چگونه پرز لباس را بگیریم تا تمیز شود؟

تیغ اصلاح برای پرز لباس

چگونه پرز لباس را بگیریم؟ پرزهای تیره روی لباس های سفید یا پرزهای سفید روی لباس های تیره؟ واقعاً مهم نیست زیرا پرزها هرگز خوب به نظر نمی رسند و به لباس حالت شلختگی می دهد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای پاک کردن پرزها و جلوگیری از اتفاق افتادن پرزها وجود دارد.
چسبیدن پرز به لباس می تواند یک لباس را خراب کند. مخصوصا اگر لباس های شما تیره رنگ باشد. همراه ما باشید که چگونه با چند راه حل ساده از شر این مشکل مبهم و مزاحم خلاص شوید.

استفاده از چسب و سایش برای از بین بردن پرز

برای اینکه بدانیم چگونه پرز لباس را بگیریم می توانیم از چسب استفاده کنیم. به دلیل چسبندگی می تواند پرزها را به خود بگیرد.

از غلتک پرزدار استفاده کنید

برای اینکه بدانیم چگونه پرز لباس را بگیریم، از غلتک پرزدار استفاده کنید. می توانید آنها را در بخش خشکشویی یک سوپرمارکت و همچنین در فروشگاه های پارچه و حیوانات خانگی پیدا کنید. لفافه را از قسمت لوله جدا کرده و آن را از روی لباس بچرخانید. استفاده و حرکت بالا و پایین. هنگامی که به غلت زدن ادامه می دهید ، متوجه می شوید که غلتک پرز کم رنگ تر شده است. وقتی این اتفاق می افتد ، به راحتی ورقه چسبناک را جدا کنید تا یک چسبناک تازه در زیر آن مشخص شود. ورقها را بچرخانید و بردارید تا جایی که دیگر پرز وجود نداشته باشد.
• وقتی ورق های چسبناک شما تمام شد ، می توانید یک رول جایگزین ورق چسبناک یا یک غلتک پرز کاملاً جدید بخرید.
• شما همچنین می توانید یک غلتک پرز قابل استفاده مجدد خریداری کنید. این مواد برای جمع آوری پرزها به مواد ژل چسبنده متکی هستند. وقتی کثیف شدند ، شما به راحتی با استفاده از آب و صابون آنها را آبکشی می کنید.

غلتک برای پرز گیری
غلتک برای پرز گیری

یک رول پرز خانگی درست کنید

شما به یک رول نوار بسته بندی عریض و یک وردنه احتیاج دارید. کمی نوار را باز کنید و انتهای آن را در کنار یکی از انتهای وردنه قرار دهید. مطمئن شوید که طرف چسبنده نوار رو به شما باشد و سمت صاف آن رو به وردنه باشد. نوار را با دقت به دور مارپیچ بپیچید ، مانند عصای آب نبات ، مطمئن شوید که هر چرخش را با هم همپوشانی دارید. وقتی به انتهای دیگر وردنه رسیدید ، نوار را قطع کنید. باید به خودی خود نگه داشته شود ، اما در غیر اینصورت ، می توانید با استفاده از یک تکه نوار کوچک آن را به سنجاق بچسبانید.
• برای استفاده از این ، کافی است وردنه را روی لباس خود قرار دهید. آن را توسط دسته ها بگیرید و آن را بالا و پایین کنید تا پرزها از بین بروند.

رول پرز خانگی
رول پرز خانگی

 

مقداری نوار بسته بندی عریض و دور دست خود را بچرخانید

مقداری نوار بسته بندی و پهن دور دست خود را بچرخانید تا پرز لباس را بگیرید. یک قطعه نوار پهن که کمی بیش از دو برابر عرض دست شما است برش دهید. دست خود را در حالی که انگشتانتان به هم بسته است دراز کنید. نوار را بچرخانید ، در کنار انگشتان خود را از کنار آن بچسبانید و لبه ها را روی هم قرار دهید. ناحیه آسیب دیده را به آرامی با انگشتان خود بزنید. وقتی چسبندگی نوار متوقف شد ، کافی است نوار را دور انگشتان خود بچرخانید تا طرف کثیف به سمت شما قرار بگیرد. نوک زدن لباس را با قسمت تازه نوار ادامه دهید. خیلی راحت می دانید چگونه پرز لباس را بگیریم.

چسب برای پرز گیری لباس
چسب برای پرز گیری لباس

از یک نوار استفاده کنید

از یک نوار نوار استفاده کنید. مقداری نوار پهن پیدا کنید و قطعه ای به طول چند اینچ را برش دهید. نوار را به سمت پایین به سمت قسمت آسیب دیده قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که نوار در همان جهت بافت پارچه (معمولاً بالا و پایین) باشد. انگشت خود را روی نوار بمالید تا صاف شود ، سپس آن را بیرون بیاورید. متوجه شده اید چگونه پرز لباس را بگیریم؟
• هرچه عرض نوار بیشتر باشد ، منطقه بیشتری را نیز خواهید پوشاند. سعی کنید چیزی را پیدا کنید که عرض آن تقریباً 2 اینچ (5.08 سانتی متر) باشد.

ریش تراش برقی را در نظر بگیرید

چونه پرز لباس را بگیریم؟ بله یک ریش تراش برقی را در نظر بگیرید. این وسیله ای است که با باتری کار می کند و می توانید برای مراقبت از پرزها روی لباس های خود بچرخانید. ریش تراش را روشن کرده و به آرامی از روی پارچه بکشید. بعد از اتمام کار ، محفظه پرزها را باز کنید و پرزهای تراشیده شده را به سطل زباله بریزید.

استفاده از ریش تراش برای پرز گیری
استفاده از ریش تراش برای پرز گیری

یک سنگ پومیس یا یک “سنگ ژاکت” را روی ژاکت و پشم بمالید

یک سنگ پومیس یا یک “سنگ ژاکت” را روی ژاکت و پشم بمالید. این همچنین می تواند پیلینگ را از بین ببرد. مطمئن شوید که با بافت پارچه پیش می روید و نه خلاف آن. همچنین سعی کنید زیاد مالش ندهید ، یا بیش از حد از همان منطقه عبور کنید. سنگ پوکه لایه بالایی پارچه را از بین می برد. اگر از همان نقطه عبور کنید ، ممکن است سوراخ شوید.

استفاده از سنگ ژاکت
استفاده از سنگ ژاکت

برای مالیدن پرزها از ولکرو استفاده کنید.

مقداری ولکرو خریداری کرده و قطعه ای را که تقریباً به اندازه عرض دست شما است برش دهید. طرف خشن را با قلاب ها پیدا کنید و سمت نرم و فازی را کنار بگذارید. Velcro را به سمت پایین به لباس بمالید. اگر پرزها در پایین لباس جمع شدند ، سپس آن را با استفاده از مقداری نوار یا غلتک پرز انتخاب کنید.

ولکرو پرزگیر
ولکرو پرزگیر

برای تراشیدن پرزها از تیغ اصلاح تمیز استفاده کنید

این امر مخصوصاً برای پرزهایی که در عمق پارچه گیر کرده اند بسیار مثر است. تیغ اصلاح را بردارید و آن را نزدیک قسمت بالای لباس قرار دهید. تیغ را به آرامی چند اینچ به سمت پایین پارچه بکشید. آن را بلند کرده و پرزهای اضافی را بزنید. کشیدن تیغ را به سمت پایین پارچه ادامه دهید ، هر چند اینچ را متوقف کنید تا پرزها از آن جدا شود.
• اگر ریش تراش برقی ندارید ، استفاده از تیغ تک تیغ گزینه ارزان تری است. تیغ را با چنین زاویه ای نگه دارید تا از سطح پارچه برداشته و از پرز خلاص شود ، اما مراقب باشید که پارچه را برش ندهید و لباس خراب نشود. این مورد هم یکی از راه‌هایی است تا بدانیم چگونه پرز لباس را بگیریم.

تیغ اصلاح
تیغ اصلاح

برای از بین بردن پرزها از اسفنج مرطوب یا پد تمیز کننده استفاده کنید

برای از بین بردن پرزها از اسفنج مرطوب یا پد تمیز کننده استفاده کنید. اسفنج یا پد تمیز کردن را با آب خیس کنید و آن را فشار دهید تا از رطوبت اضافی خلاص شود. قسمت خشن اسفنج یا پد تمیز کردن را به آرامی روی پارچه بمالید. از حرکت رو به پایین استفاده کنید و همزمان در بخش های کوچک کار کنید.

اسفنج برای پرز گیری
اسفنج برای پرز گیری

استفاده از روشهای دیگر برای از بین بردن پرز

برای اینکه بدانیم چگونه پرز لباس را بگیریم تا حدودی با یک سری نکات آشنا شده ایم . اما برای اینکه از این موضوع جلوگیری شود نکات مراقبتی حین شستشو را هم رعایت کنید.

برای شستن پرزها از برس پرز استفاده کنید

برای شستن پرزها از برس پرز استفاده کنید. آنها مانند یک برس موی معمولی به نظر می رسند. با این تفاوت که به جای موی سر ، به جای آن یک پد فازی دارند. این پد شبیه قسمت نرم Velcro است. به سادگی برس پرز را در یک جهت واحد روی پارچه بمالید. از بالای لباس شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. اگر هنگام رسیدن به سجاف پایین ، پرزهای باقی مانده وجود دارد ، می توانید آن را با استفاده از یک غلتک پرز یا یک قطعه نوار بکشید.

با دستکش لاستیکی پرزها و موهای حیوانات خانگی را مالش دهید

با دستکش لاستیکی پرزها و موهای حیوانات خانگی را مالش دهید. یک دستکش لاستیکی بپوشید ، مانند کتانی که برای شستن ظروف استفاده می کنید. دست خود را به سمت پایین پارچه به سمت سجاف بچرخانید. پرزها و موهای حیوانات اهلی به دستکش می چسبند. با ادامه مالیدن پارچه به سمت پایین ، پرزها و موهای حیوانات اهلی در یک مکان جمع می شوند. می توانید آنها را با استفاده از دستکش پاک کنید ، یا می توانید آنها را با یک تکه نوار یا یک غلتک پرز بردارید.

دستکش پلاستیکی برای پرز گیری
دستکش پلاستیکی برای پرز گیری

از نایلون یا جوراب شلواری قدیمی استفاده کنید

از نایلون یا جوراب شلواری قدیمی استفاده کنید. دست خود را به یک جوراب نایلونی یا یک جفت جوراب شلواری بچسبانید ، مانند دستکش. مطمئن شوید که انگشتان شما قسمت انگشت را لمس می کنند. دست خود را به آرامی از روی پارچه عبور دهید. پرزها به نایلون و جوراب شلواری می چسبند.

لباس ها را دوباره بشویید ، اما بدون مواد شوینده

لباس ها را دوباره بشویید ، اما بدون مواد شوینده. اگر لباس های خود را از واشر بیرون آوردید و دیدید که روی آن پرز وجود دارد ، دوباره آنها را داخل لباس قرار داده و دوباره بشویید. برای این شستشوی دوم از مواد شوینده استفاده نکنید. بعد از اتمام چرخه ، لباس ها را بیرون آورده و آنها را تکان دهید تا پرزهای باقی مانده شل شود. لباس ها را به طور معمول در خشک کن خشک کنید.

 

جلوگیری از پرزی شدن لباس ها

اکثرا نمی دانیم چگونه پرز لباس را بگیریم. نکات گفته شده برای جلوگیری از گرفتن پرز به لباس است.

بدانید چه عواملی باعث پرز می شود و آن وسایل را جداگانه بشویید

بدانید چه عواملی باعث پرز می شود و آن وسایل را جداگانه بشویید. بعضی از وسایل ، مانند شنیل ، حوله ها و فلانل بیشتر از سایر مواد پرز می ریزند. پس از دانستن ، دفعه دیگر که لباسشویی را روشن می کنید آن لباس ها را جداگانه بشویید. این باعث می شود که پرز به لباسهای دیگر در شستشو منتقل نشود.
برخی از پارچه ها مانند مخمل و مخملی بیشتر از پارچه های دیگر باعث جذب پرز می شوند. ممکن است ایده خوبی باشد که آنها را جداگانه بشویید ، یا حداقل جدا از پارچه هایی که می دانید مقدار زیادی پرز ریخته است.
• اگر نمی توانید وسایل را جداگانه بشویید ، سعی کنید وسایلی را که پرز را جذب می کنند ، داخل آن برگردانید قبل از اینکه آنها را داخل شستشو بیندازید.

¼ فنجان (60 میلی لیتر) سرکه سفید به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

¼ فنجان (60 میلی لیتر) سرکه سفید به ماشین لباسشویی اضافه کنید. سرکه به پاک کردن پرزهای لباس کمک می کند. همچنین به جلوگیری از چسبندگی پرزها به همان اندازه کمک خواهد کرد. بنابراین لباستان پرز گرفت می دانید چگونه پرز لباس را بگیریم.
• سرکه همچنین به معطر سازی لباسشویی کمک خواهد کرد.

از محلول سرکه برای تمیز کردن استفاده شود
از محلول سرکه برای تمیز کردن استفاده شود

قبل از شستن لباس جیب ها را چک کرده و خالی کنید

قبل از شستن لباس جیب ها را چک کرده تا مواردی مانند دستمال ، در واشر و خشک کن خراب شده و باعث ایجاد پرزهای بیشتر می شود. حتماً جیب ها را چک کنید و هرگونه تکه پارچه ، پارچه یا کاغذ خارج کنید.

 

لطفا مطالعه بفرمایید: روش صحیح شستن کفش در ماشین لباسشویی 

سعی کنید قبل از شستن وسایل ، آنها را از پرز پاک کنید

قبل از شستن وسایل ، آنها را از پرز پاک کنید. اگر چیزی پرز زیادی روی آن است ، سعی کنید قبل از انداختن شستشو ، پرزها را با استفاده از غلتک پرز خارج کنید. اگر پرزها را بر ندارید ، آنها فقط به همه موارد دیگر منتقل می شوند.

پاک کردن لباس از پرز
پاک کردن لباس از پرز

داخل ماشین لباسشویی خود را پس از شستن یک وسیله ریختن پرز پاک کنید

داخل ماشین لباسشویی خود را پس از شستن یک وسیله ریختن پرز پاک کنید. هر وقت چیزی را که می دانید پرزهای زیادی می ریزد بشویید ، با حوله درام واشر خود را پاک کنید. اگر این کار را انجام ندهید ، ممکن است در طی شستشوی بعدی پرزهای باقیمانده به بقیه لباس های شما وارد شود.

داخل لباسشویی را از پرز پاک کنید
داخل لباسشویی را از پرز پاک کنید

قبل از قرار دادن وسایل در خشک کن ، وسایل را بعد از شستن تکان دهید

قبل از قرار دادن وسایل در خشک کن ، وسایل را بعد از شستن تکان دهید. هر لباس را بردارید ، و قبل از اینکه آن را داخل خشک کن بریزید ، یک لرزش خوب به آن بدهید. این به شما کمک می کند تا پرزهایی که ممکن است روی پارچه واشر قرار گرفته باشد را از بین ببرید. راه های گرفتن پرز از لباس بسیار راحت است.

 از ورق های خشک کن در خشک کن استفاده کنید

به یاد داشته باشید که از ورق های خشک کن در خشک کن استفاده کنید. برای یک بار کوچک فقط به یک نیم ورق و برای یک بار معمول به یک ورق کامل نیاز خواهید داشت. ورق خشک کن به کاهش استاتیک کمک می کند ، همان چیزی است که باعث می شود پرزها به لباس بچسبند.

پس از هر چرخه دام پرزها را در خشک کن خود تمیز کنید

پس از هر چرخه دام پرزها را در خشک کن خود تمیز کنید. وقتی خشک کن را باز می کنید ، باید یک سینی داخل درب ، یا فقط داخل دستگاه باشد. اگر می توانید امتحان کنید. این کار را انجام دهید و پرزها را به یک سطل آشغال ضربه بزنید. اگر نمی توانید سینی را بیرون بیاورید ، پرزها را با انگشتان خود بردارید. اگر این کار را انجام ندهید ، ممکن است دفعه بعد که خشک می کنید ، آن پرزها روی لباس شما می آیند.

داخل لباسشویی را از پرز تمیز کنید
داخل لباسشویی را از پرز تمیز کنید

سعی کنید در هوای خشک و به دور از رطوبت لباس را خشک کنید

خشک کن ها پرز زیادی می گیرند و اگر تمیز نباشند می توانند پرزها را به لباس های شما منتقل کنند. لباس های خشک کننده هوا پرزها را کاهش می دهد. همچنین باد ممکن است به از بین بردن لکه های پرز کمک کند. می توانید لباس های خود را روی یک ردیف لباس یا روی یک رخت لباس خشک کنید.حال می دانیم چگونه پرز لباس را بگیریم یا از ایجاد پرز بر لباس جلوگیری کنیم.

خشک کردن به دور از رطوبت
خشک کردن به دور از رطوبت

• نور خورشید و هوای تازه همچنین به از بین بردن هر گونه باکتری ایجاد کننده بو کمک می کند و باعث می شود لباس شما بوی خوش و تازه ای ببخشد.

منبع : wikihow

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *