آموزش آرایش برای عروسی دخترانه

آموزش آرایش برای عروسی دخترانه

آیا به دنبال آموزش آرایش برای عروسی دخترانه هستید؟ در ادامه این مطلب به طور کامل درباره آشنایی دختران جوان با بهترین روش میکاپ برای عروسی صحبت شده است. آرایش کردن یکی از جذا‌ب‌ترین کارها برای همه دختر خانم‌های جوان محسوب می‌شود. همه بانوان، بخصوص دختران جوان و کم سن و سال، دوست دارند در مجالس بهترین آرایش را داشته باشند و آراسته و زیبا به نظر برسند. ولی اگر به دنبال یک میکاپ دخترانه و اصولی هستید، باید با سبک درست آرایشی آشنا شوید تا نتیجه کارتان جذاب شود. برای مثال بهتر است بدانید که آرایش غلیظ ممکن است شما را سن بالا نشان دهد و اصلا مناسبتان نیست.

برای دختر خانم‌های جوان، آرایش لایت و سبک با رنگ‌های روشن مانند صورتی، قرمز روشن و هلویی بسیار مناسب است. این میکاپ می‌تواند با یک رژ لب، رژ گونه و خط چشم نازک تکمیل شود. در صورتی که قصد دارید برای میهمانی یا مجالس آماده شوید و به دنبال آموزش آرایش برای عروسی دخترانه لایت هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه با مراحل آرایش ملایم و جذاب دخترانه آشنا می‌شوید.

مراحل آرایش زیبای دخترانه

یکی از نکات مهمی که باید در میکاپ دخترانه در نظر بگیرید، این است که به رنگ‌ها دقت کنید. رنگی که استفاده می‌کنید، باید ملایم و روشن باشد تا جوانی و شادابی ظاهر شما حفظ شود. برای مثال در کانتور صورت، استفاده از رژ گونه و یا خط چشم زیاده روی نکنید. زیرا با این کار آرایشتان غلیظ شده و سنتان بیشتر به نظر می‌رسد. در ادامه مطلب با آموزش آرایش برای عروسی دخترانه آشنا می‌شوید که برای میهمانی و مجالس بسیار مناسب است.

آموزش آرایش برای عروسی دخترانه

شروع میکاپ با پرایمر

با استفاده از پرایمر قبل از میکاپ، پوست را آماده سازی کنید. در حقیقت این محصول قادر است منافذ باز پوست را ببند و پوست را به خوبی آبرسانی کند. اگر از پرایمر استفاده کنید، کرم پودر به خوبی روی پوستتان می‌نشیند و ماندگاری آرایش بیشتر می‌شود. کمی از پرایمر را برداشته و با انگشت بر روی پوست صورت توزیع کنید. سپس چند دقیقه صبر کنید.

صاف و یکدست کردن پوست با کانسیلر

بهتر است کانسیلر متناسب با رنگ پوستتان باشد. از این محصول برای زیر چشم، پیشانی، روی بینی، و اطراف دهان استفاده کنید و با یک براش مناسب آن را کاملا روی صورت پخش کنید.

استفاده از کرم پودر مناسب رنگ پوست

قبل از استفاده از کرم پودر، اطمینان حاصل کنید که رنگ درستی را انتخاب کرده‌اید. کرمی که می‌زنید بهتر است با تناژ و رنگ پوستتان هماهنگ باشد. اگر از کرم پودر با رنگ ناهماهنگ با پوستتان استفاده کنید، میکاپ شما غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

نکته دوم در آموزش آرایش برای عروسی دخترانه، استفاده از یک ابزار مناسب برای زدن کرم پودر است. بهتر است از یک بیوتی بلندر خیس برای این کار استفاده کنید. کمی از کرم پودر را برداشته و با بیوتی بلندر آن را بر روی پوست بزنید و کاملا پخش کنید. خیس کردن بیوتی بلندر باعث می‌شود کرم به خوبی با پوست شما ترکیب شود و ظاهر طبیعی‌تری به پوست شما بدهد.

استفاده از کرم پودر

حالت دادن به ابرو

در صورتی که ابروی خوش حالت و پر پشتی دارید، نیازی به حالت دادن و استفاده از سایه ابرو نیست. در غیر این صورت با استفاده از کمی سایه، حالت ابروی خود را پر پشت کنید. ابتدا ابرو را به سمت پایین شانه کرده و از یک براش کوچک و سایه هماهنگ با رنگ ابرو استفاده کنید و آن را در امتداد خط طبیعی ابروی خود بالا بکشید. نیازی به استفاده زیاد از سایه نیست، فقط کمی از سایه ابرو برای اصلاح فرم ابرو کفی می‌باشد.

استفاده از برنزر برای کانتورینگ

یکی دیگر از مراحل آموزش آرایش برای عروسی دخترانه، استفاده از برنزر است. البته اگر به دنبال میکاپ لایت دخترانه هستید، از این مرحله صرف نظر کنید. ولی اگر علاقمند به استفاده از برنزر هستید، از یک محصول با 1 الی 2 درجه رنگ تیره‌تر استفاده کنید و آن را به زیر استخوان گونه و زیر گردن بزنید.

استفاده از سایه چشم دخترانه

برای میکاپ دخترانه استفاده از سایه چشم با رنگ‌های روشن ضروری است. برای این که سایه به خوبی بر روی پشت پلک بنشیند، بهتر است ابتدا از پرایمر چشم استفاده کنید. برای آرایش دخترانه بهتر است از سایه‌های رنگ روشن و شاد مانند صورتی، گلبهی، نقره‌ای و رنگ‌های شاینی استفاده کنید.

استفاده از سایه چشم دخترانه

استفاده از ریمل و مداد چشم

در آموزش آرایش برای عروسی دخترانه، به بخش حالت دادن به چشم‌ها می‌رسیم. برای این کار باید از یک ریمل با کیفیت استفاده کنید تا مژه‌هایتان را به هم نچسباند. در صورتی که مژه‌های کوتاه و کم پشتی دارید، می‌توانید از مژه مصنوعی نیز استفاده کنید تا جلوه چشم‌هایتان بیشتر شود ولی برای دختران جوان اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

در آخر یک مداد چشم به رنگ دلخواه خود انتخاب کنید و خط مژه خود را تیره کنید. در سبک آرایش دخترانه هیچ نیازی به خط چشم دنباله‌دار نیست. در صورتی که حالت چشمتان حتما نیاز به استفاده از خط چشم دارد، بهتر است یک خط باریک بر روی بالای مژه بکشید که کاملا طبیعی باشد.

استفاده از رژ گونه

از دیگر مراحل آموزش آرایش برای عروسی دخترانه، استفاده از رژ گونه بسیار ملایم برای دختران جوان است. برای مثال از یک رژ گونه مرجانی رنگ استفاده کنید و آن را با یک براش به گونه خود بزنید. البته دقت داشته باشید که قبل از زدن رژ گونه، براش را ضربه بزنید تا اضافات پودر رژ گونه بریزد.

براش را با حرکات رفت و برگشتی آرام و ملایم بالای استخوان گونه خود بکشید. براش آغشته به رژ گونه را کمی به بینی خود نیز بزنید تا سایه همرنگ گونه‌های شما را به خود بگیرد.

استفاده از رژ گونه

استفاده از هایلایتر

برای مجالس و میهمانی‌ها لازم است برخی از نقاط صورتتان برجسته‌تر به نظر برسد و صورتتان بدرخشد. برای این کار لازم است از یک هایلاتر استفاده کنید. یک براش انتخاب کرده و آن را بر روی بالای گونه، روی تیغه بینی، و وسط چانه خود بزنید. این قسمت‌ها نور زیادی را به سمت خود جذب می‌کنند و درخشان و زیبا به نظر می‌رسند.

استفاده از رژ لب

دختران جوان باید دقت کنند در انتخاب رژ لب اصلا به سراغ رژهای تیره رنگ نروند. رنگ رژ شما باید ملایم و طبیعی باشد و همچنین به رنگ پوستتان بیاید. در صورتی که تناژ رنگ پوست سردی دارید، از رنگ‌های بنفش یا صورتی ملایم استفاده کنید. ولی اگر تناژ رنگ پوستتان گرم است، از رژ لب به رنگ نارنجی و هلویی استفاده کنید. در میکاپ دخترانه استفاده از رژ لب نود و کالباسی بسیار مورد پسند و پر طرفدار است.

استفاده از رژ لب دخترانه

استفاده از اسپری فیکس برای تثبیت میکاپ

از مراحل پایانی در آموزش آرایش برای عروسی دخترانه، استفاده از اسپری فیکس برای تثبیت آرایش است. در مجالس و میهمانی‌ها حتما از این اسپری استفاده کنید تا چربی پوستتان گرفته شده و آرایشتان در طول زمان به هم نریزد. البته این مورد را در نظر بگیرید که استفاده مداوم از فیکساتور برای پوست مضر است و فقط برای مجالس عروسی مناسب است.

اگر به دنبال “آموزش آرایش صورت در خانه برای عروسی” هستید، حتما به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

برای ماندگاری آرایش چه کنیم

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟

برای ماندگاری آرایش چه کنیم؟ یکی از مشکلات بسیار مهمی که بسیاری از بانوان بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *