اگر ناخن نداشتیم چه میشد

اگر ناخن نداشتیم چه میشد

اگر ناخن نداشتیم چه میشد؟ انسان با استفاده از ناخن‌های خود کارهای متنوعی انجام می‌دهد، از خاراندن بدن بگیر تا جدا کردن برچسب… ممکن است برای یک بار هم که شده این سوال در ذهنتان ایجاد شود که اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی می‌افتاد؟ جالب است بدانید که بدون وجود ناخن بدن دچار برخی تغییرات شده و با چالش‌های زیادی روبرو می‌شود. بدون وجود ناخن توانایی‌های انسان دستخوش تغییر می‌شود. همه ماجرا این نیست که بدون وجود ناخن فقط نتوانیم لاک بزنیم! در ادامه با مشکلاتی که در صورت نداشتن ناخن با آن‌ها روبرو می‌شویم را به صورت کامل برایتان شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید.

مهارت‌های حرکتی فرد با چالش روبرو می‌شود.

اگر ناخن نداشتیم چه میشد؟ یکی از مشکلاتی که بدون وجود ناخن با آن مواجه هستیم، این است که نمی‌توانیم جایی از بدنمان را بخارانیم. نمی‌توانیم از جایی به راحتی بالا برویم و حتی یک چاله نمی‌توانیم بکنیم. ناخن‌ها نقش موثری در مهارت‌های حرکتی ظریف انسان دارند. یک بار دقت کنید آیا بدون ناخن می‌توانید یک صفحه از کتاب را ورق بزنید و یا جسم کوچکی مانند سوزن را از روی زمین بردارید؟ همه این کارهای به ظاهر جزئی با ناخن انجام می‌شود. جالب است بدانید که ناخن‌ها حس دارند و در زیر ناخن پوسته سفت و سختی وجود دارد که شامل مجموعه‌ای از عصب‌ها است.

بروز مشکل در مهارت حرکتی فرد

محروم شدن از پیوندهای اجتماعی بدون وجود ناخن!

منظور از پیوند اجتماعی این است که وجود ناخن سبب رسیدگی به زیبایی آن‌ها شده و همین امر راهی برای ابراز احساس و عقاید است. همین موضوع به ظاهر بی‌اهمیت روشی برای ایجاد ارتباط با افرادی است که نمی‌شناسیم و یا وسیله‌ای برای ایجاد روابط جدید است که منجر به تحکیم پیوندهای اجتماعی بیشتر می‌شود.

بدون وجود ناخن سلامتی بدن تهدید می‌شود.

اگر هنوز هم این سوال در ذهنتان وجود دارد که اگر ناخن نداشتیم چه میشد؟ بهتر است بدانید یکی از دلایلی که باکتری و ویروس از بدن دور می‌ماند، وجود ناخن است. اگر انسان ناخن نداشته باشد، سلامتی‌اش تحت تاثیر قرار گرفته و مریض می‌شود. با داشتن ناخن میزان آلودگی زیر ناخن کمتر شده و همین امر جلوی عفونت و باکتری را می‌گیرد.

اگر ناخن نداشتیم چه میشد

ناخن‌ها قادرند خبر از سلامتی یا بیماری بدن بدهند!

یکی از کارهای مهمی که ناخن در بدن دارد، این است که در صورت وجود بیماری در بدن به زودی فرد را از مشکلات جسمی احتمالی با خبر می‌کند. بدون وجود ناخن به راحتی و در سریع‌ترین زمان نمی‌توان بیمار بدون بدن را تشخیص داد. برای مال اگر ناخن شما پوسته پوسته شود نشانه این است که بدن با کمبود آهن مواجه شده است. همچنین اگر با خطوط افقی بر روی ناخن خود مواجه شدید به این معنی است که بدنتان دچار کمبود زینک (روی) شده است. پس با وجود ناخن سریع‌تر می‌توان از وجود عفونت یا کمبود ویتامین در بدن مطلع شد.

عدم اطلاع از بیماری‌ها بدون وجود ناخن

بدن بدون ناخن نسبت به صدمات حساس‌تر می‌شود.

قطعا بارها برایتان اتفاق افتاده است که پایتان را به گوشه مبل یا میز می‌کوبید. اکنون تصور کنید انگشت پایتان ناخن نداشته باشد. در این مواقع نوک انگشتان در مقابل صدمات بسیار آسیب‌پذیرتر است. پس وجود ناخن بر روی گوشت به مانند یک محافظ محکم عمل می‌کند که قادر است جلوی آسیب جدی به پوست و گوشت را بگیرد و بدن دچار آسیب کمتری شود.

بدون ناخن بیشتر در معرض عفونت و ویروس هستید.

در پاسخ به این سوال مهم “اگر ناخن نداشتیم چه میشد” می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین نقش ناخن در بدن محافظت در برابر ویروس و باکتری است. وجود ناخن بر روی انگشتان شبیه به یک معجزه عمل می‌کند که قادر است به خوبی بدن را از ویروس و باکتری در امان نگه دارد. محققین تحقیقات زیادی در زمینه عدم وجود ناخن روی انگشت انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که بدون ناخن میزان عفونت و ویروسی که وارد بدن می‌شود بسیار بیشتر از حالت معمول است. برای اطمینان از صحت این موضوع کافی است هر چند روز یک بار به زیر ناخن‌های خود نگاهی بیاندازید. متوجه می‌شوید که به چه میزان آلودگی و کثیفی زیر ناخن و پوست شما جمع شده و به داخل بدن راه نیافته است.

در صورت علاقمند بودن به مطالعه درباره “انواع کرم پودر” می‌توانید به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *