آرایش برای صورت لاغر و کوچک

آرایش برای صورت لاغر و کوچک

آرایش برای صورت لاغر و کوچک باید دارای چه ترفند و نکاتی باشد؟ آیا شما هم صورت لاغری داشته و با نکات و تکنیک‌های ضروری برای آرایش صورت مشکل دارید؟ ممکن است شما نیز جزو آن دسته از بانوانی باشید که صورت کوچک با استخوان بندی لاغری دارند و با طرز صحیح آرایش مناسب آشنا نیستند. در نتیجه این اتفاق قطعا یک میکاپ اشتباه برای صورت خود انتخاب کرده و صورت خود را لاغرتر نشان می‌دهید. اگر به دنبال نحوه میکاپ مناسب هستید تا صورتتان پر و چاق به نظر برسد بهتر است ادامه این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله مشکل میکاپ شما را حل خواهیم کرد و با طرز آرایش صحیح صورت لاغر آشنا می‌شوید.

اهمیت شکل و حالت ابرو در صورت‌های لاغر و کشیده

در آرایش برای صورت لاغر و کوچک، فرم و شکل ابروها تاثیر باسزایی دارد. مدل ابروی صحیح می‌تواند سبب تو پر نشان داده شدن صورتتان شود. برای چاق و پر کردن صورت بهتر است مدل ابروهایتان پهن، بلند و به سمت بالا باشد.

رنگ پوست در میکاپ صورت‌های لاغر

افرادی که صورت لاغری دارند و قصد دارند میکاپ صحیحی مناسب فرم صورتشان را انتخاب کنند، بهتر است این نکته را در نظر بگیرند که رنگ مواد آرایشی خصوصا کرم پودر باید دو درحه روشن‌تر از رنگ پوست صورت باشد. ولی توجه به این نکته نیز ضروری است که اگر تناژ کرم پودر شما خیلی روشن باشد، ممکن است صورتتان بی‌روح و غیر جذاب به نظر برسد.

آرایش برای صورت لاغر و کوچک

استفاده از هایلایت برای پر نشان دادن صورت لاغر

در نحوه آرایش برای صورت لاغر و کوچک، بهتر است در برخی از قسمت‌های مختلف صورت، از هایلایتر استفاده کنید تا صورتتان جذاب دیده شود.

بخش بالایی استخوان گونه: استفاده از هایلایتر برای این بخش از صورت، سبب می‌شود بالای گونه پر حجم به نظر برسد. از یک براش استفاده کنید و هایلایت را به قسمت بالایی استخوان گونه خود بزنید.

مرز فک: خط فک از زیر گوش شروع شده و تا روی لبه استخوان فک امتداد یافته است. دقیقا روی همین خط تا روی استخوان چانه را هایلایتر بزنید.

قسمت استخوانی موجود در زیر ابرو یا بخش فوقانی چشم: در مرحله بعدی باید هایلایت را به این قسمت بزنید.

بر روی پلک‌ها نیز از هایلایتر با وسواس و دقت زیاد استفاده کنید. مقدار کمی هایلایت بر روی قسمت داخلی چشم کافی است.

بینی: سعی کنید با استفاده از یک براش، مقداری هایلایتر را بر روی تیغه بینی بزنید. بهتر است براش مورد استفاده کوچک باشد تا هایلایتر در اطراف بینی پخش نشود.

مژه‌ها را پر حجم کنید.

در آرایش برای صورت لاغر و کوچک، داشتن مژه‌های بلند و پر پشت اهمیت زیادی دارد. با این کار چشم شما بیشتر از هر جزء صورتتان توجه دیگران را به خود جلب می‌کند. با این اتفاق، صورتتان پر و حجیم به نظر می‌رسد و بخش بالایی صورتتان بیشتر در معرض دید است. برای پر نشان دادن مژه‌هایتان از ریمل حجم دهنده و کاشت مژه استفاده کنید.

رنگ پوست مناسب صورت کشیده و لاغر

مناسب ترین رنگ برای افرادی که دارای صورت کشیده هستند،  حدودا دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست اصلی آن‌ها می‌باشد. البته توجه داشته باشید که در صورتی که دارای رنگ پوست سبزه هستید، آن را زیاد از حد روشن ننمایید، بلکه حدودا تا نهایت سه درجه رنگ پوست خود را روشن‌تر نمایید تا تفاوت زیادی با صورتتان پیدا نکند. حواستان باشد که شما هنگام آرایش، نخست باید صورت خود را آماده نمایید تا بشود موارد آرایشی را بر روی صورت خود اعمال کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که افرادی  که صاحب پوست خیلی روشن هستند، احتیاجی به روشن‌تر کردن پوست خود ندارند. این اشخاص با به کار بردن رژگونه و رژ لب خواهند توانست صورت خود را پرتر کنند.

رنگ پوست مناسب صورت لاغر

از سایه چشم تیره استفاده نکنید.

در نحوه آرایش برای صورت لاغر و کوچک، توجه به این نکته بسیار ضروری است که از سایه چشم تیره رنگ استفاده نکنید. حتما این نکته را می‌دانید که ما برای لاغر کردن بخشی از صورت، از سایه‌ها و رنگ‌های تیره استفاده می‌کنیم. پس این رنگ‌ها برای چشم نیز مناسب نیست و بهتر است از سایه‌های رنگ پاستلی و روشن استفاده شود.

از رژ گونه‌های پر رنگ استفاده نکنید.

اگر از رژ گونه‌های پر رنگ استفاده کنید، صورتتان لاغر به نظر می‌رسد. در هنگام رژ گونه زدن بهتر است کمی بخندید و سپس به برجستگی روی گونه خود رژ گونه بزنید. رژ گونه را به سمت گوش‌ها ببرید تا گونه‌هایتان برجسته و روشن به نظر برسد. رژ گونه را تا بخش انتهایی چشم بالاتر نبرید و آن را از نوک بینی به سمت گوش بزنید.

از رژ لب به رنگ روشن استفاده کنید.

در صورتی که صورت لاغری دارید و به دنبال آرایش برای صورت لاغر و کوچک هستید، بهتر است از رژ لب به رنگ روشن برای حجیم نشان دادن صورت استفاده کنید. ابتدا از یک خط لب تیره رنگ برای حجیم کردن لب استفاده کرده و سپس از برق لب استفاده کنید.

رژ لب رنگ روشن برای صورت لاغر

از خط چشم گربه‌ای استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید در صورتی که مدل خط چشمتان گربه‌ای باشد، اولین چیزی که از دید دیگران جلب توجه می‌کند چشمتان است. استفاده از خط چشم گربه‌ای سبب می‌شود چشمتان بزرگ و کشیده به نظر برسد، به شرطی که خط چشم پهنی بکشید. این مدل خط چشم تعادلی را در اجزای صورت شما به وجود می‌آورد و از لاغری صورتتان کم می‌کند. تیره کردن درون چشم با مداد یا سرمه، چشم ‌ها را کوچک‌تر و صورت شما لاغرتر می‌کند، پس از این تکنیک استفاده نکنید.

استفاده از کانتور در آرایش برای صورت لاغر و کوچک

برای صورت‌های لاغر و کشیده، نحوه کانتورینگ با صورت‌های پر تفاوت دارد. در این مدل کانتورینگ اصلا نباید از کانتور برای بینی و گونه استفاده کنید، زیرا صورت بیشتر کشیده و لاغر به نظر می‌رسد. بهتر است تمرکزتان را روی کانتور پیشانی و خط فک بگذارید تا صورتتان حجیم و چاق به نظر برسد.

برای آشنایی بیشتر با آرایش برای صورت لاغر و کشیده، حتما به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

آرایش برای زن حامله ضرر دارد

آرایش برای زن حامله ضرر دارد؟

آرایش برای زن حامله ضرر دارد؟ آیا میکاپ کردن برای زنان باردار مضر است؟ بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *