قسمت های مختلف کفش را بیشتر بشناسیم

0 6

قسمت های مختلف کفش

مرکز تخصصی کفش کادا تشکیل شده است تا در رابطه با کفش شما را بی نیاز کند. برای همین منظور تمام دانسته های خود را با مخاطبان خود در میان می گذارد. در این بخش به معرفی قسمت های مختلف کفش می‌پردازیم. برای راحتی کار قسمت های مختلف کفش را به سه دسته‌ی زیر تقسیم بندی کردیم:

  • پاشنه
  • سرپنجه
  • زیره

پاشنه کفش

از جمله نکات ضروری برای خرید کفش چرم ، پاشنه کفش است. باید توجه داشته باشید که در رابطه با پاشنه مناسب کفش چرم بیش از ۴ الی ۵ سانتی‌متر، به‌هیچ عنوان مناسب استفاده‌ی روزمره نیستند. پاشنه‌های بلند آسیب فراوانی به کمر و ستون فقرات انسان وارد می‌کنند. پاشنه مناسب کفش چرم بین 2 الی 3 سانتی‌متر است. توصیه ما این است که برای حفظ سلامتی خود و در آرامش بودن قلب دوم خود از پاشنه‌های استاندارد استفاده کنید.

سرپنجه کفش

بسیاری از افراد سرپنجه کفش را ملاک زیبایی آن می‌دانند. کاملا صحیح است، سرپنجه کفش در طراحی، فرم کفش و زیبایی آن تاثیر بسیاری دارد. در هنگام خرید کفش چرمی که قرار است آن را به صورت روزانه استفاده کنید، به این نکته توجه داشته باشید که راحتی کفش شما مهم ترین مسئله است. به بیان دیگر از مهم‌ترین نکات ضروری برای خرید کفش چرم این است که سرپنجه‌های بیش از اندازه نوک تیز و نازک، بدترین انتخاب برای سلامت پا هستند.

زیره کفش

آخرین بخش از قسمت های مختلف کفش که به معرفی آن خواهیم پرداخت، زیره کفش است. کمترین موضوعی که افراد در هنگام خرید کفش به آن توجه دارند، زیره کفش است. اما زیره کفش مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه کنند. زیره کفش نقش بسیار پررنگی در رابطه با این موارد ایفا می‌کند:

  • طول عمر کفش
  • سلامت پاها

مناسب ترین زیره برای کفش ها زیره ای است که حالت کشسانی داشته باشد. این حالک کشسانی در زیره کفش های چرم کمتر و در زیره کفش های اسپرت و ورزشی بسیار به چشم می‌آید.

کاربرد زیره کفش:

  • زیره کفش فشار های ناشی از حرکت و وزن ما را خنثی می‌کند. سنجش میزان این توانایی خنثی کردن فشار‌های وارده، یکی از راه‌های شناخته زیره خوب از بد است.
  • زیره کفش نقش مهمی برای میزان مقاومت کفش در برابر آب و سایش دارد. وجود دندانه در زیره کفش باعث ایجاد اصطکاک میان کفش و زمین بوده و مانع از لیز خوردن کفش می‌شود.
این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 1.5]
Leave A Reply

Your email address will not be published.