آیا شامپو بنفش ضرر دارد

آیا شامپو بنفش ضرر دارد؟

به نظر شما آیا شامپو بنفش ضرر دارد؟ شامپو بنفش چیست و در چه مواردی می‌توان از آن استفاده کرد؟ در این مقاله به معرفی یکی از شامپوهای پر طرفدار به نام شامپو بنفش پرداخته شده است که به عنوان شامپوی ضد زردی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که موهای خود را یک الی چند بار در سال دکلره می‌کنید، قطعا با مشکل زرد شدن موهایتان بعد از گذشت مدتی از دکلره مواجه هستید. اگر موهای خود را دکلره کرده‌اید و بعد از گذشت چند هفته رنگ موی شما به زردی بزند، موهایتان جذابیت خود را از دست داده و دیگر زیبایی اولیه را ندارد. در این موارد بهتر است به سراغ یک محصول معروف و پر طرفدار به نام شامپو بنفش بروید تا جذابیت موهایتان دوباره برگردد.

افراد با موهای بلوند، برای داشتن موهایی زیبا و جذاب باید از شامپو بنفش استفاده کنند. از آنجایی که موهای دکلره نیاز به رسیدگی دارد و بسیار ضروری است که رنگ موها بعد از گذشت مدتی نیز حفظ شود، لذا استفاده از شامپو بنفش ضروری است. هنگامی که رنگ موی خود را بلوند می‌کنید، برای حفظ جذابیت مو بعد از هر باز شست و شو نیاز است تا از شامپو بنفش برای ثبات رنگ دکلره استفاده کرد. طبیعی است که بعد از گذشت چند روز از دکلره کردن مو، سرزندگی و شادابی موها از بین برود و رنگ دکلره شما تغییر کند. بسیاری از بانوانی که عادت به دکلره مو دارند، از این محصول برای ثابت نگه داشتن رنگ مو و جلوگیری از زرد شدن دکلره استفاده می‌کنند.

آیا شامپو بنفش ضرر دارد

شامپو بنفش چیست؟

عوامل زیادی مانند استفاده از وسایل حرارتی، نور خورشید و کلر استخر در تغییر رنگ مو بعد از دکلره موثر هستند. همه این عوامل در کنار استفاده از محصولات بی‌کیفیت و نامناسب سبب زرد شدن و از دست دادن جذابیت ظاهری مو می‌شوند. برخی از بانوان که تازه موهای خود را دکلره کرده‌اند و قصد خرید شامپو بنفش دارند، این سوال در ذهنشان مطرح می‌شود که آیا شامپو بنفش ضرر دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. استفاده از این شامپو مزیت‌هایی نیز دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها پرداخته شده است.

شامپو بنفش دقیقا مانند نامش است. این شامپو دارای رنگدانه‌های بنفش است که مانع زرد شدن و بد رنگ شدن موهای بلوند می‌شود. اگر عادت به دکلره دارید، حتما این شامپو را در خانه داشته باشید. برای کسانی که تا به حال از این شامپو استفاده نکرده‌اند، ممکن است نام شامپو بنفش کمی مسخره به نظر برسد. ولی اگر از افراد با موهای بلوند درباره این شامپو بپرسید، استفاده از آن را برای داشتن موهای بلوند زیبا به شما توصیه می‌کنند.

نحوه عملکرد شامپو بنفش چیست؟

در پاسخ به این سوال که “آیا شامپو بنفش ضرر دارد؟” باید گفت که تا به حال استفاده از شامپو بنفش عوارضی برای افراد نداشته است. این شامپو نوعی تقویت کننده برای موهای بلوند است که سبب از بین رفتن رنگ زرد در مو می‌شود. همانطور که از اسم این شامپو پیداست، شامپو بنفش نوعی رنگ ارغوانی را به موی شما می‌دهد و سایه‌های زرد موجود بر روی موی دکلره را حذف می‌کند. با استفاده از شامپو بنفش می‌توانید موهای بلوند تمیز، روشن و یا دودی‌طور داشته باشید. در صورتی که موهای سفیدی دارید، یک تونر بنفش به موی شما کمک می‌کند تا یک سایه پلاتینی و نقره‌ای داشته باشد.

نحوه عملکرد شامپو بنفش

عملکرد شامپو بنفش به این شکل است که رنگدانه‌های بنفش این شامپو در چرخه رنگ دقیقا در برابر رنگدانه زرد واقع شده است. معنی مقابل هم بودن رنگ‌های بنفش و زرد در چرخه رنگ، به این معنی است که با استفاده از شامپو بنفش می‌توانید زردی موجود در مو را از بین ببرید. به همین علت است که از شامپو بنفش برای اصلاح رنگ موی دکلره استفاده می‌شود. این شامپو به خودی خود یک رنگ نیست و فقط یک تغییر موقت به سایه پایه شما اضافه می کند. بنابراین، اگر موهای شما به طور قابل توجهی طیف رنگی گرمی دارد و بیشتر در طیف قرمز قرار دارد، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه از شامپو بنفش استفاده کنید، رنگ های نارنجی را از موهای خود حذف کنید.

برخی اوقات استفاده از شامپو بنفش به رنگ موهای نارنجی نیز کمک می‌کند، زیرا نارنجی نیز توناژ زرد دارد. در صورتی که پوست سبزه رنگی دارید و موهای شما دکلره شده و دارای توناژ نارنجی یا زرد است، شامپو بنفش را خریداری کنید. با استفاده از این شامپو مشکل رنگ مو رفع خواهد شد.

چند بار باید از شامپو بنفش استفاده کرد؟

در صورتی که هفته‌ای دو بار عادت به شستن مو دارید، بهتر است به جای شامپوی معمولی از شامپو بنفش استفاده کنید. در صورتی که روزانه عادت به شستن مو دارید، بهتر است حداکثر دو بار در هفته از شامپو بنفش استفاده کنید. شامپو بنفش هیچ عارضه‌ای در شما ایجاد نمی‌کند، فقط در صورت استفاده بیش از حد این شامپو، موهایتان خشک و شکننده خواهد شد.

اگر دوست دارید رنگ موی دکلره شما خنک باشد، بهتر است موها را برای چند بار بصورت متوالی با شامپو بنفش بشویید تا به رنگ مورد نظرتان برسید. سپس می‌توان این شامپو را با شامپوی معمولی جایگزین کنید.

شامپو بنفش چه مدت باید روی مو بماند؟

هر شامپو دارای فرمولاسیون خاص خود است و نیاز به زمان متفاوتی برای تاثیرگذاری دارد. بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که توضیحات روی جعبه شامپو را بخوانید. بعد از استفاده محصول نتیجه و تاثیر آن را بر روی مو ببینید و زمان را به صلاح خود افزایش یا کاهش دهید.

مدت زمان ماندن شامپو بنفش بر روی مو

اگر برای اولین بار از شامپو بنفش استفاده می‌کنید، بهتر است این شامپو را کمی کمتر از زمان توصیه شده بر روی مو نگه دارید. اگر در این مدت زمان استفاده شده، رنگ زردی موهایتان از بین نرفت، زمان استفاده از محصول را افزایش دهید. در صورتی که موهایتان یک الی دو درجه روشن شد، دیگر مدت زمان شامپو را افزایش ندهید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر شامپو بنفش بیشتر از زمان توصیه شده بر روی موهایتان باقی بماند، ممکن است رنگ مو تیره و کدر شود.

برخی افراد از شامپو رنگ برای موهای خود استفاده می‌کنند، برای اطلاع از عوارض شاپو رنگ به مقاله “آیا شامپو رنگ ضرر دارد” مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 4.5]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *