نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک

نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک

آیا با نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک آشنا هستید؟ همانطور که می‌دانید کرم پودر یا پنکیک زدن به صورت در حین میکاپ اهمیت زیادی دارد و دارای قلق‌های مخصوص به خود است. بسیاری از بانوان تصور می‌کنند فقط استفاده از کرم پودر و پنکک به همراه هم برای داشتن پوستی صاف و یکدست کافی است. ولی لازم است این روند به طرز صحیحی انجام شود و در صورتی که به درستی انجام نشود، پوست خیلی خشک یا خیلی براق به نظر می‌رسد. پس صرفا استفاده از یک براش و زدن کرم و پنکیک بر روی صورت کافی نبوده و نیاز است تا برخی ترفندها و نکات آرایشی رعایت شود تا بتوان یک میکاپ زیبا و بی‌نقص داشت. در این مقاله با روش صحیح استفاده از کرم پودر آرایشی و یا نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک به طور کامل آشنا می‌شوید.

قبل از زدن کرم پودر به صورت لازم است تا پوست صورت را آماده سازی کنید تا کرم پودر به خوبی روی پوست صورت بنشیند و به اصطلاح کیکی و دون دون نشود. اکنون در ادامه این مطلب با روش‌های صحیح آماده سازی پوست آشنا می‌شوید تا در نهایت به مرحله زدن کرم پودر و پنکیک به صورت برسید.

نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک

شستن صورت و استفاده از تونر و مرطوب کننده

قبل از شروع میکاپ و زدن کرم لازم است تا صورتتان تمیز باشد. پس از یک شوینده مناسب استفاده کنید تا صورت کاملا تمیز شود. سپس تونر مخصوص پوست خود را انتخاب کرده و آن را با استفاده از پد پنبه‌ای بر روی صورت بکشید تا ته مانده‌های آلودگی از روی پوست پاک شود. تونر قادر است ph پوست را تنظیم کند و همچنین در بستن منافذ بسیار موثر است. سپس لازم است از یک مرطوب کننده استفاده کنید تا پوستتان آبرسانی شود و بعد از زدن کرم پوسته پوسته نشود.

در صورتی که پوست حساسی دارید، باید از تونر بر پایه گلاب، فندق، یا یک تونر فاقد الکل استفاده کنید. این مدل تونرها پوست حساس را نمی‌سوزاند. ولی اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که پوست چربی دارید، می‌توانید از یک مرطوب کننده سبک فاقد روغن استفاده کنید تا پوستتان نرم شود.

استفاده از پرایمر

قبل از آشنایی با نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک لازم است تا از پرایمر آرایشی استفاده کنید تا منافذ پوستتان بسته شود و خطوط ریز صورت پر شود. پرایمر سبب می‌شود که پوست آماده شده و صاف و یکدست شود تا بعد از زدن کرم پوستی بی‌نقص و صاف داشته باشید.

استفاده از پرایمر

استفاده از کانسیلر

یکی از مراحل تاثیرگذار قبل از شناخت نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک، استفاده از کانسیلر است. این محصول سبب می‌شود آرایش روی صورت بهتر بنشیند. البته اگر علاقه‌ای به زدن کانسیلر ندارید و به نظرتان کرم پودر برای میکاپ کافیست، می‌توانید از این مرحله چشم پوشی کنید. همچنین می‌توانید کانسیلر را بعد از اعمال کرم پودر به صورت استفاده کنید تا پوشش‌دهی بیشتری داشته باشد.

استفاده از بیوتی بلندر برای کرم پودرهای پودری

در نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک توجه به این نکته ضروری است که در صورت استفاده از کرم‌های آرایشی پودری شکل، لازم است تا از یک برس یا بیوتی بلندر استفاده کنید. اگر کرم پودرتان سفت است، می‌توان بیوتی بلندر را روی آن کشید تا یک برس را روی کرم حرکت داد. ولی اگر کرمتان حالت شل دارد، کافیست برس را به آرامی داخل کرم فرو کنید و کمی آن را تکان دهید تا کرم روی برس درآید. هرگز برای کرم پودرهای شل به سراغ بیوتی بلندر نروید.

بیوتی بلندر مناسب کرم‌های مایع

استفاده از بیوتی بلندر یا برس برای کرم پودرهای مایع

نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک مایع لازم است تا حتما از برس یا بیوتی بلندر استفاده کنید. برای این منظور باید بطری کرم را تکان دهید تا رنگدانه‌های کرم به خوبی مخلوط شود. سپس کرم را روی پشت دست خود یا در داخل ظرف کوچکی بریزید. در صورت استفاده از بیوتی بلندر بهتر است آن را کمی مرطوب کنید تا اسفنج کرم پودر را به خود جذب نکند و کرم زیادی هدر نرود.

هرگز به سراغ برس‌های نرم برای کرم پودرهای مایع نروید. برس مخصوص کرم پودر کمی سفت است و قادر به تحمل وزن کرم پودر می‌باشد. اگر عجله دارید و نمی‌توانید به سراغ اسفنج یا برس مخصوص کرم بروید، بهترین روش استفاده از انگشتان دست است. برای پخش کرم روی صورت از این روش نیز می‌توان استفاده کرد، زیرا گرمای دست کرم را نیز گرم می‌کند و ظاهر نرمی به صورت شما می‌دهد.

زدن کرم پودر را از مرکز صورت شروع کنید.

یکی از نکات مهم در نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک، علاوه بر ابزار صحیح کرم پودر، نحوه زدن کرم است. برای زدن کرم باید از مرکز صورت شروع کنید و سپس کرم را به آرامی به سمت قسمت‌های خارجی صورت بکشید. اگر عادت دارید کرم پودر را با انگشتان دست به صورت بزنید، ابتدا نقاط کوچکی ایجاد کنید و سپس این نقاط کرم را با بیوتی بلندر به سمت اطراف صورت پخش کنید.

کرم پودر را روی قسمت‌های پایین بینی و اطراف صورت خود اعمال کنید.

هر چقدر که به سمت کناره‌های صورت نزدیک می‌شوید، لایه کرم باید نازک‌تر شود. در صورتی که لایه روی گونه خیلی نازک شود، می‌توان کرم پودر بیشتری به این ناحیه زد و سپس آن را به سمت بیرون پخش کرد.

در مرحله بعدی از نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک باید کرم را به سمت پیشانی و موها بکشید. سپس حرکت دستتان به سمت چپ و راست بالای ابروها باشد تا کرم به بالای ابروها نیز برسد. همچنین لازم است تا کرم را در زیر چانه و امتداد خط فک پخش کنید. برای این کار انگشتان دست و یا بیوتی بلندر بهترین انتخاب است. فراموش نکنید که روی گردن نیز کرم پودر بزنید تا از حالت بی‌روحی و خاکستری رنگ درآید و متناسب با رنگ صورتتان شود.

اعمال کرم پودر به مرکز صورت و پخش به اطراف

نحوه زدن پنکک به صورت

برای زدن پنکک به صورت می‌توان از پد مخصوص خود پنکیک استفاده کرد. دقت کنید که پودر اضافی روی پد را به کمک ضربات آرام بگیرید. اگر پنکیک زیادی به صورت بزنید، کرم آرایشی نیز ماسیده شده و گویی لایه ضخیمی از کرم به صورت دارید.

در نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک، باید پنکیک را نیز از مرکز صورت شروع کنید و به سمت خارجی صورت پیش بروید. در صورت لزوم می‌توانید پد را دوباره آغشته به پنکیک کنید ولی حتما باید پودر اضافی روی برس یا پد را بگیرید.

اگر به دنبال خرید یک کرم پودر با کیفیت و قیمت مناسب هستید ولی در انتخاب سردرگم‌اید، حتما به مقاله “چگونه یک کرم پودر خوب انتخاب کنیم” مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *