کفش جدیدی که پایمان را می زند
کفش جدیدی که پایمان را می زند

پرکاربردترین راهکارها برای رفع مشکلات کفش جدیدی که پایمان را می زند

رفع مشکلات کفش جدیدی که پایمان را می زند

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که پوشیدن کفش نو کمی پای شما را اذیت کند. کفش جدیدی که پایمان را می زند می تواند تبدیل به محبوب ترین کفش ما شود اگر موارد زیر را در هنگام استفاده از کفش نو در نظر داشته باشیم. راهکارهای زیر برای همه کفش‌ها اعم از کفش زنانه، مردانه و بچه گانه قابل اجرا است. در این مقاله ساده ترین راه‌های جلوگیری از زدن کفش را به شما خواهیم گفت.

استفاده از کرم مرطوب کننده

برای نرم کردن کفش تنگ می توانید کمی کرم مرطوب کننده را در قسمتهای داخلی کفش مخصوصا  نوک پنجه و پشت پاشنه بمالید. البته این روش مناسب برای کفش های چرمی است. کرم مرطوب کننده به نرم شدن چرم کمک می کند. یک روز بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده با خیال راحت می توانید از پوشیدن کفش خود لذت ببرید.

استفاده از الکل برای رفع مشکلات کفش جدیدی که پایمان را می زند

با استفاده از الکل قسمتهای داخلی کفش تنگ را خیس کنید. بعد دستمال کاغذی هایی را که مچاله کرده اید،در داخل کفش قرار دهید تا کفش با دستمال کاغذی های مچاله پر شود. تا جایی که می توانید ازدستمال بیشتری استفاده کنید چون این کارنتیجه بهتری برای شما خواهد داشت. بعد از یک روز دستمال ها را از داخل کفش بیرون بیاورید و کفشتان را بپوشید. این کار کمک می کند که کفش شکل پا را به خود بگیرد و جا باز کند.

بزرگ کردن کفش کوچک
بزرگ کردن کفش کوچک

چسب زخم عامل پیشگیری

می توان گفت عامه ترین و پراستفاده ترین روش برای جلوگیری از زخم شدن پا توسط کفش نو، استفاده از چسب زخم است. چسب زخم های بزرگ مانع اصطکاک بین انگشتان و پشت پا و کفش می شوند. سعی کنید در روزهای اول استفاده از کفش جدید چسب زخم را فراموش نکنید تا  به مرور در اثر استفاده کفش جا باز کند. بعد از مدتی بدون استفاده از چسب زخم به راحتی کفش خود را بپوشید.

استفاده از جوراب های پشمی

یکی از روشها برای بزرگ کردن کفش کوچک استفاده از جوراب ضخیم و سشوار است. ضخیم ترین جورابتان را بپوشید و اگر جوراب ضخیم ندارید حتما یک جفت تهیه کنید. بعد از پوشیدن جوراب ضخیم کفش مورد نظر را به پا کنید. سشوار را روشن کرده و قسمت هایی از کفش را که در پایتان تنگ است ، سشوار بگیرید تا داغ شود. بعد با همان کفش داغ راه بروید تا کفشتان جا باز کند. اگر لازم باشد این کار را چند بار تکرار کنید. تکرار این کار به راحت بودن پا در داخل کفش کمک می کند. البته توجه داشته باشید این روش هم برای چرم بهتر از جنسهای دیگر جواب می دهد.

کمک گرفتن از پودر بچه برای رفع مشکلات کفش جدیدی که پایمان را می زند

یکی از راههایی که باعث می شود کفش جدید پایمان را اذیت نکند، کم کردن اصطکاک بین کفش و پا است. اول مطمئن شوید که پاهایتان خیس نباشد. قبل از اینکه کفشتان را بپوشید، مقدارمناسبی پودر بچه را روی پاهای خود بریزید و سعی کنید همه جای پایتان را کاملا با پودر بپوشانید. بعد با جوراب یا بدون جوراب می توانید از کفش جدید خود استفاده کنید.

استفاده از صابون یا مام صابونی

روش بعدی برای جلوگیری از زخم شدن پا توسط کفش جدید استفاده از صابون یا مام صابونی است. این دو مورد را می توانید به پشت کفش یا نوک کفش بمالید بعد کفش خود را بپوشید. این کار کمک می کند تا کفش لیز شود و مانع ایجاد زخم در پا می شود.

راههای جلوگیری از زدن کفش
راههای جلوگیری از زدن کفش

استفاده از کفی های طبی

گاهی برایمان پیش می آید که کفش به پایمان بزرگ است مخصوصا کفش پاشنه بلند. در این صورت برای جلوگیری از ایجاد زخم پشت پا از کفی های طبی استفاده کنید تا جاهایی از کفش را که خالی است و باعث ساییدگی پا و کفسش می شود، پر کنید.

سیب زمینی و کفش تنگ

از روشهای دیگر بزرگ کردن کفش کوچک استفاده از سیب زمینی است. یک سیب زمینی بزرگ داخل کفش نوی خود بگذارید و یک شبانه روز بعد از کفشتان استفاده کنید. سیب زمینی کمک می کند تا کفش جا باز کند.

استفاده از یخ

یک کیسه پلاستیکی را پر از آب کنید و گره بزنید. آن را داخل کفشتان بگذارید. کفش را به همراه کیسه آب به مدت 24 ساعت در فریزز بگذارید. بعد از این مدت بخاطر یخ بستن اب داخل کیسه و فشار آن به قسمتهای داخلی و بدنه کفش، کفشتان جا باز می کند. شاید این کار نیاز به تکرار داشته باشد.

نتیجه گیری

تا به اینجای کار تلاش کردیم راه هایی را به شما بیاموزیم که بتئانید از کفش های تنگ خود استفاده بهینه ای داشته باشید. این نکته را در نطر بگیرید که این راه ها برای کفش هایی است که نیم سایز برای شما کوچک تر است. اگر کفشی که دارید بیش از حد برای شما تنگ باشد موجب ایجاد درد در ناحیه پا و کمر و ایجاد میخچه و دیگر مشکلات خواهد شد.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *