آرایش برای چشم درشت

آرایش برای چشم درشت

آرایش برای چشم درشت باید شامل چه نکات و ترفندهایی باشد؟ از آنجایی که چشم کانون اصلی جذابیت در چهره است، تاثیر بسیار زیادی در بروز احساسات و عواطف محیطی دارند. در میکاپ صورت نیز، آرایش چشم‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به مدل چشم توجه کرد. هر کس بر اساس ژنتیک خود دارای یک مدل چشم است و می‌تواند چشم درشت، ریز، گرد و بادامی داشته باشد. کسانی که چشم‌های ریز یا بادامی دارند باید در میکاپ چشم خود برخی اصول را رعایت کنند. ولی معمولا افرادی که چشم درشت دارند، می‌توانند با یادگیری چند اصل ساده به راحتی هر آرایش چشمی داشته باشند.

البته ناگفته نماند که آرایش برای چشم درشت نیز دارای اصول خاص خود است و افراد با چشم درشت نباید از هر میکاپی برای چشم درشت استفاده کنند. میکاپ چشم‌های درشت مانند چشم‌های معمولی و ریز، ترفندهای ویژه و تخصصی دارد که به داشتن چشم‌های زیباتر کمک می‌کند. 

زیرسازی پوست دور چشم

مهم نیست که به دنبال چه سبک میکاپی هستید. اولین و مهم‌ترین کاری که قبل از آرایش چشم باید انجام دهید، زیرسازی و ایجاد پایه مناسب روی پوست است. این کار شامل تکنیک‌هایی نظیر کانتورینگ، پرایمینگ و اجرای فونداسیون است که در هر بخش از صورت دارای اصول متفاوتی است.

برای این که پوست دور چشم را زیرسازی کنید بهتر است نکات مهم زیر را در نظر بگیرید که شامل موارد زیر می‌باشد:

  • در ابتدای کار باید پوست را پاکسازی کرده و از یک شوینده مناسب برای تمیز کردن صورت استفاده کنید.
  • در مرحله بعدی باید از سرم یا ژل آبرسان مخصوص دور چشم استفاده کنید. اگر پوست دور چشمتان حساس است هرگز به سراغ تونر یا سرم آبرسان معمولی نروید. آبرسان دور چشم را با استفاده از انگشت و به شکل ضربه‌ای بر روی دور چشم ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.
  • اکنون نوبت به استفاده از کرم دور چشم می‌رسد تا رطوبت این منطقه تامین شود. این کرم را به صورت نقطه‌ای به دور پلک بزنید. دقت کنید که اگر از محصولات مراقبتی برای دور چشم استفاده می‌کنید، نباید در نزدیکی پلک باشد.
زیرسازی پوست دور چشم

پرایمینگ

قبل از آرایش برای چشم درشت، بهتر است با اولین قدم زیرسازی آشنا شوید که استفاده از پرایمر است. پرایمر شبیه به لایه محافظتی عمل کرده و جلوی ادغام محصولات مراقبتی پوستی و آرایشی را می‌گیرد. این محصول قادر است منافذ باز پوست را ببندد و لایه‌ای روی پوست دور چشم ایجاد کند که به ماندگاری میکاپ چشم کمک زیادی می‌کند.

پرایمر در رنگ‌های مات و شفاف موجود است. در صورتی که پوست خشک و حساسی دارید، حتما از پرایمرهای دارای آبرسان استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید به سراغ پرایمر مات بروید. برای استفاده از پرایمر باید مقدار مناسبی از آن را با استفاده از انگشت یا یک براش مناسب، به پوست اطراف چشم بزنید و سپس به آرامی آن را محو کنید. 5 یا 10 دقیقه صبر کنید تا پرایمر تاثیر خود را بگذارد و جذب پوست شود.

پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر

معضل بزرگی که بسیاری از ما هنگام میکاپ چشم با آن روبرو هستیم، سیاهی و تیرگی‌های اطراف چشم است که اغلب اوقات در ناحیه زیر چشم دیده می‌شود. متاسفانه استفاده از محصولات آرایشی معمولی مانند پنکیک و فونداسیون‌ها در این مرحله، تاثیر چندانی در پوشاندن تیرگی‌های پوستی ندارد.

استفاده از کانسیلر

قبل از آرایش برای چشم درشت، باید تیرگی دور چشم را با استفاده از کانسیلرهای متناسب با رنگ پوستتان بپوشانید. البته کانسیلر دور چشم بهتر است 1 تا 2 درجه روشن‌تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد.کمی از کانسیلر را برداشته و آن را به ناحیه اطراف چشم بزنید و با استفاده از یک بلندر محو کنید. بهتر است جلوی پخش شدن کانسیلر را بگیرید تا در چروک زیر چشمتان رسوب نکند.

استفاده از کانسیلر

پودر بیک، تثبیت کننده زیرسازی 

بعد از زدن کانسیلر، باید از یک پودر بیک مرحله زیرسازی دور چشم را تمام کنید. از یک پد مخصوص استفاده کرده و کمی از پودر بیک را به آرامی به پوست زیر چشم بزنید. لازم است کمی صبر کنید تا محو شود.

سایه مناسب برای چشم درشت

یکی از مراحل مهم در آرایش برای چشم درشت، انتخاب رنگ سایه مناسب است که بخش اصلی میکاپ چشم می‌باشد. البته انتخاب سایه بری افراد با چشم درشت کار زیاد سختی نیست. این افراد به راحتی می‌توانند از سایه‌های اسموکی و دراماتیک برای میکاپ چشم استفاده کنند.

ولی یک نکته بسیار مهم درباره آرایش برای چشم درشت وجود دارد که این نکته، تعدیل چشم با دیگر اجزای چهره است. در راستای اهمیت این موضوع اکثر آرایشگران توصیه می‌کنند در این مرحله از میکاپ، تمرکز روی کشیده کردن چشم باشد. در صورتی که چشم شما با یک اشتباه، درشت‌تر از حالت عادی به نظر برسد تعادل صورتتان به هم می‌ریزد. بهتر است به سراغ سایه‌های اسموکی، نود، ترکیب سوپر شاین و متال بروید.

سایه اسموکی

مهم‌ترین نکته سایه اسموکی برای چشم‌های درشت، انتخاب رنگ مناسب است. چنانچه دوست دارید حالت ویژه و منحصر به فردی به چشمان درشت خود هدیه دهید، به سراغ پالت خاکستری، قهوه‌ای پررنگ یا نقره‌ای بروید. این تناژهای رنگ، علاوه بر اینکه حالت اسموکی را روی پلکتان ایجاد می‌کنند، از تیرگی بیش از حد سایه و دیده نشدن خط چشم نیز جلوگیری می‌نمایند. در ادامه، می‌توانید از انواع سایه‌های گلیتری و شاین برای قسمت داخلی اسموکی استفاده کنید.

سایه اسموکی در آرایش برای چشم درشت

سایه متال

در آرایش برای چشم درشت، سایه متال محبوبیت زیادی دارد. ولی مسئله‌ای که استفاده از این سایه را دچار محدودیت کرده، تاثیر رنگ سایه متال به حالت و اندازه چشم است. برای مثال اگر افراد با چشم ریز از این سایه استفاده کنند، اشتباه بزرگی در زمینه میکاپ چشم کرده‌اند.

خوشبختانه برای افراد با چشم درشت این است که کل پالت سایه متال را می‌توانند استفاده کنند. این سایه به چشمان درشت براقیت و جذابیت خاصی می‌دهید. اگر دوست دارید در مجالس بدرخشید، آرایش چشم متال پیشنهاد تکرار نشدنی برای شما است.

رنگ سایه مایع متال

سایه نود

سایه نود در ترکیب با مداد چشم‌های قهوه‌ای، ظاهری باورنکردنی به چشمانتان می‌دهد.کافی است سایه‌ای با تناژ کرم یا قهوه‌ای متوسط انتخاب نمایید و آن را به سرتاسر پلکتان بمالید. با رسیدن به بخش انتهایی پلک، سایه را به سمت بالا و در امتداد ابروها بکشید تا حالت کشیده‌ای به چشمانتان بدهد.

سپس از یک مداد چشم قهوه‌ای استفاده کنید و در قسمت پایینی پلک بالا بکشید تا فاصله بین مژه‌هایتان پر شود. این کار را مجددا برای پلک پایین نیز تکرار کنید. با این کار چشمتان کشیده و حالت گربه‌ای می‌گیرد و استایل میکاپ شما بسیار جذاب خواهد بود.

پالت سایه چشم نود

خط چشم

در مرحله مهم آرایش برای چشم درشت، حتما از یک خط چشم برای تغییر حالت چشمتان استفاده کنید. هر مدل خط چشم، ظاهر متفاوتی به چشمتان می‌دهد. بر عکس تصور بسیاری از بانوان، خط چشم پهن و کلاسیک اصلا مناسب چشمان درشت نیست. این مدل خط چشم بیشتر مناسب افرادی است که چشم درشتی دارند ولی مدام از عینک طبی استفاده می‌کنند.

بهترین پیشنهاد خط چشم برای چشم درشت‌ها، الگوهای کشیده، بالدار، گربه‌ای و گرافیکی است. الگوهای گربه‌ای و بالدار، درشتی چشم‌ها را تعدیل می‌کنند و حالتی کشیده به وجود می‌آورند. در این حالت، چشم‌ها به جای اینکه حالت گرد و کانونی داشته باشند، به سمت شقیقه کشید می‌شوند. در نتیجه آرایش لب و گونه، بیشتر از همیشه به چشم می‌آید و بینی‌تان نیز کوچکتر دیده می‌شود.

خط چشم مناسب چشمان درشت

استفاده از ریمل

درشت بودن چشم هیچ ارتباطی با مژه‌های بلند و پر پشت ندارد. استفاده از ریمل در مرحله نهایی آرایش برای چشم درشت، بسیار مهم است. اگر دوست دارید حالت طبیعی چشمانتان حفظ شود، از انواع ریمل‌های بلند کننده یا حجم دهنده استفاده کنید. اگر به دنبال چشمان کشیده هستید، بهتر است از ترکیب این دو ریمل استفاده کنید.

در صورتی که به دنبال شناخت بیشتر ترفندهای آرایش چشم هستید، حتما به مقاله “برای آرایش چشم چه باید کرد” مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *