چگونگی اندازه گیری سایز پا در خرید اینترنتی کفش

اندازه گیری سایز پا برای خرید اینترنتی کفش

اندازه گیزی سایز پا در خرید اینترنتی کفش دغدغه‌ی بسیاری از خریداران است. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش خرید اینترنتی، اکثر افراد خرید های خود را از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی انجام می‌دهند. نگرانی های زیادی از جمله

 • مطابقت کامل محصول با تصویر
 • کیفیت محصول
 • زمان رسیدن محصول
 • و حتی رسیدن یا نرسیدن آن

دغدغه ‌ی مخاطبان است. اما در رابطه با خرید اینترنتی کفش، دغدغه ای غیر از این موارد وجود دارد و آن اندازه گیزی سایز پا است. اینکه آیا کفش در پای شما راحت است یا خیر و یا این‌که کفش به پای شما آسیب نرساند. کفش های با بهترین کیفیت و بالاترین زیبایی نیز در صورتی که کمی بزگ یا کوچت‌تر باشیند، غیر قابل استفاده خواهند بود. به همین منظور در خرید اینترنتی کفش مهم ترین موضوع، مطابقت سایز پا با کفش است.

اما تمام نگرانی های خرید اینترنتی کفش بر طرف می شوند. کافی است شیوه های خرید خوب از طریق سایت و شبکه های مجازی را بیاموزید. اگر تصمیم به خرید آنلاین کفش دارید، یا حتی برای فرد دیگری کفش خریداری می کنید و یا حتی به فرد دیگری سفارش خرید کفش برای خود را می‌دهید، قبل از هر نوع اقدامی سایز پای خودتان را اندازه گیری کنید تا خریدی آگاهانه و مفید داشته باشید.

اندازه گیری سایز پا

برای اندازه گیره سایز پای خود، باید بدانید که به طور کلی، سه نوع سایز بندی برای کفش ها تعریف شده است. واحد های اندازه گیری سایز کفش در سه دسته‌ی

 • آمریکایی
 • اروپایی
 • بریتانیایی

قرار دارند. مرسوم ترین واحد اندازه گیری سایز پا در ایران، واحد اروپایی آن است. در اینجا میتوانید از طریق این شیوه سایز پای خودتان را به صورتی دقیق و مطمئو اندازه گیری کنید و رید اینترنتی کفش مورد علاقه‌ی خود را با خیالی آسوده به انجام برسانید.

اندازه گیری سایز پا واحد اروپایی (سایز مرسوم برای کفش چرم ایرانی)

به منظور اندازه گیری سایز پا منتاسب با سایز مرسوم برای کفش چرم ایرانی کافی است که مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: آوردن تصویر پا بر روی کاغذ

یک برگ کاغذ را زیر کف پای خود قرار دهید و نقش پای خود را بر روی آن بکشید. توجه کنید که دور تا دور پای خود را در روی کاغذ بیاورید. رعایت نکات زیر به دقیق تر شدن کار اندازه گیزی سایز پا ی شما کمک خواهد کرد.

 • اگر از مقوا استفاده کنید، (نسبت به کاغذ که به راحتی منعطف می‌شود) ابعاد بدست آمده مطمئن تر نیز خواهد بود
 • اندازه گیزی سایز پا را به اواخر روز و پس از پیاده روی های طولانی موکول کنید. پا در این زمان ها بزرگ تر از حالت طبیعی خود خواهد بود. به این ترتیب احتمال خطا را کاهش داده و کفش هایی که خریداری میکنید تنگ نخواهند شد.
 • اندازه گیری سایز پا را به اول روز و بلافاصله پس از بیداری موکول نکنید. چرا که پا در این زمان ها کوچک تر از حالت طبیعی خود خواهند بود.
 • آیا کفشتان را با جوراب میپوشید؟ آیا از جوراب ضخیم استفاده خواهید کرد؟ اندازه گیزی سایز پا را به همان صورتی که در کفش خواهد بود انجام دهید.
 • به هیچ عنوان ابعاد اندازه گیری شده را گرد نکنید. خطا در اندازه گیری پا در حد سه میلیمتر تخمین زده می شود پس تا جایی که می توانید با دقت محاسبه کنید.
 • برای محاسبه سایز پا ، هر دو پا را اندازه گیری کنید. چرا که هر دو پای یک فرد به یک اندازه نیستند.
 • اگر در محاسبات خود شک داشتید، آن را بزرگتر در نظر بگیرید و کوچکتر نکنید (مثلا 6 الی 8 میلیمتر بزرگتر). چرا که کفش تنگ غیر قابل استفاده است اما کفشی که کمی گشاد باشد را می توان با یک کفی استفاده کرد.

مرحله دوم: طول پا را اندازه گیری کنید.

پس از کشیدن شکل پا بر روی کاغذ، نوبت به محاسبه‌ی ابعاد پا می‌رسد. طول پای خود را از نوک انگشت شست تا انتهای پاشنه خود اندازه گیری کنید.

مرحله سوم: تبدیل ابعاد اندازه گیری شده پا به سایز کفش

عددی که از محاسبه ی طول پا بدست آورده اید را در جدول زیر پیدا کنید. در این جدول هر سه واحد سایز پا (آمریکایی، اروپایی و انگلیسی) آورده شده است. با این حال باید توجه کنید که کفش های چرمی ایرانی بر اساس سایز اروپایی تولید می‌شوند.

محاسبه سایز پا مردانه
محاسبه سایز پا مردانه
محاسبه سایز پا زنانه
محاسبه سایز پا زنانه

قالب کفش مناسب پا

یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید اینترنتی کفش باید مد نظر قرار دهیم، قالب مناسب است.قالب های کفش خصوصا در کفش های دست دوز اهمیت بسیاری دارند. مثلا قالب های استفاده شده در کفش های چرم ایرانی (مثل کفش های چرم دست دوز تبریز) عمدتا از جنس های

 • پلاستیکی
 • چوبی

هستند. این قالب ها که کفش شکل ثابتی می‌بخشند، پس از برش چرم به منظور طرح دادن به چرم استفاده می گردند. همان طور که میدانید، هر مدل کفشی قالب مخصوص به خود را نیاز دارد. قالب های کفش ها با توجه به مدل های مختلف کفشش دارای پهنا، پنجه و پاشنه‌ی متفاوتی هستند.

در کفش های صنعتی نیز (همانند کفش های دست دوز) محاسبه‌ی پهنای پنجه‌ی پا و نیز ارتفاع قوس پا اهمیت دارد. چرا که قسمت زیره‌ی این مدل از کفش ها توست دستگاه های تزریقی تولید می‌شوند که پهنای پنجه‌ی متفاوتی (باریک، استاندارد یا پنجه پهن) از یکدیگر دارند. پس در هنگام خرید کفش های صنعتی مثل کفش های ورزشی یه این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *