رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی

رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی

رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی باید چگونه باشد؟ اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که رنگ گندمی یا تیره‌ای دارید و به دنبال یک کرم پودر با رنگ مناسب پوست خود هستید حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید. معمولا افراد با رنگ پوست‌های گندمی یا سبزه در انتخاب رنگ کرم پودر دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند. این رنگ پوست یکی از رایج‌ترین رنگ پوست خصوصا در میان بانوان ایرانی است و اکثرا بانوان رنگ پوستشان سبزه و گندمی است. به همین علت است که این افراد باید در انتخاب و خریداری کرم پودر از راهنمای فروشگاه‌های لوازم آرایشی کمک بگیرند و یا در این زمینه تحقیق کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

حتما بارها برایتان اتفاق افتاده است که برای خرید کرم یا محصولات آرایشی به فروشگاه مراجعه می‌کنید و از شما سوال می‌شود که رنگ پوستتان چیست؟ آیا با قطعیت می‌توانید پاسخ این سوال را بدهید؟ اگر درباره رنگ پوست خود و انتخاب کرم مردد هستید نگران نباشید، اکثر بانوان با این مشکل مواجه هستند. پس با شناخت رنگ پوست خود به خوبی می‌توانید بهترین کرم را انتخاب کنید و میکاپ زیبایی داشته باشید. از آنجایی که کرم پودر زیر پایه و اساس میکاپ محسوب می‌شود و نقش مهمی در یکدست شدن پوست و زیبایی آرایش دارد، لذا باید رنگ کرم پودر متناسب با رنگ صورت انتخاب شود.

رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی

ویژگی پوست‌های به رنگ سبزه

قبل از انتخاب رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی، لازم است با ویژگی این مدل پوست‌ها آشنا شوید. رنگ پوست سبزه در زبان انگلیسی olive skin یا همان پوست زیتونی نام دارد. پس اگر به دنبال کرم‌های خارجی برای پوست گندمی خود هستید و بروشور محصولات را مطالعه می‌کنید، باید به دنبال کلمه انگلیسی مناسب پوست خود باشید که به معنای رنگ پوست سبزه است.

بسیاری از آرایشگران طرفدار پوست‌های گندمی و سبزه هستند، زیرا این رنگ پوست بسیار جذاب است. به عقیده آرایشگران حرفه‌ای با پوست گندمی می‌توان هر مدل آرایشی انجام داد. بسیاری از بانوان با رنگ پوست روشن و سفید، برای رسیدن به رنگ پوست سبزه به سراغ برنزه کردن می‌روند که فرایندی چالش برانگیز است. پوست‌های گندمی بسیار خوش آرایش هستند ولی پوست هر کس دارای تناژ رنگی متفاوت از دیگری است.

تناژ یا ته رنگ که به آن Under Color نیز گفته می‌شود می‌تواند بژ، عاجی یا رنگی موسوم به چینی باشد. درک رنگ اصلی ته رنگ پوست شما می‌تواند نتیجه انتخاب کرم پودر را تغییر دهد. چراکه اگر ته رنگ پوست گندمی و سبزه شما گرم است، رنگ خاصی از کرم پودر مناسب شماست و برعکس اگر ته رنگ پوستتان سرد یا خنثی است باید کد دیگری از رنگ بندی کرم پودر را تهیه کنید.

طیف رنگی پوست‌های سبزه

اصطلاح پوست سبزه یا گندمی فقط شامل یک رنگ نمی‌شود. بهتر است بدانید که پوست گندمی نیز طیف رنگی گندمی روشن یا گندمی تیره را شامل می‌شود. به گفته متخصصان و آرایشگران حرفه‌ای، پوست سبزه یا گندمی در کل یک خاصیت و ویژگی اصلی دارد که در محدوده سبز و قهوه‌ای قرار می‌گیرد. از لحاظ ته رنگ، پوست سبزه بیشتر دارای تناژ رنگی گرم و خنثی است تا خنک و سرد. لذا ممکن است تطبیق رنگ کرم پودر با رنگ پوست‌های سبزه و گندمی برای بسیاری از بانوان سخت باشد. مگر این که بدانید کدام تناژ رنگی کرم پودر مناسب رنگ پوستتان است تا بهترین آرایش را داشته باشید.

تناژ رنگی افراد با پوست گندمی و سبزه

انتخاب کرم پودر مناسب پوست‌های گندمی

اگر به دنبال رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید. در صورتی که متوجه شوید اکثر کرم پودرها بعد از زدن کرم به رنگ زرد یا نارنجی درآید، پس رنگ پوست شما سبزه است. همچنین اگر سایه‌های پاستلی رنگ اصلا به چهره‌تان نمی‌آید و یا استفاده از جواهرات استیل رنگ و نقره‌ای به رنگ پوستتان می‌آید، پس رنگ پوستتان را درست حدس زده‌اید.

کرم پودری که مناسب پوستتان است در کنار محصولات آرایشی با ته رنگ گرم و خنثی ترکیب زیبایی را ایجاد می‌کند. معمولا استفاده از ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای رنگ با تناژ متوسط برای افراد با رنگ پوست سبزه بهترین انتخاب است. نکته دیگر در انتخاب رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی و یا سبزه، استفاده از رنگ‌هایی عاری از زردی است. کرم پودری که کمی به تناژ طلایی بزنید بهترین گزینه برای شما است. همچنین اگر کمی قرمزی در ترکیب کرم پودرتان وجود داشته باشد خوب است. دقت کنید که اصلا به سراغ کرم‌های صورتی و سرد نروید. برای این رنگ پوست بسیار مراقب کرم پودرهایی باشید که رنگ بسیار خنک یا بسیار گرم دارند. زیرا معمولاً این رنگ‌ها روی پوست سبزه و گندمی اثر صورتی یا نارنجی می‌گذارند.

اگر رنگ پوستتان سبزه یا گندمی است به سراغ کرم پودرهایی بروید که ظاهرشان به رنگ طلایی و قهوه‌ای به نظر می‌رسد. تناژ ماسه‌ای یکی دیگر از رنگ‌هایی است که شدیدا مناسب پوست‌های سبزه و گندمی رنگ است و انتخاب خوبی برای کرم پودر می‌باشد.

نحوه خرید و انتخاب کرم پودر مناسب پوست گندمی

در هنگام خرید کرم پودر احتمالا در انتخاب چند پالت رنگی دچار سردرگمی شوید. هر برندی محصولات و یا کرم خود را با ترکیبات مخصوص به خود تولید می‌کند. این مسئله در نهایت سبب می‌شود هر کرم دارای تناژ رنگی و ویژگی متفاوتی از دیگری باشد. پس در انتخاب کرم پودر دقیقا به اندازه توجه به تناژ رنگی کرم باید به برند مورد نظرتان نیز دقت کنید.

خرید و اتخاب کرم پودر مناسب پوست گندمی

توجه به این ویژگی‌ها در انتخاب کرم ضروری است:

  • کمی طلایی است
  • توناژ زرد و قرمز ندارد
  • می‌توان آن را قهوه‌ای کم رنگ یا ماسه‌ای نامید
  • گرم و خنثی است
  • صورتی و سرد نیست
  • خیلی خنک یا خیلی گرم نیست

در خرید رنگ کرم پودر مناسب برای پوست گندمی، حداقل 4 رنگ کرم با تناژ متفاوت را روی بازوی خود بزنید. فقط کمی کمتر از یک بند انگشت کرم برای یک فضای کوچک روی دست کافی است. به خوبی کرم‌ها را پخش کنید. بر روی پوست صورتتان از هر ضخامت کرمی استفاده می‌کنید، بر روی دستتان نیز استفاده کنید. زیرا برخی از کرم پودرها در میزان ضخامت‌های مختلف دارای اثر رنگی مختلفی هستند.

اکنون وقت انتخاب است. کرم‌هایی که به زردی و قرمزی می‌زند درجا حذف کنید و اصلا به سراغ کرم‌های خنک و سرد نروید. کرمی را انتخاب کنید که به خوبی پخش شود و بیشتری هماهنگی را با رنگ پوستتان داشته باشد. زیرا رنگ بازو بسیار به رنگ صورت شباهت دارد و بهتر است تست کرم پودر بر روی بازو انجام شود.

اگر علاقمند به مطالعه درباره “چگونه کرم پودر را روی صورت پخش کنیم” هستید حتما به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 1 میانگین: 4]

همچنین ببینید

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

سایت عمده فروشی لباس ترکیه

اگر به دنبال معتبرترین سایت عمده فروشی لباس ترکیه هستید این مقاله را مطالعه کنید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *