چطور به وسیله بند کفش ظاهر کفش خود را تغییر دهیم؟
چطور به وسیله بند کفش ظاهر کفش خود را تغییر دهیم؟

چطور به وسیله بند کفش ظاهر کفش خود را تغییر دهیم؟

در ‌این مقاله می‌آموزید که چگونه با تعویض ساده بند کفش می‌توانید ظاهر تیپ خود را تغییر دهید. همه ما دیر یا زود احساس می‌کنیم که موقع تعویض کفش فرا رسیده است. متاسفانه، کفش‌های باکیفیت کاملا گران هستند. بنابراین، به جای ‌اینکه پول خود را صرف خرید یک جفت کفش جدید کنید، راحت‌ترین راه برای تغییر ظاهر کفش ‌این است که یک جفت بند جدید با آن ست کنید.

 مزایا و معایب بند کفش

  • اولین مزیت آن ‌این است که بند کفش بسیار ارزان است. می‌توانید با هزینه کم یک جفت بند به شکل گرد و تخت در انواع رنگ‌ها خریداری کنید.
  • دومین مزیت آن ‌این است که بند کفش قابل تعویض است. زمانی که از بند خود خسته شده‌اید می‌توانید آن را با یک جفت بند جدید تعویض کنید و همان بند را برای یک جفت کفش دیگر استفاده کنید. بنابراین اگر ۱۵ جفت بند در رنگ‌های مختلف بخرید می‌توانید آن را با ۵۰ تیپ جدید ست کنید.
  • تنهاعیب آن ‌این است که تعویض بند کفش کمی‌ زمانبر است. اما هنگامی‌که که در آن تبحر یافتید در کمتر از یک دقیقه بند خود را تعویض می‌کنید.

چطور به وسیله بند کفش می‌توانیم ظاهر خود را تغییر دهیم؟

مطابق با بررسی‌های مجله جنتلمن، همه چیز به کنتراست برمی‌گردد. بند کفش باعث‌ ایجاد کنتراست در کفش می‌شود و از آنجایی که با روکش کفش در تضاد است نمای کفش را به کل تغییر می‌دهد. علاوه بر تغییر رنگ، می‌توانید از تغییر شکل بند کفش نیز بهره ببرید؛ به عنوان مثال، اگر یک جفت کفش مشکی به همراه بند گرد مشکی دارید، می‌توانید تنها با تعویض بند مشکی تخت در ظاهر کفشتان تفاوت ‌ایجاد کنید. بنابراین، هم می‌توانید رنگ و هم شکل بند خود را تغییر دهید.

بند کفش تخت (سمت چپ)، بند گرد ( سمت راست)
بند کفش تخت (سمت چپ)، بند گرد ( سمت راست)

 چگونه می‌توان بند کفش مناسب انتخاب کرد؟

در حالت ‌ایده‌آل می‌توانید رنگ بند کفش خود را با تیپ خود ست کنید، به طوری‌که از لحاظ رنگ با آن در ‌هارمونی باشد. به عنوان مثال، می‌توانید رنگ بند خود را با جوراب، یا دستمال جیب، کراوات، کراوات پاپیونی و یا حتی دکمه سردست ست کنید. لازم نیست که حتماً رنگ آنها مشابه باشد. تنها سعی کنید رنگ‌ها در یک طیف باشند.

به عنوان مثال، شما یک جفت کفش مشکی دارید که دارای بند گرد است. می‌توانید به جای بند مشکی گرد از بند مشکی تخت استفاده کنید. رنگ سیاه در هر صورت رسمی ‌و مناسب محل کار است. شاید بخواهید ظاهر تیپ خود را کمی ‌تغییر دهید. مثلاً فرض کنید با‌ این تیپ، لباس شما آبی راه راه است. در ‌این صورت بند خود را با لباس خود ست کنید و از رنگ آبی استفاده کنید. با این کار ترکیب بسیار خوبی ‌ایجاد کرده‌اید.

از طرفی اگر تیشرت سفید می‌پوشید از بند کفش سفید و یا مشکی استفاده کنید. شاید تضاد بسیار به چشم آید، اما سفید و سیاه در کنار یکدیگر زیبا به نظر می‌رسند.

ست کفش مشکی با بند سفید
ست کفش مشکی با بند سفید

ست کفش مشکی با بند خاکستری نیز بسیار شیک است. گرچه کنتراست کمی ‌دارد، اما به اندازه کافی تضاد ‌ایجاد می‌کند که باعث تغییر ظاهر کفش شود. اگر می‌خواهید کمی ‌کنتراست بیشتری اضافه کنید، از رنگ قرمز استفاده کنید؛ زیرا قرمز و سیاه از قدیم الایام ترکیب خوبی به حساب می‌آیند.

کفش آکسفورد مشکی به همراه بند خاکستری
کفش آکسفورد مشکی به همراه بند خاکستری

با‌ این حال، اگر به مراسم‌های رسمی ‌دعوت شده‌اید، از کفش مشکی به همراه بند همرنگ آن استفاده کنید. در‌ ایام قدیم مردان شیک پوش بند کفش خود را با پاپیون لباس ست می‌کردند که بسیار شیک به نظر می‌رسید. به عنوان مثال، اگر پاپیون شما رنگ مشکی ساتن است، شما هم از بند ساتن استفاده کنید؛ اگر پاپیون به رنگ مخملی است، از بند مخملی و اگر پاپیون ابریشمی ‌است، از بند ابریشمی ‌استفاده کنید.

کفش مشکی رسمی با چرم کلاسیک بدون کپ تو به همراه بند کفش پهن مشکی
کفش مشکی رسمی با چرم کلاسیک بدون کپ تو به همراه بند کفش پهن مشکی

حال به سراغ کفش قهوه‌ای برویم. مزیت رنگ قهوه‌ای‌ این است که با انواع سایه‌های آن ست می‌شود و لازم نیست رنگ قهوه‌ای کاملاً با یکدیگر مطابقت داشته باشد. در ‌این صورت، شما گزینه‌های زیادی برای ست قهوه‌ای با رنگ‌های دیگر دارید. به عنوان مثال می‌توانید از کفش قهوه‌ای تیره با بند کفش سبز تیره استفاده کنید. گرچه کنتراست چندان زیاد نیست، اما همان مقدار کنتراست نیز شیک و مناسب به نظر می‌رسد.

بند کفش سبز تیره و کفش قهوه‌ای
بند کفش سبز تیره و کفش قهوه‌ای

همینطور کفش قهوه‌ای با بند کفش قرمز نیز به خوبی ست می‌شود؛ زیرا رنگ قرمز و قهوه‌ای دارای یک تن هستند و با یکدیگر هماهنگی ‌ایجاد می‌کنند. اگر می‌خواهید کمی ‌ظاهر کفش را بیشتر تغییر دهید، از رنگ نارنجی و یا زرد استفاده کنید. همینطور می‌توانید کفش قهوه‌ای تیره را با بند قهوه‌ای روشن و یا برعکس ست کنید.

بند تخت قرمز و تخت با کفش قهوه‌ای
بند تخت قرمز و تخت با کفش قهوه‌ای

چه بند کفشی خریداری کنید؟

اگر کفش چرمی ‌و یا رسمی‌ می‌پوشید به دنبال کفش‌های پلاستیکی نباشید. به جای آن از بند نخی در اشکال گرد، کلاسیک و یا تخت استفاده کنید. اگر از بوت استفاده می‌کنید بند کفش ضخیم و بلند انتخاب کنید.

 

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 3]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *