کاشت ناخن در بارداری

کاشت ناخن در بارداری

کاشت ناخن در بارداری مضر است؟ با کاشت کردن ناخن‌ها در دوران بارداری، می‌توانید ناخن‌های زیبا و بلندی داشته باشید. ولی سوالی که مطرح است آیا این کار ارزش به خطر انداختن سلامت جنین را دارد؟ کاشت ناخن که همان ناخن مصنوعی محسوب می‌شود، مخلوطی از نوعی پودر و مایع است که بر روی ناخن طبیعی قرار داده می‌شود. معمولا در میان انواع کاشت‌ها، ناخن‌های مصنوعی اکریلیک استفاده آسانی دارند. برای مثال اگر این ناخن از روی ناخن خودتان کنده شود با کمی تلاش می‌توان دوباره آن را روی ناخن قرار داد.

عوارض کاشت ناخن در بارداری

البته ناگفته نماند که هنوز مدرکی قطعی در مورد عوارض خطرناک و مضر کاشت ناخن توسط محققان ثبت نشده است. ولی برخی نکات ایمنی وجود دارد که فرد باردار باید آن‌ها را رعایت کند. هر اتفاقی در دوران بارداری بر روی سلامت جنین تاثیرگذار است و فرد باردار در صورت علاقمندی به کاشت باید نکات ایمنی لازم را رعایت کند.

نکات لازم کاشت ناخن در دوران بارداری

رعایت نکات لازم در بارداری درباره کاشت
  • برای کاشت ناخن در بارداری بهتر است به آرایشگاه معتبر مراجعه کنید.
  • فضایی که کاشت ناخن در آن انجام می‌شود باید دارای سیستم تهویه هوای مناسب باشد.
  • در هنگام کاشت گازی منتشر می‌شود که در اثر ترکیب شدن مواد با هم ایجاد می‌شود. فرد باردار نباید این گاز را استنشاق کند زیرا برای سلامتی جنین مضر است.
  • قبل از کاشت کردن حتما اطمینان داشته باشید که نسبت به مواد کاشت آلرژی نداشته باشید.این کار باعث می‌شود تا در آینده دچار آلرژی احتمالی نشوید.
  • بهتر است از آرایشگاه بخواهید تا از مواد ترکیبی جایگزین مانند (EMA) اتیل متاکریلات ethyl-methacrylate استفاده کنند.
  • بهتر است در سه ماهه اول بارداری به سراغ کاشت ناخن نروید تا عوارض کاشت ناخن در بارداری کاهش یابد.

ممکن است تصور کنید رعایت این نکات فقط در زمان کاشت ناخن مهم ست. ولی در طول ترمیم نیز باید این نکات را رعایت کنید. زیرا همچنان در معرض همان عوامل و شرایط کاشت قرار دارید.

مضرات کاشت ناخن در دوران بارداری

در حالت کلی در سه ماهه اول بارداری که سلول‌ها در حال رشد و تکامل هستند، وجود هر عامل شیمیایی می‌تواند سبب بروز اختلال در این روند و در نهایت بروز نتیجه نامناسب شود. پس سلامت مادر و جنین در این دوران بسیار مهم است و باید به آن دقت شود. در این دوران بهتر است سراغ کاشت ناخن نروید، زیرا از موادی شیمیایی برای کاشت استفاده می‌شود.

مضرات کاشت ناخن در بارداری

به گفته برخی، قرار گرفتن فرد باردار در محیطی که میزان تراکم استون در آن زیاد است سبب افزایش خطر سقط جنین می‌شود. گرچه هنوز مدرک کافی در مورد غلظت استون در صدمه زدن به جنین و فرد باردار در دسترس نیست. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر برای دفعات زیادی در معرض حلال‌های مورد استفاده در فرایند کاشت ناخن قرار گیرند، تاثیر منفی روی رشد جدید می‌گذارد و احتمال ناتوانی در یادگیری فرزند افزایش می‌یابد. از طرفی در کاشت ناخن اکریلیک احتمال ابتلا به عفونت‌های باکتریایی و قارچی بسیار زیاد است.

در حالت کلی کاشت ناخن در بارداری مستقیما تاثیری روی سلامت شما یا جنین در طول دوران بارداری ندارد. ولی ترجیحا بهتر است در سه ماهه اول این دوران ریسک نکنید و به سراغ کاشت ناخن نروید. اگر باردار هستید بهتر است به خاطر داشتن ناخن بلند و زیبا، سلامت جنین خود را با کاشت ناخن به خطر نیندازید.

اگر درباره ماندگاری کاشت ناخن سوالی دارید می‌توانید به مقاله “کاشت ناخن چقدر دوام دارد” مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *