آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟ در میان انواع محصولات آرایشی، پنکک و کرم پودر جزو محصولات محبوب هستند و طرفداران زیادی دارند. محبوبیت این محصولات به دلیل تاثیر فوق‌العاده‌ای است که بر روی پوست دارند و در تکمیل میکاپ صورت بسیار موثرند. برای بسیاری از بانوان داشتن پوستی صاف و یکدست خصوصا بعد از میکاپ بسیار مهم است. لذا همه به دنبال کرم یا پنککی هستند که بتواند پوشش قابل قبولی را در پوست ایجاد کنند.

ولی بسیاری از بانوان با این تردید مواجه هستند که نمی‌دانند از کرم پودر استفاده کنند یا پنکک. قطعا این سوال در ذهن شما نیز ایجاد شده است که آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟ برای داشتن پوستی صاف در میکاپ کدام یک از این محصولات تاثیر بیشتری دارند؟ در ادامه این مطلب با پاسخ این سوال آشنا می‌شوید. همچنین به خوبی می‌دانید که مزایا و معایب کرم و پنکک چیست و هر یک چه کارایی دارد.

پنکک

قبل از پرداختن به پاسخ این سوال که “آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک” باید بدانید که پنکک چیست. پنکک جزو بهترین و پر طرفدارترین محصولات آرایشی است که برای پوشاندن معایب صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات علاوه بر پوشش‌دهی قوی، دارای کاربردهای دیگری نیز هستند. از پنکک برای ثابت کردن میکاپ، مات کردن رژ لب و همچنین برای پر پشت نشان دادن مژه می‌توان استفاده کرد. برخی مدل‌ از پنکک‌ها را می‌توان به عنوان جایگزینی برای ضد آفتاب نیز استفاده کرد.

پنکک و عوارض استفاده از آن

عوارض پنکک

محصولات آرایشی زیبایی علاوه بر مزایایی که در میکاپ یا پوشش دهی به صورت دارند، دارای معایبی نیز هستند که در برخی موارد قابل کنترل است. متاسفانه در بازار تنوع پنکک‌های فیک و بی‌کیفیت بسیار زیاد است که استاندارد لازم را ندارند. با توجه به این که از پنکک برای پوشاندن لک و جوش صورت استفاده می‌شود ولی اگر به سراغ پنکک فیک بروید، پوستتان دچار لک و اکنه نیز خواهد شد. حتی ممکن سات با استفاده از پنکک‌های بی‌کیفیت دچار التهابات پوستی و حساسیت شدید شوید. پیشنهاد می‌شود حتما به سراغ پنکک‌های با کیفیت و با برند معروف بروید که عبارتند از پرفکت فینیش، تراکوتا، شون و مای.

کرم پودر آرایشی

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟ برخی افراد بیشتر علاقمند به استفاده از کرم پودر هستند، زیرا با کرم پودر پوستشان صاف‌تر و تمیزتر به نظر می‌رسد. کرم پودر جزو محبوب‌ترین و پر طرفدارترین محصول آرایشی است که صرفا برای یکدست کردن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کرم پودر معمولا دارای دو جزء مرطوب کننده و رنگدانه است و قادر به پوشاندن نواقصات پوستی مانند لک، جوش، آکنه، زخم یا کبودی می‌باشد. اکثر بانوان ترجیح می‌دهند برای تکمیل میکاپ حتما از کرم پودر استفاده کنند، زیرا بدون کرم پودر میکاپ زیبایی کافی را نخواهد داشت.

کرم پودر آرایشی و عوارض آن

عوارض کرم پودر

بسیاری از محصولات آرایشی مانند کرم پودر را می‌توان هر روز استفاده کرد. با این کار کرم هر روز برای مدت طولانی و حداقل چند ساعت بر روی پوستتان باقی می‌ماند. پس دقت کنید اگر از کرم در ضخامت زیاد روی صورت استفاده کنید، احتمالا منافذ صورت بسته شده و دچار جوش یا آکنه می‌شوید. البته عوارض کرم پودر بیشتر به این موضوع بستگی دارد که کیفیت کرم و ترکیبات آن چیست. حتما اگر روزانه از کرم پودر استفاده می‌کنید، به سراغ کرم‌های با کیفیت و معتبر بروید. بهتر است از محصولات برند و معروف استفاده کنید که کیفیتش برای شما تضمین شده باشد.

تفاوت کرم پودر و پنکک

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک، قبل از پرداختن به پاسخ این سوال باید بدانید که هر دوی این محصولات بسیار به هم شبیه هستند ولی در برخی موارد دارای تفاوت‌هایی می‌باشند. کرم پودر یک محصول آرایشی رنگی می‌باشد که در ترکیباتش از مرطوب کننده استفاده شده و در حالت جامد در بازار به فروش می‌رسد. ولی پنکک‌ها حالت پودری دارند و در ترکیبات آن‌ها از مرطوب کننده استفاده نشده است.

در حالت نرمال کرم پودرها سبب براقیت پوست صورت می‌شوند ولی پنکک قادر است درخشندگی صورت را برطرف کرده و پوست را به بهترین نحو مات کند. این را نیز به خاطر داشته باشید که اگر روی کرم پودر از پنکک استفاده کنید کرم پودر صورت شما تثبیت می‌شود.‌ بسیازی از بانوان برای زیرسازی آرایش و پایه آرایش از کرم پودر استفاده می‌کنند و نواقصات پوستی را برطرف می‌کنند. در حالی که از پنکک نه تنها به عنوان یک محصول منفرد و تنها، بلکه در آخر میکاپ برای روشن کردن پوست و تثبیت کردن میکاپ نیز می‌توان استفاده کرد.

فرق بین کرم پودر و پنکک

استفاده از کرم پودر بهتر است یا پنکک؟

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟ پاسخ این سوال را نمی‌توان در یک کلمه داد. بهتر بودن یکی از این محصول بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای برخی از بانوان استفاده از کرم پودر بهتر است و برای برخی دیگر از بانوان استفاده از پنکک مناسب‌تر است. برخی از بانوان نیز استفاده از هر دوی این محصولات را همزمان ترجیح می‌دهند تا میکاپ به نتیجه دلخواهشان برسد. ولی مهم‌ترین نکته در انتخاب یکی از این دو محصول پر طرفدار این است که شما پوستتان را به خوبی بشناسید و با نیاز پوستتان آشنا باشید.

برای پوست‌های چرب

از میان دو محصول کرم پودر و پنکک، پنکک دارای بافت سبکی است و به علت پودری بودن و عدم وجود مرطوب کننده در ترکیباتش، قادر است چربی اضافی پوست را بگیرد و میکاپ را مات کند. در صورتی که پوست چربی دارید، توصیه می‌شود حتما از پنکک استفاده کنید. اگر پوست صورتتان خشک است، پنکک می‌تواند چربی پوست را گرفته و خشکی پوستتان را بیشتر کند و در نتیجه به پوستتان آسیب بزند.

برای پوست‌های خشک و معمولی

بر عکس پنکک، کرم‌های آرایشی دارای بافت سنگینی هستند و میزان پوشش دهیشان بیشتر از پنکک است. کرم پودرها در حالت جامد و کرمی به همراه مرطوب کننده در ترکیبات خود، چربی پوست را نمی‌گیرند. به همین دلیل است که افراد دارای پوست خشک یا معمولی اغلب به سراغ کرم پودر می‌روند و رضایت بیشتری دارند. این افراد با کر پودر جلوی خشکی زیاد پوست و آسیب‌های احتمالی را می‌گیرند.

بر اساس صورتتان انتخاب کنید.

آیا کرم پودر بهتر است یا پنکیک؟ در پاسخ به این سوال باید تناسب و نیازهای صورتتان را بشناسید. برای این که یک میکاپ بی‌نقص و زیبا داشته باشید، باید بدانید که هر محصول آرایشی‌ای دقیقا چه کاری را باید انجام دهد. بسیاری از بانوان بدون میکاپ، دارای صورتی چرب ولی صاف هستند و فقط پنکک برای این افراد مناسب است. کسانی که پوست خشکی دارند ولی روی پوستشان لک وجود دارد که بدون میکاپ به چشم می‌خورد، باید از کرم پودر استفاده کنند تا هم پوستشان یکدست شود و هم سلامت پوستشان حفظ شود. اگر لکه‌های بسیاری مثل جوش، آکنه، حساسیت‌های پوستی و مواردی از این دست اعتماد به نفستان را کم کرده، استفاده از کرم پودر و پنکک به صورت همزمان می‌تواند روحیه زندگی را به شما بازگرداند.

توجه کنید که اگر نیاز است از هر دوی این محصولات در میکاپ استفاده کنید، اول از کرم بر روی صورت بزنید و در مراحل آخر میکاپ، از پنکک برای تکمیل میکاپ و گرفتن چربی صورت استفاده کنید. با این کار هم پوشش کرم بیشتر می‌شود و هم کرم پودرتان تثبیت خواهد شد.

در صورت علاقمند بودن به مطالعه درباره “نحوه استفاده از کرم پودر و پنکیک” به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *