نکات مهم در ست لباس و کفش مردانه

ست لباس با کفش های رنگی مختلف| کفش لباس مردانه

چگونگی به نظر آمدن استایل و تیپ آقایان به شدت به رنگ و مدل کفش لباس مردانه بستگی دارد. قسمتی از پوشش و استایل آقایان که بیشتر مورد توجه است کفش آن‌ها است. نوع کفش مردان و حتی رنگ کفش نشانه‌ی اهمیت آن‌ها به سلیقه را نشان می‌دهد. از گذشته تا بحال از بین بخش‌های مختلف استایل آقایان، کفش آن‌ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از آقایان روی کفش خود حساس نیستند و در انتخاب کفش مناسب و با کیفیت سخت‌گیری نمی‌کنند.

گاهی شاهد برخی پوشش‌ها هستیم که مردان کفش‌های آکسفورد را با شلوار جین و یا حتی کتانی را با کت و شلوار ست می‌کنند. هماهنگ‌کرن رنگ‌ها با یکدیگر و ایجاد ترکیب رنگی اصولی می‌تواند هم بسیار آسان و هم بسیار دشوار باشد. البته ناگفته نماند در صورتی که قصد دارید از رنگ‌های مشابه با تناژ رنگی یکسان در استایل خود استفاده کنید کار آسانی است. به عنوان مثال ست کردن کفش مشکی با شلوار مشکی.

این نوع ست کردن مدت زیادی است که طرفداری ندارد. به این دلیل که این نوع پوشش به سرعت انسان را دلزده می‌کند و خسته‌کننده و یکنواخت است. در این مقاله سعی شده است اصول صحیح ترکیب رنگ کفش مردانه و سایر بخش‌های استایل مردانه برای شما عزیزان فراهم شود تا احتمال و درصد ست کردن اشتباه کاهش یابد.

کفش مردانه با رنگ و مدل مختلف
کفش مردانه با رنگ و مدل مختلف

نکات مهم در ست لباس و کفش مردانه

  • در صورتی که اهل ریسک نیستید بهتر است بیشتر از کفش‌های تک رنگ نسبت به کفش‌های چند رنگ استفاده کنید.
  • انتخاب کفش‌های با رنگ تیره نسبت به رنگ‌های روشن تصمیم هوشمندانه‌تری است. زیرا کفش‌های تیره کاربرد بیشتری دارند و به‌راحتی نیز ست می‌شوند.
  • علاوه بر رنگ کفش به مدل و نحوه‌ی ست شدن کفش با استایل مردانه دقت کنید.
  • چه کفش شما رنگی باشد چه نباشد واکس زدن را فراموش نکنید.

انواع کفش‌ها با طیف رنگی مختلف

در ادامه به بررسی تک‌تک کفش‌های مردانه و نحوه ست کردن آن با لباس‌های مختلف می‌پردازیم.

ست لباس با کفش سفید مردانه اسپرت
ست لباس با کفش سفید مردانه اسپرت

ست لباس با کفش سفید مردانه

کفش سفید امروزه طرفداران زیادی دارد. در صورتی که قصد دارید به تیپ معمولی و تکراری خود جلوه‌ی ویژه‌ای بدهید بطوریکه از یکنواختی دربیاید و جذاب به نظر برسد بهتر است از کفش سفید استفاده کنید. پوشیدن کفش سفید رسمی و نیمه‌رسمی یکی از انتخاب‌های خاص مردانی است که به جذاب بودن استایل خود اهمیت زیادی می‌دهند. پوشیدن کفش سفید برای آقایان چیز جدیدی در دنیای مد نیست. با مشاهده‌ی عکس‌های سال 1930 مشاهده می‌کنید که کفش‌ها اکثرا دارای رنگ قهوه‌ای و یا سفید هستند. در قدیم کفش‌های سفید بسیار رسمی و مجلسی شمرده می‌شدند اما با پیشرفت صنعت مد دیگر اینگونه نیست. در ادامه با ست کردن انواع مختلف کفش سفید با استایل مردانه آشنا می‌شوید.

ست کردن کفش سفید مردانه به چند روش مختلف

ست کردن لباس با کفش سفید کار سختی نیست. لباسی که همراه با کفش سفید می‌پوشید بهتر است مات یا خنثی باشد. به این دلیل که سفیدی و نوری که از سمت کفش شما به چشم بیننده میرسد اذیت‌کننده نباشد. می‌توانید از شلوار به رنگ‌های تیره و تی‌شرت با رنگ سفید استفاده کنید که با کفشتان ست شود. حتی پوشیدن شلوار جین تیره، طوسی و مشکی همراه با کفش سفید نیز توصیه می‌شود.

ست لباس با کفش سفید مردانه
ست لباس با کفش سفید مردان

کفش‌های کتای سفید را نباید با کت و شلوار و لباس‌های رسمی بپوشید. اگر قصد دارید با لباس مجلسی خود کفش سفید پا کنید بهتر است از کفش‌های ورنی سفید مجلسی استفاده کنید.

ست لباس با کفش قهوه‌ای مردانه

کفش مردانه‌ی قهوه‌ای را می‌توان در هر مراسمی چه رسمی چه غیر رسمی پوشید. هرچقدر که رنگ قهوه‌ای کفش روشن‌تر باشد استایل شما غیررسمی‌تر می‌شود و هرچه رنگ کفش شما تیره‌تر باشد دارای ظاهری رسمی خواهید بود. ست کردن این کفش با لباس کار راحتی است فقط حتما دقت کنید در صورتی که قصد دارید لباس به رنگ قهوه‌ای بپوشید از قهوه‌ای با تناژ متفاوت از کفش استفاده کنید. گرچه این ست توصیه نمی‌شود زیرا استایل شما به شدت خسته‌کننده و یکنواخت می‌شود. هرچه این رنگ قهوه‌ای، روشن‌تر باشد، استایل راحت‌تر و کژوال‌تر به نظر می‌رسد.

برای داشتن ظاهری رسمی می‌توانید همراه با کفش قهوه‌ای از شلوارهای به رنگ سرمه‌ای و خاکستری استفاده کنید. ولی در صورتی که می‌خواهید تیپ غیررسمی بزنید می‌توانید کفش قهوه‌ای را با شلوار جین روشن ست کنید.

ست لباس با کفش قهوه‌ای مردانه
ست لباس با کفش قهوه‌ای مردانه

 

ست لباس با کفش قرمز یا جیگری مردانه

رنگ جیگری یا قرمز کفش مردانه بیشتر مشابه با رنگ قهوه‌ای عمل می‌کند. این رنگ نسبت به بقیه رنگ‌ها جذاب و خاص است و تعداد کمی از افراد به سراغ این رنگ می‌روند. لذا با انتخاب این رنگ کفش و پوشیدن آن می‌توانید استایلی متفاوت و شیک داشته باشید. کفش‌های رنگ جیگری محبوب کفش‌های دربی می‌باشد. این کفش‌ها را می‌توان با رنگ‌های سرمه‌ای و مشکی و شلوارهای جین ست کرد. در صورتی که به تیپ اسپرت علاقه دارید می‌توانید این کفش را با رنگ قهوه‌ای روشن (کرمی) و جین روشن ست کنید. این رنگ کفش برای تابستان بسیار مناسب است. این کفش‌ها را می‌توان با شلوارهای جین سرمه‌ای و شلوارهای چینو در رنگ‌های متنوع نارنجی، کرم، نسکافه‌ای، طوسی، دودی و قهوه‌ای ست کرد.

ست لباس با کفش جیگری
ست لباس با کفش جیگری

ست لباس با کفش سرمه‌ای مردانه

رنگ سرمه‌ای از رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود و نکته‌ای که باید به آن دقت شود این است که کفش با رنگ سرمه‌ای را به‌راحتی می‌توان با هر رنگ جینی ست کرد و فرقی نمی‌کند ظاهر رسمی یا اسپرت داشته باشید. توصیه می‌شود از لباس‌های هم رنگ کفشتان استفاده نکنید و سعی کنید لباستان کمی روشن‌تر و یا تیره‌تر از رنگ کفش باشد. در نهایت توصیه ما این است برای ست کردن لباس خود با کفش سرمه‌ای از لباس‌های با رنگ خنثی (سفید، سیاه و خاکستری) استفاده کنید.

ست لباس با کفش سورمه‌ای
ست لباس با کفش سورمه‌ای

ست لباس با کفش مشکی مردانه

کفش با رنگ مشکی اولین و بهترین انتخاب اکثر آقایان است. کفش مشکی با هر رنگ لباسی ست می‌شود. از مزیت‌های استفاده از کفش مشکی این است که زمان زیادی می‌برد تا کثیف و کهنه شود. در مواقعی که تیپ و استایل رسمی دارید و می‌خواهید کفش مشکی بپوشید بهتر است از شلوارهای خاکستری، مشکی، سفید استفاده کنید. هرگز مشکی را با رنگ آبی ست نکنید. بهترین رنگ شلواری که برای ست کردن با کفش مشکی می‌توان استفاده کرد رنگ‌های طوسی، زرشکی، سرمه‌ای، ذغالی و نخودی است.

ست لباس با کفش مشکی مردانه
ست لباس با کفش مشکی مردانه

ست لباس با کفش عسلی مردانه

رنگ عسلی در کفش مردانه به کفش‌هایی گفته می‌شود که قهوه‌ای مایل به زرد است. کفش عسلی مردانه با شلوار خاکستری دارای ترکیب رنگ زیبایی است. برای استایل غیررسمی می توان از کفش عسلی استفاده کرد. همچنین استفاده از لباس‌های با رنگ سرمه‌ای تیره همراه با کفش عسلی انتخاب مناسبی خواهد بود. یکی از ترکیب‌های ایده‌آل برای مردان ترکیب جین روشن آبی و یک پیراهن سفید ساده همراه کفش عسلی است. این ترکیب برای استایل روزانه بسیار مناسب است. در تصویر زیر کفش عسلی مردانه را با شلوار جین مشاهده می‌کنید.

ست لباس با کفش عسلی مردانه
ست لباس با کفش عسلی مردانه

ست لباس با کفش طوسی مردانه

همانطور که می‌دانید رنگ طوسی از رنگ‌های خنثی‌ است و با بیشتر رنگ‌ها ست می‌شود. با کفش طوسی می‌توان شلواری به رنگ‌های سیاه، سفید و جین پوشید. برای جذاب‌تر کردن استایل خود می‌توانید همراه با کفش طوسی از لباس با رنگ خنثی مانند ترکیب مشکی یا طوسی استفاده کنید. همچنین طیف‌های رنگی صورتی و سفید نیز همراه با رنگ طوسی دارای جذابیت زیادی خواهد بود.

ست لباس با کفش طوسی مردانه
ست لباس با کفش طوسی مردانه

حرف آخر

در متن بالا تمام تلاشمان دادن ایده و راحت کردن کار جنتلمن ها و آقایان شیک پوش است. با این حال اگر که بخواهیم در استایل آقایان دقیق تر شویم میبینیم که تمام قوانین رنگ های استایل مردان با توجه به اکسسوری ها و مدل کفش هایی که استفاده می‌کنند قابل تغییر است. از اینکه تا انتهای متن ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم و امیدواریم که توانشته باشیم مطلبی مفید را ارائه دهیم.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *