کفش ست شلوار چینو
کفش ست شلوار چینو

چگونه شلوار چینو را با کفش ست کنیم؟

شلوار چینو جز لباس‌های کلاسیک مردانه است که ۱۰۰% کتانی و معمولاً به رنگ خاکی است. شلوار چینو شلواری است که هر جنتلمن جوانی باید یک دست از آن را در کمد لباس خود داشته باشد. به لطف تنوع زیادی که‌ این شلوار دارد می‌‌توانید آن را در موقعیت‌های مختلف اعم از رسمی ‌و غیر رسمی ‌بپوشید. با ‌اینکه تنوع و سازگاری شلوار چینو آن را به انتخابی مناسب برای هر فردی تبدیل ساخته است، اما تصمیم‌گیری در مورد ست کفش با چینو نیز می‌‌تواند یک چالش باشد. در ‌این مقاله به شما می‌‌آموزیم که چگونه کفش مناسب ست با چینو انتخاب کنید.

"ست

 انتخاب شلوار چینو

قبل از ‌اینکه به ‌این فکر کنید که چه کفشی برای ست با شلوار چینو در نظر بگیرید، لازم است ابتدا شلوار چینوی خود را با دقت انتخاب کنید. با ‌اینکه انتخاب نوع رنگ اهمیت دارد، اما تناسب شلوار مهمترین اصل است. هر شلواری که بیش از حد تنگ و یا گشاد باشد، مناسب و برازنده یک جنتلمن نیست و باید از پوشیدن آنها اجتناب کرد. بنابراین، بهتر است شلوار راسته و اسلیم انتخاب کنید. طول شلوار را نیز در نظر بگیرید. شلوار چینو بسیار بلند است و تا حدودی نامرتب به نظر می‌‌رسد. بنابراین، شلواری انتخاب کنید که به خوبی برش خورده و یا دمپا برگشته باشد.

چه زمانی شلوار چینو بپوشیم؟

شلوار چینو نسبت به شلوار‌های رسمی، کمتر حالت رسمی ‌دارد، اما نسبت به شلوار جین بیشتر مناسب موقعیت‌ها و مراسم‌ها است. چنین قابلیتی به آن اجازه می‌‌دهد با انواع لباس ست شود. خواه یک تیشرت ساده به تن کنید و یا از کفش اسنیکر و یا کفش آکسفورد استفاده کنید، چینو همیشه با آنها خوب به نظر می‌‌رسد. از‌ اینرو می‌توان گفت که شلوارهای چینو یک انتخاب مناسب برای موقعیت‌های رسمی، ‌نیمه رسمی ‌و غیر رسمی ‌است. بنابراین، خواه به یک مهمانی به صرف ناهار دعوت شده‌اید و یا به یک میهمانی عروسی لب ‌ساحل، شلوار چینو می‌تواند انتخابی خارق‌العاده باشد.

موقعیت‌های اسمارت کژوال

اسمارت کژوال یعنی موقعیتی که در آن لباس رسمی ‌بپوشیم و در عین حال احساس راحتی کنیم. شلوار چینو انتخابی هوشمندانه برای موقعیت‌های اسمارت کژوال است.

حال نوبت به انتخاب کفش برای ست با چینو در موقعیت‌های اسمارت کژوال می‌‌رسد. شلوار چینو دارای ظاهری یکدست و تمیز است که هیچ نوع دوخت و یا جیب ظاهری ندارد. از ‌اینرو کفشی که با آن ست می‌شود نیز باید ساده و در عین حال شیک باشد. بنابراین، انتخاب کفش بند انگشتی و بند دار را کنار بگذارید و به دنبال کفش اسنیکر، بوت و یا لوفر باشید. کفش اسنیکر سفید و تمیز می‌‌تواند ترکیب مدرن‌تری با چینو ‌ایجاد کند. در حالی که کفش لوفر انتخابی پیشرفته‌تر است. برای تکمیل ست لباس خود نیز می‌‌توانید از تیشرت و یا کت اسپرت و پیراهن آستین کوتاه استفاده کنید.

ست اسمارت کژوال
ست اسمارت کژوال

موقعیت‌های غیر رسمی

شلوار چینو همچنین مناسب موقعیت‌ها و استایل‌های نیمه‌رسمی ‌است. برای اطمینان از ‌اینکه ظاهر شما کاملاً غیر رسمی ‌نباشد، بهتر است در انتخاب بقیه اجزای لباس کمی‌‌ هوشمندانه‌تر عمل کنید. بنابراین، در چنین موقعیتی از کفش رسمی ‌استفاده کنید. در ‌این مورد استفاده از کفش چرمی ‌‌آکسفورد و یا دربی می‌‌تواند کمی‌‌ ظاهر شما را رسمی‌‌تر نشان دهد. کفش لوفر نیز انتخاب مناسبی است. در چنین موقعیتی استفاده از تیشرت دکمه‌دار و یا کت اسپرت می‌‌تواند استایل شما را تکمیل کند. همینطور استفاده از کراوات و دستمال جیب هر دو انتخابی شایسته برای ست با شلوار چینو است تا بدین صورت لباس شما نیمه رسمی ‌و در عین حال شیک به نظر برسد.

"ست

موقعیت‌های رسمی

با‌ اینکه بسیاری از آقایان ترجیح می‌‌دهند برای چنین مراسمی ‌‌از لباس رسمی کت و شلوار استفاده کنند، اما شلوار چینو می‌تواند یک جایگزین مناسب برای کت و شلوار باشد. تنها کاری که باید انجام دهید ‌این است که یک دست شلوار با کیفیت انتخاب کنید و آن را با بقیه اجزای لباستان ست کنید. در چنین مواقعی کفش لوفر می‌‌تواند یک انتخاب مناسب برای ست با  چینو باشد، چرا که هم ظاهر رسمی ‌دارد و هم راحت است. بین کفش چرم و جیر یکی را انتخاب کنید و یا کفش دربی را امتحان کنید. برای ست بالا تنه نیز پیراهن سفید و یا کت اسپرت انتخاب کنید. فراموش نکنید که کمربند بپوشید و لباس خود را داخل شلوار جا دهید.

"ست

بهترین کفش برای ست با شلوار چینو کدام است؟

با‌ اینکه می‌‌توان شلوار چینو را تقریباً با هر نوع کفشی ست کرد، اما برخی از ست‌ها نسبت به بقیه شیک‌تر‌اند. دستورالعملی که در ادامه آمده است راهنمایی برای انتخاب کفش مناسب با شلوار چینو است. در ‌این قسمت می‌‌آموزید که چگونه می‌‌توانید انواع کفش مانند کفش لوفر، اسنیکر، کفش بند دار و یا بوت را با شلوار چینو ست کنید.

بوت 

بوت به طرز شگفت انگیزی با شلوار چینو ست می‌شود. از بین بوت جیر، چوکا چرم و همینطور بوت چلسی یکی را برای ست با چینو انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که بوت چوکا مخصوص موقعیت‌های اسمارت کژوال و یا غیر رسمی ‌است. بوته چلسی نیز اکثراً با تیپ کژوال ست می‌شود. ترکیب هر دوی ‌این بوت‌ها با شلوارهای چینو بسیار جذاب است.

"ست

کفش لوفر 

ترکیب کفش لوفر با چینو یک ترکیب عالی، زیبا و در عین حال راحت است. از ‌این ترکیب می‌‌توانید در موقعیت‌های اسمارت کژوال، نیمه رسمی ‌و رسمی ‌یکسان استفاده کنید. همچنین کفش خود را بدون جوراب بپوشید و برای نمایان شدن قوزک پا کمی‌‌ لبه شلوار را تا بزنید.

"ست

 کفش اسنیکر

اگر به یک مراسم غیر رسمی ‌آخر هفته دعوت شده‌اید، کفش اسنیکر یک انتخاب مناسب برای تکمیل ظاهر شما است. کفش اسنیکر را به همراه شلوار چینو و تیشرت، ژاکت مردانه و یا لباس آستین کوتاه ست کنید. ‌این ست در عین حال که شیک و به روز به نظر می‌‌رسد آزاد و راحت نیز هست.

"ست

کفش قایقی

کفش قایقی مانند کفش لوفر است، اما از تنوع کمتری برخوردار است. با ‌این حال، می‌‌تواند ظاهری مجزا و خاص با شلوار چینو ایجاد کند. ‌این کفش مناسب یک روز قایق سواری و یا مسابقه چوگان است. کفش‌های قایقی دارای ظاهر زیبا و شکیل هستند و انتخابی خوب برای برای موقعیت‌های اسمارت کژوال و نیمه‌رسمی به شمار می‌روند.  سعی کنید کفش قایقی خود را با شلوار چینو سفید و یک کت اسپرت کتانی ست کنید تا ترکیب به روز و مرسومی داشته باشید.

"ست

کفش بند دار

برای ‌اینکه به شلوار چینو ظاهر کاملا رسمی ‌دهید، از کفش بند دار به ویژه کفش آکسفورد چرمی ‌‌استفاده کنید. در مراسم رسمی ‌پوشیدن کفش چرمی ‌‌و یا کفش دربی جیر به خوبی عمل می‌‌کند. به همین نسبت، کفش دربی جیر با طرح بروگ (سوراخ‌دار) نیز برای موقعیت‌های اسمارت کژوال مناسب است، زیرا در عین حالی که شیک به نظر می‌‌رسد، آزاد و راحت نیز هست. به یاد داشته باشید که رنگ در رسمی ‌یا غیر رسمی ‌بودن لباس نقش بسزایی دارد. به عنوان مثال، کفش مشکی به همراه شلوار بژ چینو نسبت به کفش قهوه‌ای با شلوار خاکی رسمی‌‌تر به نظر می‌‌رسد.

"ست

چه کفشی به همراه شلوار چینو ست کنیم؟

بر طبق توصیه وبسایت thetrendspotter، چه به دنبال سبک اسمارت کژوال، سبک رسمی ‌و یا غیر رسمی ‌هستید، باید همیشه کفشی مناسب با شلوارهای چینو انتخاب کنید. در ‌این میان، کفش لوفر و شلوار چینو بهترین انتخاب برای استایل‌های مختلف است. اگر به یک مراسم نیمه رسمی ‌دعوت شده‌اید، شلوار چینو خود را با کفش بند دار ست کنید. برای‌ اینکه ظاهر به روزتری داشته باشید، شلوارهای چینو را با بوت و کفش قایقی ست کنید. همچنین به یاد داشته باشید که چینو به خوبی با کفش چرمی ‌‌و جیر ست می‌شود. برای موقعیت‌های اسمارت کژوال و غیر رسمی ‌کفش اسنیکر بهترین گزینه است.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *