چرا بعد کراتین مو روشن میشه؟

چرا بعد کراتین مو روشن میشه؟

چرا بعد کراتین مو روشن میشه؟ در این مقاله به بررسی پاسخ سوال مطرح شده پرداخته شده است. یکی از سوالات و دغدغه‌های بسیار مهمی که برای بانوان قبل از انجام کراتین پیش می‌آید، این است که آیا کراتین می‌تواند رنگ مو را تغییر دهد؟ در پاسخ این سوال بهتر است بدانید که کراتین هیچ تاثیری بر روی رنگ موی طبیعی ندارد. یعنی اگر تا به حال موی خود را رنگ نکرده باشید، بعد از کراتین رنگ موی شما فرقی نخواهد کرد و مو بدون هیچ تغییر رنگی نرم و لخت خواهد شد. ولی این موضوع درباره موهای دکلره یا رنگ شده کاملا فرق دارد.

تاثیر کراتین بر روی رنگ مو

بانوانی که موی رنگ شده دارند و یا با دکلره موی خود را روشن کرده‌اند و تصمیم دارند موی خود را دکلره کنند، باید خود را برای تغییر رنگ مو آماده کنند. این اتفاق امری طبیعی است که موی شما بعد از انجام کراتینه در حد دو درجه از رنگ فعلی خود روشن‌تر شود. البته این موضوع استثنا است که اگر بانوان از رنگ مشکی برای تیره کردن موی خود استفاده کرده باشند، بعد از کراتینه رنگ موی آن‌ها تفاوتی نخواهد کرد. البته این موضوع درباره موهای دکلره نیز تا حدودی صادق است، زیرا موی دکلره روشن است و بعد از کراتین روشن‌تر از خود فعلی‌اش نمی‌شود.

اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که “چرا بعد کراتین مو روشن میشه؟” باید گفت که عوامل مختلفی در تغییر رنگ مو بعد از کراتین تاثیرگذارند. در حالت کلی باید گفت که کراتینه کردن مو بر روی موی خیلی تیره یا خیلی روشن، سبب تغییر رنگ مو نمی‌شود. کراتینه کردن سبب تغییر رنگ در موهای با رنگ عسلی، قهوه ای، بلوند متوسط، صورتی و… می‌شود. اگر رنگ موی شما قهوه‌ای و یا رنگ‌های ذکر شده است، باید خود را برای رنگ مویی دو درجه روشن‌تر آماده کنید.

چرا بعد کراتین مو روشن میشه

میزان تغییر رنگ مو بعد از کراتین تنها در حدود ۲ درجه است. در واقع کراتین مو باعث روشن و درخشان شدن موها می‌شود و از همین رو رنگ موهای شما را کمی روشن می‌کند. این تغییر رنگ مو به طور واضح و محسوس نیست و تنها در صورتی که خیلی دقت بالایی داشته باشید متوجه آن خواهید شد. بنابراین تغییر رنگ مویی که در اثر کراتینه کردن موها به وجود می‌آید کاملا ناچیز است و قابل چشم پوشی می‌باشد.

چه رنگ مویی بعد از کراتین دچار تغییر رنگ می‌شود؟

در صورتی که رنگ موی شما رنگی بین قهوه‌ای روشن یا بلوند باشد، کراتین تراپی می‌تواند آن را در حد دو درجه روشن کند. معمولا موهایی با رنگ‌های طبیعی مانند مشکی یا قرمز تغییر قابل توجهی نمی‌دهد. اگر تا به حال موی خود را رنگ نکرده‌اید اصلا نگران نباشید، رنگ موی شما به هیچ وجه عوض نخواهد شد. در بسیاری از افراد که زردی یا سفیدی موی آن‌ها از 35% بیشتر است، بعد از کراتینه موهایشان تغییر رنگ داده و به زرد شدن متمایل می‌شود. اغلب این مشکل قابل حل است و جای نگرانی ندارد.

عوامل تاثیرگذار در تغییر رنگ مو بعد از کراتین

همانطور که گفته شد روشن‌تر شدن رنگ مو بعد از کراتین امری طبیعی است و به عوامل مختلفی وابسته می‌باشد. برای کاهش اثر تغییر رنگ و یا به حداقل رساندن تاثیر کراتین بر روی موی رنگ شده، لازم است تا برخی مراقبت‌ها و نکات لازم را در نظر بگیرید که در ادامه به این موارد پرداخته شده است.

فاصله رنگ کردن مو و کراتین تراپی

یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ مو بعد از کراتینه، فاصله کم بین دکلره کردن و انجام کراتین یا پروتئین تراپی است. در حالت کلی توصیه می‌شود ابتدا کراتین تراپی انجام شود و سپس مو رنگ یا دکلره شود. معمولا بهترین فاصله زمانی بین رنگ و کراتین حداقل 10 تا 15 روز است. در صورت آسیب زیاد مو گفته می‌شود این فاصله باید 20 الی 30 روز باشد.

دلیل تغییر رنگ مو در کراتین تراپی وجود ملانوسیت است. این ماده در واقع تولید کننده رنگ دانه مو یا ملانین است که در روند کراتینه درگیر می‌شود. در صورتی که فاصله 15 روزه بین رنگ و کراتین رعایت نشود، مو آسیب دیده و دچار پرش رنگ خواهید شد. این فاصله زمانی 2 هفته‌ای برای این است که به مو کمی زمان بدهید تا خود را ترمیم کند و دوباره توان خود را برای کراتینه بدست آورد. در صورتی که بعد از کراتین نیز قصد رنگ یا دکلره کردن مو داشته باشید، باید دو هفته بعد این کار را انجام دهید.

فاصله رنگ کردن مو و کراتین تراپی

بهترین زمان برای رنگ و دکلره کردن مو

البته باید به این نکته دقت کرد که بهتر است همه کارهای شیمیایی قبل از تراپی مو انجام بشود و انجام این اعمال بعد از کراتین ماندگاری کراتین شما را کاهش می‌دهد و تاثیر منفی می‌گذارد. در مواد دکلره به علت خاصیت اکسیداسیون و در رنگ‌ها به علت وجود سولفات، فلس‌های مو در جریان کراتینه باز شده و مواد کراتین از هم جدا می‌شود. لذا بهتر است ابتدا دکلره کنید سپس نسبت به کراتین اقدام کنید.

دقت کنید که آرایشگر در هنگام رنگ و لایت مو در لایه کرتکس مو کار می‌کند و رنگ دانه شیمیایی را به کرتکس مو متصل می‌کند. در صورتی که در کمتر از یک هفته کراتین کنید، موی شما به دلیل تثبیت نشدن کامل مواد، دچار تغییر رنگ خواهید شد.

عدم کنترل دمای اتو مو

چرا بعد کراتین مو روشن میشه؟ یکی از این عوامل دمی نامناسب اتو مو است. در برخی از موارد مشاهده شده است که فرد بعد از گذشت مدت زمان زیادی بعد از رنگ و لایت، اقدام به کراتین مو می‌کند و دچار تغییر رنگ می‌شود. این موضوع می‌تواند به علت عدم کنترل دمای اتو مو باشد. اگر با دمای غیر استاندارد اتوکشی بر روی موی شما انجام شود، تغییر رنگ مو اتفاق می‌افتد. در این حالت توصیه می‌شود تعداد دفعات اتوکشی زیاد شده و دمای اتو کاهش داده شود. همچنین بهتر است از اتو موی با خاصیت آنیونی و با آسیب کم استفاده شود.

عدم استفاده از اتو مو با دمای مناسب

استفاده از پیگمنت بنفش

از دیگر دلایل تغییر رنگ مو بعد از کراتینه، استفاده از پیگمنت بنفش در رنگ مو است. معمولا در هنگام زرد شدن مو بعد از یک یا دو بار شست و شو، اگر از شامپوهایی با رنگدانه یا پیگمنت بنفش استفاده کنید خاصیت زردی مو کم می‌شود. رنگ بنفش دارای خاصیت ضد زردی است و به همین علت اگر مواد کراتینه را پروتئین تراپی دارای مواد بنفش باشد، رنگ مو را تغییر داده و زردی مو را می‌گیرد.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *