انواع کف پا persiahandicraft.com
انواع کف پا persiahandicraft.com

خرید کفش مناسب با توجه به فرم کف پا

انواع فرم کف پا و خرید کفش مناسب با فرم کف پا

فرم کف پا در هر فرد متفاوت است. شما تا کنون به فرم پای خود توجه کرده‌اید؟ آیا در هنگام خرید کفش، فرم کف پا را در نظر می‌گیرید؟ در این مقاله می‌خواهیم به نکات مهمی که هنگام خرید کفش باید در رابطه با فرم کف پاهایتان در نظر داشته باشید، بپردازیم.

جالب است بدانید که افراد بر اساس فرم کف پا به سه گروه تقسیم بندی می‌شوند. این سه گروه عبارتند از:

  • کفش پای قوس دار
  • کفش پای معمولی
  • کف پای پهن

برای کمک بیشتر به تهیه‌ی خرید کفش با توجه به فرم کف پا بهتر است که هر کدام از انواع این فرم های کف پا را بیشتر بشناسیم.

کف پای قوس دار

برای این‌که تشخیص دهید که کف پای شما قوس دار است یا خیر، کافی است که پاشنه‌ی پای خود را به پنجه‌ی آن وصل کنید. اگر آن نواری که پنجه پا و پاشنه‌ی پای خود را به هم وصل می‌کنند، باریک باشد، کف پای شما قوس دار است. اگر کف پا در فردی قوس باشد یا به عبارتی قوس کف پای فرد بیشتر از حالت معمول باشد، پای آن فرد بیشتر از سایر افراد مستعد پیچ خوردگی خواهد بود.

کفش مخصوص کف پای گود ( قوس دار )
کفش مخصوص کف پای گود ( قوس دار )

کفش مناسب برای کف پای گود ( قوس دار )

افرادی که کف پای آن ها از نوع قوس دار است، می‌بایست در هنگام خرید کفش دقت بیشتری داشته باشند. کفش مناسب کفش پای قوس دار کفشی است که قوس کف پا را پوشش دهد. در صورتی که کفی کفش مورد نظر شما این ویژگی را ندارد، از کفش های مخصوص استفاده کرده و در کف کفش مورد نظر خود قرار دهید.

کف پای معمولی

برای کف پای معمولی نیز مانند حال قبل، برای این‌که تشخیص دهید که کف پای شما چگونه است، می‌بایست که پاشنه‌ی پای خود را به پنجه‌ی آن متصل کنید. اگر نواری که پنجه و پاشنه‌ی را به هم وصل می‌کنند، پهنایی معمولی داشته باشد، کف پا از نوع معمولی است. این نوع ازکف پا‌ها بسیار ایده‌آل هستند.

کف پای نرمال
کف پای نرمال

کفش مناسب کف پای معمولی

کفش‌های خوب و معمولی می‌توانند کفش مناسب برای کف پای معمولی به شمار بیایند. چرا که این مدل از کف پا، استعداد پیچ خوردگی به سمت داخل یا بیرون پا را ندارد. بنابر این در هنگام خرید کفش کافی است که تنها به راحتی کفش در پای خود توجه داشته باشید.

کف پای صاف (پهن)

آخرین فرم کف پا ، کف پای پهن است. که در آن قوس بسیار کمی دیده می‌شود. گاهی این قوس به قدری کم است که دیده نمی‌شود و تبدیل به کف پای صاف می‌گردد. در پاهایی که کف صاف دارند، پاشنه‌ی پا تحت فشار شدیدی قرار دارد. افرادی که کف پای صافی دارند مستعد پیچ خوردگی پا هستند. پیچ خوردگی کف پای صاف اغلب به سمت داخل پا است.

تفاوت کف پای صاف و کف پای معمولی
تفاوت کف پای صاف و کف پای معمولی
کف پای صاف
کف پای صاف

کفش مناسب کف پای صاف (پهن)

کفش مناسب کف پای صاف یا پهن چگونه باید باشد؟ به دلیل اینکه افرادی با کف پای صاف اغلب فشار را در پاشنه پا دارند، می‌بایست کفشی را انتخاب کنند که شست پای آن‌ها را به خوبی حمایت کند. باید مراقب باشند که شست پا تحت فشار بالایی قرار نگیرد.

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 4 میانگین: 3.3]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *