علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت

علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت

علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت چیست؟ آیا علت اکسید شدن کرم پودر بر روی صورت را می‌دانید؟ قطعا برای شما نیز اتفاق افتاده است که یک کرم پودر خوب و با کیفیت خریداری می‌کنید ولی بعد از مدتی کرم روی صورت به رنگ نارنجی در می‌آید. این اتفاق در اصطلاح همان اکسید شدن کرم پودر است ولی نگران کننده نیست. پیدا کردن و خریداری یک کرم پودر در میان انواع برندها که هم مطابق با رنگ پوست باشد و هم با کیفیت باشد، کمی دشوار است. زمانی که فرمولاسیون مختلف، میزان پوشش کرم و یا مواد مراقبت از پوست را نیز در معیارهای انتخاب کرم در نظر بگیرید، خرید کرم مطابق با نیاز پوست بسیار دشوار است. امروزه یکی از مشکلات رایج در میان بانوان، مشکل زیرسازی پوست است که احتمالا در ابتدا میکاپ زیبا شود ولی بعد از گذشت مدت کمی کرم به رنگ نارنجی درآید.

علت‌های زیادی وجود دارد که چرا کرم پودر اکسید می‌شود و به رنگ نارنجی در می‌آید. خوشبختانه راهکارهایی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان از نارنجی شدن کرم پودر روی صورت جلوگیری کرد. در ادامه با راهکارها و ترفندهایی آشنا می‌شوید که به راحتی می‌توان جلوی اکسید شدن کرم پودر را گرفت. پس اگر هنوز هم به دنبال پاسخ این سوال “علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت” هستید حتما در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دلیل نارنجی شدن کرم پودر چیست؟

علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت چیست؟ همانطور که در بخش قبلی ذکر شد دلایل مختلفی وجود دارد که سبب نارنجی شدن کرم روی صورت می‌شود. یکی از رایج‌ترین دلایل نارنجی شدن میکاپ، اکسیداسیون کرم پودر است. فرایند اکسیداسیون به دلیل قرارگیری کرم در معرض هوای آزاد اتفاق می‌افتد که سبب می‌شود کرم به رنگ نارنجی درآید. پس این اتفاق زمانی می‌افتد که از کرم بر روی صورت استفاده کرده‌اید و یا کرم هنوز در داخل ظرف خودش است.

علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت

همچنین از دیگر دلایل نارنجی شدن کرم پودر می‌توان به بافت پوست اشاره کرد. برخی از کرم‌ها ممکن است به دلیل بافت پوست شما اکسید شوند. وجود برخی روغن‌های اضافی در پوصت صورت سبب نارنجی شدن کرم می‌شوند، زیرا این روغن‌ها با فرمولاسیون کرم ترکیب شده و واکنش نشان می‌دهند. اگر هنوز هم این سوال در ذهنتان وجود دارد که “علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت” چیست، باید گفت که احتمالا کرم اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. به احتمال زیاد کرم پودرتان خیلی تیره است و یا ته رنگ کرم مطابق با پوست شما نیست. در صورتی که ته رنگ پوست صورتتان سرد یا خنثی است و از کرم پودر با تناژ گرم استفاده می‌کنید، بعد از مدتی ممکن است کرم روی صورتتان نارنجی شود.

رنگ کرم پودر باید چگونه باشد؟

انتخاب رنگ صحیح کرم پودر

ناگفته نماند که اگر پوست سرد و بی‌روحی دارید، استفاده از کرم پودر گرم با تناژ نارنجی برای شما خوب است و حس سلامت و گرمای زیادی به صورتتان ارائه می‌کند. با این وجود برخی از بانوان دوست دارند که میکاپ گرم با تناژ رنگی نارنجی داشته باشند. در صورتی که رنگ پوستتان به زردی می‌زند، وجود رنگ نارنجی کمی گرما برای میکاپ شما به ارمغان می‌آورد. کرم با تناژ رنگی زیتونی و خنثی برای اکثر بانوان انتخاب بهتری نسبت به رنگ‌های خیلی گرم است. یکی از ترفندهای آرایشگری حرفه‌ای توجه به این نکته است که آرایش تا چه حد به رنگ طیف‌های قهوه نزدیک است. چه یک قهوه سبک با شیر چه یک قهوه اسپرسو تلخ، نباید خیلی به رنگ قرمز نزدیک باشد.

در صورتی که در میکاپ حرفه‌ای نیستید، تغییر رنگ کرم پودر برای گرمی دادن به صورت ممکن است سخت باشد. پس بهتر است مطابق با قانون ساده زیر پیش بروید و از کرمی استفاده کنید که رنگش با ته رنگ پوستتان هماهنگ باشد تا میکاپ طبیعی داشته باشید.

5 ترفند برای جلوگیری از نارنجی شدن کرم پودر

اکنون که با علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت آشنا شدید، با روش‌هایی می‌توانید جلوی این اتفاق را بگیرید. در ادامه با 5 نکته آشنا می‌شوید که از طریق رعایت این نکات می‌توان جلوی تغییر رنگ کرم پودر روی صورت را گرفت.

کرم پودر با رنگ مطابق پوستتان را انتخاب کنید.

پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم که یکی از موثرترین روش‌ها برای جلوگیری از نارنجی شدن کرم روی پوست، انتخاب کرم مطابق با رنگ و تناژ پوست است. پس لازم است از قبل رنگ طبیعی پوست خود را بشناسید، سپس وقتی رنگ زیرین پوست یا همان رنگدانه‌های پوستی خود را شناختید می‌توانید کرم متناسب با پوست طبیعی خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ کرم متناسب با رنگ پوست

از کرم پودر روی پوست بدون چربی استفاده کنید.

در صورتی که کرم پودرتان به رنگ نارنجی در می‌آید، مطمئن باشید که یکی از علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت، وجود روغن اضافی در پوست است. پوست چرب قادر است فرمولاسیون کرم پودر را تحت تاثیر قرار دهد. پس صورت چرب می‌تواند به راحتی رنگ کرم پودر را تغییر دهد و لازم است ابتدا یک روتین پوستی درست را برای خود انتخاب کنید. در قدم اول یک دستمال پاک کننده برای صورت استفاده کنید. سپس پرایمر مات کننده آرایش بر روی پوست بزنید تا چربی اضافی پوست را بگیرد. با این کار پوست آماده شده و روغن اضافی آن گرفته می‌شود. در نتیجه این کار احتمال نارنجی پوست صورت در اثر کرم پودر خیلی کم می‌شود.

کرم پودر را تثبیت کنید.

در ادامه شناخت علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت، یک روش هوشمندانه برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد و آن استفاده از تثبیت‌کننده است. اسپری یا پودر فیکس قادر است کرم پودر را برای ساعاتی به صورت ثابت نگه دارد و چربی اضافی پوست را بگیرد. همچنین تثبیت کننده قادر است جلوی اکسید شدن کرم را بگیرد و از نارنجی شدن رنگ کرم روی صورت جلوگیری کند.

استفاده از اسپری فیکس بر روی میکاپ

کرم پودر را با توجه به فصل تغییر دهید.

همانطور که قبلا گفته شد یکی از علت نارنجی شدن کرم پودر روی صورت، استفاده از کرم پودر تیره است. پس نکته مهم این است که با توجه به فصل‌ها باید کرم پودر خود را عوض کنید. در فصل تابستان معمولا بیشتر از سایر فصول در فضای باز حضور داریم و همین موضوع سبب تیره شدن پوست و یا به اصطلاح برنزه شدن خواهد شد. پس کرم پودری که در فصل تابستان استفاده می‌کنید، قطعا در زمستان دیگر کارایی لازم را ندارد.

هر خانمی لازم است چند رنگ کرم پودر با بافت‌های مختلف در کشور میز آرایشی خود داشته باشد. هنگامی که رنگ پوستتان برنزه است از رنگ کرم تیره استفاده کنید و در زمستان نیز به سراغ کرم با رنگ روشن بروید. کرم رنگ روشن را در تابستان فقط به عنوان هایلایتر بر روی برجستگی گونه ها، زیر چشم ها و در منطقه T می‌توان استفاده کرد. اگر کرم پودرتان خیلی گرم و نارنجی است از آن به عنوان برنزر برای برخی قسمت‌های صورت استفاده کنید.

اکسید شدن کرم پودر را بررسی کنید.

اگر رنگ کرم در بیرون از منزل نارنجی شود، اصلاح و یا کاور کردن آن کمی سخت است. پس هوشمندانه‌تر این است که از قبل، اکسید شدن یا نشدن کرم را بررسی کنید. برای این منظور کافیست کرم پودر را روی مچ یا بازو بکشید و چند ساعت صبر کنید تا ببینید کرم تغییر رنگ می‌دهد یا خیر. در صورتی که کرم اکسید شد، باید کرم را عوض کنید و به سراغ کرم پودر متناسب با پوستتان بروید.

بررسی اکسیدن شدن کرم پودر

در صورت علاقمند بودن به مطالعه درباره “چگونه روی پوست خشک کرم پودر بزنیم” می‌توانید به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *