چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده

چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده؟

چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده؟ امروزه یکی از مواردی که بسیاری از بانوان آن را نادیده می‌گیرند، دقت به تاریخ انقضای محصولات آرایشی است. در حالی که یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از لوازم آرایشی، دقت به تاریخ انقضای آن‌هاست. در صورتی که از محصولات آرایشی فاسد استفاده کنید، با عوارض جبران ناپذیری آشنا می‌شوید. از کجا می‌توان فهمید که لوازم آرایشی خصوصا کرم پودر خراب شده است یا خیر؟ ممکن است شما نیز با این سوال درگیر باشید و به دنبال پاسخی برای آن بگردید. پس حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا درباره این سوال “چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده” اطلاعات مفیدی کسب کنید.

مشخصات کرم پودر فاسد

یکی از ضروریات استفاده از کرم پودرهای آرایشی این است که بدانید فرق بین یک کرم آرایشی سالم با نا سالم در چیست؟ چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده؟ ضرورت این امر به این دلیل است که در صورت استفاده از کرم‌های فاسد و خراب، قطعا دچار مشکلات پوستی و صدمات جبران ناپذیری می‌شوید. در ادامه با ویژگی‌های کرم‌های خراب و تاریخ گذشته آشنا می‌شوید تا به راحتی بتوانید آن را تشخیص داده و دور بیاندازید.

تاریخ انقضای محصول

یکی از نشانه‌های کرم پودرهای فاسد، توجه به تاریخ انقضای آن‌ها است. اگر تاریخ انقضای محصول تمام شده باشد، دیگر کرم آرایشی قابل استفاده است. لذا لازم است قبل از این که از کرم پودر آرایشی استفاده کنید، حتما به تاریخ انقضای آن توجه کنید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید تاریخی که روی محصولات آرایشی با عنوان تاریخ انقضا درج شده است، در موردی است که کرم در بهترین و استانداردترین شرایط نگهداری شود. یعنی ممکن است کرم آرایشی قبل از تمام شدن تاریخ انقضایش به علت نگهداری اشتباه خراب و فاسد شود.

توجه به تاریخ انقضای کرم

با این حال بر روی برخی محصولات آرایشی اصلا تاریخ انقضا درج نشده و بر روی جعبه کرم پودر فقط یک عدد وجود دارد که نشان دهنده این است که به محض باز کردن پلمپ محصول تا چه مدت می‌توان از آن استفاده کرد. بعد از گذشت این مدت به هیچ وجه نباید از کرم استفاده کرد، زیرا فاسد شده است. برخی از بانوان ممکن است در ذهن این سوال را داشته باشند که اگر تاریخ انقضا و هیچ عددی بر روی بسته‌بندی کرم پودر وجود نداشته باشد، از کجا بدانیم طول عمر کرم آرایشی چقدر است؟ انواع کرم پودرهای آرایشی 9 تا 12 ماه قابل استفاده هستند و بعد از این مدت باید دور انداخته شود.

تغییر رنگ کرم پودر

چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده؟ یکی از علائم فاسد شدن کرم پودر، تغییر رنگ آن است. این مورد نشانه مشخص و واضح از تمام شدن تاریخ انقضای محصول می‌دهد و همچنین نشان دهنده رشد باکتری در محصول است. در صورتی که کرم در معرض نور خورشید و روشنایی قرار گیرد، دچار تغییر رنگ می‌شود. در صورتی که بعد از مدت زمان کوتاهی بعد از باز کردن درب کرم متوجه تغییر رنگ آن شدید، حتی اگر تاریخ مصرف کرم باقی مانده باشد، یعنی کرم فاسد شده و نباید مورد استفاده قرار گیرد.

البته لازم به ذکر است، در طول مدت استفاده از هر گونه لوازم آرایشی ممکن است، شاهد تغییر رنگ آن‌ها شوید که این مسئله بسیار طبیعی است و از نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایش نیست. چیزی که می‌تواند نگران کننده باشد، تغییر رنگ غیر طبیعی محصولات آرایشی است.

تغییر بافت کرم‌های آرایشی

از دیگر علائم خراب شدن کرم پودر در پاسخ به این سوال “چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده”، تغییر بافت کرم پودر آرایشی است. همه شما بانوان شکل اولیه و طبیعی محصولات آرایشی را می‌شناسید. پس هر تغییری که در انسجام و شکل کرم ایجاد شود کرم پودر خراب شده و دیگر قابل استفاده نیست. این تغییرات شامل سفت و خشک شدن مادهف چسبنده شدن، جدا شدن روغن و آب از بافت اصلی، رقیق و شل شدن کرم پودر هستند. لذا اگر با هر تغییر کوچکی در کرم پودر مواجه شدید، در سالم بودن محصول شک کرده و اطمینان حاصل کنید که کرم به هر دلیلی خراب شده است.

تغییر بافت کرم پودر در اثر فاسد شدن

تغییر بوی کرم‌های آرایشی

یکی دیگر از نشانه‌های فاسد شدن کرم پودرهای آرایشی، تغییر بوی آن‌ها است. اکثر محصولات آرایشی دارای رایحه‌ای دلپذیر هستند که در طول زمان به تدریج کم می‌شود. وقتی که تاریخ انقضای کرم خراب شود و یا قبل از اتمام تاریخ انقضا خراب شود یعنی کرم خراب شده و دچار بوی بد شده است. زمانی که کرم پودر فاسد می‌شود، یکپارچگی شیمیایی محصول نیز از بین رفته و بوی بد و آزاردهنده‌ای از کرم بلند می‌شود. پس اگر با این نشانه در کرم پودر خود مواجه شدید یعنی کرم خراب شده و باید آن را جدی گرفت.

عدم پخش کرم بر روی صورت

از دیگر نشانه‌های “چگونه بفهمیم کرم پودر خراب شده” این است که به نشانه‌های کرم بعد از استفاده روی صورت دقت کنید. برای مثال زمانی که یک کرم فاسد شده را بر روی صورت بزنید، به طور واضح می‌بینید که کرم پودر اصلا راحت روی صورت پخش نمی‌شود و اصلا روی پوست نمی‌نشیند. بعد از این مورد نیز کرم روی پوست خشک شده و پوسته پوسته می‌شود. همین پخش نشدن کرم و یا گلوله گلوله شدن آن روی صورت یکی از نشانه‌های واضحی است که کرم پودر فاسد و خراب شده و دیگر قابل استفاده نیست. پس اگر با این مورد مواجه شدید فکر نکنید که مشکل حتما از پوست شماست، مثلا کم آب و خشک است. استفاده از کرم آرایشی فاسد نیز منجر به خشکی کرم روی پوست می‌شود.

عدم پخش کرم بر روی صورت

مشاهده نقاط یا لکه سیاه روی کرم آرایشی

بی‌شک اکثر محصولات آرایشی در معرض آلودگی قرار می‌گیرند و این امری اجتناب ناپذیر است. ولی برخی کرم‌ها دارای سطح وسیعی هستند، مثل کرم‌هایی که حالت تیوپی و پمپی ندارند و به حالت کاسه‌ای هستند، یا کرم‌هایی که باید از پد یا براش برای استفاده از آن‌ها استفاده کرد، بیشتر از بقیه محصولات در معرض میکروب هستند و محل مناسبی برای رشد باکتری محسوب می‌شوند. اگر هر نوع قارچ و باکتری بر روی این محصولات رشد کند، سبب بروز لک و نقاط سیاه رنگی بر روی کرم می‌شوند که نشان دهنده فاسد شدن محصول است و نباید مورد استفاده قرار گیرد.

وجود لک سیاه در کرم آرایشی

در صورتی که علاقمند به مطالعه درباره “آیا کرم پودر برای پوست ضرر دارد” هستید حتما مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *