آرایش برای چشم ریز

آرایش برای چشم ریز

آرایش برای چشم ریز شامل چه ترفندهایی است؟ در صورتی که چشمان ریزی دارید و در میکاپ چشم دچار مشکل هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. میکاپ برای چشمان ریز نیز شبیه آرایش چشمان عادی است. تنها تفاوتی که دارد، این است که باید بعضی قسمت‌ها را کانتور یا هلایلایت کرد. این که با میکاپ چشمان خود را درشت جلوه دهید، زیاد سخت نیست و فقط باید برخی ترفندهای لازم را بشناسید.

همانطور که می‌دانید چشم مهم‌ترین عضو صورت است که میکاپ کردن آن، نیاز به دقت زیادی دارد. در صورتی که چشمتان ریز است نحوه میکاپ کردن نیز حساس‌تر می‌باشد. آرایش برای چشم ریز و تمیز درآوردن آن به مدل خط چشم و نوع سایه نیز بستگی دارد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه آرایش چشمان ریز آشنا شوید.

ترفندهای آرایشی برای چشمان ریز

از هایلایتر استفاده کنید.

یکی از ترفندهای آرایش برای چشم ریز، استفاده از هایلایتر پودری بر روی استخوان ابرو، گوشه‌های داخلی چشم و مرکز پلک‌هایتان است. با استفاده از این ترفند به راحتی می‌توانید چشمان خود را پر جلوه و درشت نشان دهید.

ابروهای کمانی مناسب چشمان ریز هستند.

یکی از راه‌های درشت کردن چشم‌ها، ابروهای پر و کمانی شکل است. از یک ژل ابروی ضد آب برای پهن کردن ابروهای خود استفاده کنید. سپس از یک برس زاویه‌دار، برای ترسیم شکل ابرو و پر کردن نواحی خالی ابرو استفاده کنید.

تیرگی دور چشمتان را کانسیلر بزنید.

یکی از ابزارهای ضروری در آرایش برای چشم ریز، کانسیلر است که برای رفع تیرگی دور چشم فوق‌العاده است. اگر قصد دارید دور چشمتان را روشن کنید تا کمی درشت به نظر برسد، از کانسیلر استفاده کنید. بهتر است به سراغ کانسیلری بروید که کمی از رنگ کرم پودر روشن‌تر باشد. برای این منظور کانسیلر را به شکل مثلث برعکس، به زیر چشم بزنید تا چشمتان به صورت طبیعی بزرگ به نظر برسد.

استفاده از کانسیلر برای تیرگی دور چشم

مداد چشم سفید معجزه می‌کند.

یکی از راه‌های بزرگ نشان‌دادن چشم‌ها، کشیدن مداد چشم سفید در قسمت خط مژه است. این تکنیک باعث می‌شود چشم‌ها بازتر و گیراتر نشان داده شوند.

استفاده از فرمژه

استفاده از فرمژه یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته‌کردن چشم‌هاست. با کمک فرمژه به‌ آرامی مژه‌ها را به سمت داخل فر کنید. برای این‌که مژه‌هایتان بلندتر شود، قبل استفاده از فرمژه، آب گرم روی آن بمالید.

از کانتور برای چین پلک استفاده کنید.

در نحوه آرایش برای چشم ریز، باید به فکر چین پلکتان نیز باشید. همانطور که استفاده از کانتورینگ صورت، استخوان گونه را برجسته نشان می‌دهد، چین پلک نیز باید کانتور شود. با این کار ظاهر چشم‌هایتان بزرگ و عمیق به نظر می‌رسد. برای این کار بهتر است به سراغ سایه مات با رنگ‌های خنثی بروید و این سایه را بر روی چین پلک و گوشه خارجی چشم‌ها به خوبی پخش کنید.

استفاده از خط چشم رنگی

در مواردی استفاده از خط چشم تیره می‌تواند سبب ریزتر شدن چشمتان شود. پس اگر به دنبال یک راه مطمئن آرایش برای چشم ریز هستید، حتما از خط چشم‌های روشن به جای خط چشم تیره استفاده کنید.

استفاده از خط چشم رنگی

ریمل را به کل مژه‌ها نزنید.

درست است که با استفاده از ریمل می‌توانید چشمان ریز خود را درشت نشان دهید. ولی قبل از استفاده از ریمل باید این نکته را در نظر داشته باشید که حتما از ریمل روی دو سوم مژه‌ها استفاده کنید تا چشمتان بسته به نظر نرسد.

استفاده از مژه مصنوعی

یکی از نکات تاثیرگذار در آرایش برای چشم ریز، استفاده از مژه مصنوعی است. البته این مدل مژه باید کاملا متناسب با مدل چشمتان باشد تا چشمتان در مرکز توجه دیگران قرار گیرد. می‌توانید از مژه‌های موقت یا مژه مصنوعی مدل گربه‌ای یا عروسکی برای کشیده شدن چشم‌ها استفاده کنید. فقط لازم است بدانید که نیازی به استفاده از مژه در روی کل چشم نیست. نصف یک مژه کامل را از وسط نصف کنید و آن را در گوشه خارجی چشم مورد استفاده قرار دهید. سپس می‌توانید از یک خط چشم نازک بر روی چشم استفاده کرد تا زیبایی چشمانتان چند برابر شود.

در صورتی که علاقمند به مژه مصنوعی نیستید، برای تیره و بلند کردن مژه می‌توانید به سراغ ریمل تیره و مخملی طور بروید. این ریمل به مژه شما ظاهر ابریشمی می‌دهد و چشمتان را کشیده می‌کند.

بالا و زیر ابرو را هایلایت کنید.

سعی کنید زیر ابرو و بالای ابرو را هایلایت کنید تا ابروها باریک‌تر و چشمان شما بزرگ‌تر نشان داده شوند.

سایه مناسب چشمان ریز

آرایش برای چشم ریز در نهایت با سایه کامل می‌شود.معمولا همه افراد برای روی پلک خود از سایه استفاده می‌کنند. ولی جالب است بدانید که اگر به دنبال تاثیرگذاری بیشتر چشم‌ها هستید، حتما به مژه‌های پایین نیز توجه کنید. از سایه خود کمی به مژه پایین نیز بزنید و آن را به خوبی پخش کنید تا چشمتان وضوح بیشتری پیدا کند.

سایه روشن برای چشمان ریز

افرادی که چشمان ریز دارند، اصلا نباید به سراغ سایه‌های تیره بروند. زیرا این کار سبب می‌شود تا پلک بسته و سنگین دیده شود. افراد با چشم ریز بهتر است به سراغ سایه‌های روشن و درخشان مانند طلایی و بژ بروند تا نور را جذب کرده و بازتر دیده شدن چشم کمک کند.

خط چشم مناسب چشم‌های ریز

یکی از ترفندهای مهم در آرایش برای چشم ریز، خط چشم دنباله دار است. کشیدن مدل خط چشم کلاسیک و دنباله‌دار سبب می‌شود چشمتان درشت به نظر برسد. در انتخاب نوع خط چشم دقت کنید تا مات و ضد آب باشد.

میکاپ برای چشمان ریز و پف دار

اگر چشمتان هم ریز است و هم پف دارد و قصد رفتن به میهمانی دارید، باید با ترفندهای لازم برای چشمان ریز و پف کرده آشنا شوید.

میکاپ برای چشمان ریز و پف دار
  • مسلما اگر چشمتان پف داشته باشد، دور چشمتان نیز تیره‌تر به نظر خواهد رسید. در صورتی که دور چشمتان حلقه تیره دارید می‌توانید از کانسیلر رنگ روشن برای پوشاندن این تیرگی استفاده کنید.
  • استفاده از ریمل با حجم زیاد و یا بکار بردن فرمژه قبل از ریمل زدن کمک می‌کند پف چشمتان تا حد زیادی کمتر شود.
  • در حالت کلی ابرو و مژه‌های پرپشت داشتن کمک می‌کند تا پفی چشمتان جلب توجه نکند.
  • برای محو کردن پف زیر چشمتان می‌توانید از کمی سایه براق و درخشان استفاده کنید. برای این کار می‌توانید کمی پودر درخشان به شکل ضربه‌ای به زیر چشمتان بزنید.
  • در میکاپ مناسب برای چشم ریز استفاده از مداد چشم سفید کمک زیادی می‌کند. با استفاده از این مداد می‌توان چشم را درشت و برجسته نشان داد. در واقع مداد چشم سفید یک شادابی و سرزندگی قابل توجهی به چشمتان هدیه می‌کند.

راهکاری سریع برای محو کردن پف چشم

  • در صورتی که می‌خواهید پف چشمتان سریع از بین برود، از خیار برای این کار استفاده کنید تا پف چشمتان سریعا بخوابد. همچنین می‌توان از مرطوب کننده دارای ویتامین K برای دور چشم استفاده کنید.
  • قبل از این‌که آرایش خود را شروع کنید از کرم دور چشم حاوی کافئین برای از بین بردن تیرگی و پف استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چشم‌های شما بیدارتر به نظر برسند و پف‌ها از بین بروند.
  • اگر چشمتان پف دارد، هرگز از خط چشم پهن استفاده نکنید. حتما خط چشم نازک بکشید که به سبک ظریف باشد.
  • یک آرایش مناسب چشم ریز علاوه‌بر کرم دور چشم باید با پرایمر چشم شروع شود. استفاده از پرایمر زیر سایه و خط چشم، هم به ماندگاری بیشتر آرایش کمک می‌کند و هم چشمان شما را شفاف‌تر نشان می‌دهد.

در صورتی که علاقمند به آشنایی با ترفندهای “آرایش برای چشم درشت” هستید، حتما مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *