر دوی ‌این کفش‌ها با کت و شلوار عالی به نظر می‌رسند. گزینه دیگر استفاده از بوت دکمه‌دار است. گرچه ‌این نوع بوت ممکن است دارای رنگ‌های متضاد مثل سیاه و سفید باشد، اما از نظر سنتی برای ست با لباس رسمی سرکار مناسب به نظر می‌رسد.

ست بوت قهوه‌ای تیره چلسی با کت و شلوار، کمتر حالت رسمی دارد. اگر از نظرتان این رنگ کمی ‌جلب توجه می‌کند می‌توانید از بوت چلسی سوئدی شکلاتی رنگ استفاده کنید، زیرا دارای بافت ضخیم‌تری است و غیر رسمی‌تر است.

ست بوت چلسی قهوه‌ای تیره با جوراب راه راه آبی قهوه‌ای و شلوار شطرنجی
ست بوت چلسی قهوه‌ای تیره با جوراب راه راه آبی قهوه‌ای و شلوار شطرنجی

ست بوت و انواع کفش با کت و شلوار

ست کفش با کت‌و‌شلوار سرمه‌ای با تک ردیف دکمه

"<yoastmark

در  تصویر زیر کت و شلوار کلاسیک رسمی با یک جفت کفش آکسفورد مشکی با‌ طراحی بروگ ست شده است. برای ‌اینکه بتوانید بین رنگ سرمه‌ای و رنگ مشکی کنتراست ‌ایجاد کنید، می‌توانید از جوراب راه راه سرمه‌ای آبی استفاده کنید. اگر تمایل دارید کمی‌ حالت غیر رسمی به آن بدهید،  به جای کفش آکسفورد مشکی از یک کفش مونک استرپ دابل استفاده کنید.

کفش زیتونی با شلوار سرمه‌ای
کفش زیتونی با شلوار سرمه‌ای

اگر کت و شلوار سرمه‌ای تیره برای شما بسیار رسمی ‌است، گزینه بعدی ‌این است که از رنگ‌های آبی روشن‌تر مانند آبی تیره و یا سرمه‌ای روشن استفاده کنید. همچنین گل یقه هم کمی‌ حال و هوای سبک‌تری به کت و شلوار شما می‌‌دهد. اما در مراسم‌های رسمی از پوشیدن آن خودداری کنید. کفش زیتونی سبز نیز ‌ایده خوبی است. جوراب هماهنگ با آن تیپ شما را کامل می‌کند.

آکسفورد مشکی نیمه بروگ
آکسفورد مشکی نیمه بروگ

ست کفش با کت و شلوار ساده یا شلوار خاکستری طرح دار

در ‌ شکل زیر کت و شلوار با تن قهوه‌ای با جوراب نوار قرمز کمرنگ ست شده است. این ست نسبت به کت و شلوار ساده خاکستری کمتر رسمی به نظر می‌رسد. با‌ این حال، هنوز هم به نوعی حالت رسمی بودن خود را حفظ کرده است، به خصوص ‌اگر با کت و شلوار دو ردیف دکمه‌ای و کت و شلوار ۳ تکه ست شود. اگر به همراه‌ این کت و شلوار، لباس سفید، دستمال جیب و کراوات قرمز سفت شود بدون شک یک دست لباس رسمی می‌شود که به همراه آن کفش آکسفورد مشکی نیمه بروگ ست می‌شود.

"<yoastmark

ست کفش با کت و شلوار رسمی قهوه‌ای شکلاتی

استفاده از کت و شلوار قهوه‌ای ذغالی به نظر  فوق العاده است. زیرا هم سایه ذغالی دارد و هم قهوه‌ای که به آن تن گرما اضافه می‌دهد و مناسب محیط‌های کار امروزی است. در‌ شکل زیر، کت و شلوار قهوه‌ای ذغالی با لباس سفید، کراوات خاکستری آبی و کفش مونک استرپ با پتینه زیبای قهوه‌ای ست شده است و به خوبی با کت و شلوار کنتراست ‌ایجاد کرده است.

ست کفش با کت و شلوار سرمه‌ای راه دار

وجود یک دست کت و شلوار سرمه‌ای راه راه در کمد لباس مردانه واجب است و همیشه در جلسات رسمی یا کاری دیده می‌شود. اگر می‌خواهید کمی‌ حالت کلاسیک به آن بدهید، می‌توانید آن را با دستمال جیب سفید و لباس سفید ست کنید. همچنین می‌توانید از یک کروات با رنگ متضاد مانند زرد و جوراب سرمه‌ای با نوار زرد به همراه کفش مشکی آکسفورد با طرح بروگ استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه ای راه راه با کفش آکسفورد مشکی
کت و شلوار سرمه ای راه راه با کفش آکسفورد مشکی

برای ‌این ست می‌توانید از هر نوع کفش با طرح کپ تو، نیمه بروگ و یا تمام بروگ استفاده کنید. اما یادتان باشد که رنگ کفش حتماً مشکی باشد. اگر می‌خواهید کمی‌ حالت غیر رسمی به آن بدهید از رنگ‌های غیر معمول مانند ارغوانی استفاده کنید. همچنین می‌توانید ‌این دست کت و شلوار را با کراوات قهوه‌ای، دستمال جیب قهوه‌ای متمایل به قرمز توپی و کفش مونک استرپ قهوه‌ای قرمز ست کنید .

ست کفش با کت و شلوار خاکستری ذغالی فلانل

برای پوشش روزانه اداری، کت و شلوار فلانل خاکستری یا ذغالی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. استفاده از پارچه فلانل در ماه‌های سرد گزینه خوبی است. چرا که به علت پشمی‌ بودن شما را گرم و عایق نگه می‌دارد. ترکیب کت و شلوار فلانل خاکستری ذغالی به همراه کفش آکسفورد مشکی و کراوات قرمز طرح‌دار ابریشمی ‌یک ست کاملا رسمی به حساب می‌آید.

بوت چلسی سوئدی با کت و شلوار فلانل
بوت چلسی سوئدی با کت و شلوار فلانل

در صورتی که بخواهید به آن کمی ‌ظاهر کمتر رسمی بدهید، می‌توانید آن را به همراه لباس سفید و دستمال جیب سفید، کراوات سفید و قهوه‌ای به همراه بوته چلسی سوئدی قهوه‌ای شکلاتی ست کنید. مانند فلانل، کفش سوئدی نیز بافت کژوال یا راحتی دارد و از ‌این رو با یکدیگر به خوبی ست می‌شوند. (شکل بالا)

ست کفش با کت و شلوار چهارخانه‌ای خاکستری متوسط

یکی دیگر از انواع جالب ست کفش با کت و شلوار استفاده از کت و شلوار فلانل خاکستری متوسط با طرح پنجره‌ای به همراه بوت بالمورال مشکی است. همراه ‌این ست می‌توانید از لباس سفید، دستمال جیب سفید و کراوات ساده استفاده کنید.

ست کت و شلوار پنجره‌ای یا بوت بالمورال مشکی
ست کت و شلوار پنجره‌ای یا بوت بالمورال مشکی

ست کفش با کت و شلوار خاکستری دونگال

این ست ترکیبی از لباس آبی روشن، جلیقه فاستونی آبی، و کراوات ابریشمی ‌رگه صورتی است که به همراه دستمال جیبی آبی قهوه‌ای و بوت جیر سوئدی ترکیب خارق‌العاده‌ای تشکیل می‌دهد.(شکل زیر)

ست بوت آبی سوئدی با کت و شلوار خاکستری دونگال
ست بوت آبی سوئدی با کت و شلوار خاکستری دونگال

ست کفش با کت و شلوار قهوه چهارخانه سفید قهوه‌ای

یکی از بهترین انواع ست کفش با کت و شلوار برای مراسم‌های غیر رسمی زمستانه استفاده از کت و شلوار قهوه‌ای چهارخانه به همراه بوت چوکای سوئدی به رنگ قهوه‌ای متوسط است. برای ‌ایجاد کنتراست بیشتر می‌توانید آن را با گرمکن قهوه‌ای متوسط نیز ست کنید.

ست بوت چوکای سوئی قهوه‌ای با کت و شلوار چهارخانه
ست بوت چوکای سوئی قهوه‌ای با کت و شلوار چهارخانه

منبع: gentlemansgazette

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *