چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم

چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم؟

چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم؟ ممکن است برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بهترین مارک کرم پودر یا پنکیک را بخرید ولی بعد از مدتی به دلایلی پنکیک شما بشکند و یا خورد شود. قطعا شما برای خرید این محصول هزینه پرداخت کرده‌اید و به این راحتی نمی‌توانید آن را دور بیاندازید. خبر خوش این که با استفاده از برخی ترفندها می‌توان شکستگی پنکیک یا پودر آرایشی را ترمیم کرد. با استفاده از روش‌هایی که در ادامه گفته شده می‌توان پنکیک شکسته را جمع کرده و دوباره از آن استفاده کرد.

درست کردن پنکک خرد شده

همانطور که می‌دانید پنکیک ماهیت پودری دارد و جنس آن تقریبا خشک است. این محصول به راحتی در اثر ضربه خرد شده و دیگر قابلیت استفاده ندارد. جالب است بدانید که با استفاده از آب می‌توانید پنکیک شکسته خود را ترمیم کنید، بدون این که دوباره نیاز به خرید محصول جدید داشته باشید. هنگامی که پنکیک خود را روی زمین یا در داخل کیف به حالت شکسته دیدید، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که قطعه‌های شکسته شده محصول را که گرد و خاکی نشده و یا به بقیه محصولات آرایشی آغشته نشده را جدا کنید و در داخل بسته بندی محصول قرار دهید. در ادامه با پاسخ این سوال “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” آشنا می‌شوید.

ترفند اول: استفاده از ایزوپروپیل الکل

در رابطه با پاسخ این سوال “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” بهتر است بدانید که با استفاده از ایزوپروپیل الکل می‌توان قطعه‌های شکسته پنکیک را بهم چسباند.

استفاده از ایزوپروپیل الکل برای ترمیم پنکیک شکسته

ابتدا لازم است پنکیک شکسته و خرد شده را درون یک زیپ پک یا پلاستیک در دار بگذارید.

این کار هم به تمیزی و نظم کیف لوازم آرایشی شما کمک می‌کند و هم جلوی ریختن و پراکندگی پنکیک خرد شده را می‌گیرد. مطمئن باشید که زیپ پلاستیک حتما بسته باشد تا پودر پنکیک بیرون نریزد. در این روش از ایزوپروپیل الکل برای چسباندن قطعات شکسته پنکیک استفاده می‌شود. این الکل تبخیر شده و تکه‌های خرد شده را دوباره محکم به هم می‌چسباند. در این روش هیچ ضرری به شما نمی‌رسد ولی اگر پوستتان بسیار حساس است به سراغ روش بعدی بروید.

پنکیک خرد شده را کاملا له کنید.

از یک قاشق یا براش و یا هر وسیله‌ای که با آن راحت هستید استفاده کنید و پنکیک را در داخل پلاستیک بکوبید تا کاملا له شود. این کار را تا زمانی انجام دهید که تمامی قطعات پنکیک کاملا له شده باشد و هیچ قطعه بزرگی باقی نماند. اگر تمامی تکه‌های پنکیک له نشود، ممکن است در نهایت محصول شما دون دون شود. اگر کیفیت پنکیک شما خیلی خوب باشد، نگران نباشید حتی در صورت شکستگی و خرد شدگی نیز به راحتی ترمیم می‌شود.

جالب است بدانید که در طی پروسه له کردن پنکیک هر چقدر که پنکیک را بهتر له کنید، راحت‌تر ترمیم می‌شود و کیفیت نهایی آن نیز بهتر خواهد بود. پس اصلا فکر نکنید با این کار بیشتر به پنکیک خود آسیب می‌زنید.

پنکیک له شده را از پلاستیک درآورید.

در حین خارج کردن پنکیک شکسته شده از پلاستیک، اگر متوجه شدید مقداری از آن از ظرف خارج شده، سعی کنید تکه‌های پنکیک را داخل ظرف بریزید و دوباره له کنید تا تمام تکه‌های پنکیک به ذره‌های بسیار ریزی تبدیل شوند.

پنکیک له شده

مقداری ایزوپروپیل الکل بر روی پنکیک له شده بریزید.

میزان اضافه کردن الکل بستگی به مقدار پنکیک خرد شده شما دارد. به قدری الکل اضافه کنید تا پنکیک خیس و مرطوب شود. دقت کنید اگر بیش از حد الکل بریزید، الکل از داخل ظرف پنکیک بیرون می‌ریزد. بهتر است از ایزوپروپیل الکل با تراکم ۷۰ درصد استفاده کنید. هر چه میزان تراکم الکل بیشتر باشد، با سرعت بیشتری تبخیر شده و سریع‌تر خشک می‌شود. در صورتی که الکل زیادی اضافه کرده‌اید حتما با گوشه دستمال کاغذی این الکل اضافی را جذب کنید.

پس از گذشت چند ثانیه پنکیک و الکل را کاملاً با هم مخلوط کنید.

در این مرحله که به پاسخ این سوال “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” رسیده‌اید. باید ترکیبی را که درست کرده‎‌اید با استفاده از یک براش یا کاردک مخلوط کنید. پنکیک و الکل باید هر دو به میزان مساوی ریخته شوند تا به حالت خمیری برسد و نشانه‌ای از دانه پنکیک در آن نباشد. اگر پنکیک شما با کیفیت باشد، در این مرحله به راحتی با الکل مخلوط می‌شود.

تکه‌ای پلاستیک روی ظرف پنکیکی که خمیر شده است بگذارید و با انگشت سطح پنکیک را صاف کنید.

گذاشتن تکه‌ای پلاستیک روی ظرف پنکیک، جلوی کثیف‌شدن انگشت‌ شما را می‌گیرد و خمیر پنکیک را صاف‌تر می‌کند. برای این کار از قاشق، دسته برس آرایش یا هر ابزار صاف دیگری نیز می‌توانید کمک بگیرید.

پلاستیک را از روی سطح پنکیک بردارید و خمیر پنکیک را با دستمال فشار دهید.

در این مرحله می‌توانید از یک دستمال استفاده کنید که در اثر رطوبت خراب نشود، زیرا ممکن است قطعات دستمال با پنکیک مخلوط شود. با دستمال ضربه زیادی به پنکیک وارد نکنید زیرا ممکن است پنکیک ترک بخورد. در این روش فقط باید الکل اضافی موجود در محصول خارج شود. در صورتی که قصد دارید پنکیک خرد شده دقیقا مانند روز اول شود، به جای دستمال به سراغ یک تکه پارچه پنبه‌ای بروید. با این کار اثرات بافت پارچه بر روی پنکیک باقی مانده و به ظاهر آن حس تازگی و طروات می‌دهد.

سطح پنکیک را صاف کنید.

پارچه یا دستمال را از روی پنکیک بردارید و لبه‌های ظرف را با برس تمیز کنید.

اگر وسواس زیادی به خرج می‌دهید تا پنکیک شکسته شده دقیقا مانند روز اولش شود، بهتر است یک برس خط چشم بردارید و سر آن را بر روی لبه داخلی پنکیک بزنید تا دقیقا شبیه به روز اولش شود.

در پنکیک را باز بگذارید تا در طول شب به طور کامل هوا بخورد و خشک شود.

طی شب ایزوپروپیل الکل به‌سرعت تبخیر می‌شود و پنکیک شکسته شده همانند روز اولش ترکیباتی سفت و محکم پیدا می‌کند.

 در صورت تمایل می‌توانید ظرف پنکیک را با گوش پاک کن آغشته به الکل تمیز کنید.

اگر حین انجام این مراحل، ظرف پنکیک کثیف شد بهتر است برای تمیزکاری آن از یک گوش پاک کن آغشته به الکل استفاده کنید تا قطعات خشک پنکیک که روی ظرف باقی مانده است، کاملا تمیز شود.

روش دوم: استفاده از اتو و فشار

چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم؟ از دیگر روش‌های بازسازی و ترمیم پنکیک شکسته استفاده از اتو است. در این روش کیفیت پنکیک تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار دارد.

ترمیم پنکیک شکسته شده با اتو

اتو را روشن کنید و روی گرم‌ترین درجه قرار دهید.

با استفاده از فشار به راحتی می‌توان پنکیک شکسته شده را ترمیم کرد ولی در این موارد پنکیک حالتی شکننده خواهد داشت. گرما و حرارت اتو سبب می‌شود پنکیک به حالت سفت و محکم برسد و ماندگاری بیشتری داشته باشد. در صورتی که پوست حساسی دارید این روش برای شما بهتر است. اکثر پنکیک‌های با کیفیت در داخل یک محفظه فلزی و یک ظرف پلاستیکی قرار دارند. مطمئن باشید که پنکیک شما نیز درون محفظه فلزی قرار داشته باشد.

پنکیک را حسابی تکه تکه کنید تا به راحتی از محفظه خارج شود.

برای تکه‌ تکه‌ کردن کامل پنکیک شکسته شده می‌توانید از خلال دندان یا چنگال کمک بگیرید.

پودر به دست‌ آمده را داخل پلاستیک زیپ‌دار بریزید و در آن را ببندید.

دقت کنید که تمام پنکیک باید از ظرف بیرون آورده شود. از خلال دندان یا چنگال تمامی گوشه‌های ظرف را کاملا بتراشید تا ذره‌ای پنکیک در آن باقی نماند.

پنکیک را کاملاً له کنید تا به‌ ذره‌های ریزی تبدیل شود.

در این مرحله از پاسخ این سوال “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” لازم است تا پنکیک را کاملا له کنید. از هر وسیله و ابزاری که راحت هستید برای این کار استفاده کنید. هر چقدر که پنکیک به صورت کامل له شود، میزان ترمیم و بازسازی آن نیز بهتر و راحت‌تر خواهد بود. در غیر این صورت پنکیک با تکه‌های دانه‌دار بازسازی می‌شود.

ظرف فلزی را از داخل محفظه پلاستیکی پنکیک خارج کنید.

اگر پنکیک شما نیز در داخل محفظه‌ای قرار دارد که فلزی است، کافیست این قسمت فلزی را خارج کنید. برای این کار از یک چاقوی نوک تیز استفاده کنید و آن را زیر قسمت فلزی بگذارید تا به راحتی از محفظه خارج شود. اگر این قسمت را خارج نکنید، محفظه پلاستیکی احتمالا در اثر گرمای زیاد اتو ذوب شود.

پنکیک پودر شده را داخل ظرف فلزی بریزید.

پلاستیکی را که پنکیک را درون آن ریخته بودید برداشته و لبه پلاستیک را روی محفظه فلزی بگذارید و خم کنید تا پنکیک‌ پودر شده به‌طور کامل و تمیز داخل ظرف فلزی ریخته شود.

سفت و فشرده کردن پنکک درون ظرف

 پنکیک را داخل ظرف فلزی با قاشق فشار دهید.

در این مرحله از روند “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” باید از پشت قاشق برای له کردن پنکیک استفاده کنید تا به حالت سفت برسد. این کار را از قسمت خارجی ظرف شروع کنید و به طرف قسمت داخلی ظرف فلزی ادامه دهید. دقت کنید که پنکیک از ظرف بیرون نریزد. در این مرحله پنکیک کاملا نو به نظر می‌رسد ولی در حقیقت بسیار شکننده است و ممکن است به راحتی به قطعات ریز تبدیل شود. در این گام باید برای سفت و محکم کردن قطعات پنکیک از گرمای اتو استفاده کنید.

اتو را خاموش کنید.

پس از خاموش‌کردن اتویی که حسابی داغ شده است، آن را از برق بکشید. اطمینان‌خاطر حاصل کنید که گزینه بخار اتو حتماً خاموش باشد؛ چراکه برای درست کردن پنکیک شکسته شده به گرمای خشک اتو نیاز داریم.

اتو را به مدت ۱۵ ثانیه روی پنکیک با فشار قرار دهید.

در این گام باید اتو را محکم روی ظرف فلزی فشار دهید. دقت کنید که اتو را اصلا در جهات مختلف تکان ندهید و آن را به صورت ثابت بر روی ظرف فلزی پنکیک بگذارید. گرمای اتو پنکیک را فشرده و سفت می‌کند.

اجازه دهید پنکیک سرد شود و سپس ظرف فلزی را به داخل محفظه پنکیک بچسبانید.

در مرحله نهایی از “چگونه کرم پودر خرد شده را درست کنیم” لازم است در مدت زمانی که ظرف فلزی خنک می‌شود، کمی چسب به درون محفظه پلاستیکی بریزید. سپس ظرف فلزی را برداشته و آن را درون محفظه پلاستیکی بگذارید. دقت کنید تا زمانی که چسب کاملا خشک نشده، درب پنکیک را نبندید.

در صورت تمایل به مطالعه درباره “چرا کرم پودر روی صورت دون دون میشه” می‌توانید به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *