ترتیب آرایش صورت

ترتیب آرایش صورت چگونه است؟ آیا در میکاپ صورت باید ترتیب خاصی را رعایت کرد؟ بسیاری از بانوان تصور می‌کنند که میکاپ صورت هیچ ترتیبی ندارد و پشت سر هم باید محصولات آرایشی را برای صورت استفاده کرد. ولی این طرز فکر اشتباه است و اهمیت به ترتیب استفاده کردن از محصولات و لوازم آرایشی بسیار زیاد است. برای این که میکاپ زیبا و پوست یکدستی داشته باشید، لازم است تا با مراحل میکاپ صورت آشنا شوید. با داشتن یک روتین مناسب آرایشی و رعایت ترتیب استفاده از محصولات، هم میکاپ حرفه‌ای را تجربه می‌کنید و هم پوستتان آسیب نمی‌بیند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با ترتیب آرایش صورت با جزئیات کامل آشنا شوید و به یک میکاپ کار حرفه‌ای تبدیل شوید.

مراحل میکاپ صورت

مرحله اول: مرطوب‌ کننده صورت

قبل از آغاز میکاپ صورت، لازم است پوست صورت را به کمک مرطوب کننده آماده کنید. دقت کنید که پوست شما بیس میکاپ است و باید از آن مراقبت شود تا برای یک میکاپ زیبا آماده شود. مرطوب کننده را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

مرطوب‌ کننده صورت

سرم: برای مرطوب کردن پوست صورت می‌توان از سرم‌های متنوعی که در بازار وجود دارند استفاده کرد. معمولا سرم‌ها به منظور آبرسانی پوست، روشن کننده و سفت شدن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات به عنوان زیرساز میکاپ انتخاب مناسبی هستند، زیرا سریعا جذب پوست می‌شوند.

کرم آبرسان: کرم‌هایی که با عنوان آبرسانی پوست تولید شده‌اند، قادر به تامین ویتامین‌های ضروری پوست هستند. این محصولات معمولا آبرسان‌های قوی محسوب نمی‌شوند ولی در طول روز پوست صورت را شاداب و مرطوب نگه می‌دارند. این کرم‌ها برای افراد با پوست خشک بسیار مناسب است. کرم آبرسان معمولا قوی بوده و عملکرد بهتری نسبت به سایز محصولات دارد.

لوسیون‌های مخصوص: اکثریت مردم برای مرطوب کردن صورت از لوسیون مخصوص استفاده می‌کنند که مناسب انواع پوست است. لوسیون‌هایی با لیبل (non-comedogenic) معمولا در جلوگیری از به وجود آمدن جوش‌های سرسیاه و به رفع آن‌ها کمک بسیاری می‌کنند.

مرحله دوم پرایمر

در ترتیب آرایش صورت، بعد از آماده شدن پوست نوبت به پرایمر می‌رسد. در این مرحله باید از پرایمر به عنوان بیس آرایش استفاده کنید. با استفاده از پرایمر میکاپ شما تثبیت شده و ماندگاری آرایش بیشتر می‌شود. این محصول منافذ پوست را پر کرده و سبب می‌شود میکاپ حرفه‌ای و تمیز به نظر برسد.

کمی از پرایمر را بر روی براش یا اسفنج بزنید و آن را به آرامی بر روی پوست بمالید. مقدار استفاده از پرایمر اهمیت زیادی دارد. فقط با مقدار کمی از این محصول می‌توان نیاز پوست را تامین کرد. این مقدار مورد نیاز را بر روی نقاط مرکزی صورت بزنید و آن را به سمت اطراف صورت پخش کنید.

برای قسمت‌های مهم صورت مانند زیر چشم از محصول مناسب این نواحی استفاده کنید. پلک و پوست اطراف چشم معمولا چربی بیشتری تولید می‌کند و به همین علت سایه چشم سریعا از بین رفته و زیر چشم چروک می‌افتد. در صورتی که در میکاپ خود از سایه یا خط چشم استفاده می‌کنید، به سراغ پرایمر مناسب بروید تا کیفیت میکاپ چشمتان در طول روز حفظ شود.

مرحله سوم کرم پودر

در مرحله بعدی ترتیب آرایش صورت به کرم پودر می‌رسیم. مسئله مهم در این مرحله انتخاب کرم پودر به رنگ مناسب است. کمی از کرم را بر روی خط فک خود تست کنید و سعی کنید از کرم پودر رنگ مناسب پوستتان استفاده کنید. در صورتی که رنگ کرم تستر نیاز زیادی به محو کردن نداشته باشد و با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد بهترین گزینه برای خرید است. در مرحله بعدی نحوه پخش کردن کرم پودر اهمیت دارد. برای این کار از انگشت یا براش مد نظرتان استفاده کنید و کمی از کرم را از بخش مرکزی صورت به سمت بیرون بزنید. برخی از بانوان از اسفنج مرطوب برای پخش کردن کرم آرایشی استفاده می‌کنند تا کرم کاملا بر روی پوست پخش شود.

کرم پودر صورت

مرحله چهارم کانسیلر

در ترتیب آرایش صورت نوبت به کانسیلر می‌رسد که هم به صورت مایع و هم جامد در بازار موجود است. کانسیلر مایع به منظور پوشش دهی سبک در یک ناحیه گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و راحت‌تر تیرگی صورت را می‌پوشاند. کانسیلر جامد معمولا سنگین‌تر است و در برخی نقاط صورت استفاده می‌شود. بهتر است در کل صورت از دو طیف رنگی کانسیلر استفاده کنید. یک کانسیلر هماهنگ با رنگ پوست، برای پوشش تیرگی اطراف چشم‌ها وجوش‌ها. همین‌طور کانسیلر روشن‌تر از پوست‌تان برای زاويه‌دار‌ کردن و گریم صورت.

بسیاری از بانوان اول کانسیلر زده و سپس از کرم پودر برای پوست صورت استفاده می‌کنند که این ترتیب کاملا سلیقه‌ای است. در صورتی که از پنکک نیز استفاده می‌کنید حتما از کانسیلر کمک بگیرید، بعد پنکک را بر روی پوست پخش کنید.

مرحله پنجم رژ گونه

در مرحله بعدی ترتیب آرایش صورت، نوبت به رژ گونه می‌رسد. با این محصول به صورت خود رنگ و لعاب بهترین بدهید ولی در هنگام استفاده از رژ گونه موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • رنگ صورتی معمولا در میکاپ نچرال و طبیعی به کار می‌رود. بر روی گونه و قسمت فوقانی گونه از این رنگ رژ گونه استفاده کنید.
  • رنگ قرمز یا سرخابی: این رنگ محصول مناسب پوست گندمی می‌باشد. بهتر است رژ گونه را بر روی برجستگی گونه در هنگام خنده پخش کنید. این بخش از گونه به اصطلاح سیب گونه نیز نامیده می‌شود و به برجسته‌ترین بخش گونه هنگام لبخند زدن و بخش بالایی آن گفته می‌شود.
رژ گونه صورت

مرحله ششم هایلایتر

در مرحله بعدی میکاپ، به سراغ هایلایتر می‌رویم که به سه صورت مایع، جامد و پودری به بازار عرضه می‌شود. انتخاب رنگ هایلایتر بستگی به تناژ میکاپ شما دارد. از این محصول برای برجسته نشان دادن برخی قسمت‌های صورت استفاده می‌شود. در حالت کلی کاربرد این محصول برای نواحی زیر است:

  • پل زیر بینی
  • دو طرف استخوان‌‌‌های گونه
  • داخل گوشه‌ها و گوشه چشم
  • بای لب بالایی
  • روی پیشانی
  • پایین چانه

سپس با اسفنج یا سر انگشت آن را به آرامی پخش کنید.

مرحله هفتم سایه چشم

برای تکمیل میکاپ در ترتیب آرایش صورت، نوبت به سایه چشم می‌رسد که می‌تواند روشن یا تیره باشد. از سایه روشن بر روی پلک و قسمت داخلی چشم استفاده کنید. رنگ سایه تیره نیز مناسب قسمت بالایی پلک و روی خط مژه است. با استفاده از یک پد می‌توانید خطوط بین سایه‌ها را محو کنید.

سایه چشم

مرحله هشتم خط چشم

این بخش از مراحل آرایش صورت به ترتیب می‌تواند کمی دشوار باشد، زیرا یک اشتباه می‌تواند باعث به وجود آمدن حلقه‌های تیره اطراف چشم شما بشود. به طور کلی سه نوع خط چشم وجود دارد (مایع، ژله‌ای و مدادی). شما می‌توانید با توجه به پوست و مهارت خود نوع خط چشم را انتخاب کنید.

مرحله نهم ریمل

از مراحل نهایی در ترتیب آرایش صورت، نوبت به ریمل می‌رسد که اهمیت زیادی در میکاپ دارد. با ریمل زیبایی و جذابیت چشمان شما چندین برابر می‌شود. ابتدا از فرمژه برای حالت دادن به مژه استفاده کنید و سپس ریمل بزنید. مژه‌هایتان نباید به هم بچسبند. می‌توانید از دو لایه ریمل برای گوشه‌های بیرونی چشم استفاده کنید. برای جلوگیری از خشک شدن ریمل، براش ریمل را به صورت ناگهانی و با فشار در داخل تیوپ آن فشار ندهيد. این کار باعث ورود هوا به داخل ریمل و خشک شدن آن می‌شود.

مرحله دهم رژ لب

از مراحل آخر در ترتیب آرایش صورت به رژ لب می‌رسیم که جایگاه مهمی در میکاپ صورت دارد. در صورتی که لبتان خشک و پوست پوست است از اسکراب لب استفاده کنید تا پوست اضافی لبتان بریزد و لب نرم شود. سپس به سراغ بالم لب بروید و اجازه دهید تا پوست لب برای رژ لب آماده شود. رژ لب را به مرکز لب بزنید و آن را در امتداد لب‌ها پخش کنید.

رژ لب

مرحله آخر اسپری فیکس

در مرحله نهایی میکاپ از یک اسپری فیکس مخصوص استفاده کنید تا میکاپ ماندگار شود و بعد از مدتی براق نشود. اسپری را از فاصله 20 سانتی‌متری صورتتان به صورت بزنید و اجازه دهید خشک شود.

اگر علاقمند به آشنایی با “نکات آرایشی کوتاه” هستید حتما مقاله لینک شده را مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *