مواد لازم برای آرایش لایت

مواد لازم برای آرایش لایت

مواد لازم برای آرایش لایت چیست؟ نحوه صحیح میکاپ لایت چگونه است؟ در صورتی که جدیدا به سمت آرایش ملایم و لایت رو آورده‌اید و قصد دارید ظاهرتان با آرایش ملایم باشد، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید. با میکاپ لایت قطعا چهره جذاب و فوق‌العاده‌ای خواهید داشت و برای زیبا شدن نیازی به آرایش غلیظ نیست. اگر تا به امروز میکاپ لایت انجام نداده‌اید، اصلا نگران نباشید زیرا آرایش لایت کار خیلی راحتی است. تمامی مراحل میکاپ لایت به سادگی قابل اجرا است و فقط کافیست با مراحل ذکر شده در این مقاله پیش بروید تا یک ظاهر فوق‌العاده با آرایشی تمیز و زیبا داشته باشید.

سوالی که در این مرحله برای شما عزیزان ایجاد می‌شود این است که مواد لازم برای آرایش لایت چیست؟ قبل از آرایش لایت چه اقداماتی را باید انجام داد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با لوازم و محصولات لازم برای میکاپ لایت آشنا شوید. همچنین نحوه آماده سازی پوست قبل از آرایش لایت نیز در این مقاله بطور کامل شرح داده شده است.

پاکسازی صورت از هر گونه مواد آرایشی

قبل از این که مواد لازم برای آرایش لایت را بشناسید، بهتر است بدانید که قدم اول پاکسازی صورت است. ابتدا کمی میسلار واتر یا محلول پاک کننده آرایش را برداشته و آن را بر روی پد بزنید. سپس این پد را بر روی صورت بکشید و آن را به صورت دورانی حرکت دهید تا کوچکترین مواد آرایشی که بر روی صورت باقی مانده است، به صورت کامل پاک شود. البته قبل از این کار دقت کنید که بر اساس نوع پوست باید پاک کننده آرایشی خود را انتخاب کنید. در ضمن پیشنهاد می‌شود که روزی یک الی دو بار حتما پاکسازی و مرطوب کردن پوست انجام شود. در صورتی که بر روی پوستتان لک یا جوش سر سیاه دارید، در قدم اول بهتر است پوست را با استفاده از ماسک‌های مناسب پوست خود لایه برداری کنید.

پاکسازی صورت

مرطوب سازی پوست

پیش از آشنایی با مواد لازم برای آرایش لایت، باید حتما پوست را مرطوب کرد. ابتدا کمی از لوسیون یا کرم مرطوب کننده خود را برداشته و آن را بر روی صورت بزنید. دقت کنید که لوسیون یا کرم شما نباید معطر باشد، زیرا این نوع کرم‌ها سبب تحریک پوست و ایجاد جوش زیرپوستی و در نهایت حساسیت پوستی می‌شود. در حالت کلی اگر قصد دارید آرایش بر روی پوستتان بخوابد و میکاپ طبیعی داشته باشید، به ای کرم‌های سنگین زیرسازی از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. برخی از کرم‌های مرطوب کننده رنگی علاوه بر آبرسانی و مرطوب کردن پوست، دارای کمی ضد آفتاب با SPF مناسب است که جلوی آسیب دیدن پوست صورت را می‌گیرد. در صورتی که پوست روشنی دارید استفاده از این کرم‌های رنگی مرطوب کننده به شدت پیشنهاد می‌شود.

استفاده از کرم مرطوب کننده

استفاده از کانسیلر برای پوشاندن عیب و خطوط اطراف چشم

یکی از مواد لازم برای آرایش لایت که استفاده از آن قبل از زیرسازی آرایش، ضروری می‌باشد کانسیلر است. در صورتی که به دنبال ماندگاری زیرسازی خود هستید، حتما از کانسیلر استفاده کنید. فقط رنگ کانسیلر باید مطابق با رنگ پوستتان باشد. این محصول را به دقت روی لک و تیرگی زیر چشم بزنید تا زیر چشمتان پوشش داده شده و یکدست شود. نکته‌ای که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد آن‌است که نباید از کانسیلر به مقدار زیاد استفاده کرد؛ تنها به مقداری که بتوان لک‌ها را پوشاند.

کانسیلر برای پوست اطراف چشم

استفاده از کرم پودر آرایشی

از دیگر مواد لازم برای آرایش لایت، استفاده درست و مناسب از یک کرم پودر آرایشی است. ابتدا بهتر است در مقابل نور ایستاده و رنگ اصلی پوست خود را با رنگ کرم زیرسازی مقایسه کنید. در صورتی که خیلی روشن یا خیلی تیره‌تر از رنگ پوستتان نباشد، قابل استفاده است. اکنون مقدار مناسبی از کرم را برداشته و آن را با استفاده از ابزار مناسب به صورت ضربه‌ای روی پوست بزنید.

برای اعمال کرم می‌توانید از اسفنج و یا انگشتان خود استفاده کنید تا کرم به خوبی بر روی پوست صورتتان پخش شود. دقت داشته باشید که این کار را باید تا زیر فک ادامه دهید تا صورتتان یکدست شود. در غیر این صورت، در لبه صورت خود خط واضحی از زیرسازی انجام گرفته مشخص خواهد بود و به نظر خواهد رسید که گویی ماسکی را روی صورت خود قرار داده‌اید.

در صورتی که زیر چشمتان کبودی یا خط و خطوطی دارید، می‌توانید از کرم زیرسازی برای این قسمت از صورت نیز استفاده کنید و با انگشت به صورت ضربه‌ای و آرام بر روی پوست بزنید.

استفاده از پودر برنزر و رژ گونه در آرایش لایت

بسیاری از بانوان بعد از این که آرایش چشمشان تمام شد، از رژ گونه یا برنزر استفاده می‌کنند. در صورتی که به دنبال درخشان نشان دادن صورت هستید، حتما از پودر برنزر به میزان لازم استفاده کنید. کمی از این پودر را برداشته و آن را روی صورت خود (یا در امتداد استخوان‌ گونه و منطقه T شکل صورت برای ایجاد ظاهری طبیعی) بزنید. در صورتی که از این محصول به صورت اشتباه و نادرست استفاده کنید و یا رنگ پوستتان رنگ پریده باشد، ظاهرتان نامناسب خواهد شد. رنگ برنزر نباید خیلی تیره باشد و کافی است فقط کمی سایه بر روی صورت بیاندازد.

استفاده از برنزر برای میکاپ لایت

در صورتی که از نتیجه حاصل از استفاده پودر برنزه‌کننده راضی نبودید، می‌توانید از رژگونه به‌جای آن بهره ببرید. کرم‌های رژگونه معمولا بهتر از نوع پودر‌ی آن عمل می‌کنند؛ چراکه ماندگاری بالایی داشته و ظاهر مناسب‌تری را ایجاد می‌کنند. کرم رژگونه شامپاینی گزینه خوبی برای استفاده خواهد بود. مقداری از آن را به کمک انگشت خود روی استخوان گونه بمالید. دقت کنید تنها بین رژگونه و پودر برنزه‌کننده یکی را برگزینید.

استفاده از مداد چشم سیاه بر روی چشم

یکی از مواد لازم برای آرایش لایت، خط چشم است. بسیاری از بانوان از خط چشم ژله‌ای بر روی چشم استفاده می‌کنند. برخی نیز معتقدند که استفاده از مداد چشم حالت طبیعی چهره را از بین می‌برد. پس این مرحله اختیاری است و بستگی به خودتان دارد که فقط از ریمل برای ظاهر بهتر مژه و چشم خود استفاده کنید یا از یک خط چشم مایع یا ژله‌ای استفاده کنید. خط چشم‌های مدادی نسبت به حالت مایع و ژله‌ای چهره را بیشتر از حالت طبیعی خارج می‌کنند اما با حالت ژله‌ای امکان یکنواخت‌سازی راحت‌تر خواهد بود.

استفاده از خط چشم سفید برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم

در میکاپ لایت حتما از یک خط چشم یا سایه سفید در گوشه داخلی چشم خود استفاده کنید تا چشمتان درشت به نظر برسد. حتی از مقداری سایه براق و سفید می‌توانید بر روی استخوان زیر ابرو استفاده کنید تا چشمتان درشت و جذاب به نظر برسد.

استفاده از خط چشم سفید

سایه چشم

از دیگر مواد لازم برای آرایش لایت که ظاهر شما را حرفه‌ای می‌کند، سایه چشم است. بهتر است از سایه‌های طلایی، قهوه‌ای و یا نقره‌ای استفاده کنید که مطابق با رنگ پوستتان باشد. کمی از این سایه‌های مخصوص آرایش لایت را برداشته و روی پلک خود بزنید. دقت کنید سایه باید به خوبی بر روی پشت پلک پخش شود و به صورت نقطه‌ای باقی نماند.

سایه چشم در میکاپ لایت

فر کردن مژه و استفاده از ریمل

فر کردن مژه‌‌‌ها در جذاب‌تر کردن چهره شما بسیار موثر است. اگر می‌خواهید مژ‌هایتان، از برجسته‌ترین نقاط آرایش لایت شما محسوب شوند، از ریمل استفاده کنید. پس از اعمال ریمل، از استفاده از قلم‌مو‌های ابرو و … خودداری بفرمایید.

استفاده از رژ لب نود در آرایش لایت

مواد لازم برای آرایش لایت شامل یک رژ لب به رنگ نود است. اصلا به سراغ رژ لب‌های گچی رنگ و یا براق کننده‌ها نروید. معمولا در میکاپ لایت بهتر است از رژ لب مایع استفاده کنید تا زیبایی چهره و آرایش شما طبیعی به نظر برسد. همچنین رژ لب‌های مایع ماندگاری بیشتری دارند. بهتر است از رنگ‌های صورتی یا گوشتی کم رنگ یا متناسب با رنگ لب خودتان استفاده کنید.

رژ لب نود در میکاپ لایت

در صورتی که به دنبال شناخت اسم لوازم آرایشی های معروف هستید حتما به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 1]

همچنین ببینید

لیست لوازم آرایشی دخترانه فانتزی

لیست لوازم آرایشی دخترانه فانتزی

لیست لوازم آرایشی دخترانه فانتزی شامل چه وسایلی است؟ یکی از دغدغه‌های اصلی دختران جوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *