فاصله بین دو کراتین مو چقدر باشد؟

فاصله بین دو کراتین مو چقدر باید باشد؟

آیا می‌دانید فاصله بین دو کراتین مو چقدر باید باشد؟ برای برخی از مردم این سوال مطرح است که چند وقت یکبار می‌توان کراتین مو انجام داد. در ادامه این مطلب بطور کامل درباره کراتین مو و فاصله زمانی مجاز برای کراتینه مجدد مو صحبت شده است. در چندین سال گذشته داشتن موی لخت و نرم برای بسیاری از مردم بخصوص افراد با موی فر، آرزو بوده است. ولی اکنون با استفاده از روش‌های متعدد مانند کراتینه مو، این امر دیگر آرزو نیست و بسیار رواج پیدا کرده است. امروزه با کراتین کردن مو به راحتی می‌توانید موی خود را صاف و لخت کنید. در روش کراتینه موی شما هر چقدر هم وز و فر باشد می‌توان آن را کاملا صاف و ابریشمی کرد و رطوبت مو را افزایش داد که در نتیجه این امر خشکی و آسیب دیدگی مو برطرف خواهد شد. ولی سوال اصلی این است که مواد کراتین تا چه مدت بر روی موی شما باقی می‌ماند؟

بسیاری از بانوان که قصد انجام کراتین مو را دارند این سوال در ذهنشان مطرح می‌شود که کراتینه مو را تا چه مدت می‌توان حفظ کرد و بعد از چه مدتی مو نیاز به کراتین مجدد دارد. در این مقاله قرار است درباره این موضوع که فاصله بین دو کراتین بهتر است چقدر باشد و مدت زمان ماندگاری کراتین به چه معیارهایی بستگی دارد صحبت شده است. همچنین در ادامه این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چطور مدت زمان ماندگاری کراتین موی خود را افزایش دهید.

فاصله بین دو کراتین مو چقدر باشد؟

فاصله زمانی مناسب برای کراتین مجدد مو

بانوان و یا حتی آقایانی که یک بار از کراتین بر روی موی خود استفاده کرده‌اند و اثرات مثبت آن را دیده‌اند، بعد از چندین ماه مجددا تمایل به استفاده از مواد کراتین دارند. البته بسیاری از مردم با قطعیت نمی‌دانند که فاصله بین دو کراتین باید چقدر باشد تا به مو آسیبی نرسد. از آنجایی که زمان انجام کراتین مو بسیار مهم است پس باید آن را با آگاهی کامل انتخاب کنید. عوامل موثر زیادی در تعیین فاصله بین دو کراتین وجود دارند که این عوامل را باید بشناسید. شناخت هر یک از عوامل زیر باعث می‌شود تا بدانید چه زمانی موی سر شما آماده کراتین مجدد است.

ابتدا لازم است دقت کنید که ماندگاری کراتین مو در هر فرد با دیگری متفاوت است و نمی‌توان یک مدت زمان مشخصی را برای ماندگاری کراتین بر روی هر موی سر هر فرد تعیین کرد. ولی معمولا افراد هر ماه یک بار نیاز به کراتین مجدد مو از قسمت ریشه دارند که ممکن است در یک فرد به 3 ماه و در دیگری به 1 سال برسد.

عوامل موثر بر تعیین فاصله بین دو کراتین مو

عوامل متعدد زیادی وجود دارد که در تعیین فاصله دو کراتین موثر هستند که در ادامه درباره هر یک توضیح داده شده است.

نوع مواد کراتینه

در تولید مواد کراتین از مواد متعدد زیادی استفاده می‌شود که هر یک از مواد دارای ویژگی خاص خود است. نوع این مواد کراتین و کیفیت آن عامل بسیار مهمی در ماندگاری کراتین مو است. به هر میزان که مواد کراتینه شما با کیفیت باشد دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد شد. تا زمانی که اثر مواد کراتینه بر روی مو وجود داشته باشد، کراتینه مجدد مو صلاح نیست و حتی می‌تواند تاثیر نامناسبی نیز بر روی موی سر شما بگذارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید فاصله بین دو کراتین مو بیشتر شود، بهتر است به سراغ مواد با کیفیت و مرغوب کراتینه بروید.

نوع مواد کراتین مو

مراقبت‌های پس از کراتینه

اولین دفعه‌ای که موی خو را کراتین می‌کنید، حتما باید توصیه آرایشگر یا کراتین خود را در نظر بگیرید و به آن‌ها توجه کنید. بخش زیادی از این توصیه‌ها در زمینه نحوه شستن و خشک کردن موی سر است. بعد از کراتین کردن مو باید از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید تا اثرگذاری کراتین خنثی نشود. با این کار کراتین شما ماندگاری بیشتری داشته و دوام آن بیشتر خواهد شد.

اگر می‌خواهید که فاصله بین دو کراتین شما بیشتر شود، به شست و شوی موی خود دقت زیادی بکنید. به هیچ عنوان موی خود را در حین شستن چنگ نزنید و سعی کنید از نرم کننده و محصولات مو طبق نظر متخصص استفاده کنید. در صورتی که این مراقبت‌ها را به دقت انجام دهید فاصله بین دو کراتین افزایش می‌یابد و اثر کراتین مو تا زمان بیشتری باقی می‌ماند. افرادی که نمی‌دانند فاصله بین دو کراتین مو چقدر باید باشد، بهتر است مراقبت‌های پس از کراتینه مو را بررسی کنند و میزان آسیب‌ها را در نظر بگیرند.

مراقبت از موی کراتینه

میزان رشد مو

از دیگر عوامل بسیار موثر در تعیین فاصله بین دو کراتین، میزان رشد موی هر فرد است. با وجود این که کراتین کردن مو باعث می‌شود میزان کراتین لازم در موی شما تامین شود و از میزان آسیب مو بکاهد، ولی این روش نیز مدت زمان خاص خود را دارد. تا هنگامی که موی جدید شما شروع به رشد می‌کند، اثر کراتین نیز ماندگار است. موهای جدید رشد کرده دیگر کراتین کافی را ندارند و در شکل طبیعی خود هستند. این موهای تازه رشد کرده قطعا نرمی و خوش حالتی موی کراتین شده را ندارند و حتی ممکن است وز و یا مجعد باشند. در واقع هرچقدر میزان رشد موهای شما بیشتر باشد، اثرات کراتین به دلیل رویش موهای جدید، زودتر از بین خواهد رفت.

میزان رشد مو

هر زمانی که اولین نشانه‌های از بین رفتن نرمی و لختی مو بر روی سر شما پدیدار شد، بهتر است به فکر کراتین مجدد موی خود باشید. البته در این مورد عجله نکنید و بعد از دیدن این علائم یک الی دو ماه صبر کنید و سپس اقدام به کراتینه مجدد کنید. برای مثال در صورتی که 6 ماه بعد از کراتین، ریشه موی شما رشد کرد و وز بود، دو ماه نیز صبر کنید تا رشد مو کمی جلو برود و سپس بدون نگرانی نسبت به کراتینه مجدد اقدام کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 5]

همچنین ببینید

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟

آیا شامپو ضد زردی تاثیر دارد؟ بسیاری از بانوان بعد از دکلره و یا بلوند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *