مزایای کفش چرمی خوب
مزایای کفش چرمی خوب

نکات ضروری برای خرید کفش چرم چه مواردی هستند؟

نکات مهم خرید کفش چرم

نکات ضروری بسیاری برای خرید کفش چرم وجود دارد که قبل از خرید کفش چرم حتما باید به این نکات توجه کنید. این‌که ویژگی های کفش چرم خوب چیست ؟ چگونه کفش چرمی مناسب و نامناسب را از هم تشخیص دهیم؟ تشخیص کفش چرمی خوب به چه صورت است؟ نکات مهمی که قبل از خرید کفش چرم بادوام باید دانست چیست؟ جنس چرم مناسب برای کفش کدام است؟ و پاسخ اکثر سوال‌های شما در رابطه با خرید کفش چرمی در این‌جا آورده شده است. در این مطلب از سایت فروشگاه کفش چرم کادا خواهید خواند:

 • چرا باید کفش چرم بپوشیم
 • انواع چرم کفش
 • چرم مناسب برای کفش
 • راحتی پا در کفش چرم
 • نکات مهم در خرید کفش چرم به صورت حضوری

چرا باید کفش چرم بپوشیم

قبل از آن‌که نکات ضروری برای خرید کفش چرم را بدانیم، خوب است به بررسی دلیل این موضوع بپردازیم که اصلا چرا باید کفش چرم بپوشیم؟ و مزایای کفش چرمی خوب چیست؟ چه نوع چرمی برای کفش مناسب است؟

 چرم، مرغوب‌ترین و بهترین جنس برای استفاده در کفش است. از میان چرم‌ها نیز، چرم طبیعی اصل که مواد اضافی در ترکیبات خود نداشته باشد، بهترین نوع کفش را می‌سازد. کفشی که با چرم طبیعی اصل ساخته می‌شود دوام و کیفیت بسیار بالایی دارد. یکی از دلایلی که پوشیدن کفش چرم خوب توصیه می‌شود، منافذ موجود در چرم است که موجب اکسیژن رسانی به پا شده و همچنین مانع از بروز آسیب در قسمت‌های مختلف پای فرد می‌شود.

از مزایای پوشیدن کفش چرم طبیعی ، راحتی بیش از اندازه‌ی آن است که به شرط وجود طراحی مناسب در آن حس خواهد شد. کفش چرم طبیعی بسیار راحت‌تر از کفش‌های دیگر است و همین مزیت، آن را برای استفاده‌ی روزانه مناسب می‌کند. در صورتی که از کفش چرم طبیعی خود به درستی مراقبت کنید (با واکس زدن های اصولی و به موقع و …) تا سال‌های سال از داشتن کفش چرمی خوب خود بهره خواهید برد.

به طور کلی 9 مزیت اصلی کفش چرم طبیعی عبارتند از:

کفش چرم ضد آب
کفش چرمی ضد آب
 1.  ماندگاری بیشتر
 2. پوشیدن و استفاده‌ی راحت‌تر 
 3. تعمیر آسان‌تر 
 4.  شیک بودن
 5. هوا داخل آن جریان دارد و پا عرق نمی‌کند
 6. حساسیت پوستی کم‌تر
 7. ضد آب 
 8. به پینه پا کمک می‌کند
 9. سازگار با محیط زیست 

برای خواندن جزییات این مزایای کفش چرمی، این مقاله را بخوانید

انواع چرم کفش بر اساس کشور‌ تولید کننده
انواع چرم کفش بر اساس کشور‌ تولید کننده

انواع چرم کفش

یکی ار نکات مهم در خرید کفش چرم جنس چرم تشکیل دهنده‌ی آن است. به طور کلی، دسته بندی خاصی برای انواع چرم کفش وجود دارد. علاوه بر اینکه چرم کفش ها را به دو دسته‌ی کفش چرم طبیعی و کفش چرم مصنوعی تقسیم‌بندی می‌کنند، دسته‌بندی دیگری نیز در رابطه با سبک تولید چرم (بر اساس کشور‌های تولید کننده) نیز وجود دارد. این چرم‌ها جزو معروف‌ترین دسته‌های این نوع از تقسیم بندی هستند:

 • روسی
 • مراکشی
 • اسپانیایی

نوع دیگری از تقسیم‌بندی در میان انواع چرم کفش رایج است. شایان ذکر است این نوع از تقسیم‌بندی (که بر اساس نوع دباغی چرم ایجاد شده است)، مهم‌ترین و معروف‌ترین تقسیم‌بندی چرم به شمار می‌آید.

دباغی چرم چیست؟

دباغی، به فرآیندی گفته می‌شود که در آن چرم خام را پردازش می‌کنند و سپس این چرم را برای استفاده در صنایع پوشاک، آماده می‌سازد. تقسیم‌بندی‌های مختلف و متنوعی براساس نوع پرداخت چرم (دباغی چرم)، وجود دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چرم کامل
 • چرم نبوک
 • چرم اشبالت
 • چرم جیر
 • چرم کرومی
 • چرم ورنی

چرم مناسب برای کفش

برای این‌که بدانیم بهترین جنس چرم مناسب برای کفش چیست (به عبارتی چه جنس چرمی برای کفش چرم خوب است)، یکی از نکات مهم در خرید کفش چرم ، طبیعی بودن آن چرمی است که کفش ما را تشکیل داده است. شما می‌توانید انواع چرم‌های دباغی شده را در کفش های چرم طبیعی موجود در بازار مشاهده کنید، اما به خاطر داشته باشید که هرچه ظاهر چرم طبیعی‌تر باشد، کیفیت بهتری خواهد داشت. چرا؟ چون ظاهر طبیعی چرم نشان دهنده‌ی آن است که در فرآیند دباغی چرم، از مواد شیمیایی کمتر استفاده شده‌ است.

اما در جواب این سوال که “چه چرمی برای کفش مناسب تر است؟” توصیه ما چرم‌های کامل هستند. کفش‌های ساخته شده از چرم کامل، بهترین انتخاب هستند و پس از آن چرم نبوک در رده‌ی دوم توصیه‌ی ما به مشتریان قرار می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که مهم‌ترین بخش از مشخصات کفش چرم خوب ، چرمی است که در آن استفاده شده است.

ویژگی های چرمی مناسب برای کفش

برخی ویژگی های چرمی مناسب برای کفش که دانستن آن‌ها تشخیص کفش چرمی خوب را از بد آسان‌تر می‌کند، عبارتند از:

 • چرم خوب، چرمی است که بیش از اندازه طبیعی براق نباشد.
 • وقتی کفش چرمی خوب را بپوشید، بیش از اندازه چین و چروک نمی‌خورد.
 • چرم نباید بوی مواد شیمیایی بدهد.
 • در هنگام بو کردن چرم، باید بوی طبیعی پوست حیوانات به مشام برسد.
 • چرم طبیعی، به‌راحتی نمی‌سوزد. (به این معنی که اگر کبریت یا فندکی بر روی آن بگیرید، آتش نخواهد گرفت.)

راحتی پا در کفش چرم

مثل تمامی پوشاکی که خریداری می کنید، و به راحتی آن‌ها در تن خود توجه می‌کنید، باید مطمئن شوید که پای شما در هنگام خرید کفش چرمی راحت است. در این میان باید توجه داشته باشید که کفش چرم خوب که به درستی و با دقت انتخاب شده باشد، تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای با خود به همراه می‌آورد. قوانین خرید اینترنتی کفش چرمی مناسب سایز پا در تمامی کفش‌ها (چه چرمی و چه غیر چرمی) یکسان است.

تجربه‌ی خوبی که از پوشیدن کفش چرم نشأت می‌گیرد به این موارد بستگی دارد:

 • کفشی که پایتان بیش از اندازه در آن نلغزد.
 • سرپنجه‌هایتان تحت فشار نباشد.
 • کفش تنگ یا گشاد، باعث تغییر فرم پا و سرپنجه‌ها و بروز مشکلاتی همچون میخچه می‌شود.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید کفش چرم این است که اگر در هنگام خرید کفش چرم ، فشار اندکی را بر روی سرپنجه‌های خود احساس کردید، نگران نباشید، مقدار اندکی از فشار طبیعی است. چرا که یکی از مشخصات کفش چرم خوب این است که پس از یک الی دو سری استفاده، کفش جا باز کرده است و کاملا اندازه‌ی پای شما می‌شود. کفش‌ چرمی خوب درعین حال که دارای آراستگی ظاهری‌ است، بسیار راحت بوده و پا در این نوع از کفش‌ها اذیت نخواهد شد.

نکات مهم در خرید کفش چرم به صورت حضوری

در هنگام خرید حضوری کفش چرم خوب و یا حتی در هنگامی که خرید کفش چرم را به صورت اینترنتی انجام می‌دهید، باید بدانید که بهترین زمان برای امتحان کردن کفش، بعد از ظهر است. پاهای انسان در صبح کوچک‌تر از حالت طبیعی و در شب بزرگتر از حالت طبیعی هستند. برای همین هم توصیه‌ی ما این است که کفش را بعد از ظهر خریداری کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *