بررسی علت وز شدن مو بعد از کراتینه

علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟

آیا می‌دانید علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟ در این مقاله به بررسی عواملی پرداخته شده است که بعد از کراتینه باعث وز شدن موی شما می‌شود. یکی از راه‌های احیا و ترمیم موهای خشک و آسیب دیده، کراتین کردن مو است که صافی و نرمی قابل قبولی به موی شما می‌دهد. هر چقدر که موی خود را بیشتر دکلره، رنگ و یا اتو بکشید، موی شما نیاز بیشتری به کراتینه پیدا می‌کند. انجام دادن کراتین بدون داشتن عوارض بسیار مهم است و در برخی موارد ممکن است فرد دچار مشکلاتی شود. یکی از این مشکلات که گاها فرد با آن مواجه می‌شود، وز شدن مو است.

از آنجایی که فرد هزینه زیادی را صرف انجام کراتین می‌کند، انتظار می‌رود که مو حداقل تا مدتی صاف و نرم باقی بماند و شکل خود را از دست ندهد. در اصل کراتینه کردن مو سبب افزایش رطوبت مو و از بین رفتن وز مو می‌شود و مو را صاف و لخت می‌کند. ولی این عارضه ممکن است برای برخی از بانوان پیش بیاید که یکی دو هفته پس از کراتینه، موی فرد دوباره وز شود. مسلما در این مدت کوتاه مواد کراتین از روی مو پاک نمی‌شود، پس علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟ آیا شخصی که موهایتان را کراتینه کرده مقصر است یا خودتان این بلا را سر خودتان آورده اید؟ اگر شما نیز علاقه مند به دانستن علل وز شدن موها بعد از کراتین هستید با ما همراه باشید.

بررسی علت وز شدن مو بعد از کراتینه

در ادامه به معرفی برخی از عوامل تاثیرگذار بر روی وز شدن مو پس از کراتینه پرداخته شده است.

استفاده از مواد بی کیفیت مهم‌ترین علت وز شدن مو بعد از کراتینه

یکی از مهم‌ترین بخش در فرایند کراتین کردن مو، انتخاب صحیح مواد کراتینه است. اگر از محصول با کیفیت و درجه یکی استفاده کنید، مو به راحتی و به بهترین نحو صاف خواهد شد و مواد کراتین نیز به خوبی روی مو می‌چسبد. بسیاری از آرایشگرانی که شناختی از مواد با کیفیت و مرغوب ندارند، نسبت به خرید مواد کراتینه ارزان و با کیفیت پایین اقدام می‌کنند. از این رو فرد با استفاده از مواد بی‌کیفیت نمی‌تواند کراتینه را بصورت درست و اصولی انجام دهد.

انتخاب مواد بی کیفیت کراتینه سبب آسیب دیدن موی فرد می‌شود و مشکلات و عوارض دیگری را برای فرد بوجود می‌آورد. لذا اگر به دنبال انجام کراتینه مو هستید، حتما به سراغ بهترین برند با کیفیت بالا بروید تا موی شما آسیب نبیند. کراتینه کردن مو امری کاملا تخصصی است و حتما باید این کار را فرد کار بلد و با تجربه انجام دهد.

استفاده از مواد بی کیفیت کراتینه

مهارت پایین آرایشگر یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه

یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه، نداشتن مهار آرایشگر است. برخی از مراحل در فرایند کراتینه مو مانند فعال سازی مواد و یا موادگذاری، نیاز به تخصص بالایی دارد. در صورتی که فرد این مهارت کافی را نداشته باشد، نمی‌تواند فرایند کراتینه را به خوبی انجام دهد. این بی‌تجربگی سبب می‌شود تا مو به خوبی مواد کراتین را جذب نکند و به حالت ابریشمی نرسد. به همین دلیل تخصص آرایشگر بسیار اهمیت دارد و باید فرد متخصص زمان کافی را برای کراتینه کردن موی شما صرف کند تا نتیجه به بهترین شکل خود را نشان دهد. در صورتی که این مراحل به خوبی انجام نشود، بعد از مدت کوتاهی موی شما وزدار می‌شود.

مهارت پایین آرایشگر در کراتینه

بی توجهی به مراقب‌های بعد از کراتینه

بسیاری از بانوان از اهمیت مراقبت بعد از کراتینه آگاه نیستند و اصلا به این موضوع اهمیم نمی‌دهند. این افراد فکر می‌کنند بعد از اتمام مراحل کراتینه هیچ نیازی به مراقبت نیست. در واقع یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه، عدم مراقبت صحیح از مو است که مو وز شده و تاثیر مواد کراتین از بین می‌رود و ماندگاری کراتین کاهش می‌یابد.

به همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود مراقبت از کراتینه را فراموش نکنید. سعی کنید به بهترین شکل به موی خود رسیدگی کنید و دوران قرنطینه را جدی بگیرید. با انجام این مراقبت‌ها، مواد کراتینه تاثیر زیادی بر روی موی شما می‌گذارد و در مدت طولانی موهای نرم و صافی را تجربه خواهید کرد.

عدم مراقبت صحیح از مو بعد از کراتین

استفاده از شامپوی نامناسب یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه

یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه، استفاده از محصولات مراقبتی مانند شامپوی نامناسب است. همانطور که می‌دانید وجود سولفات در برخی شامپوها سبب می‌شود چربی و آلودگی پوست سر و مو کاملا از بین برود. ولی مشکلی که استفاده از این مدل شامپوها برای فرد دارد، این است که با وجود تمیزی مو به مرور مشکلات دیگری برای فرد ایجاد می‌شود.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود پس از کراتین کردن مو حتما از شامپوهای بدون سولفات یا حداقل از شامپوهای حاوی سولفات با درصد استاندارد استفاده کنید. این شامپوها هم می‌توانند موی شما را تمیز کنند و هم ماندگاری مواد کراتین بر روی مو را بیشتر کنند.در صورتی که پس از انجام کراتین به سراغ شامپوهای دارای سولفات غیر استاندارد بروید، قطعا بعد از مدت کوتاهی مواد کراتین از روی موی شما می‌رود و مو به حالت طبیعی بر می‌گردد، حتی ممکن است مو وز شود.

تغذیه نکردن موها

پس از انجام کراتین باید از یک روتین مناسب برای موهای خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود هم ماندگاری مواد کراتین بیشتر شود و هم مو بصورت طبیعی تغذیه شود. یکی از علت وز شدن مو بعد از کراتینه، می‌تواند این مورد باشد که به موی خود رسیدگی نمی‌کنید. منظور از رسیدگی این است که از محصولاتی مانند ماسک مو استفاده کنید تا هم مو از خشکی نجات پیدا کند و رطوبت خود را از دست ندهد و هم تغذیه کند. با استفاده از ماسک مو می‌توانید موهای سالم و شادابی داشته باشید و وز مو کمتر خواهد بود.

خشک کردن نامناسب موها

از دیگر علت وز شدن مو بعد از کراتینه، عدم خشک کردن صحیح مو است. بسیاری از مردم بعد از حمام، از حوله زبر برای خشک کردن موی خود استفاده می‌کنند. برخی از مردم نیز با چنگ زدن مو و با استفاده از دست اقدام به خشک کردن مو می‌کنند که هر دو روش اشتباه است. این روش‌ها خصوصا برای موهایی که کراتین شده‌اند خیلی خطرناک است.

توصیه می‌شود بعد از کراتینه مو حتما از روش درستی برای خشک کردن موی خود استفاده کنید تا بعد از مدتی موهایتان وز نشود. بهترین راه این است که آب موهای خود را با لطافت بگیرید سپس از یک پارچه نخی و نرم برای خشک کردن مو و در نهایت از باد سشوار به آهستگی استفاده کنید تا موهایتان خشک شود. یادتان باشد که نباید از باد داغ استفاده کنید، چون این کار باعث وز شدن موها خواهد شد.

خشک کردن نامناسب موها

مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از وز شدن موها بعد از کراتین

استفاده از سرم روغن آرگان

در صورتی که موی شما بعد مدت کوتاهی دچار وز شد، بهتر است از سرم روغن آراگان استفاده کنید تا نرمی موهایتان حفظ شود و ظاهر مو بهتر شود. روغن آرگان در مقابل رطوبت بسیار خوب عمل می‌کند. این روغن با پوشاندن کوتیکول مو می‌تواند از وز شدن مو جلوگیری کند و با رساندن مواد مغذی به مو آن را سالم و درخشان کند. سرم روغن آرگان باعث می‌شود که موهایتان در هر آب و هوایی همیشه نرم و لطیف باشد.

استفاده هفتگی از ماسک نرم‌کننده عمیق مو

ماسک نرم کننده عمیق باعث حفظ رطوبت و مواد مغذی مو می‌شود. برای جلوگیری از از بین رفتن سریع کراتین باید هفته‌ای یکبار از این ماسک استفاده کنید، چون حاوی ترکیبات میکروکراتین است که به تدریج باعث بهبود نتایج درمان کراتین خواهد شد. همچنین این ماسک باعث بر قرار شدن تعادل بین رطوبت و پروتئین شده و موها را نرم، صاف، منعطف و کمتر مستعد وز شدن خواهد کرد.

استفاده هفتگی از ماسک نرم‌کننده مو

استفاده از رو بالشی ابریشمی یا ساتن

بسیاری از بانوان این نکته را فراموش می‌کنند که علت وز شدن مو بعد از کراتینه، می‌تواند مربوط به رو بالشی جنس نامناسب باشد. بهتر است بعد از کراتینه، از رو بالشی ابریشی یا ساتن استفاده کنید. ابریشم نرم است و سبب اصطکاک موی شما نخواهد شد و همچنین سبب پوسته سر نیز نمی‌شود. با استفاده از رو بالشی ساتن یا ابریشم می‌تواند رطوبت موی خود را حفظ کنید و در طول خواب جلوی آسیب دیدگی بیشتر موهای خود را بگیرید.

شستن کمتر موها

بعد از کراتینه بهتر است مواد زیادی به موی خود نزنید و سعی کنید موی خود را تمیز نگه دارید تا نیاز به شستن هر روزه مو نباشد. در صورتی که موی خود را مدام بشویید، مواد کراتین به مرور از روی مو شسته می‌شود و کم کم وز و حالت قبلی مو بر می‌گردد. معمولا مو نباید بیشتر از دو سه بار در هفته شسته شود. در مواقع ضروری در صورت چرب شدن مو می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید.

شستن کمتر موها

استفاده از حوله میکروفایبر

حوله‌ی پنبه‌ای خود را با حوله‌ی میکروفایبر عوض کنید. حوله‌های میکروفایبر از الیاف بسیار ظریفی ساخته شده‌اند که آب را به خوبی جذب می‌کنند. این امر به این معناست که این حوله‌ها بدون زبر کردن مو یا ایجاد وز موهایتان را خشک خواهند کرد. علاوه بر این حوله‌های میکروفایبر با مو سازگارند و باعث آسیب به موها نمی‌شوند. در صورت استفاده‌ی مداوم، حوله‌ی میکروفایبر می‌تواند باعث افزایش ماندگاری کراتین مو شده و موهایتان را در بهترین وضعیت خود نگه می‌دارد.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *