کوتاه کردن موی پسرانه

کوتاه کردن موی پسرانه

کوتاه کردن موی پسرانه در منزل به چه صورت قابل انجام است؟ آیا به دنبال کوتاه کردن موی پسرانه در منزل هستید؟ همانطور که گفته می‌شود کوتاه کردن مو در منزل نیاز به ظرافت و حساسیت زیادی دارد. اگر مو زیادی خرد و ریز ریز باشد، یا کمی پف داشته باشد ممکن است ظاهر مو بعد از کوتاهی نامتناسب شود. بنابراین تا حد امکان بهتر است برای کوتاهی به آرایشگر مراجعه کنید ولی این کار را در منزل نیز می‌توانید با یک یادگیری ساده انجام دهید. در مقاله قبلی “کوتاه کردن موی مردانه” درباره نحوه کوتاهی موی مردانه با استفاده از قیچی آموزش داده شده است. در این مطلب نیز با نحوه کوتاهی موی پسرانه با استفاده از موزر آشنا می‌شوید.

نحوه کوتاهی موی پسرانه با موزر

کوتاه کردن موی پسرانه با استفاده از موزر به نوعی از کوتاهی گفته می‌شود که در آن اطراف گوش و دور سر کمی بیشتر از حد معمول کوتاه می‌شود. این سبک مدل موی پسرانه خصوصا در میان جوانان محبوبیت زیادی دارد، زیرا دارای انعطاف پذیری زیادی است. در صورتی که با نحوه عملکرد موزر آشنا باشید به راحتی می‌توانید با موزر انواع مدل موها را روی موی خود پیاده کنید. جالب است بدانید که کوتاه کردن مو با موزر بسیار راحت‌تر از کوتاهی با قیچی است، ولی نیاز به دقت زیادی دارد.

کوتاهی مو با استفاده از موزر

گام اول

در مرحله اول کوتاهی لازم است موها به خوبی شسته شوند. سپس مو را کاملا خشک کنید. در صورتی که موها خیس باشد هم تیغ‌های موزر زنگ می‌زند و هم کوتاه کردن موها بسیار دشوار است.

گام دوم

در مرحله دوم باید موزر را بین انگشتان شست و دو انگشت اشاره و میانی قرار دهید. سعی کنید فشار زیادی به موزر وارد نکنید و آن را به راحتی در دست بگیرید. ابتدا از کنار سر خود شروع کنید و بخشی از موها را بردارید و آن را به شکل عمود نگه دارید. موها را بالا نگه دارید و قد موی مد نظر خود را اندازه بزنید و سپس کوتاه کنید.

گام سوم

در مرحله سوم از کوتاه کردن موی پسرانه، لازم است یک دسته مو که موازی با دسته موی قبلی باشد، برداشته و به همان اندازه آن را کوتاه کنید. توجه کنید که کوتاهی مو را از پشت سر آغاز کرده و کم کم به سمت شقیقه حرکت کنید. هر بار که بخشی از مو را جدا می‌کنید، دقت کنید که هم تراز با دسته موی قبلی باشد و هیچ خطی روی مو ایجاد نشود. هر دم مو را شانه کنید تا از نظر حجمی تمام سطوح در یک امتداد قرار بگیرد.

نحوه کوتاهی موی پسرانه در منزل

گام چهارم

هنگامی که کار کوتاهی مو کاملا تمام شد، انگشتان خود را داخل موهایتان ببرید تا ارتفاع آن را ببینید. در صورتی که بخش‌هایی از مو نامنظم بود می‌توانید با قیچی و شانه موهای نامرتب را قیچی کنید.

گام پنجم

اکنون زمان کوتاهی قسمت جلویی موها رسیده است. باید از روی پیشانی و وسط سر، موها را به صورت یک خط عمودی جدا کنید و موهای کناری این بخش را ول کنید تا آزاد باشد. بخشی از مو را بردارید آن را کمی به سمت عقب ببرید. در این حالت موها باید به صورت یک خط منحنی شکل کوتاه شوند. به صورتی که موهای جلوی سر بلند بوده و در پس سر موها کوتاه شوند. این کار باعث می‌شود موها با موهای کوتاه پشت سر کاملا ترکیب شوند.

گام ششم

در مرحله آخر کوتاه کردن موی پسرانه لازم است کل موها را شانه بزنید و با شانه و قیچی قسمت‌های مورد نیاز را اصلاح کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *