شب یلدا امسال چه روزی است
شب یلدا امسال چه روزی است

شب یلدا امسال چه روزی است ( چند شنبه – 1401 )

یلدا یکی از اعیاد باستانی در ایران است که هر سال اعضای خانواده و فامیل را در یک شب به یاد ماندنی دور هم جمع می کند. شب یلدای سال 1401، چهارشنبه 30 آذر است. این جشن با شب نشینی در کنار خویشاوندان نزدیک سپری می شود. هر سال زمانی که آذر ماه آغاز می شود، همه به سراغ تقویم می روند تا ببینند که شب یلدا امسال چه روزی است. برای این دورهمی زمان و هزینه زیادی صرف خواهد شد. خانواده های ایرانی این شب به یاد ماندنی را با خوراکی های مختلفی تا پایان می گذرانند. یلدا همچنین یکی از نام های زیبای ایرانی است. برای آشنایی با نام های مناسب برای دختران دی ماهی، پیشنهاد می کنیم که مقاله اسم دختر متولد دی ماه را مطالعه کنید.

شب یلدا چگونه سپری می شود؟

برای اینکه مهمانی یلدا به بهترین شکل برگذار شود، لوازم و خوراکی ها از قبل خریداری و برای شب آماده می شوند. میوه آرایی بخش مهمی از تزئینات سفره محسوب می شود. سفره آرایی شب یلدا بسیار حائز اهمیت است.

میوه آرایی یلدا
میوه آرایی یلدا

میوه های انار و هندوانه به عنوان نمادی برای شب یلدا شنناخته می شوند. خانواده ها سعی می کنند که حتما این دو میوه را برای شب یلدا تهیه کنند. با توجه به اهمیت وجود آن ها برای شب یلدا معمولا قیمت آن ها افزایش می یابد. انگور، سیب، پرتقال و نارنگی هم در کنار این میوه ها بر روی میز چیده می شوند.

میز شب یلدا
میز شب یلدا

آجیل، شیرینی، شکلات، کیک و انواع تنقلات برای شب یلدا تهیه می شود. خانواده ها در کنار هم جمع می شوند و همزمان با هم صحبتی و وقت گذرانی، از خود پذیرایی می کنند. معمولا کیک های یلدا به شکل هندوانه هستند. یکی از رسوم مربوط به شب یلدا، بردن وسایل برای تازه عروس ها است. کسانی که تازه عروس دارند، شب یلدا را در منزل پدر عروس می گذرانند. علاوه براین؛ خانواده عروس هم در شب یلدای بعد از مراسم ازدواج باید مواد غذایی مثل مرغ، ماهی و تنقلات مربوط به این شب را با خود ببرند. کسانی که باید برای این روز برنامه ریزی کنند، باید زودتر بدانند که شب یلدا امسال چه روزی است.

شب یلدای امسال
شب یلدای امسال

شب یلدا چه تفاوتی با شب های دیگر دارد؟

این شب به عنوان طولانی ترین شب شناخته می شود. البته؛ فقط یک دقیقه یا حتی چند ثانیه از شب های دیگر بیشتر به طول می انجامد. با توجه به زمان طلوع و غروب خورشید درر شهرهای مختلف ایران، شب یلدا دارای طول زمانی متفاوت است.

تم شب یلدا

بسیاری از خانواده ها برای اینکه بیشتر خوش بگذرانند، برای دورهمی های خود بیشتر وقت می گذراند. یکی از اقدامات مهم، معرفی تم مخصوص برای مهمانی است. مهمانان باید مطابق با این تم لباس بپوشند و حتی آرایش کنند. بدون شک؛ این کار باعث می شود تا شب یلدای امسالتان به یاد ماندنی تر از سال های قبل باشد. تم های مناسب یلدا مثل تم قاجار، لباس قرمز و غیره است.

یلدای امسال

کلام آخر

با توجه به اینکه شب یلدا یکی از مهم ترین شب های سال است، باید از ماه ها قبل بدانیم که شب یلدا امسال چه روزی است. برنامه ریزی و در نظر گرفتن تفریحات متنوع، اوقات خوشی را برای افراد به ارمغان می آورد. بازی و سرگرمی هایی مثل مافیا در کنار تنقلات و غذاهای مناسب یلدا این شب را بسیار خاطره انگیز می کنند.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *