آرایش برای پوست گندمی

آرایش برای پوست گندمی

در آرایش برای پوست گندمی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ منظور از پوست گندمی همان پوست قهوه‌ای روشن است که در کشورهای واقع در حاشیه خلیج فارس بسیار رایج است. بانوان دارای پوست‌ گندمی معمولا در میکاپ مشکل دارند و باید از یک سری قواعد پیروی کنند تا آرایش زیبایی داشته باشند. پوست گندمی نه خیلی روشن است و نه خیلی تیره. در میکاپ افراد پوست گندمی معمولا از ترکیب رنگ‌های زرد و نارنجی در سایه استفاده می‌شود. در انتخاب رنگ میکاپ در پوست گندمی باید به قدری دقت کرد که پوست لکه دار یا ناهموار به نظر نرسد.

آرایش برای پوست گندمی

از آنجایی که بانوان دارای پوست گندمی، تناژ رنگی نارنجی مایل به زرد را در پوست خود دارند، این افراد باید از هایلایتر به رنگ گرم استفاده کنند. همچنین در میکاپ پوست گندمی بهتر است از سایه چشم طلایی رنگ یا برنز استفاده شود تا ترکیب میکاپشان جذاب و متناسب به نظر برسد. معمولا کرم‌های cc با پایه آب در میکاپ پوست گندمی بسیار موثر هستند. در انتخاب سایه چشم نیز باید به سراغ رنگ‌های آلبالویی، صورتی روشن، بنفش کِدِر، ترکیب قرمز و صورتی (شرابی) و قرمز تیره بروید.

کسانی که پوست گندمی دارند، نباید به سراغ سایه یا رژ لب بسیار روشن یا نارنجی رنگ بروند. معمولا دخترانی که پوست گندمی دارند، از آرایشی مشابه با آرایش افراد سفید پوست استفاده می‌کنند. این کار کاملا اشتباه است و سبب می‌شود پوست گندمی شما خاکستری یا تیره رنگ دیده شود. برای جلوگیری از این ظاهر نامناسب اصلا از هایلایتر نقره‌ای یا سایه و رژ گونه روشن استفاده نکنید که نتیجه را بدتر می‌کند. در ادامه با جزئیات آرایش برای پوست گندمی آشنا می‌شوید. در صورت تمایل می‌توانید به مقاله “آرایش برای صورت گرد و سبزه” مراجعه کنید و نحوه میکاپ صورت گرد و سبزه را نیز یاد بگیرید.

کرم پودر و کانسیلر در آرایش پوست گندمی

در آرایش برای پوست گندمی، اصلا نباید از کرم پودر روشن یا تیره استفاده کنید. حتما به سراغ رنگی از کرم بروید که نزدیک به رنگ پوستتان باشد. برای انتخاب صحیح کرم پودر کمی از کرم را به پشت دست بمالید و آن را به صورت کامل پخش کنید. سپس به سراغ کانسیلری بروید که رنگش متناسب با رنگ پوستتان باشد و قادر به پوشاندن سیاهی، لكه‌ها، جوش‌ها و آکنه‌ها باشد.

همیشه به دنبال کانسیلری بروید که کمی تیره‌تر از رنگ پوست شما باشد. از نوک باریک پد آرایشی استفاده کنید تا با سر پد آرایشی، کانسیلر را راحت‌تر رو پوست ترکیب کنید.

انتخاب سایه چشم متناسب با پوست گندمی

افراد با پوست گندمی باید از دو نوع سایه‌ایی استفاده کنند که یکی روشن و دیگری نزدیک به رنگ پوستشان باشد. مقدار مناسبی از هر دو سایه را برداشته و آن را بر روی ظرفی یا کف دست به صورت مساوی مخلوط کنید. در مرحله بعدی از کانسیلر روشن برای یکنواخت کردن سایه و کلیت صورت خود استفاده کنید.

بهتر است کانسیلری را که روشن است، به زیر چشم بزنید و کانسیلر تیره‌تری نیز انتخاب کرده و آن را بر روی چانه، پیشانی و بینی بزنید. هر دو کانسیلر را به خوبی پخش کنید تا در صورتتان سایه روشن ایجاد شود.

سایه چشم متناسب با پوست گندمی

 آرایش مات با پودر تثبیت کننده

در آرایش برای پوست گندمی، استفاده از پودر فیکس سبب یکپارچه شدن و تثبیت میکاپ می‌شود. افرادی که پوست گندمی دارند بهتر است از پودر فیکس بژ به رنگ روشن استفاده کنند. بعد از این که از فاندیشن بر روی صورت استفاده کردید، کمی از پودر فیکس را به روی میکاپ بزنید. البته این پودر را ترجیحا در نواحی زیر چشم، گونه و بینی استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که پودر را به صورت یكنواخت روی صورت بزنید تا از ایجاد ناهمواری در آن جلوگیری شود. از استفاده پودرهای تثبیت کننده شفاف خودداری کنید زیرا باعث ایجاد حالت خاکستری و تكه‌ای در صورت می‌شود. به منظور داشتن ظاهری حتی طبیعی‌تر و بدون آرایش، دختران در آرایش پوست گندمی خود می‌توانند مرطوب کننده به صورت خود بزنند و سپس مقداری پودر تثبیت کننده را بر روی صورت خود بمالند تا ظاهری ساده و درخشان پیدا کنند.

رژ لب مناسب پوست گندمی

در میکاپ مناسب پوست گندمی، توجه به رنگ رژ لب اهمیت زیادی دارد. بهتر است تا حد امکان به سراغ رژ لب به رنگ سرد بروید تا صورتتان شیک به نظر برسد. افراد با رنگ پوست گندمی ترجیحا از آرایش کمتری بر روی صورت و یا خط چشم نازک به همراه رژ لب رنگ سرد استفاده کنند.

رژ لب رنگ نود یا سرد مناسب افراد پوست گندمی

استفاده از روشن کننده

در آرایش برای پوست گندمی استفاده از رژ گونه می‌تواند پوست شما را روشن و درخشان نشان دهد. ابتدا سعی کنید از کرم پودر مناسب استفاده کرده و بر روی کانتورینگ صورت توجه کنید. دقت کنید که کانتورینگ صورتتان بیش از حد نباشد، زیرا ممکن است صورتتان بسیار تیره به نظر برسد. اگر علاقمند به استفاده از رژ گونه هستید، حتما به سراغ رنگ‌های بنفش کدر، صورتی مرجانی متوسط یا روشن بروید تا پوستتان گرم به نظر برسد.

استفاده از خط چشم در پوست‌های گندمی

اگر عادت به استفاده از خط چشم دارید، سعی کنید اصلا به سراغ رنگ‌های نئون و روشن نروید. بهترین انتخاب برای خط چشم تیره مثل مشکی یا قهوه‌ای است. اگر به مهمانی می‌روید، استفاده از خط چشم برای اتمام ظاهر شما الزامی است.

آرایش روزانه مناسب افراد پوست گندمی

در میکاپ روزانه افراد با پوست گندمی، ابتدا کرم و کانسیلر را به میزان مساوی بر روی پوست بزنید. سپس کمی از سایه چشم مناسب با رنگ پوستتان را انتخاب کرده و آن را به بالا پلک بزنید. از سایه قهوه‌ای رنگ نیز برای قسمت بالاییپلک به سمت ابروها استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از قلم مو استفاده کنید. بکار بردن خط چشم مشکی یا آبی انتخاب مناسبی است. سپس کمی از هایلایتر طلایی را به روی استخوان گونه و درست زیر چشم بزنید. در نهایت استفاده از یک پودر فیکس برای تثبیت آرایش ضروری است.

میکاپ روزانه برای افراد پوست گندمی

میکاپ شبانه برای پوست گندمی

اگر برای میهمانی شبانه آماده می‌شوید، بهتر است از میکاپ تیره و پر رنگ‌تری استفاده کنید. از کانسیلر و سایه چشم تیره رنگ برای تکمیل میکاپ استفاده کنید. از مقداری سایه چشم براق و مشكی یا آبی سلطنتی روی پلک‌های خود استفاده کنید. رژگونه قرمز تیره را برای گونه‌های خود انتخاب کنید و ظاهر آن را با رژ لب‌های آلبالویی یا سورمه‌ای به پایان برسانید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *