انتخاب رنگ کت و شلوار
انتخاب رنگ کت و شلوار

چرا انتخاب رنگ کت و شلوار شما مهم است؟

انتخاب رنگ کت و شلوار در مکان مختلف و پرستیژ خاص

خواه با یکی از کارمندان خود ملاقات داشته باشید یا یکی از مشتریان ویژه خود، همیشه باید این نکته را در نظر بگیرید که آنچه می‌پوشید و رنگ‌هایی که انتخاب می کنید پیام ناگفته ای را منتقل می‌کند. در این اوضاع سخت اقتصادی، کسب و کارها باید در مورد آنچه لباس هایشان – دقیقاً مانند زبان بدنشان – به مشتری منتقل می‏کنند، مراقب باشند. مردان اغلب اهمیت رنگ لباس اداری خود را نادیده می‌گیرند و به خصوص شیوه صحیح انتخاب رنگ کت و شلوار را مهم نمی‌دانند. آن‌ها معتقدند رنگ لباس اداری مردانه چیزی است که مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

انتخاب رنگ کت و شلوار

اکثر افراد نمی‌دانند که رنگی که برای پوشیدن لباس اداری انتخاب می‌کنند چگونه می‌تواند تأثیر چشمگیری در ادراک دیگران داشته باشد. صاحبان کسب و کارها باید بدانند انتخاب رنگ کت و شلوار به اندازه مدل برش و تناسب آن با بدن اهمیت دارد. در ادامه این مقاله چند نکته در مورد تاثیرگذاری رنگ‎‏های مناسب لباس ادرای مردانه ارائه خواهیم داد.

چرا انتخاب رنگ کت و شلوار شما مهم است؟
چرا انتخاب رنگ کت و شلوار شما مهم است؟

رنگ کت و شلوار باید چه رنگی باشد؟

لازم است بدانید چند رنگ بسیار تأثیر گذار و متداول برای انتخاب رنگ کت و شلوار در فضای کسب و کار شما وجود دارد. در ادامه با معرفی این رنگ‌ها به شما کمک خواهیم کرد تا بدانید کدام رنگ را در چه شرایطی به عنوان رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید.

رنگ آبی تیره (سورمه ‏ای):

رنگ آبی تیره نشان دهنده اقتدار شما است. با این رنگ کت و شلوار شما به عنوان یک شخص “مسئولیت پذیر ” شناخته می‌شوید. برای باز کردن و اتمام بحث، سخنرانی در جمع، سخنرانی‌های مهم و هنگامی که می‌خواهید مانند یک فرد متخصص ظاهر شوید، از لباس اداری یا کت و شلوار آبی تیره استفاده کنید.

خواندن مقاله هماهنگ کردن رنگ و مدل کفش با کت و شلوار نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 رنگ‌های خاکی:

این‌ها رنگ‌ها نشان دهنده “ایجاد ارتباط ” هستند. در جلسه کارکنان یا جلسه تیم سازی یا هنگام انتخاب هیئت مدیره، اعلام اخبار ناخوشایند یا ملاقات با مشتری و خانواده او، لباس‏هایی با رنگ‌های خاکی بپوشید. هنگامی که می‌خواهید ارتباط نزدیکی داشته باشید، از رنگ‌های خاکی استفاده کنید. بخاطر داشته باشید که افراد هنگام پوشیدن لباس ادرای با رنگ‌های خاکی، بیشتر با یکدیگر تعارف می‌کنند.

انتخاب رنگ کت و شلوار مردانه
انتخاب رنگ کت و شلوار مردانه

آبی و خاکستری:

رنگ‌های آبی و خاکستری نشان دهنده وفاداری و اطمینان هستند. این رنگ‏ها برای سفرهای کاری عالی هستند. آبی و خاکستری همیشه مناسب هستند و در همه جا کاربرد دارند. همچنین کت وشلوارهای آبی و خاکستری اخلاق کاری را به خوبی منتقل می‌کنند. هنگام دیدار با رئیس یا حتی مافوق خود، کت و شلوار آبی و خاکستری بپوشید.

خوب است بخوانید: ست کردن بوت و کفش با کت و شلوار رسمی مردانه

 رنگ مشکی:

این رنگ رسمی ترین رنگ کت و شلوار است. از این رنگ برای  کراوات هم استفاده می‏شود. وقتی می‌خواهید به عنوان رهبر یا فردی شیک به نظر برسید، کت و شلوار مشکی بپوشید. ترکیب سیاه و سفید نیز مانند رنگ سورمه‏ای رنگ قدرت است. وقتی می‌خواهید بحث جلسه را به نفع خود پیش ببرید، مشکی بپوشید. وقتی می‌خواهید رقیب خود را بترسانید یا می‌خواهید در رقابت جلو بیفتید، رنگ مشکی را حتماً در نظر بگیرید.

 ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید:

سیاه و سفید و همچنین خاکستری، نشان دهنده اطمینان هستند. رنگ‏های سیاه و سفید را می‏توانید برای یک لباس اداری مردانه مناسب در روز معمولی ​​ترکیب می‌شوند. همچنین این رنگ‏ها، رنگ‌های خوبی برای ترکیب کردن در لباس اداری هستند. در واقع ترکیب دو لباس سفید و مشکی نشان می‌دهد شما شیوه صحیح لباس پوشیدن را بلد هستید.

انتخاب رنگ کت و شلوار شیک برای آقایان
انتخاب رنگ کت و شلوار شیک برای آقایان

رنگ زغالی:

رنگ زغالی یک تصویر جدی و محکم از شما می‏سازد. این رنگ نشان می‌دهد که شما ستون کسب و کار خود هستید و افراد به شما اعتماد دارند. رنگ زغالی برای متخصصانی که در بخش امور مالی کار می‌کنند مانند برنامه ریزان مالی، بانکداران،  CPA و متخصصان فروش بسیار مناسب است. برای مثال هنگام درخواست یک پاداش بزرگ از هیئت مدیره، درخواست سفارش فروش بزرگ و درخواست سرمایه گذاری، از رنگ زغالی استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله ” نکات مهم درباره پوشیدن کت و شلوار ” را نیز مطالعه کنید.

هنگام انتخاب رنگ کت و شلوار خود حتماً از یک متخصص لباس اداری کمک بگیرید. به آن‌ها بگویید که می‌خواهید کت و شلوار شما چه چیزی در مورد شما بیان کند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند رنگ مناسب پیام خود را انتخاب کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که در تجارت، تصویر همه چیز است؛ بنابراین خواه در مصاحبه برای موقعیت شغلی جدید، ملاقات با مدیرعامل یک شرکت بزرگ، تشویق کارکنان خود یا ارائه کنفرانس در اتاق بازرگانی هستید، قبل از آن نگاهی به آینه بیندازید تا مطمئن شوید رنگ‌هایی که انتخاب می کنید، پیام درستی را منتقل می‏کنند.

منبع: bizjournals

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *