چرا به شامپو نمک اضافه کنیم

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟ همانطور که می‌دانید مو جزو دارایی‌های مهم هر انسان محسوب می‌شود که زیبایی و پرپشتی آن تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر فرد دارد. از این رو بسیاری از مردم دوست دارند همیشه موهای سالم و پرپشتی داشته باشند. اکثرا برای این منظور به سراغ مواد و ترکیبات طبیعی می‌روند تا موهایشان را تقویت کنند. جالب است بدانید که یکی از مواد پر مصرف و رایج در میان مردم، استفاده از نمک برای تقویت مو است.

بسیاری از مردم به شامپوی خود نمک اضافه می‌کنند و سپس موی خود را شست و شو می‌دهند. استفاده از نمک به این روش بسیار راحت است و فقط لازم است یک الی دو قاشق نمک به شامپو اضافه کنید. سپس می‌توانید مو را با شامپوی دارای نمک بشویید. این راه بسیاری از مشکلات مو را رفع می‌کند و موی شما را براق و سالم نگه می‌دارد. ولی سوالی که در ذهن بسیاری از شما ایجاد می‌شود این است که “چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟” فواید استفاده از نمک در شامپو چیست؟ در ادامه این مطلب با انواع فواید استفاده از نمک در شامپو آشنا می‌شوید.

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم

نمک مناسب برای استفاده در شامپو

به طور کلی در بازار 3 نوع نمک عرضه می‌شود که شامل نمک دریا، نمک آشپزی و نمک اپسوم است. هر یک از این نمک‌ها را می‌توان به شامپو اضافه کرد و موها را شست. هر یک از نمک‌ها دارای ترکیبات و املاح متفاوتی از دیگری هستند. در صورتی که از هر یک از نمک‌ها در شامپوی خود استفاده کنید، تاثیر فوق‌العاده آن را بر روی زیبایی موهای خود خواهید دید.

نمک آشپزی دارای مواد معدنی و طبیعی است و برای شستن موها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پاسخ به این سوال “چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟” باید گفت در صورت استفاده از نمک آشپزی می‌توانید جلوی ریزش موی خود را بگیرید.

نمک دریایی که نیز اخیرا طرفداران بسیاری پیدا کرده و دارای مواد معدنی زیادی است. این نمک قادر به درخشان کردن مو و نرم و لطیف کردن آن موثر است.

نمک اپسوم نیز معروف به نمک حمام است و معمولا در وان حمام از این نمک استفاده می‌شود. با کمی نمک اپسوم در شامپوی خود می‌توانید چربی مو و کف سر خود را برطرف کنید.

فواید استفاده از نمک در شامپو

نمک مشکلات پوست کف سر و موها را به سادگی درمان می‌کند. بدون اینکه هزینه هنگفتی صرف کنید، موهایی سالم و شاداب خواهید داشت.

افزایش حجم موها با نمک اپسوم

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟ اگر موهای بی حالت دارید، به سراغ نمک اپسوم بروید. کافی است 3-4 قاشق از نمک اپسوم را به شامپوی روزانه خود اضافه کنید و موهای خود را بشویید. با این کار به سرعت مشاهده می‌کنید که موهایتان جان می‌گیرد و حجیم‌تر می‌شود. این نمک قادر است چربی و روغن اضافی موها را بگیرد و تمامی موادی که به دلیل سرم و نرم کننده‌ها بر روی موی شما باقی مانده را پاک کند. در نتیجه افزایش حجم و خوش حالت شدن مو از دلایل استفاده از نمک اپسوم است. در صورتی که موهای چربی دارید، بهتر است مقاله “شامپوی مناسب موی چرب کدام‌ها هستند؟” را مطالعه کنید تا با شامپوی مناسب موی خود آشنا شوید.

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟ اسکراب پوست سر

می‌دانید که اسکراب کردن پوست سر می‌تواند باعث زیبایی و شادابی موهای شما شود. اسکراب کردن کف سر باعث می‌شود تا سلول‌های مرده پوست از بین رفته و ریشه موها خون رسانی شود. گفته می‌شود از نمک برای اسکراب بدن نیز استفاده شود تا سلول‌های مرده روی پوست رفع شود. کف سر نیز مانند پوست بدن نیاز به اسکراب دارد و اغلب مردم به این مورد توجهی نمی‌کنند. در شامپوی خود کمی نمک دریا بریزید تا پوست کف سرتان اسکراب شود.

برای نتیجه بهتر پس از اعمال شامپو به مو، 5 دقیقه پوست کف سر خود را ماساژ دهید. سپس بهتر است مو را با آب ولرم آبکشی کنید. این کار بهترین روش برای حذف کردن سلول‌های مرده از روی پوست است.

از بین بردن چربی پوست سر

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟ یکی از فواید از نمک در شامپو، از بین بردن چربی و روغن اضافی پوست سر است. کسانی که موهای چرب دارند می‌توانند از نمک اپسوم در شامپوی خود استفاده کنند. برای این کار باید 3-4 قاشق نمک را در داخل شامپوی خود بریزید. سپس مو را آبکشی و با همین روش چربی مو و کف سر خود را کاهش دهید.

افراد با موهای خشک بهتر است میزان مساوی نمک و شامپو را با هم ترکیب کنند. این افراد با این کار از فواید ریختن نمک در شامپو استفاه کرده و نگران خشک شدن بیش از حد موها و پوست سر نباشند.

از بین بردن چربی کف سر با نمک در شامپو

از بین بردن شوره سر

منظور از شوره سر همان پوسته ریزی در پوست کف سر است. علت این مشکل کاهش گردش خون و در برخی موارد نوعی قارچ پوستی است. حال در پاسخ این سوال “چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟” می‌توان گفت که نمک موجود در شامپو می‌تواند شوره سر را برطرف کند. همچنین نمک در شامپو قادر به محافظت مو در برابر مشکلات پوست سر است. نمک قادر به رفع قارچ پوستی و سایر مشکلات کف سر است.

از بین بردن شوره سر با نمک

توصیه ما به شما عزیزان این است که هرگز نمک را بر روی موی خشک ماساژ ندهید. فقط دو قاشق نمک به شامپو اضافه کنید. سپس کف سر را ماساژ داده و چند بار مو را بشویید. با این کار شوره سر کاملا از بین می‌رود. برخی از مردم از نمک در شامپو به جای شامپوی ضد شوره استفاده می‌کنند.

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم؟ افزایش رشد مو

چرا به شامپو نمک اضافه کنیم? از دیگر فواید اضافه کردن نمک به شامپو، افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آن است. موها به مرور دچار ریزش می‌شوند و در همان مراحل اولیه باید جلوی این اتفاق گرفته شود. قبل از این که موهایتان بریزد، با نمک موها را تقویت کنید. هیچ فرقی ندارد از کدام نمک در شامپوی خود استفاده کنید. در حالت کلی نمک قادر به مسدود کردن منافذ پوست سر است. نمک همچنین باعث تحریک فولیکول مو نیز می‌شود.

اضافه کردن نمک به شامپو و ماساژ کف سر به صورت دورانی به مدت 10 دقیقه سبب تحریک پوست سر می‌شود. این کار را فقط هفته‌ای یک بار انجام دهید. بعد از گذشت 2-3 ماه متوجه افزایش رشد موهای خود می‌شوید.

افزایش ضخامت مو دلیل اضافه کردن نمک به شامپو

مو اگر سست و نازک باشد، به مرور ریزش پیدا می‌کند. این موها به علت شکننده و ضعیف بودن، کیفیت ساختاری خوبی ندارند. با استفاده از نمک در شامپو، به افزایش ضخامت تار موها کمک کنید. انواع نمک‌ها می‌توانند تاثیر زیادی بر روی ساقه مو داشته باشند. با توجه به بلندی موها مقدار 3 به 2 از شامپو و نمک استفاده کنید. برای مثال هر 3 قاشق شامپو باید با 2 قاشق نمک ترکیب شود.

افزایش ضخامت مو در نتیجه استفاده از نمک در شامپو

در هنگام شست و شوی مو با شامپو و نمک، بعد از ماساژ سعی کنید کمی زمان بدهید. با این کار مواد معدنی به خوبی جذب مو می‌شود. به مرور و بعد از چند ماه کیفیت موهایتان بهتر خواهد شد. در کل وجود نمک در شامپو باعث افزایش ضخامت تار مو می‌شود. همچنین تاثیر بسزایی در درخشندگی موها خواهد داشت.

صاف شدن موها با نمک دریا

در صورتی که 2 قاشق نمک دریا به شامپو اضافه کنید، موها تا حدودی صاف می‌شوند. نمک دریا دارای مواد معدنی و املاح زیادی است و مو را ترمیم می‌کند. اگر موهای شما خشک و وز است، با اضافه کردن نمک به شامپوی خود، این مشکل را رفع کنید. مواد معدنی که در نمک وجود دارد، سبب حفظ رطوبت ساقه مو می‌شود. این ماده معدنی قادر به صاف و نرم کردن مو نیز می‌باشد.

صافی‌ مو در نتیجه استفاده از نمک در شامپو، کاملا طبیعی است. فقط دقت کنید که با یک بار استفاده از نمک شاهد تغییرات زیادی در موهای خود نخواهید بود. این عمل باید مدتی تکرار شود تا به نتیجه دلخواه برسید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 3]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *