نکات آرایشی کوتاه

نکات آرایشی کوتاه

اگر به دنبال یادگیری نکات آرایشی کوتاه برای ایجاد یک میکاپ حرفه‌ای و شیک هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. میکاپ صورت و آرایشگری کردن نیز مانند هر حرفه دیگری نیاز به مهارت و فوت و فن مخصوص دارد. بسیاری از بانوان می‌دانند که یادگیری تکنیک‌های آرایشی با سلامت و زیبایی بیشتر مساوی است. با دانستن بسیاری از نکات مهم میکاپ، هم آرایش زیباتری خواهید داشت و هم پوستتان آسیب نمی‌بیند. با دانستن ترفندهای آرایشی می‌توان به نتیجه مطلوب‌تری دست یافت و به چهره طبیعی و زیبایی رسید. بسیاری از بانوان فکر می‌کنند آرایش کردن نیاز به اصول خاصی ندارد و به اهمیت لوازم آرایشی توجهی ندارند.

برای این دسته از بانوان فرقی نمی‌کند از چه روشی برای میکاپ استفاده کنند. میکاپ زیبا و جذاب نیاز به تکنیک‌های بسیار مهمی دارد که حتی فکرش را هم نمی‌کنید. در ادامه این مطلب به شما برخی نکات آرایشی کوتاه را آموزش داده‌ایم تا به کمک آن‌ها زیبایی‌تان را دو برابر کنید.

آشنایی با نکات آرایشی کوتاه

برای اکستنشن از موهای طبیعی استفاده کنید.

در صورتی که تصمیم به اکستنشن مو دارید، از آرایشگرتان درخواست کنید از موهای طبیعی استفاده کنید. به سراغ موهای مصنوعی نروید زیرا نه قابلیت رنگ دارد نه فر و صاف کردن. موهای طبیعی را به راحتی می‌توان رنگ کرد و ماندگاری بیشتری به موهای مصنوعی دارد.

برای نصب اکستنشن سه راه وجود دارد: دوخت، رینگ و چسب. بهتر است از روش رینگ برای نصب اکستنشن مو استفاده کنید، زیرا در روش دوخت فشار زیادی به مو وارد می‌شود و ممکن است دچار سر درد شوید. در روش چسب نیز هر دو یا سه ماه یک بار نیاز به ترمیم دارید که سبب ریزش مو می‌شود.

راه صحیح ریمل زدن را بیاموزید.

یکی از نکات آرایشی کوتاه، طریقه استفاده از ریمل است. ریمل باید تمامی سطح مژه از ریشه تا نوک را پوشش دهد. اگر می‌خواهید به مژه‌های بالا ریمل بزنید، قبل از این که برس ریمل را روی مژه بکشید آن را روی ریشه یا پایه مژه‌ها بمالید تا رنگ کافی بر روی بن مژه بنشیند. سپس این رنگ را می‌توانید با برس ریمل به سمت بالای مژه بیاورید. برای ریمل زدن به مژه‌های پایینی نیز باید برس ریمل را به صورت عمودی نگه داشته و آن را به سمت چپ و راست حرکت دهید.

اکسیدان چاره رنگ گرفتن موهای سفید

در صورتی که سفیدی موهایتان زیاد است، کمی رنگ را با اکسیان مخلوط کنید و به مو بزنید. 10 دقیقه صبر کنید تا مو تحریک شود و رنگ مو بهتر جذب شود. اگر سفیدی موهای‌تان کم است نیازی به این کار نیست، بهترین رنگ برای شما مخلوط رنگ شماره ۴ و ۵ از گروه N یا مخلوط رنگ شماره ۳ و ۴ از گروه M است که هر دوی این رنگ‌ها بهتر است با کسیدان ۹ درصد مخلوط شوند.

به جای بند از وکس استفاده کنید.

برای از بین بردن موی صورت به جای بند، به سراغ وکس بروید. این روش درد کمتری دارد و قادر است جوش سر سیاه روی بینی را نیز از بین ببرد. با وکس کردن، سرعت رشد مو نیز کاهش می‌یابد و موها ضخامت کمتری نسبت به قبل دارند.

استفاده از وکس برای اصلاح صورت

بهتر است در خانه صورت‌تان را وکس نکنید چون ممکن است پوست را بسوزانید و روی آن تاول ایجاد کنید، همچنین اگر وکس را بد از روی پوست بلند کنید کبودی ایجاد می‌شود. بعد از وکس بهتر است از لوسیون ضدالتهاب و ضدجوش استفاده کنید.

رفع پلک افتاده

در نکات آرایشی کوتاه، به نحوه آرایش چشمان با پلک افتاده که می‌رسیم، متوجه می‌شویم دغدغه بسیاری از بانوان است. اگر پلک افتاده دارید اصلا به سراغ سایه‌های براق نروید. هر چه سایه مات برای پشت پلک استفاده کنید، چین و چروک‌هایتان کمتر به چشم می‌آید. به جای سایه براق می‌توان از خط چشم براق استفاده کرد.

اگر پلک افتاده دارید و دلتان می‌خواهید با میکاپ چشمتان باز و زیبا به نظر برسد، اصلا از خط چشم برای زیر مژه‌هایتان استفاده نکنید. فقط یک خط چشم نازک به سمت گوشه خارجی چشم در بالای چشم بکشید.

درخشش بیشتر سایه با کمک مداد سفید

در لیست نکات آرایشی کوتاه، به بحث درخشان و زیباتر شدن پشت پلک می‌رسیم. برای این که سایه شما درخشان‌تر به نظر برسد از یک مداد سفید چشم برای پشت پلک استفاده کنید. با این کار یک لایه مات در پشت چشم ایجاد می‌شود که سبب دیده شدن بیشتر سایه می‌شود، زیرا رنگ پوست این بخش با سایر نقاط صورت فرق دارد.

استفاده از مداد سفید به همراه سایه چشم

استفاده از آب مقطر برای زنده کردن ریمل های خشک شده

در لیست نکات آرایشی کوتاه، به ریمل‌های خشک شده می‌رسیم که تقریبا غیر قابل استفاده شده‌اند. با استفاده از کمی آب مقطر می‌توانید دوباره ریمل را زنده کنید. ولی بعد از این کار فقط دو ال سه ماه فرصت استفاده از ریمل را دارید، زیرا درون ریمل به محل مناسبی برای رشد باکتری تبدیل می‌شود. در طول این سه ماه اگر باز هم ریمل خشک شد، می‌توان از چند قطره آب مقطر استفاده کرد.

برای ماندگاری رژلب، از پودر بی رنگ استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین نکات آرایشی کوتاه برای دوام بیشتر رژ لب استفاده از پودر بی رنگ است. یک دستمال کاغذی را بر روی لب بگذارید و با استفاده از قلم، پودر بی‌رنگ را روی لب بزنید. ممکن است تصور کنید این روش زیاد جالب نیست ولی به راحتی می‌تواند سبب ماندگاری بیشتر رژ لب شود. با این کار رژ لب دیرتز شفافیت خود را از دست می‌دهد.

با کرم پودر، زیر چشم و قسمت‌های سیاه را کاور کنید.

از دیگر نکات آرایشی کوتاه برای یکدست کردن پوست صورت، کاور کردن قسمت‌های تیره و عیب‌دار پوست است. ابتدا اگر دور چشمتان تیره است، از کرم پودر یا کاور مخصوص دور چشم به صورت مثلثی در زیر چشم استفاده کنید. این مثلث باید از زیر مژه شروع شده و تا روی مژه امتداد یابد تا بتواند قرمزی و تیرگی دور چشم را بپوشاند.

کاور سیاهی دور چشم

تراز کردن رنگ پوست با کمک قلم

برای رعایت نکات آرایش کوتاه در صورت پس از اینکه کرم پایه را روی صورت زدید، زیر گونه ها، پشت ابرو روی پیشانی و دیواره‌های بینی را با کرم تیره‌تر رنگ کنید و با قلم آن را محو کنید. سپس کرم پودر اصلی خود را روی صورت اعمال کنید. این کار باعث می‌شود تا صورت طبیعی‌تر و زیباتر دیده شود.

با کمک مداد محل درست رژگونه را تعیین کنید.

هر کس فرم صورت مخصوص به خود را دارد. اگر به دنبال محل صحیح رژ گونه هستید باید بدانید که کدام قسمت نیاز به تیره شدن دارد تا گونه برجسته به نظر برسد. برای این کار از یک مداد یا دسته قلم موی آرایشی استفاده کنید. این مداد را روی استخوان گونه بگذارید تا شیب و زاویه درست گونه را مشاهده کنید. سپس کمی از پودر رژ گونه را برداشته و دقیقا در همان زاویه به روی پوست بزنید.

فر مژه را با سشوار نرم کنید.

یکی از نکات آرایشی کوتاه در نحوه استفاده از فر مژه، این است که از سشوار برای گرم کردن آن استفاده کنید. با این کار مژه‌ها نرم شده و راحت‌تر و زیبا‌تر فر می‌شوند. در غیر این صورت ممکن است مژه‌ها بشکنند. در صورتی که دوست دارید مژه‌ها پر تر به نظر برسند، باید روی محل رویش مژه در پشت چشم را پودر بی‌رنگ بزنید. استفاده از پودر سبب می‌شود که مژه‌ها پر تر از خود واقعیشان به نظر برسند.

اگر به دنبال یادگیری نحوه “آرایش برای قرار عاشقانه” هستید، حتما به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *