کوتاه کردن موی نوزاد

کوتاه کردن موی نوزاد

کوتاه کردن موی نوزاد در منزل به چه شکلی است؟ کوتاه کردن موی نوزاد تازه متولد شده از نظر عموم مردم کاری ترسناک و سخت است. این ترس طبیعیست، زیرا در هنگام کوتاهی موی نوزاد با نواحی حساسی مثل کناره گوش و چشم درگیر هستید که در صورت خطر دچار آسیب جدی می‌شوند. ولی جای نگرانی نیست. با طی کردن گام به گام مراحلی که در ادامه مطلب به شما عزیزان آموزش می‌دهیم به راحتی می‌توانید موی فرزند خود را کوتاه کنید.

کوتاه کردن موی نوزاد با قیچی

جمع آوری وسایل مورد نیاز

در یادگیری کوتاه کردن موی نوزاد در منزل لازم است تا وسیله و ابزارهای مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. برای این کار نیاز به حوله، پیشبند یا شنل، قیچی مخصوص کوتاهی مو، شانه، اسپری آب و یک صندلی مناسب دارید. در طی مراحل کوتاهی موی نوزاد بهتر است یک اسباب بازی در اختیار وی قرار دهید تا حواس نوزاد پرت شود و اذیتتان نکند. همچنین از یک پستونک نیز برای این کار می‌توانید استفاده کنید.

انتخاب زمان مناسب برای کوتاهی مو

مهم‌ترین نکته در کوتاهی موی نوزاد این است که زمان مناسب را برای این کار انتخاب کنید تا کودک خسته و کلافه نباشد. برای مثال وقتی در حالت چرت قبل از خواب بوده یا هنگامی که گرسنه است، اصلا وقت مناسبی برای کوتاهی نیست. سعی کنید در زمانی که کودک کاملا سیر است و خوب استراحت کرده و به دنبال راهی برای سرگرمی می‌باشد موهایش را اصلاح کنید. هر چقدر کودک سر حال باشد در حین کوتاهی گریه و سر و صدا نمی‌کند، لذا تکان‌های سرش نیز کمتر بوده و کار شما راحت‌تر است.

انتخاب زمان مناسب برای کوتاهی

کوتاهی مو را به صورت سرگرمی انجام دهید.

نوزادان به رفتارهای شما پاسخ می‌دهند. لذا اگر در حین کوتاهی خوشحال باشید یا یک آهنگ را زمزمه کنید قطعا روی کودک تاثیر مثبتی دارد. در صورتی که با صدای پر انرژی و شاد به فرزند خود بگویید که قصد انجام چه کاری را دارید و به او اجازه دهید برخی ابزارهای بی‌آزار را لمس کند، موفق‌تر خواهید بود. بسیاری از متخصصان در هنگام کوتاه کردن موی نوزاد یک شانه اضافی را در اختیار او قرار می‌دهند تا در طی مراحل کوتاهی مشغول شود. در این حین که کودک روی شانه تمرکز می‌کند با خیال راحل کارتان را انجام دهید. در حین کوتاهی می‌توانید میان وعده مخصوص کودک را به او بدهید تا سرگرم شود.

سرگرم کردن کودک در حین کوتاهی

آب را اسپری کرده و با دقت به کوتاهی مو ادامه دهید.

قبل از کوتاهی لازم است تا با اسپری آب موهای کودکتان را مرطوب کنید و قسمت کوچکی از موهایش را شانه بزنید. سپس این بخش را بین دو انگشت خود بگذارید و از سر کودک دور کنید. هر بخش را کوتاه کرده و به سراغ قسمت‌های دیگر بروید. برش‌هایتان کوچک و کمی زاویه‌دار باشد. زیاد کوتاه نکنید چون مو بعد از خشک شدن کوتاه‌تر می‌شود. کوتاهی را به تدریج و کم کم انجام دهید تا بعدا در صورت لزوم بتوانید دوباره مو را کوتاه کنید.

احتیاط در کوتاهی موی کنار گوش

روی سر کودک در یک خط مستقیم از جلو به عقب کار کوتاهی را انجام دهید. در هنگام کوتاهی موی کنار گوش یا گردن خیلی دقت کنید و با دستتان گوش کودک را بگیرید تا قیچی نخورد. در طی کوتاه کردن موی نوزاد نگران یکدست بودن موها در هر بار قیچی نباشید. فقط دقت کنید در هر برش مو را مانند قبل کوتاه کنید. برای مقایسه میزان کوتاهی مو از شانه و انگشت استفاده کنید.

از تیغ برای اصلاح موی نوزاد استفاده نکنید.

به هیچ وجه از تیغ برای اصلاح موی نوزاد استفاده نکنید زیرا خطرناک است. نوزادان در حین کوتاهی ناخوداگاه سرشان را تکان می‌دهند و استفاده از تیغ برای آن‌ها بسیار خطرناک است. سر نوزادان هنوز نرم است و جمجمه کاملا سفت نشده است. پس اگر تیغ یا ماشین اصلاح را زیاد فشار دهید فرزندتان دچار آسیب جدی خواهد شد.

برای یادگیری اصلاح موی بزرگسالان در منزل نیز می‌توانید به مقاله “کوتاهی مو در خانه با کش” مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *