برای ماندگاری آرایش چه کنیم

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟ یکی از مشکلات بسیار مهمی که بسیاری از بانوان بخصوص در فصل تابستان با آن درگیر هستند، ماندگاری و دوام کم آرایش بر روی پوستشان است. حتی برخی افراد ماهر در میکاپ نیز با این مشکل مواجه هستند و بعد از گذشت مدتی از میکاپ، آرایششان به هم می‌ریزد و نیاز است تا دوباره تمدید شود. میکاپ باعث زیبایی چهره زنان می‌شود و بانوان ترجیح می‌دهند از وسایل و لوازم میکاپی استفاده کنند که بعد از گذشت مدتی بر روی پوست نماسد و نیاز به ترمیم نداشته باشد. ممکن است در برخی موارد فرد امکان تمدید مجدد آرایش خود را نداشته باشد و این اتفاق اعصاب او را به هم بریزد.

در صورتی که شما نیز جزو آن دسته از بانوانی هستید که وقت کافی برای تمدید میکاپ خود را ندارید و این سوال برایتان مطرح است که برای ماندگاری آرایش چه کنیم، بهتر است روش‌های مختلف افزایش ماندگاری آرایش بر روی پوست را بشناسید. تمامی مشکلات عدم ماندگاری آرایش بر روی چهره قابلیت حل دارد و فقط کافی است آن‌ها را بشناسید تا بتوانید یک آرایش خوب و ثابت در طول یک شبانه روز داشته باشید.

آماده کردن پوست قبل از میکاپ

یکی از راه‌های ماندگاری میکاپ برای کسانی که با این سوال مواجه هستند “برای ماندگاری آرایش چه کنیم”، آماده کردن پوست قبل از آرایش است. عواملی که سبب بد و نا مرتب دیده شدن میکاپ شما می‌شوند، چربی‌های طبیعی پوست، سلول‌های مرده، باکتری و آلودگی‌های داخل منافذ پوستی هستند. پس اگر به دوام آرایش حساس هستید، باید حداقل هر دو هفته یک بار پوست خود را لایه برداری و پاکسازی کنید.

برای ماندگاری آرایش چه کنیم

اگر قصد دارید کرم و لوازم آرایشی به خوبی روی پوستتان بنشیند، باید از تونر و مرطوب کننده مخصوص پوست استفاده کنید تا صورتتان نرم شود. استفاده از تونر سبب تنظیم ph پوست شده و آن را کاملا تمیز می‌کند.

استفاده از پرایمر

بهتر است قبل از میکاپ از یک پرایمر مناسب استفاده کنید تا دوام و ماندگاری آرایشتان بیشتر شود. پرایمرها، منافذ صورت را بسته و جای جوش را می‌پوشانند. این محصولات همچنین تاثیر زیادی در محو کردن چین و چروک و صاف کردن پوست دارند. همچنین باید از پرایمر مخصوص چشم برای کم کردن چین و چروک اطراف چشم استفاده کنید تا سایه روی پلکتان بهتر بنشیند و دوام سایه بیشتر شود. سعی کنید پرایمر مد نظرتان بر پایه آب باشد و در ترکیبات آن از روغن استفاده نشده باشد.

استفاده از کرم فاندیشن بدون چربی

اگر از محصولاتی استفاده کنید که بر پایه چربی تولید شده‌اند، احتمال خراب شدن آرایش و به هم ریختگی آن بعد از گذشت ساعتی بیشتر است. در صورتی که پوست خشکی دارید، قبل از میکاپ حتما از مرطوب کننده استفاده کرده و سپس از کرم فاندیشن بدون چربی برای ادامه میکاپ استفاده کنید.

استفاده از محصولات ضد آب

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟ یکی از راه‌های ماندگاری بیشتر آرایش بر روی پوست، استفاده از محصولات ضد آب است. ریمل، کرم، خط چشم و… که خریداری می‌کنید بهتر است دارای ویژگی ضد آب باشد.

از محصولات بدون روغن استفاده کنید.

اصولا افراد با پوست چرب و معمولی بسیار سوال می‌کنند که برای ماندگاری بیشتر آرایش چه باید کرد، که بهترین راهکار برای آن‌ها استفاده از محصولات فاقد روغن است. اما اگر شما دارای پوست خشک نیز هستید، بهتر است از محصولات فاقد روغن استفاده کنید، اما پیش از استفاده‌ آن‌ها مرطوب کننده را فراموش نکنید.

استفاده از محصولات بدون روغن

استفاده از پنکک بر روی کرم آرایشی

در پاسخ به این سوال “برای ماندگاری آرایش چه کنیم” باید گفت که استفاده از پنکک بر روی کرم آرایشی از ضروریات است. معمولا کرم‌ها و لوسیون‌های آرایشی در مدت زمان کوتاهی از روی پوست محو می‌شوند. بهتر است به منظور ماندگاری آرایش از پنکک مناسب با رنگ کرم آرایشی بر روی فاندیشن استفاده کنید. برای این کار بهتر است پنکک را روی پوست خود نکشید و به صورت ضربه‌ای ضربه بزنید تا کرم بر روی پوست تثبیت شود.

استفاده از پودر فیکس مات

بعد از زدن کرم کانسیلر و فاندیشن بهتر است از پودر فیکس مات یا (Settimg Powder ) استفاده کنید. با این کار نه تنها براق بودن زیادی صورت به خاطر وجود چربی اضافه مواد آرایش یا چربی پوست، از بین می‌رود و مات می‌شود؛ بلکه طول عمر و ماندگاری آرایش شما را نیز چند برابر می‌کند.

از اسپری فیکس بعد از میکاپ استفاده کنید.

اگر هنوز هم این سوال برایتان مطرح است که “برای ماندگاری آرایش چه کنیم” باید گفت که از راه‌های بسیار با اهمیت بعد از میکاپ، استفاده از اسپری فیکساتور است. اگر از پودر بیک و اسپری فیکس بر روی آرایش استفاده کنید، ماندگاری و دوام آرایش بر روی پوستتان بهتر خواهد بود. همانطور که از اسم این محصولات پیداست، فیکساتور سبب تثبیت آرایش بر روی صورت می‌شود.

استفاده از اسپری فیکس

در صورتی که پوستتان چرب و مختلط است، این محصول را در حین میکاپ و بعد از میکاپ استفاده کنید. خصوصا نقاطی از صورت که تعریق بیشتری دارد، نیاز به اسپری فیکس بیشتری دارد تا میکاپ آن منطقه به هم نریزد. همچنین بهتر است بدانید انواع فیکساتور و پودر بیک از ایجاد چین و چروک در اطراف چشم‌ها و لب‌های شما جلوگیری می‌کند.

عدم استفاده از محصولات آرایشی براق

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بعد از گذشت مدت کمی از میکاپ، پوست صورتتان برق می‌زند و آرایشتان بهم می‌ریزد، بهتر است به سراغ محصولات براق نروید. استفاده از کرم‌های براق، سایه چشم براق و رژ لب براق تحت هیچ شرایطی برای شما خصوصا در فصل تابستان مناسب نیست. کلا استفاده از لوازم آرایشی درخشان و براق برای شما مجاز نیست. در فصل گرما کافی است کمی پوستتان عرق کند تا براق شود و آرایش نا مرتب به نظر برسد. در فصل تابستان و در هوای گرم ترجیحا از میکاپ مات استفاده کنید.

از لوازم آرایشی 24 ساعته استفاده کنید.

در صورتی که قصد دارید در محل مهمی حاضر شوید و نمی‌خواهید میکاپ نامرتبی داشته باشید، بهتر است به سراغ محصولات آرایشی 24 ساعته بروید. خط چشم ۲۴ ساعته، ریمل ۲۴ ساعته و رژ لب ۲۴ ساعته بهترین گزینه‌ها برای دوام و ماندگاری بیشتر میکاپ خصوصا در فصل تابستان است.

استفاده از لوازم آرایشی 24 ساعته

در صورتی که قصد تاسیس آرایشگاه را دارید، می‌توانید مقاله “برای زدن آرایشگاه چه مدارکی لازم است” را مطالعه کنید تا با روند تاسیس آرایشگاه زیبایی و مدارک لازم برای این کار آشنا شوید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

آرایش برای زن حامله ضرر دارد

آرایش برای زن حامله ضرر دارد؟

آرایش برای زن حامله ضرر دارد؟ آیا میکاپ کردن برای زنان باردار مضر است؟ بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *