10 کتاب برتر استایل مردانه

10 کتاب برتر استایل مردانه

در ‌این مقاله ۱۰ کتاب برتر استایل مردانه را معرفی می‌کنیم و علاوه بر آن کتاب‌های دیگری که ممکن است در زمینه استایل مردانه جالب و مفید باشد را نیز ارائه می‌دهیم. قبل از هر توضیحی بهتر است بدانید که تمام این کتای های استایل مردانه در سایت آمازون به فروش می‌رسد و می‌توانید آن‌ها را از آن سایت تهیه کنید. ولی به دلیل بالا بودن قیمتن دلار در ایران و این مورد که بسیاری از افراد توانایی خریدن نسخه اصلی این کتاب‌ها را ندارند، لینک دانلود فایل PDF برخی از آن‌ها را در متن قرار داده‌ایم. برای دانلود این کتاب‌ها کافی است روی تصویر هر کتاب کلیک کنید.

کتاب‌های برتر استایل مردانه

 1. کتاب Dressing the Man اثر Flusser

‌ کتاب «پوشش مردانه» در سال ۲۰۰۲ توسط فلاسر به رشته تحریر درآمد. مضمون ‌این کتاب سبک کلاسیک استایل مردانه است. ‌این کتاب به همراه عکس‌های زیبا، تصاویر جذاب و محتوای عالی به شما امکان می‌دهد الگوی مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین کتاب پوشش مردانه راجع به بایدها و نباید‌های استایل مردانه صحبت می‌کند. به طور کلی، فلاسر بیش از هر نویسنده دیگری در جهان در زمینه استایل مردانه کتاب نوشته است. با ‌این حال، کتاب پوشش مردانه در زمره بهترین کتاب‌های او بوده است که دلیل آن استفاده از عکس‌های عالی به همراه محتوای جامع و کامل است.

کتاب پوشش مردانه اثر فلاسر
کتاب پوشش مردانه اثر فلاسر
 1. کتاب Der Gentleman اثر Bernhard Roetzel

کتاب «آقایان» دربردارنده مضامین مختلف استایل مردانه از جمله کت و شلوار، کفش، تیشرت و غیره است. این کتاب به ۱۹ زبان دنیا ترجمه شده و به طور مرتب به روز رسانی شده است. به این ترتیب، اگر قرار است تنها برای یک کتاب استایل مردانه سرمایه‌گذاری کنید،‌ این کتاب بهترین آنها است.

کتاب آقایان اثر برنارد روتزل
کتاب آقایان اثر برنارد روتزل
 1. کتاب Bespoke Menswear Tailoring For Gentleman اثر Bernhard Roetzel

کتاب «خیاطی لباس مردانه برای آقایان» راهنمای جامعی از مراحل انتخاب پارچه، برش الگو، پرو و تهیه لباس نهایی به همراه جزئیات کامل است. همچنین مجموعه‌ای از خیاطی‌های مختلف سراسر اروپا را به تصویر کشیده تا شما درک بهتری از سبک‌های مختلف به دست آورید. به طور کلی، اگر قصد تهیه یک کتاب در مورد اندازه‌گیری لباس و لباس سفارشی دارید، ‌این کتاب گزینه بسیار خوبی هست؛ زیرا شما را با روند کار، مشکلات و اشتباهاتی که با آن روبرو می‌شوید آشنا می کند.

کتاب خیاطی لباس مردانه برای آقایان
کتاب خیاطی لباس مردانه برای آقایان
 1. کتاب Esquire Encyclopedia Of 20th-Century Men’s Fashion  اثر E. Schoeffler

کتاب «دایره المعارف مدل مردانه قرن بیستم» مجموعه کامل ۶۰۰ صفحه‌ای در مورد پوشش مردانه به همراه تصاویر گویا و اصطلاحات پوشش مردانه است.

کتاب دایره المعارف مدل مردانه قرن بیستم
کتاب دایره المعارف مدل مردانه قرن بیستم
 1. کتاب Reclams Mode – Und Kostümlexicon  اثر Ingrid Loschek

این کتاب در ابتدا توسط‌ اینگرید لوشک نوشته شد اما در هنگام تحریر کتاب به علت بیماری سرطان درگذشت و ادامه کار به عهده  Gundula Wolter واگذار شد‌. این دایره المعارف مجموعه‌ای کامل از پوشش مردانه و زنانه و تاریخ مد را در بر می‌گیرد. اما باید توجه داشته باشید که زبان‌ این کتاب زبان آلمانی است. اگر به زبان آلمانی اشراف ندارید، می‌توانید کتاب دیگری به نام  Fairchild encyclopedia تهیه کنید که در خصوص پوشش مردانه تهیه شده است. اگر از مشتاقان سبک کلاسیک ‌مردانه هستید و محتوای زیادی در حوزه کاری خود تهیه می‌کنید،‌ این دایره المعارف می‌تواند بسیار کارساز باشد.

Reclams Mode – Und Kostümlexicon کتاب
Reclams Mode – Und Kostümlexicon کتاب
 1. کتاب The Elegant Man اثر Riccardo Villarosa& Guilino Angeli

کتاب «مرد شیک پوش» مجموعه‌ای کامل از مبانی لباس مردانه کلاسیک را در بر می‌گیرد. همچنین‌، دارای یک بخش کامل و جامع در مورد پارچه است که در آن به توضیح انواع جنس پارچه مانند فلانل، پشمی، نخی و .. می‌پردازد. اگر به دنبال دانش اولیه خوب در مورد استایل مردانه هستید، نباید ‌این کتاب را از دست بدهید.

کتاب مرد شیک پوش
کتاب مرد شیک پوش

7.    کتاب Alles über Herrenschuhe اثر Helge Sternke

این کتاب مجموعه‌ای کامل از کفش مردانه است که درباره مراحل ساخت، مدل‌های مختلف کفش، تاریخچه کفش و غیره صحبت می‌کند. اگر به زبان آلمانی صحبت می‌کنید نباید، از ‌این کتاب غافل نشوید.  اگر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم کتابی از Daszlo Vass  در زمینه کفش رسمی ‌مردانه بخرید که در مورد نحوه ساخت کفش است و بسیار آموزنده و قابل درک است.

کتاب Alles über Herrenschuhe
کتاب Alles über Herrenschuhe
 1. کتاب History Of Men’s Fashion  اثر Farid Chenoune

کتاب «تاریخ مد مردانه» اثر فرید شنون به زبان فرانسه نوشته شده است. با ‌این حال نسخه انگلیسی آن نیز موجود است. ‌این کتاب ۳۰۰ صفحه‌ای در مورد تاریخچه مد مردان صحبت می‌کند و برای افرادی که می‌خواهند درک بهتری از تحول لباس کلاسیک مردانه داشته باشند بسیار مفید و جالب است.

کتاب تاریخ مد مردانه اثر فرید شنون
کتاب تاریخ مد مردانه اثر فرید شنون
 1. کتاب Sharp Suits اثر Eric Musgrave

کتاب «کت و شلوار شیک آقایان» اثر اریک موسگریو یکی از کتاب‌های برتر در زمینه کت و شلوار، تاریخچه آن و الگو‌های مختلف کت و شلوار است. از آنجا که کت و شلوار عنصر اصلی استایل کلاسیک است، بنابراین مطالعه ‌این کتاب به همه شیفتگان استایل کلاسیک پیشنهاد می‌شود.

کتاب کت و شلوار شیک اقایان اثر اریک موسگریو
کتاب کت و شلوار شیک اقایان اثر اریک موسگریو

10. کتاب Mercury Dictionary Of Textile Terms

کتاب «دیکشنری اصطلاحات نساجی» دهمین کتاب از لیست کتاب‌های استایل مردانه است که در دهه ۱۹۵۰ منتشر شد. ‌این کتاب کاملاً قدیمی ‌است و بیش از ۵۰۰ صفحه راجع به پارچه نساجی، الگوهای بافت و تاریخچه آن صحبت می‌کند.‌این کتاب برای طراحان و خلاقانه لباس مردانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا با الگوها، پارچه‌ها و سبک‌های خاص آشنا می‌شوند.

دیکشنری اصطلاحات نساجی
دیکشنری اصطلاحات نساجی

 کتاب‌های پیشنهادی دیگر که ممکن است دوست داشته باشید:

 1. کتاب Cuff Links اثر Susan Jonas & Marilyn Nissenson

حدستان درست است. ‌این کتاب در زمینه دکمه‌های سردست و تکامل آن صحبت می‌کند

کتاب دکمه سردست اثر Susan Jonas & Marilyn Nissenson
کتاب دکمه سردست اثر Susan Jonas & Marilyn Nissenson
 1. کتاب Jewelry For Gentlemen اثر James Sherwood

کتاب «جواهرات آقایان» یکی دیگر از کتاب‌های بسیار عالی در زمینه جواهرات آقایان از جمله انگشتر، دکمه سردست، زنجیر، گردنبند هر چیز دیگری است که یک جنتلمن با خود به همراه دارد.

کتاب جواهرات آقایان اثر جیمز شروود
کتاب جواهرات آقایان اثر جیمز شروود
 1. کتاب الکترونیک Gentleman Of The Golden Age eBook  اثر Sven Raphael Schneider

اگر عاشق استایل دهه ۱۹۳۰ هستید کتاب «جنتلمن عصر طلایی» را خریداری کنید‌. این کتاب در مورد سبک کلاسیک شیک‌پوشان ‌این دهه مانند Clark Gable, Fred Astaire, Cary Grant صحبت می‌کند. بنابراین‌، می‌تواند منبع الهامی ‌برای استایل مردانه شما باشد.

کتاب جنتلمن عصر طلایی اثر Raphael Schneider
کتاب جنتلمن عصر طلایی اثر Raphael Schneider
 1. کتاب Bruce Boyer Books

به جرات می‌توان گفت که در میان تمام کتاب‌هایی که بیان شد، نویسنده ‌این کتاب یعنی بروس دارای بهترین سبک نگارش است و از طرفی دیگر شخصیت فوق‌العاده‌ای نیز دارد.

مجموعه کتاب‌های او فاقد عکس است. با ‌اینکه شیوه بصری برای نشان دادن استایل کلاسیک مردانه بهترین روش است، اما او معتقد است که هیچ چیزی به اندازه عکس نمی‌تواند باعث قدیمی ‌شدن یک کتاب شود.

کتاب حاضر مجموعه‌ای از مقالات جداگانه‌ای است که او برای مجلات و یا رسانه‌های مختلف نوشته است. مجموعه کتاب او یکی از برترین کتاب‌هایی است که می‌توانید برای آن سرمایه گذاری کنید.

دانلود PDF کتاب true style 

 

 1. کتاب‌هایHugo Jacomet

Hugo Jacomet در سال‌های اخیر دو کتاب با عنوان The Parisian Gentleman ، «جنتلمن» و Italian Gentleman ، «جنتلمن‌ایتالیایی» به رشته تحریر درآورده است. هر دوی ‌این کتاب‌ها از کتاب‌های گویا با عکس‌های بسیار فوق العاده و زیبا و حاوی شرح مختصری از اساتید هنرمند معروف و تاریخچه فعالیت آنها است.

Parisian Gentleman
Parisian Gentleman
 1. کتاب‌های Simon Crompton

سیمان کرمپتون از جمله مولفان دانشمند، بسیار دقیق و متفکر است که با صنعتگران متعددی دیدار داشته است. مجموعه کتاب‌های او در زمینه برندهای مختلف لباس مردانه، استایل مردانه و خیاطی لباس است.

Tailoring-obsessions-Simon-Crompton خیاطی مردانه اثر سیمون کرمپتون
Tailoring-obsessions-Simon-Crompton خیاطی مردانه اثر سیمون کرمپتون

7.     کتاب Gentleman Look Book  اثر Bernhard Roetzel

کتاب «لباس مردانه» اثر برنارد نیز یکی از کتاب‌های پرفروش دیگر در زمینه استایل کلاسیک مردانه است.

Genltleman-Look-Book کتاب لباس مردانه اثر Bernhard Roetzel
Genltleman-Look-Book کتاب لباس مردانه اثر Bernhard Roetzel

8.     کتاب I Am Dandy و We Are Dandy اثر Rose Callahan & Nathaniel Adams

کتاب «من دنی هستم» و «ما دنی هستیم» داستان افراد شیک‌پوشی را به تصویر می‌کشد که دارای استایل منحصر به فرد خود هستند. ‌این کتاب در مورد نحوه ابداع سبک آنان نیز توضیح می‌دهد.

منبع: gentlemansgazette

 

 

 

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *