ست جوراب با کفش و شلوار
ست جوراب با کفش و شلوار

نحوه ست جوراب با کفش و شلوار مردانه

افراد شیک پوش سعی می‌کنند هر چیزی که به تن می‌کنند را با یکدیگر ست کنند؛ در این میان انتخاب جوراب نامناسب می‌تواند به کل ظاهر یک تیپ بی‌نقص را به هم بزند. بنابراین، اگر به ظاهر خود اهمیت می‌دهید این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله سعی داریم نحوه ست جوراب با شلوار و کفش را با تصاویر گویا توضیح دهیم. در این زمینه چند قانون اصلی برای ست جوراب با شلوار و کفش وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید در انتخاب نوع جوراب و ست کردن آن با شلوار و کفش کمک بگیرید.

قوانین ست جوراب با شلوار

قانون اول ست جوراب با شلوار

هرگز جوراب سفید ورزشی را به غیر از کلاس ژیمناستیک یا هر فعالیت‌های فیزیکی دیگر نپوشید. هر چقدر هم که تیپ غیر رسمی ‌بزنید، جوراب تنها با شورت ست می‌شود و نه با شلوار بلند و یا اسلک.

قانون دوم ست جوراب با شلوار

سعی کنید یک جفت جوراب ساق بلند باکیفیت خریداری کنید، زیرا نه تنها این نوع جوراب‌ها به پایین نمی‌غلتند، بلکه زانوهای پوشیده از موی شما را نیز در معرض دید قرار نمی‌دهند. اگر تاکنون جوراب ساق کوتاه می‌پوشیده‌اید، ممکن است پوشیدن جوراب ساق بلند کمی ‌عجیب و غریب به نظر آید، اما زمانی که به پوشیدن آن عادت کنید، دیگر نمی‌توانید جوراب ساق کوتاه بپوشید.

قانون سوم ست جوراب با شلوار

قانون سوم ست جوراب با شلوار این است که جوراب خود را با شلواری که به تن می‌کنید ست کنید و نه با کفش. این یک قانون ساده به نظر می‌رسد، اما گفتن آن راحت‌تر از انجام آن است. اکثر مردان دارای جوراب‌های سیاه خاکستری  و سرمه‌ای هستند. اما متاسفانه این سایه‌ها به ندرت با شلوارشان ست می‌شود.

در تصویر زیر به کفش قهوه‌ای که با جوراب قهوه‌ای و شلوار قهوه‌ای ست شده دقت کنید. حتی اگر رنگ کفش متمایل به رنگ شلوار باشد، اما سایه آن متفاوت است و چندان زیبا جلوه نمی‌کند.

"<yoastmark

می‌توانید به جای آن، جوراب رنگی ساده را با شلوار طرح دار مانند شطرنجی و یا نواری ست کنید.

"<yoastmark

اگر دارای شلوار ساده هستید باز هم می‌توانید جوراب ساده را با آن ست کنید. اگر بتوانید رنگ متضادی با آن انتخاب کنید که چه بهتر. ست جوراب با شلوار ساده با رنگ متضاد بسیار شیک و جذاب است. به ست جوراب با شلوار و کفش در شکل زیر توجه کنید.

"<yoastmark

به تصویر زیر نگاه کنید. به نظر شما ترکیب جوراب سبز تیره با کفش قهوه‌ای و شلوار خاکی فوق العاده نیست؟

"<yoastmark

اصول پیشرفته ست جوراب با شلوار و کفش

 ست جوراب با شلوار ساده

اکثر مردان شلوارهای ساده نیز دارند. بهترین گزینه برای ست جوراب با شلوار این است که از جوراب دو رنگی تیره روشن استفاده شود. مزیت دو رنگ بودن این است که یک رنگ میان این دو رنگ ایجاد می‌کند و از طرفی شبیه گرادیان است. از اینرو قابل ست با شلوار آبی و شلوار سرمه‌ای است. نگاهی به شکل زیر که در آن جوراب راه دار نارنجی خاکستری با شلوار ساده ست شده است بیندازید.

ست جوراب نواری با شلوار ساده
ست جوراب نواری با شلوار ساده

می‌توانید این مدل جوراب را با کفش قهوه‌ای ست کنید، چراکه رنگ مابین زغالی و نارنجی، قهوه‌ای است.

ست شلوار با جوراب راه دار

از آنجا که جوراب به رنگ ذغالی است، با خاکستری روشن و یا ذغالی هم به خوبی ست می‌شود. رنگ گرادیان نارنجی با هر سایه رنگی ست می‌شود. ترکیب آن با اسلک ذغالی و کفش مشکی محشر می‌شود. این ست یک ست رسمی ‌به حساب می‌آید. برای ست جوراب با کفش می‌توانید این مدل جوراب را با کفش زیتونی تیره ست کنید و به آن شکل غیر رسمی بدهید. به تصاویر زیر نگاه کنید. آیا فوق العاده نیستند؟

ست شلوار با جوراب راه دار
ست شلوار با جوراب راه دار

همینطور این نوع جوراب را می‌توانید با شلوار خاکی و کرمی ‌ست کنید.

ست شلوار خاکی با جوراب راه دار زرد و ذغالی
ست شلوار خاکی با جوراب راه دار زرد و ذغالی

علاوه بر آن، جوراب راه دار را می‌توانید با شلوار مشکی و سرمه‌ای و کفش قهوه‌ای ست کنید.

"<yoastmark

همینطور ترکیب آن با کفش مونک استرپ و شلوار کبریتی سبز تیره و یا با بوت چوکا ماسه‌ای عالی است. بنابراین، می‌بینید این یک جفت جوراب تنوع بسیاری دارد و می‌توانید آن را با دو الی سه دست از لباس‌های کمدتان ست کنید.

"<yoastmark

ست کفش دربی اکس بلاد با شلوار سرمه‌ای و جوراب راه دار قرمز آبی

حال اجازه دهید به سراغ مورد دیگری برویم. فرض کنید یک دست شلوار سرمه‌ای دارید و می‌خواهید آن را با جوراب‌های مختلف ست کنید. مزیت این کار این است که تنها با یک یا دو دست کت و شلوار می‌توانید ظاهر مختلفی داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید جوراب آبی-قرمز یا سرمه‌ای-قرمز را با کفش آکسفورد و شلوار سرمه‌ای ست کنید. به ست جوراب با کفش و شلوار در شکل زیر دقت کنید.

"<yoastmark

برای اینکه کمی ‌ظاهر متفاوت‌تری داشته باشید می‌توانید جوراب راه داره سرمه‌ای زرد را با کفش مشکی و یا کفش سبز زیتونی ست کنید. همان طور که می‌دانید ترکیب زرد و آبی می‌تواند رنگ سبز ایجاد کند. بنابراین حتی با وجود اینکه هیچ رنگ سبزی در جوراب و یا شلوار وجود ندارد، می‌توانید از کفش زیتونی استفاده کنید. به ست جوراب با شلوار و کفش در شکل زیر دقت کنید.

"<yoastmark

ست جوراب راه دار با رنگ سرمه‌ای و آبی و شلوار سرمه‌ای

اگر در یک محیط سنتی اداری کار می‌کنید و قصد دارید کمتر به چشم می‌آیید، می‌توانید از جوراب راه دار با سایه آبی و سرمه‌ای استفاده کنید، چرا که این نوع جوراب با هر نوع تیپ آبی و یا سرمه‌ای به خوبی ست می‌شود. این ست در عین حالی که منحصر به فرد و جذاب است، متناسب با محیط اداری سنتی نیز هست.

ست جوراب راه دار با رنگ سرمه‌ای و آبی و شلوار سرمه‌ای
ست جوراب راه دار با رنگ سرمه‌ای و آبی و شلوار سرمه‌ای

اگر تمایل دارید ظاهر شلوار سرمه‌ای شما بیشتر به چشم می‌آید، می‌توانید از جوراب راه دار آبی زرد و یا حتی خاکستری روشن و آبی روشن استفاده کنید. این نوع ست در ترکیب با کفش سیاه یا قهوه‌ای تیره برای محل کار یک ترکیب بی نظیر و متفاوت است.

"<yoastmark

در عین حال می‌توانید از همین نوع جوراب و شلوار برای ست با کفشی قهوه‌ای مدل دابل مونک استفاده کنید تا ظاهر به روزتری به خود بگیرد.

 نتیجه گیری

صرف نظر از اینکه چه نوع شلوار و کفشی در کمد لباس خود دارید، همیشه داشتن انواع جوراب می‌تواند ظاهر شما را به کل عوض کند. بنابراین، لازم نیست دیگر هزینه زیادی بابت کفش یا کت و شلوار بپردازید، زیرا جوراب به نوبه خود می‌تواند تغییر زیادی در ظاهر لباس شما ایجاد کند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای ست جوراب با شلوار و کفش این است که از جوراب‌های نواری استفاده کنید. تنها زمانی این نوع جوراب با لباس شما ست نمی‌شود که عرض نوارهای جوراب و لباستان به یک اندازه باشد .

بنابه نتایج تحقیقات Gentlemansgazette حالت ایده آل این است که یک جفت جوراب نواری با دو رنگ متضاد انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید رنگ نوار جورابتان را با اکسسوری‌های مختلف مانند دستمال جیب و کراوات ست کنید. به عنوان مثال، جوراب آبی و قرمز به خوبی با کراوات سرمه‌ای و قرمز ست می‌شود. گاهی اوقات افراد رنگ جوراب خود را با رنگ کت خود ست می‌کنند که آن هم بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

یکی از مزیت‌های جوراب دو رنگ این است که می‌توانید آن را به جای شلوار با کفشتان ست کنید. به ترکیب کفش دربی قهوه‌ای تیره با جوراب نواری شنی و قهوه‌ای فکر کنید. آیا ست فوق العاده‌ای نیست؟ با اینکه رنگ‌ها خیلی مطابق با هم نیستند، اما یک تن سومی ‌ایجاد می‌شود که همه چیز را به هم پیوند می‌دهد.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

انواع جوراب

نکاتی درباره جوراب ها که محال است بدانید

همه چیز درباره جوراب ها بیشتر افراد این تصور را دارند که جوراب یک بخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *