اگر ناخن پا افتاد چه کنیم

اگر ناخن پا افتاد چه کنیم؟

اگر ناخن پا افتاد چه کنیم؟ کنده شدن ناخن پا یکی از بیماری‌های شایع در میان مردم است که می‌تواند گاهی درد زیادی به همراه داشته باشد. این اتفاق در اثر ضربه ناگهانی به ناخن، عفونت قارچی و یا پسوریازیس ایجاد می‌شود. با این حال برخی داروهای مخصوص و بیماری‌هایی وجود دارند که می‌توانند ناخن پا را از بین ببرند.

اگر ناخن پایتان افتاد راهی جز صبر کردن ندارید تا اجازه دهید ناخن دوباره رشد کند و ناخن جدیدی جایش را بگیرد. با توجه به این که علت افتادن ناخن چیست و آیا مقداری از ناخن باقی مانده یا خیر، ممکن است نیاز به طی مراحل درمانی داشته باشید تا ناخن شما سالم رشد کند.

اگر ناخن پا افتاد چه کنیم

دلایل افتادن ناخن پا

رطوبت

هنگامی که ناخن بیش از حد در معرض رطوبت قرار دارد ضعیف شده و به زودی کنده خواهد شد. برا مثال با گذاشتن پا درون آب به مدت زیادی این اتفاق می‌افتد. اگر داخل کفش رطوبت وجود داشته باشد و مقداری فشار نیز به پا وارد شود، احتمالا به پسوریازیس مبتلا خواهید شد.

اگزما

اگر دچار واکنش‌های آلرژیک شوید ممکن است بعد از مدتی شاهد افتاد ناخن پایتان شوید. برخی از مردم که دچار بیماری‌های درماتیتیس هستند ناخن‌های دست و پای خود را از دست می‌دهند. همچنین قرارگیری ناخن در معرض صابون و مواد شیمیایی سبب افتادن ناخن می‌شود.

پسوریازیس

اگر ناخن پا افتاد چه کنیم؟ قبل از این که به مرحله درمانی این مشکل برسیم، بدانید که پسوریازیس نیز سبب افتادن ناخن پا می‌شود. پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی است که سلول‌های پوستی به ساختن خود ادامه داده و ناخن را از گوشت جدا می‌کنند.

پسوریازیس ناخن

عفونت قارچی و باکتریایی

افتادن ناخن پا ممکن است در اثر عفونت قارچی یا باکتریایی باشد. در برخی موارد عفونت ناخن می‌تواند باکتری، قارچ، میکروب و ویروس را به زیر ناخن منتقل کند و به بافت ناخن نفوذ کند و در نهایت آسیب زیادی به ناخن وارد شود. ناخن در اثر ابتلا به عفونت باکتریایی به رنگ سبز در می‌آید. در صورتی که فرد مسن به این مدل عفونت دچار شود، بیشتر از جوانان در معرض از دست دادن ناخن قرار دارد.

آسیب به ناخن پا در اثر عفونت باکتریایی

آسیب دیدگی

در بررسی علت ایجاد این مشکل “اگر ناخن پا افتاد چه کنیم”، به موردی ساده مانند آسیب دیدگی ناخن می‌رسیم که سبب افتادن ناخن می‌شود. گاهی اوقات استفاده از تکنیک‌های اشتباه پدیکور نیز سبب بروز مشکلاتی می‌شود که در نهایت ناخن پا جدا شده و می‌افتد.

حتما ورزشکارانی را دیده‌اید که به علت پرش یا دوی سنگین دچار کنده شدن ناخن پا می‌شوند. بعضی تحقیقات ثابت کرده است که تاول خونی نیز ناخن را سیاه کرده و در نهایت آن را جدا می‌کند. وقتی که خون زیر ناخن جمع شود، انگشتان پا کم کم جدا شده و در طی چند هفته کاملا جدا شده و می‌افتند.

مراجعه به پزشک

اگر ناخن پا افتاد چه کنیم؟ معمولا بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت این اتفاق را بررسی کند. اگر ناخن در اثر عفونت قارچی افتاده باشد در خانه درمان نمی‌شود و باید با داروهای خاص به دنبال درمانش رفت. در صورتی که در اثر ضربه محکم و یا پیاده‌روی‌های سنگین مانند صعود به کوه، ناخن پا افتاد جای نگرانی نیست. در این صورت ابتدا ناخن سیاه شده و سپس می‌افتد. بعد از مدتی نیز ناخن جدید و سالم رشد می‌کند.

مراجعه به پزشک متخصص

در صورت علاقمند بودن به مطالعه درباره “اگر ناخن سفید باشد نشانه چیست” به مقاله مورد نظر مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *