لباس مردانه معاصر، اکسسوری و لباس رویی آن

در این مقاله به بررسی قوانین لباس مردانه از جمله کفش، اکسسوری‌ها و لباس رویی می‌پردازیم و اشتباهاتی که در مورد پوشیدن لباس مردانه باید از آن اجتناب کنیم را بیان می‌کنیم.

کفش

سبک کفش اسلیپر کلاسیک با ومپ بلندتر (سمت چپ)، کفش خوش برش پامپ اپرا (سمت راست)
سبک کفش اسلیپر کلاسیک با ومپ بلندتر (سمت چپ)، کفش خوش برش پامپ اپرا (سمت راست)

قوانین مرتبط با کفش :

  • چرم اصل مشکی و براق مثل کفش آکسفورد (محبوب ترین)
  • کفش پامپ مشکی و براق (سنتی ترین)
  • جوراب بلند از جنس ابریشم سیاه یا نخ مرغوب،

سادگی، درخشندگی و خوش استایل بودن از معیارهای کفش رسمی است. برای مراسم‌های شبانه به عنوان مثال مراسم شام می‌توانید کت و شلوار خود را با کفش رسمی بند دار ست کنید. کفش مناسب این موقعیت هیچ تزیینات اضافی ندارد و کاملاً براق است. کفش مونک استرپ، کفش پنجه مربعی و کفش کفی ضخیم مناسب لباس رسمی نیست.

ست کت مخمل مشکی با کفش اسلیپر مخمل سیاه بدون جلیقه یا کمربند
ست کت مخمل مشکی با کفش اسلیپر مخمل سیاه بدون جلیقه یا کمربند

نسخه جدید کفش پامپ به دلیل ماهیت مردانه، پاشنه کوتاه و بدون بند طراحی شده است. با این حال نسبت به کفش پامپ اصلی کفی ضخیم‌تر و ومپ طولانی‌تری دارد (ومپ به قسمت جلوی کفش گفته می‌شود). استفاده از چرم اصل و کفی ابریشمی ضخیم حالت رسمی‌تری به این نوع کفش می‌دهد.

کفش اسلیپر مخملی آلبرت (Albert Velvet slippers) یک گزینه خوب برای تیپ مشکی و کمتر رسمی لباس مردانه به حساب می‌آید.

اکسسوری: دستمال جیب (اختیاری)

قوانین مربوط به اکسسوری :

  • دستمال کتانی سفید

دستمال جیبی ابریشم از دهه ۱۹۹۰ محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. فارغ از انتخاب نوع پارچه، دستمال جیبی تزیینی بیشتر از هر زمان دیگری مورد استقبال قرار گرفته است، در حالی که شاخ گل جیبی بیرون از مراسم جشن عروسی به ندرت دیده می‌شود. دستمال جیبی با تیپ کت و شلوار مشکی و کروات ترکیب محشری ایجاد می‌کند.

ست کت و شلوار با کروات مشکی و دستمال جیب سفید
ست کت و شلوار با کروات مشکی و دستمال جیب سفید

لباس رویی

اُورکت
اُورکت

قانون مربوط به لباس رویی :

استفاده از پالتو اورکت به عنوان لباس رویی رواج زیادی دارد. به جای آن می‌توان از هر نوع کت تیره نیز استفاده کرد. اما لباس بارانی چندان مناسب نیست. چیزی که مهم است این است که وقت و تلاش زیادی برای ست کردن لباس مردانه خود کرده‌اید، پس آن را با پوشیدن یک بارانی چروک خورده، لباس اسکی پارکا یا کت دافل خراب نکنید.

استفاده از کفش پاشنه ضخیم و یا کفش پنجه مربعی نیز برای موقعیت‌های رسمی مناسب نیست. همین طور پوشیدن کاپشن چرمی نیز نمی‌تواند این موضوع را توجیه کند.

منبع: gentlemansgazette

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

About مجله کادای

مجله کادای حاصل کار چند ساله یک تیم جوان و خلاق است که از سال 98 گرد هم آمده‌اند و در یک محیط دوستانه و حرفه ای با هدف آموزش، آگاهی‌سازی و ترویج خوش‌پوشی، خوش استایلی و زیبایی شروع به کار کرد. کادای در تمامی دسته بندی های خود با هدف پوشش دادن مد و فشن و سبک زندگی، به تهیه مقالات آموزشی می‌پردازد. رسالت تیم مجله کادای، بر آن است تا در عین صداقت، زیبایی را به شما هدیه دهد.

View all posts by مجله کادای →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *