جورجکلونی خوشحال به همراه موهای جو گندمی
جورجکلونی خوشحال به همراه موهای جو گندمی

چطور لباس مناسب سن انتخاب کنیم؟

لباس مناسب برای سنین مختلف

لباس مناسب برای سنین مختلف دقیقاً به چه معنا است.؟ در این مقاله می‌آموزیم که چگونه لباس مناسب سن خود بپوشیم و از همه مهمتر چگونه دیده شویم؟

همه ما مردان میانسال زیادی را دیده‌ایم که مانند نوجوانان لباس می‌پوشند. البته توجهی که دریافت می‌کنند چندان مثبت نیست. لباس مناسب سن مفهومی‌است که همیشه وجود داشته و البته همیشه راهی برای مناسب لباس پوشیدن در هر سن وجود دارد. اما آیا لباس مناسب سن واقعاً اهمیت دارد؟

 لباس مناسب سن؟ آیا واقعا اهمیت دارد؟

چالش لباس مناسب سن چند برابر شده است. جهان امروز روز به روز راحتی و غیر رسمی ‌بودن را انتخاب می‌کند. همیشه چند گزینه لباس در بازار وجود دارد و لباس‌هایی هم هست که بیشتر مقرون‌ ب ه‌صرفه باشند به اضافه افراد یک گروه سنی که هیچ چیز مشترکی به غیر از تعداد سالهای زندگی آنها وجود ندارد.

لباس مناسب سن اساساً مربوط به ادراک انسان‌ها از فرد می‌شود. لباس مناسب سن معمولاً در مورد شما نیست، بلکه در مورد نحوه دیده شدن توسط دیگران است. مردم بر اساس سن و نحوه لباس پوشیدن در مورد شما نظر می‌دهند. سوال این است که آیا برایتان اهمیتی دارد؟ آیا برای شما مهم است که طور خاصی دیده شوید؟

برای اکثر مردان جواب مثبت است. به عنوان مثال، در حیطه کاری بستن یک ساعت رولکس می‌تواند میزان موفقیت شما را به رخ بکشد و حتی باعث شود مشتری‌ها بیشتر متمایل به تجارت با شما باشند، حتی اگر از آن ساعت خوششان نیاید. اگر در یک اداره کار می‌کنید، ممکن است طرز لباس پوشیدن خاصی حاکم باشد که به طور جد مورد توجه است. احتمالا قبلا شنیده‌اید که لباس مناسب سن پوشیدن در عصری که اکثر افراد لباس مناسب نمی‌پوشند فواید زیادی دارد. پوشیدن لباس مناسب سن باعث ایجاد تعادل در نحوه نگرش افراد از شما و میزان بلوغ فکریتان دارد.

در صورتی لباس مناسب سن خود بپوشید که برازنده شما باشد.

ماسیمیلیانو موچیا دی کوجیولا، شیک پوش فوق العاده و عجیب و غریب پاریسی
ماسیمیلیانو موچیا دی کوجیولا، شیک پوش فوق العاده و عجیب و غریب پاریسی

برخی از مردان، به ویژه خوانندگان ما آقایان شیک پوشی هستند که فکر می‌کنند پیشنهاد در مورد نحوه لباس پوشیدنشان مثل مشاوره دادن به ماسیمیلیانو موچیا دی کوجیولا در مورد نحوه لباس پوشیدنش است. چنین مردانی صرف نظر از سن و سال و بدون توجه به نحوه دیده شدن، توانایی منحصر به فردی در لباس پوشیدن به سبک خود دارند. آنها سبک مورد علاقه خود را یافته‌اند و تنها آنها را می‌پوشند. ممکن است این به کار دیگران نیاید. بنابراین، اجازه دهید در اینجا برخی از اصول پوشیدن لباس مناسب سن را بررسی کنیم.

سون رافائل اشنایدر با کت و شلوار راه دار نخی با کفش سفید پاشنه کوتاه. این سبک سن و سال نمی‌شناسد.
سون رافائل اشنایدر با کت و شلوار راه دار نخی با کفش سفید پاشنه کوتاه. این سبک سن و سال نمی‌شناسد.

 با پاسخ به سوالات زیر شروع کنید:

  • چگونه می‌خواهم در نگاه دیگران به نظر آیم؟
  • آیا می‌خواهم متمایز باشم و یا تنها لباس مناسب سن خود بپوشم؟
  • تصمیم بگیرید کدام یک هدف شما است؟ آیا می‌خواهید بهترین شیک پوش در اتاق باشید؟ آیا می‌خواهید در اداره با اعتماد به نفس ظاهر شوید؟ آیا می‌خواهید مناسب با موقعیت لباس بپوشید؟
  • از کمد لباس چه می‌خواهم؟  آیا به روز و مدرن است.؟ آیا کمد لباسم باید امتحان زمان را پس بدهد؟
  • موقعی که لباس می‌پوشم می‌خواهم چه احساسی به دست آورم؟ آیا قرار است جوان، بالغ و یا با اعتماد به نفس باشم؟ آیا قرار است جدی به نظر برسم؟

لباس مناسب سن : جوانان زیر ۲۵ سال

اگر به سنی رسیده‌اید که دیگر مادرتان برایتان لباس انتخاب نمی‌کند، بنابراین موقع آن است که سبک و کمد لباس خود را انتخاب کنید. در این سن هر چیزی که بپوشید عالی است. اما اگر نحوه نگاه دیگران برایتان مهم است، بنابراین بهترین زمان است که کمد لباس خود را به بهترین شکل انتخاب کنید. ممکن است هدف از لباس پوشیدن را ندانید، اما اگر می‌خواهید آن را در این سن بیشتر جدی بگیرید بهتر است روی آن بیشتر وقت بگذارید.

کراوات کوتاه سبک دهه ۱۹۳۰ توسط اتانول آقای نوجوان
کراوات کوتاه سبک دهه ۱۹۳۰ توسط اتانول آقای نوجوان

در این سن می‌توانید از ظاهر جوانی خود بهره ببرید. اما شاید می‌خواهید بیشتر شبیه یک تازه بزرگسال به نظر برسید. اگر قرار است به یک مصاحبه کاری و یا مراسم ازدواج و یا ختم بروید، لازم نیست که کت و کراوات بپوشید. به جای آن از چند نکته زیر برای ترکیب جوانی با استایل بلوغ استفاده کنید. این سبک لباس مناسب سن نوجوانان و یا جوانان اوایل دهه ۲۰ است. اگر سعی کنید بزرگسال‌تر از این به نظر برسید، کار کمی ‌سخت می‌شود.

  • آزمایش!

در این مرحله از زندگی می‌توانید در عین حالی که سبک لباس مناسب سن خود را انتخاب می‌کنید ریسک‌های بزرگتری را بپذیرید.

  • سبک لباس پوشیدن خود را تغییر دهید.

بدن شما در آینده احتمالا تغییر می‌کند. از همین الان به فکر لباس مناسب سن خود باشید. هر نوع تغییری در لباس می‌تواند خوب باشد. اگر مشکلی با لباس خود دارید، می‌توانید آن را به دست خیاطان متبحر بسپارید.

  • ترجیحات لباس پوشیدن خود را داشته باشید.

صرف نظر از اینکه چطور به نظر می‌رسید، شما اکنون یک فرد بالغ هستید که باید به خاطر خودتان و نه دیگران لباس بپوشید. اگر چندان مبادی آداب نیستید، باز هم اجازه ندهید نظرات متعصبانه درباره سبک لباس شما، شیوه لباس پوشیدن شما را تغییر دهد.

  • شلوار خود را مناسب، مدرن و ساده انتخاب کنید.

  شلوار کتان و جین تیره رنگ باعث می‌شود که بالغ و در عین‌حال جوان به نظر برسید. از شلوارهای بسیار تنگ و یا بیش از حد گشاد خودداری کنید. امتحان کنید که چه نوع برش، رنگ و اندازه‌ای مناسب شما است.

  • پیراهن‌های دکمه دار دوست شما هستند.

 لباس‌هایی با الگوی جوان مانند شطرنجی و راه دار می‌تواند نمای طرح دکمه‌دار را به تعادل برساند.

  • از لباس‌های دارای پارگی، رنگ پاشیدگی، و خشن دوری کنید.

اگر این نوع سبک را نمی‌پسندید، احتمالا این نکته به کار شما نمی‌آید. این نوع سبک‌ شما را جوان‌تر نشان می‌دهد.

  • اولین ساعت خود را بخرید.

امروزه ساعت‌ جز لوازم ضروری نه تزئینی به شمار می‌رود. ساعت‌ باعث می‌شود ظاهر بالغ‌تری داشته باشید. اگر می‌خواهید ظاهر جوان‌تری داشته باشید، از ساعت‌های اسپرت و ساعت‌های کرنوگراف استفاده کنید.

لباس مناسب سن : اوایل و میانه دهه بیست

پرستون، مدیر محتوای ما و میزبان یوتیوب، میانه دهه ۲۰
پرستون، مدیر محتوای ما و میزبان یوتیوب، میانه دهه ۲۰

در این سن شما احتمالاً دوست دارید لباس‌های رسمی‌تر تجربه کنید. جوان بودن هنوز هم دلیل بر آن نیست که به لباس پوشیدن خود اهمیت ندهید. اگر این کار را نکنید علیه شما دست به کار می‌شود. شما احتمالاً وارد دانشگاه می‌شوید و یا اولین شغل بزرگ خود را به دست می‌آورید. بنابراین لازم است تا لباس مناسب سن و شغل خود انتخاب کنید.

یک لباس عالی کسب و کار غیر رسمی، ‌البته بدون در نظر گرفتن عینک آفتابی
یک لباس عالی کسب و کار غیر رسمی، ‌البته بدون در نظر گرفتن عینک آفتابی

اکنون دیگر بهانه‌ای برای نداشتن کت و شلوار وجود ندارد. شما به یک دست کت و شلوار یکی برای محل کارتان مثل کارگاه و یا استودیو طراحی احتیاج پیدا می‌کنید. همینطور به یک دست کت و شلوار ساپورت نیز نیاز دارید. کم کم سعی کنید به یک استایل بالغ تر برسید، اما به این معنی نیست که مانند پدرتان لباس بپوشید. در اینجا چند نکته را مد نظر قرار دهید:

  • اولین کت و شلوار مناسب خود را خریداری کنید

اگر در حال حاضر کت و شلوار ندارید، یک دست تهیه کنید. رنگ سیاه را فراموش کنید. اینکه هر مردی به یک دست کت و شلوار سیاه نیاز دارد خرافه است. به جای آن، به دنبال رنگ‌های نوک مدادی طرح‌دار و سرمه‌ای باشید. الگو‌ها بیشتر به خاطر سپرده می‌شوند. اگر اولین کت و شلوار شما است کت و شلوار یک ردیف دکمه‌ای یقه فرو رفته بپوشید. اگر کت و شلوار دوم و یا سوم است، کت و شلوار دو ردیف دکمه‌ای و یقه نوک تیز می‌تواند کلاس و زیبایی بیشتری داشته باشد.

  • یک دست کت و شلوار اسپرت بخرید.

شاید پوشیدن کت و شلوار به طور مرتب چندان راحت نباشد، اما کت و شلوار اسپرت همیشه متنوع و راحت است. یک ست کت و شلوار اسپرت برای هر موقعیت می‌تواند مناسب باشد.

  • کیف چرمی ‌به همراه داشته باشید.

شاید در این سن بودجه‌ای زیادی نداشته باشید، اما حتماً یک کیف چرمی‌ خریداری کنید. این کیف شاید بخش کوچکی از  ظاهر شما را تشکیل دهد، اما یک کیف چرم جوان می‌تواند تلاش‌های شما برای بلوغ به نظر رسیدن را کامل کند. یک کیف چرم با کیفیت شاید کمی ‌هزینه‌بر باشد، اما دوام زیادی دارد.

  • از مارک نایک برای رفتن به ورزشگاه استفاده کنید

وقتی صحبت از کفش می‌شود، قطعاً کفش ورزشی ظاهر شما را جوانتر نشان می‌دهد. اگر هنوز هم در آخر هفته دوست دارید کفش ورزشی بپوشید، کفش باشگاه خود را از کفش‌های معمولی جدا کنید و سعی کنید کفش‌های غیر باشگاه خود را حداقل کمی ‌رسمی‌تر  انتخاب کنید. کفش کتانی ساده و تمیز چرمی‌ رسمی‌تر به نظر می‌رسد.

  • کلاه‌های کلاسیک خود را به روز کنید

قطعاً یک کلاه بیسبال جزء این دسته نیست. اما به این فکر کنید که کلاه بیشتر از آنکه بتواند پیشانی شما را مخفی کند نشان دهنده استایل شماست. کلاه لبه تخت امتحان کنید. با این کار کمی ‌بالغ تر به نظر می‌رسید و معلم شما قطعاً به خاطر پوشیدن آن در راهرو عصبانی نخواهد شد. کلاه بیسبال را برای تمرین‌های ورزشی و معمول خود قرار دهید. لبه کلاه رو به جلو باشد و برچسب‌ها و تگ‌ها در جایی که تعلق دارند قرار بگیرند: در داخل زباله‌دان

  • یک کیف دسته‌دار رسمی‌ بخرید و کوله پشتی خود را کنار بگذارید.

کوله پشتی به سرعت شما را جوانتر نشان می‌دهد. پس اکنون وقت آن است که آن را به برادر کوچک خود بدهید و یک کیف جدید دسته‌دار بخرید. هر چند جنس آن مثل جنس کوله پشتی باشد، اما ظاهر بالغی دارد.

لباس مناسب سن: میانه بیست تا اواخر سی سالگی

اسون رافائل اشنایدر با ژاکت سبز باراکوتا  G9‌هارینگتون همراه با شلوار کتانی
اسون رافائل اشنایدر با ژاکت سبز باراکوتا G9‌هارینگتون همراه با شلوار کتانی

در این سن شما در حال جا افتادگی هستید. شما هزینه‌های واقعی برای پرداخت و روابط بالغ در زندگیتان را تجربه می‌کنید. در این مرحله شما سخت بر روی اهدافتان در حال تلاش هستید و به سن بلوغ رسیده‌اید. ممکن است کمی‌ هضم آن سخت باشد، اما پدر شما دیگر مانند نوجوانی که به او در مورد لباس گشادش تذکر می‌دهد، به شما نگاه نمی‌کند. حتی اگر تا این سن سبک خود را انتخاب کرده‌اید هنوز هم لازم است تحولاتی در آن ایجاد کنید و لباس مناسب سن خود را همیشه در نظر بگیرید.

تانر گازی با سبک Masculine و رافائل از سبک Gentleman’s Gazette
تانر گازی با سبک Masculine و رافائل از سبک Gentleman’s Gazette

در انتخاب لباس مناسب سن خود در این مرحله از زندگی نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • کمد لباس خود را ارزیابی کامل کنید.

در این سن شما احتمالاً لباس‌هایی دارید که از دوران نوجوانی و اوایل دهه 20 هم وجود دارد. قبل از شروع سوالاتی که قبلاً عنوان کردیم را مرور کنید و سپس شروع به تجدید نظر در مورد لباس‌هایتان کنید. توجه داشته باشید که گپ‌ها و لباس‌هایی که دیگر مناسب شما نیستند را جدا کنید و یا به دیگران ببخشید.

  • لباس‌های عرف بپوشید.

اکنون زمان آن است تا دست از تیشرت‌های رنگارنگ و چاپی بردارید و کمی لباس ‌مناسب سن و عرف بپوشید. زمانی که یک لباس مناسب سن خود در این زمینه یافتید، احتمالاً دیگر چنین تیشرت‌هایی از فروشگاه خریداری نمی‌کنید.

  • برای نشاندن آن که هنوز جوان هستید از رنگ‌های پررنگ استفاده کنید.

یک تیشرت یقه هفت صورتی و یا شلوار‌های رنگی در زمینه گلف نشان می‌دهد که شما هنوز به اصول اولیه پایبند هستید.

  • لباس خود را از لباس‌های بچگانه جدا کنید

  • یک دست عینک آفتابی کلاسیک خریداری کنید.

از سن شما دیگر گذشته است که جدیدترین مدل عینک آفتابی را بپوشید. بنابراین، وقت آن است که به دنبال عینک‌های آفتابی بگردید که در عرض دو سال از مد خارج نشوند. می‌توانید در این راه مارکهای Persols, Aviators, Clubmasters  و یا عینک‌های قاب گرد کلاسیک دیگری را انتخاب کنید. از شما خواهش می‌کنیم که تنها در زمان ورزش از عینک‌های آفتابی ورزشی استفاده کنید. دیدن یک مرد بزرگسال در حالی که عینک آفتابی ورزشی در وقت ناهار به چشم دارد کمی‌عجیب و غریب به نظر می‌رسد.

  • کلکسیون کفش خود را یک درجه ارتقا دهید.

پس از تهیه سه جفت کفش مجلسی می‌توانید با اضافه کردن کفش‌های چرمی ‌رنگی یا کفش سنگین پاشنه دار ظاهر جذاب‌تری به خود بگیرید.

  • بر روی لباس‌های با کیفیت سرمایه گذاری کنید

احتمالاً در این سن شما از لحاظ مالی احساس امنیت بیشتری می‌کنید. بنابراین، وقت آن است تا بر روی لباس‌های باکیفیت‌تر تمرکز کنید. ما شدیدا توصیه می‌کنیم به لباس‌های بیرون خود را با کیفیت انتخاب کنید، زیرا اگر به خوبی از آنها مراقبت شود برای چند دهه هنوز هم مد و شیک می‌مانند.

  • به کراوات خود اهمیت دهید.

از کراوات و پاپیون هنگام لباس پوشیدن غیر رسمی ‌استفاده کنید. هر دوی اینها با یقه هفت و ژاکت کشباف خوب به نظر می‌رسد.

  • خود را با ترکیبات جدید به چالش بکشید.

همچنان که پا به سن می‌گذارید، بهتر می‌توانید لباس مناسب سن خود بیابید. همیشه در هنگام گذر سن تلاش کنید مولفه‌های جدید را با یکدیگر ترکیب کنید تا همیشه سبک لباس پوشیدن خود را تازه و به روز نگه دارید.

لباس مناسب سن: چهل سالگی

شما هنوز جوان هستید، اما به یک بزرگسال بالغ تبدیل شده‌اید. بر روی اهداف خود سخت در تلاش هستید و به خوبی می‌دانید چه نوع  لباس مناسب سن و بدن شما است. از این رو، در چند دهه گذشته کمد لباس خود را از لباس‌های علاقه‌تان  پر کرده‌اید. پوشیدن لباس مناسب سن در این دوره از زندگی مانند اتو پایلوت است. اما زمان تغییر کرده است و ظاهر شما نیز باید با آن سازگار باشد. سن گرایی در محل کار واقعی است. حدود ۲۱ درصد از افراد ۴۰ ساله ابراز کردند که قربانی آن شده‌اند و این در حالی است که متوسط سن نیروی کار در آمریکا 42.2 سال است. با اینکه مبارزه با تبعیض سنی در محل کار کمی ‌دشوار است، اما شما می‌توانید ظاهر خود را با انتخاب لباس مناسب چهل سالگی کمی ‌تازه و جوان‌تر نشان دهید.

جیسون استهام حتی بدون مو نیز اعتماد به نفس بالایی دارد
جیسون استهام حتی بدون مو نیز اعتماد به نفس بالایی دارد
  • اکثر لباس‌های خود را تنگ کنید

با اینکه ما دنباله رو مد زمان نیستیم، اما باید برخی از مدهای مطرح را در نظر بگیریم تا ظاهر جوانتری داشته باشیم. در این زمان سعی کنید لباس‌های تنگ و نه بیش از حد تنگ بپوشید. ژاکت، شلوار و گرمکن‌های خود را کمی ‌تنگ‌تر کنید. لباس‌هایی که دیگر قواره شما نیستند را حذف و یا تغییر دهید. در دهه ۸۰ و ۹۰ لباس کار بیشتر گشاد بود، اما امروزه این استاندارد تغییر کرده است. شلواری که بیش از حد گشاد شده است و یا لباسی که سرشانه آن از شانه شما آویزان است را به دیگران ببخشید و یا آن را تنگ کنید.

  • عینک آفتابی خود را به روز کنید.

عینک‌ اگر به درستی انتخاب شود، دارای قدرت منحصر به فردی در جوان و یا بالغ نشان دادن شما است. اگر 5 سال است که از یک فریم عینک استفاده می‌کنید، بهتر است آن را تعویض کنید.

  • خود را بروز کنید

لازم نیست که پول خرج کنید و یک قفسه لباس جدید با گل‌های رنگارنگ بخرید. اما اگر به شدت بر روی سبک کلاسیک آبی و سفید تاکید دارید، تیشرت‌های خود را با الگوهای کوچک اندازه مانند شطرنجی به روز کنید که بتواند طراوت و جلوه بیشتری در ظاهر شما ایجاد کند.

  • از پوشیدن لباس فرم پیرمردی خودداری کنید.

اگر در یک شرکت بزرگ کار می‌کنید احتمالاً بین افراد بین ۴۰ تا ۶۵ ساله این لباس‌ها را می‌پوشند.

  • شلوار جین خود را به روز کنید

شلوار جین اگر به روز نشود، کهنه به نظر می‌رسد.  بنابراین سعی کنید در این رده سنی شلوار جین خود را به روز کنید. این به این معنی نیست که از همان برند خرید کنید. همچنین به این معنی نیست که شلوارهای جین پاره شده با جیب دوخته شده خریداری کنید. برای اینکه ظاهر کلاسیک‌تری داشته باشید به سراغ شلوار‌های تیره و فاستونی که دم پا لبه‌دار هستند بروید.

  • لباس دور گردن خود را تجدید کنید

مثل دیگر لباس‌ها، لباس دوره گردن مانند کراوات و پاپیون هم می‌تواند کهنه شود. زمان آن است تا لباس‌های دهه هشتاد و نود خود را اهدا کنید و کراوات‌های نواردار، خالدار و پاپیون‌هایی به سبک کلاسیک بپوشید. می‌توانید در مورد بلند و کوتاه بودن کراوات خود تصمیم بگیرید.

  • سبک موی خود را بروز کنید

شاید کمی ‌دشوار باشد، اما در این سن دقیقاً نمی‌دانید چه می‌خواهید و چه نوع مدل مویی به شما می‌آید. حتی اگر یک دهه است که موی خود را تغییر نداده‌اید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که امتحان کنید. برای داشتن ظاهری جذاب این یکی از مهم‌ترین کارها است. است. اگر همیشه موی شما به یک طرف بوده است می‌توانید کناره‌ها را کوتاه کنید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی مناسب شما است از آرایشگر خود بپرسید.

  • رنگ‌ها را به دقت انتخاب کنید، اما از آن اجتناب نکنید.

کت‌های ورزشی شارلوت ممکن است از مد رفته باشد. اما رنگ هنوز هم دوست شما است. سعی کنید از رنگ‌های کلاسیک پاستیلی و رنگ‌های جواهری در ماه‌های سرد استفاده کنید. از رنگهای پررنگ برای جلوه بیشتر لوازم جانبی خود استفاده کنید.

  • در صورت نیاز کفش راحت بپوشید.

ما درک می‌کنیم که پا نیازهای خود را دارد. زمانی که به مبحث پوشش پا می‌رسیم، سبک‌های متدوال‌تر بیشتر شما را جوان و خوش سلیقه نشان می‌دهد. بنابراین، کفش‌های خیابانی را فراموش کنید و به دنبال کفش‌های راحتی لوفر، کف تخت، کفش ساقه‌ کوتاه و هر نوع بوت دیگر بروید. کفش‌های قایقی مناسب تابستان است، اما کفش‌های ورزشی را برای زمان باشگاه کنار بگذارید.

  • برای لباس مناسب سن خود، یک مدل انتخاب کنید.

گاهی اوقات انتخاب لباس مناسب سن که در عین حال شما را جوان و بالغ نشان دهد دشوار است. اگر پیدا کردن چنین سبکی برایتان دشوار است، به دنبال افرادی بگردید که از سبک آنها خوشتان می‌آید و دنبال رو مدل آنها باشید.

  • در نهایت چیزهای نو را امتحان کنید

با اینکه ممکن است تمامی‌گام‌های بالا را انجام داده باشید، اما هیچ وقت امتحان کردن چیزهای جدید ضرر ندارد، به خصوص در سنی که احتمالاً نمی‌توانید چیزی را تغییر دهید و در عین حال خوب به نظر برسید. نکته این است که بازوی خود را حرکت دهید و چیزی نو امتحان کنید. نظرتان در مورد ژاکت چرمی،‌کفش پر نقش و یا کت و شلوار اسپرت تابستانی چیست؟

 لباس مناسب سن : شصت سالگی و بالاتر

لباس مناسب سن 60 سالگی
لباس مناسب سن 60 سالگی
پوشیدن لباسی بیش از حد شما را جوان نشان دهد می‌تواند تاثیر منفی داشته باشد
پوشیدن لباسی بیش از حد شما را جوان نشان دهد می‌تواند تاثیر منفی داشته باشد
  • زیاد از حد در فکر جبران سن خود نباشید.

این کار جلف و ناپسند است. بسیاری از مردان به سبک موی دونالد ترامپ نگاه می‌کنند و آرزو می‌کنند که شبیه او باشند. جبران بیش از حد برای جوان نشان دادن شما حتی ممکن است بیش از پیش زننده باشد. بهتر است که یک مرد طاس باشد، تا اینکه مستاصل و بدون امنیت به نظر برسد. نوع سبک مویی که دارید را بپذیرید، هر رنگی که باشد.

  • کمتر به نظر دیگران اهمیت دهید.

تبریک می‌گویم شما این کار را در بخش بیشتر حرفه‌ خود انجام داده‌اید. اکنون وقت آن است که پاداش آن را دریافت کنید. یکی از بهترین پاداش‌ها این است که کمتر به نظر دیگران فکر کنید. هنوز هم تاکید می‌کنیم لباس مناسب سن و موقعیت مانند لباس عروسی، مراسم خاکسپاری، جلسات هیئت مدیره و غیره را بپوشید.

  • نیازهای کفش خود را مجدداً ارزیابی کنید.

با افزایش سن، نیازهای پا نیز تغییر می‌کند. در مورد برخی از مردان کفش‌های سفت و سخت دیگر راحت نیست. به جای آن به خرید کفش‌های طبی و بوت‌های ساق کوتاه و کفش راحتی فکر کنید.

  • هر ۵ سال یکبار کمد لباس خود را تعویض کنید و آن را مناسب با تغییرات بدن خود لحاظ کنید.

با افزایش سن بدنمان نیز تغییر می‌کند. همیشه بهتر است لباس مناسب سن و ظاهر خود بپوشیم.

  • لوازم خود را ساده و کلاسیک نگه دارید.

یک ساعت طلایی ساده که براق و پیشرفته به نظر برسد، مخصوصاً اگر با دکمه سگک و یا سنجاق کراوات ست شود، خیلی عالی به نظر می‌رسد.

  • از لباس پوشیدن روی هم نترسید.

اگر به سرعت سردتان می‌شود، می‌توانید چند لباس روی هم بپوشید تا احساس راحتی کنید. برای این کار لایه‌ها را کمی ‌نازک انتخاب کنید تا ظاهر مناسب خود را حفظ کنید.

  • به سرمایه گذاری ادامه دهید.

حتی با اینکه فکر می‌کنید کمد لباس‌های شما کاملا است، اما بهتر است کلکسیون لباس‌های خود را همیشه جدید و به روز نگه دارید و از دست سبک‌های قدیمی ‌و یا از مد افتاده خلاص شوید. همیشه لباس‌های متفاوت و جدید اضافه کنید.

 نتیجه گیری

همیشه روش‌های مختلفی برای انتخاب لباس مناسب سن وجود دارد. می‌توانید با انتخاب لباس مناسب جوانتر و یا پیرتر به نظر برسید. شاید هدف این نباشد، اما همیشه انتخاب لباس مناسب سن کار پسندیده‌ای است. شما چه پیشنهاداتی برای انتخاب لباس مناسب سن پیشنهاد می‌دهید یک تصویر از لباس مورد علاقه خود برای ما ارسال کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 3 میانگین: 4]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *