کوتاه کردن موی مردانه

کوتاه کردن موی مردانه

کوتاه کردن موی مردانه در منزل به چه شکلی است؟ امروزه مدل موهای متنوعی برای مردان در صنعت آرایشگری رونق پیدا کرده است. با این وجود هنوز هم برخی مردان در منزل موهای خود را کوتاه می‌کنند و از خیر رفتن به سالن‌های آرایشگاه می‌گذرند. آرایشگری یک هنر زیباست که می‌توان آن را یاد گرفت. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که حوصله وقت کافی برای مراجعه به آرایشگاه را ندارید و دلتان می‌خواهد در منزل موهای خود را کوتاه کنید، با ما همراه باشید. در ادامه این مقاله با نحوه کوتاه کردن موی مردانه در خانه به صورت مرحله به مرحله آشنا می‌شوید.

کوتاهی موی مردانه در منزل با استفاده از قیچی

در صورتی که برای اولین بار اقدام به کوتاهی موهای خود در منزل می‌کنید، قیچی بهترین وسیله برای این کار است. در ادامه در چند گام ساده با روش‌های کوتاهی مو آشنا می‌شوید.

گام اول

ابتدا موهایتان را با اسپری آب کمی نم دار کنید و سپس شانه بزنید.

گام دوم

در مرحله دوم از کوتاه کردن موی مردانه، باید کار کوتاهی را از اطراف شقیقه شروع کنید، این قسمت دارای موهای کوتاه‌تری است. سعی کنید اول موهای کمی را برای کوتاهی انتخاب کنید و رفته رفته موهای بیشتری را کوتاه کنید. موهای کوتاه کنار سر با موهای بلند بالای سر ترکیب شده و در کل یک ظاهر یکدست به ظاهر شما می‌دهد. برای کوتاهی این بخش از موی مردانه از شانه استفاده کنید و موها را به سمت بالا ببرید. قیچی باید به صورت عمود بر شانه باشد و کار کوتاهی از 2 الی 3 میلی‌متر آغاز شود. کوتاه کردن موی مردانه را از قسمت چپ آغاز کرده و به مرور به پشت سر و سمت راست حرکت کنید. بعد از هر بار قیچی زدن مو را شانه بزنید و اندازه موها را در آیینه چک کنید.

کوتاه کردن موی مردانه

گام سوم

به منظور کوتاهی موهای پشت گردن باید مو را به عرض 2.5 سانتی‌متر جدا کنید. سپس با قیچی فقط 1 سانتی‌متر از هر قسمت را بزنید. این عمل سبب می‌شود لایه‌های زیبایی در بخش زیرین مو ایجاد شود.

گام چهارم

در این مرحله از کوتاه کردن موی مردانه در خانه، وقتی موی کنار سر و پشت سر تمام شد، باید به سراغ موهای بالای سر بروید. از قسمت جلویی سر شروع به کوتاهی کنید و به تدریج به سمت پشت بروید. موها را باید بین انگشتان خود در دست بگیرید، به شکلی که موها عمود بر دستتان باشد. سپس کمی از مو را قیچی بزنید. در هر بار باید انگشتتان را کمی رو به عقب ببرید و سپس دوباره مو را قیچی کنید.

کوتاهی موی بالای سر

اگر به دنبال بهترین مدل کوتاهی جلو مو هستید بهتر است هر بخش از مو را که با انگشتان خود در دست دارید، یک بار به میزان 2 یا 3 سانت به سمت چپ بیاورید و انتهای مو را کوتاه کنید. سپس همین کار را به سمت مخالف انجام دهید و انتهای مو را بزنید.

گام پنجم

موهای جلوی سرتان را به سمت پایین شانه کنید و آن را متناسب با اندازه موی بالای سر مرتب کنید. برای این کار لازم است قیچی را به صورت عمی و یا کمی زاویه دار در دست بگیرید و سپس نوک مو را مرتب کوتاه کنید. برای قسمت جلوی سر حواستان باشد که یک دفعه به میزان زیادی کوتاه نکنید. کم کم کوتاه کنید تا در صورت لزوم بتوانید میزان کوتاهی را افزایش دهید.

گام ششم

با قیچی کردن نوک موها، زیبایی موهایتان افزایش می‌یابد. برای طبیعی کردن ظاهر موها قیچی را در دست گرفته و موها را به سمت بالا شانه کنید. سپس نوک مو را به صورت عمودی و پراکنده کوتاه کنید. موهای جلوی سر را بهتر است به آرامی و به صورت دندانه‌ای قیچی کنید.

کوتاهی مو در منزل با قیچی

گام هفتم

در مرحله آخر از کوتاه کردن موی مردانه، باید خط ریش و خط انتهای گردن را نیز مرتب کرد. این کار بهتر است با موزر انجام شود که خط صاف ایجاد شود. موهایتان را بشویید و به خوبی شانه بزنید. در آیینه بخش‌هایی از مو را که نیاز به کوتاهی دارد اصلاح کنید.

اگر به دنبال یادگیری نحوه کوتاه کردن موی نوزاد هستید به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *