بوت چلسی
بوت چلسی

بوت چلسی چیست و چگونه آن را با لباسمان ست کنیم؟

بوت چلسی یکی از اجزای اصلی لباس کمد هر مرد جوان شیک‌پوش وخوش لباسی است‌. این بوت ساده و در عین حال جذاب که هیچگاه از مد خارج نمی‌شود، برای آقایان در هر سن و تیپی ضروری است. از طرح جیر ساده آن گرفته تا انواع مدل چرمی‌، چکمه چلسی همواره راحت، به روز و متنوع است. چه به یک مهمانی آخر هفته دعوت شده باشید و چه به صورت نیمه رسمی و یا راحت لباس پوشیده باشید، انتخاب ‌این چکمه یک گزینه ‌ایده‌آل به حساب می‌آید. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب نوع مناسب بوت چلسی با تیپ شما است. خوشبختانه، ما در ‌این مقاله سعی کرده‌ایم تا در این مورد به شما کمک کنیم.

 بوت چلسی چیست؟

تاریخ ساخت بوت چلسی به دوران ویکتوریا باز می‌گردد. در آن زمان بوت چلسی برای اولین بار توسط سازنده کفش ملکه ویکتوریا که شخصی به نام جی اسپارکس هال بود ابداع شد. ‌این نوع بوت با هدف راحت پوشیدن و درآوردن، بدون وجود بند و با طراحی کش در اطراف قوزک پا طراحی شد. در آن زمان ‌این نوع کفش هم به صورت مردانه و زنانه ساخته می‌شد، به طوری که قوزک پا را می‌پوشاند و دارای یک پاشنه و یک زبانه در پشت کفش بود که پوشیدن کفش را آسان می‌ساخت. به نظر می‌رسد نام بوت چلسی برگرفته از منطقه چلسی لندن در دهه 50 و 60 میلادی باشد.

"<yoastmark

بوت چرم چلسی

بوت چلسی در دو نوع مختلف وجود دارد. نوع اول آن مدل چرمی‌کلاسیک است که با توجه به حالت براق، زیبا و ساده خود ظاهری خوش استایل داشته و می‌‌توان آن را با انواع لباس‌های رسمی ست کرد. همچنین از آن می‌توان در موقعیت‌های خیلی رسمی همراه با کت و شلوار استفاده کرد. به یاد داشته باشید که رنگ مشکی رنگ موقعیت‌های رسمی است و مدل براق جذابیت بیشتری به استایل شما می‌بخشد. علاوه بر ‌این، رنگ قهوه‌ای نیز گزینه مناسبی برای موقعیت‌های نیمه رسمی، دوستانه و یا موقعیت‌های کاری دوستانه است.

"<yoastmark

"<yoastmark

بوت چلسی جیر

نوع دوم بوت چلسی مدل جیر است که به علت جنس و بافت به کار رفته در آن نسبت به مدل کلاسیک چرمی ‌بیشتر حالت غیر رسمی داشته و در عین حال زیبا و راحت است. استفاده از ‌این نوع بوت چندان مناسب موقعیت‌های رسمی نیست، اما می‌تواند بهترین گزینه برای ست با لباس‌های غیر رسمی باشد. همانند بوت چلسی چرم، بوت چلسی جیر نیز  به دو رنگ قهوه‌ای و مشکی تولید می‌شود. هنگام انتخاب بین دو رنگ همواره به یاد داشته باشید که رنگ مشکی برای موقعیت‌های شهری و کما بیش رسمی و رنگ قهوه‌ای برای سبک دوستانه و راحت‌تر مناسب است.

"<yoastmark

"<yoastmark

چگونه بوت چلسی را در موقعیت‌های مختلف ست کنیم؟

چکمه چلسی یک چکمه همه کاره و انطباق پذیر است که در هر دو سبک غیر رسمی و رسمی می‌توان از آن استفاده کرد. طراحی ساده و شکیل ‌این چکمه‌ها باعث شده که آن را بتوان با انواع مختلف لباس‌ها ست کرد، بدون ‌اینکه توازن و یا تناسب ظاهر از بین برود. بنابراین، چه آنها را با شلوار جین ست کنید و یا با کت و شلوار، همواره زیبا و شیک به نظر می‌رسد. برای ‌اینکه تیپ مناسب با بوت چلسی را انتخاب کنید ابتدا باید لباس مناسب با موقعیت مورد نظر را انتخاب کنید و سپس بوت را با آن ست کنید. لباسی که می‌پوشید در موقعیت‌های دوستانه، رسمی و نیمه رسمی متفاوت بوده و بر انتخاب مدل مناسب بوت و بقیه وسایل همراه شما تاثیر می‌گذارد.

موقعیت‌های دوستانه و غیر رسمی

بوت چلسی را می‌توان به‌ راحتی جایگزین کفش کتانی کرد و آن را برای موقعیت‌های دوستانه غیر رسمی به تن کرد. گرچه در چنین موقعیتی می‌توانید هر دو مدل چرمی ‌و جیر آن را بپوشید، اما نوع جیر آن ظاهر راحت‌تری را القا می‌کند، مخصوصاً اگر رنگ آن قهوه‌ای باشد. برای داشتن ظاهر به روز و جذاب در آخر هفته آن را با شلوار جین، تی‌شرت سفید و یا یک بلوز جین ست کنید.

ست چکمه چلسی در موقعیت دوستانه
ست چکمه چلسی در موقعیت دوستانه

ظاهر دوستانه کمی رسمی

همانطور که می‌توان بوت چلسی را موقعیت‌های غیر رسمی پوشید، از آن می‌توان در مراسم‌های دوستانه نیمه رسمی نیز استفاده کرد. با پوشیدن‌ این نوع بوت ظاهر رسمی‌تر و جذاب‌تری را خلق می‌کنید. لباس‌های دیگر مانند شلوار جین مشکی، کت دو ردیف دکمه و یا بلوز یقه اسکی هنگامی‌که با بوت چلسی پوشیده شود ظاهر بسیار جذاب و شکیلی ایجاد می‌کنند. در موقعیت دوستانه نیمه رسمی می‌توان از دو نوع کفش جیر و چرمی ‌استفاده کرد، با ‌این حال نوع چرمی ‌سیاه رنگ آن حالت شیک‌تر و رسمی‌تری‌ دارد و از‌ این رو گزینه بهتری است.

ست چکمه چلسی در موقعیت دوستانه کمی رسمی
ست چکمه چلسی در موقعیت دوستانه کمی رسمی

ظاهر کاری دوستانه

اگر فکر می‌کنید بوت چلسی تنها برای ساعات بعد از کار و یا آخر هفته مناسب است، دوباره فکر کنید. از آنجا که‌ این بوت از تنوع بسیار بالایی برخوردار است، به راحتی با لباس کاری دوستانه نیز ست می‌شوند. کلید کار‌ ایجاد تعادل بین اجزای لباس است. استفاده از نوع چرمی ‌آن می‌تواند ظاهر جذاب و شکیلی ‌ایجاد کند، اما از پوشیدن نوع براق آن خودداری کنید. در موقعیت کاری دوستانه، لباس مناسبی مانند شلوار کتان، شلوار چینو، کت اسپرت و پیراهن مردانه آکسفورد انتخاب کنید تا ظاهر خود را کامل کرده باشید. طرح شطرنجی و یا طرح‌های دیگر نیز برای رسمی نشان دادن پوشش در ‌این موقعیت مناسب است.

ست چکمه چلسی در موقعیت کاری دوستانه
ست چکمه چلسی در موقعیت کاری دوستانه

ظاهر نیمه رسمی

چکمه چلسی انتخابی مناسب برای موقعیت‌های نیمه رسمی است. این نوع چکمه را می‌توان مانند دیگر کفش‌های رسمی از جمله کفش آکسفورد، کفش لوفر با کت و شلوار رسمی ست کرد. تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب نوع مناسب کفش است. در صورتی که کت و شلوار سیاه و خاکستری به تن می‌کنید، از بوت چلسی مشکی برای ‌ایجاد حس رسمیت و هماهنگ بودن با رنگ کت و شلوار استفاده کنید. اما اگر لباستان به رنگ سرمه‌ای یا قهوه‌ای است، از رنگ سیاه یا قهوه‌ای می‌توانید استفاده کنید. هرگز فراموش نکنید برای داشتن ظاهر زیبا و شکیل، شلوار باید قسمت بالا و روی چکمه را بپوشاند.

"ست

چگونه بوت چلسی بپوشیم؟

  • اطمینان یابید که لبه شلوار قسمت بالای بوت را بپوشاند.
  • از بوته چلسی جیر برای موقعیت‌های دوستانه و از نوع چرم آن برای موقعیت‌های دوستانه نیمه رسمی استفاده کنید.
  • در فصل بارندگی از اسپری ضد آب برای محافظت از کفش بوت جیر استفاده کنید.
  • از رنگ قهوه‌ای و یا مشکی بسته به موقعیت رسمی و نیمه رسمی استفاده کنید.
  • بوت چلسی را می‌توانید به همراه شلوار جین و یا تیشرت و یا حتی کت و شلوار ست کنید.

کلام پایانی

تا به اینجا خواندید که بوت چلسی چیست و با انواع آن آشنا شدید. علاوه بر این مطالبی در رابطه با نوع تیپ هایی که میتوان با این کفش داشت، مطالعه کردید. اما همان طور که می‌دانید کفش ها و بوت ها انواع مختلفی دارند. کفش هایی همچون آکسفورد، دربی، بلاچر و … . که با کلیک بر روی اسم هر کدام از آن ها می‌توانید اطلاعات بیشتری را در موردشان مطالعه کنید.

منبع: thetrendspotter

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 1]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *