مراحل گام به گام کراتین مو

آموزش مراحل گام به گام کراتین مو

مراحل گام به گام کراتین مو چیست؟ در صورتی که به دنبال یادگیری مراحل گام به گام کراتین مو هستید و قصد انجام کراتین مو را دارید، این مقاله را مطالعه کنید. امروزه به منظور صاف کردن مو و یا احیای مو از روش کراتین استفاده می‌شود. این روش دارای فرایندی است که باید توسط افراد کار بلد و حرفه‌ای انجام شود. اکثر آرایشگاه‌ها و سالن‌های آرایشی و زیبایی، با این روش موهای صاف و ابریشمی تحویل مشتری می‌دهند. از روش کراتین مو که روشی بسیار محبوب است برای ترمیم و بهبود سلامتی موهای آسیب دیده و همچنین صاف و نرم کردن مو استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب با مراحل گام به گام کراتین مو به صورت مرحله به مرحله آشنا می‌شوید.

وسایل مورد نیاز برای انجام کراتین

  • شامپو شماره یک مخصوص قبل از کراتینه مو
  • دستگاه رطوبت سنج مو
  • سشوار
  • دستگاه نانو استیم
  • مواد کراتینه متناسب با حجم موها
  • اتو مو؛ قابل تنظیم تا ۲۷۰ درجه با سرامیک کراتینه
  • براش و کاسه و کلاه رنگ
  • ماسک مو و شامپو مخصوص بعد کراتینه
مراحل گام به گام کراتین مو

با مراحل گام به گام کراتین مو در 10 مرحله آشنا شوید.

گام اول: موها با شامپو شسته می‌شود.

در مراحل گام به گام کراتین مو، اولین قدم شستن مو با استفاده از یک شامپوی کراتینه است. این شامپو مخصوص است و معمولا در بسته‌بندی‌های سه تایی مواد کراتینه فروخته می‌شود. در این مرحله باید مو دو بار توسط شامپو شسته شود. بار اول برای از بین بردن آلودگی و تمیز کردن مو از این شامپوی مخصوص استفاده شده و بار دوم نیز 5 دقیقه باید مو با این شامپوی مخصوص ماساژ داده شود. نکته مهم در استفاده از شامپوی کراتینه این است که این شامپو حتما باید خاصیت ضد پسماند داشته باشد. ویژگی و خصوصیت این شامپو سبب می‌شود مو کاملا تمیز و پاکسازی شود و اثری از شامپو بر روی موی شما باقی نماند. بعد از این که موها با شامپوی کراتینه شسته شد، مو کاملا آماده مواد کراتینه است.

شستن مو با شامپو قبل از کراتین

گام دوم: هیدروژن رسانی به مو، از مراحل گام به گام کراتین مو

از دیگر مراحل گام به گام کراتینه مو که اهمیت بسیار زیادی دارد، رساندن هیدروژن به مو است. هیدروژن رسانی به مو سبب می‌شود قدرت صاف کنندگی مواد کراتین به صورت چشمگیری تا 50% افزایش یابد. هیدروژن رسانی توسط دو روش انجام می‌شود. روش اول استفاده از دستگاه نانو استیم و روش دوم استفاده از دستگاه ماکرومیست است.

گام سوم: خشک کردن مو

در مراحل گام به گام کراتین مو، پس از هیدروژن رسانی به مو، باید مو را خشک کنید. بر روی پکیج محصولات کراتینه درج شده که مو باید تا چند درصد خشک شود، نه کامل! درصد خشک شدن مو بستگی به مواد کراتینه دارد. در حالت کلی مو باید بین 90 تا 95 درصد خشک شود. برای خشک کردن مو باید از سشوار استفاده شود، به طوری که سشوار دارای سری متمرکز کننده نباشد. تمامی قسمت‌های مو باید خشک شود و درصد کمی از مو دارای رطوبت باشد.

خشک کردن مو

گام چهارم: تقسیم‌بندی مو به صورت مساوی

برای کراتینه کردن بهتر موها باید آن را به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. با توجه به حجم موها، موها را به ۶ یا ۸ قسمت تقسیم بندی شود. این تقسیم بندی باعث می‌شود موهایتان به طور کامل کراتینه شود. با استفاده از شانه تقسیم موها را تقسیم‌بندی کنید. سپس با استفاده از گیره سر هر قسمت را نگه دارید تا هنگام انجام کار گیره مو باز نشود.

تقسیم‌بندی مو

گام پنجم: مطالعه دستورالعمل روی محصول

از دیگر مراحل گام به گام کراتین مو، مطالعه توضیحات درج شده روی محصولات مواد کراتینه است. هر محصول دارای دستورالعمل متفاوتی از دیگری است. برای مثال برخی از محصولات کراتینه برزیلی داری مدت قرنطینه هستند و محصولات آمریکایی نیز نیاز به عمل اتوکشی دارند. لذا توصیه می‌شود قبل از کراتینه حتما توضیحات محصول را مطالعه کنید. در صورتی که طبق توضیحات درج شده از مواد کراتینه استفاده نشود، مو آسیب می‌بیند. توجه به این نکات سبب می‌شود نتیجه بهتری از کراتینه را شاهد باشید.

گام ششم از مراحل گام به گام کراتین مو: استفاده از مواد کراتینه

مواد کراتینه را به طور کامل روی موها قرار دهید. برای گذاشتن مواد روی موها می‌توان از شانه‌های دندانه درشت یا قلموهای مخصوص رنگ مو استفاده کرد. تمام تار موها باید به طور کامل آغشته به مواد شوند و کاملا مرطوب شوند. حتما دقت کنید که تمام موها به مواد کراتینه آغشته شوند و هیچ قسمت خشکی در موها نماند. نکته قابل توجه در این مرحله این است که نباید بیش از حد از مواد استفاده کنید. بعد از اینکه مواد را روی موهای خود قرار دادید، تمام موها را به حالت دم اسبی جمع کنید و مواد اضافه را از آن بگیرید.

زدن مواد به مو

گام هفتم: کمک به جذب مواد

بر روی محصولات کراتینه درج شده است که مدت زمان لازم برای جذب مواد کراتین چقدر است. این مدت زمان باید حتما رعایت شود تا مواد کاملا جذب مو شود. برای این که مواد کراتین بهتر جذب شود باید از یک کلاه مخصوص برای این کار استفاده کرده و آن را روی سر خود قرار دهید.

گام هشتم: براشینگ مو

از مراحل کراتین مو که مهم‌ترین مرحله در روند کراتین مو محسوب می‌شود، براشینگ مو است. براشینگ فقط به منظور خشک کردن مو استفاده نمی‌شود، بلکه به این منظور است که مواد کراتین به خوبی لا به لای مو آغشته شود. با استفاده از براشینگ پروتئین موجود در کراتین جذب مو شده و مو تغذیه می‌شود. براشینگ نیاز به مهارت زیادی دارد و باید حتما توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. بر اساس مواد کراتینه لازم است تا میزان حرارت سشوار تعیین شود.

گام نهم: اتوکشی مو، از مراحل گام به گام

از دیگر مراحل مهم کراتین مو، مرحله اتوکشی است که نیاز به اتوی مناسب دارد. بهتر است در این گام از اتوی سرامیکی مخصوص استفاده می‌شود. اتوی مو باید بر روی دمای 230 درجه تنظیم شود. پس از تقسیم مو به قسمت‌های کوچک و مساوی، هر بخش از مو باید به خوبی اتو شود. با گرفتن اتو در یک دست و شانه در دست دیگر، هر قسمت از مو باید حدودا 7 بار اتوکشی شود. هر زمان با کشیدن اتو، شانه را نیز باید بر روی مو بکشید تا به صاف شدن مو بیشتر کمک کند.

اتوکشی از مراحل گام به گام کراتین مو

اگر سرعت دست هنگام اتو کشیدن پایین باشد موهای شما بیشتر صاف خواهد شد. هرچه سرعت دست شما بالاتر باشد موهای شما بیشتر احیا خواهد شد. ولی بهتر است سرعت دست در حد متوسط باشد، نه زیاد تند و نه زیاد کند باشد. اگر سرعت مو خیلی تند یا کند باشد، ممکن است مو آسیب ببیند و یا دچار ریزش شود.

مرحله دهم: مدت قرنطینه

از آخرین مراحل کراتین مو، مدت زمان قرنطینه درج شده روی محصولات است. البته برخی از مواد کراتینه نیازی به قرنطینه ندارند ولی برخی از محصولات باید به مدت 3 روز قرنطینه شوند و در این سه روز مو خیس نشود. این کار باعث می‌شود ماندگاری مواد بر روی مو بیشتر شود و بعد از 3 روز نتیجه بهترین از تاثیر کراتینه بر روی مو ببینید.

در صورتی که قصد دارید با نحوه انجام و مراحل کراتینه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید مقاله “با مراحل کراتین مو آشنا شوید.” را نیز مطالعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *