رنگ کت و شلوار لباس اداری
رنگ کت و شلوار لباس اداری

نحوه انتخاب لباس اداری مردانه- رنگ کت و شلوار

دستورالعمل لباس اداری مردانه: رنگ کت و شلوار شما مهم است

یکی از مؤثرترین راه‌های جلب توجه و ایجاد تصویر تأثیرگذار لباس پوشیدن، آراستگی ظاهر  و انتخاب لباس اداری مردانه صحیح است. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟ بیایید این واقعیت را بپذیریم که تجارت امروز بیش از هر زمان دیگری رقابتی است. موفقیت و اولین برداشت خوب فراتر از اعداد و ارقام است. توانایی ایجاد تصویر تأثیر گذار در ذهن مشتریان و سرمایه گذاران قبل از رقیب خود، برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

رنگ لباس اداری مردانه
رنگ لباس اداری مردانه

ارائه تصویری از خود به روش صحیح و از طریق زبان بدن مثبت و لباس لباس اداری مردانه ‌شیک می‌تواند به شما کمک کند تا اثری ماندگار در تیم و هم گروه‌های خود بگذارید. مطمئناً در صنعت شما ممکن است نیاز به لباس بسیار رسمی نداشته باشد، اما اگر در مشاغل تجاری هستید، وقت آن است که لباس مخصوص خود را بپوشید.

کت و شلوار یک گزینه مورد علاقه و مطمئن برای لباس اداری مردانه است. با این حال، آنچه مردم اغلب نادیده می‌گیرند، رنگ کت و شلوار است. این عنصر ساده در کت و شلوار شما می‌تواند یک پیام مخفی درباره شخصیت شما ارسال کند. در حقیقت، “سلایق رنگی واکنش‌های عاطفی ریشه‌ای عمیقی دارند که به نظر می‌رسد فاقد هرگونه مبنای منطقی باشند، اما تأثیر قدرتمند رنگ بر روی انتخاب ما در همه چیز حاکم است، از غذایی که می‌خوریم و لباس‌هایی که می‌پوشیم گرفته تا اتومبیل‌هایی که می‌خریم؛ بنابراین منطقی است که از این دانش به نفع خود بکار بگیرید و رنگ‌های مناسبی را انتخاب استفاده کنید تا اعتماد به نفس، حرفه ای بودن و توانایی خود را در نقش کاری خود انتقال دهید.

در این مقاله چند نکته وجود دارد که می‌تواند به شما در انتخاب صحیح لباس اداری مردانه کمک کند.

نحوه انتخاب لباس اداری مردانه- رنگ کت و شلوار
نحوه انتخاب لباس اداری مردانه- رنگ کت و شلوار

 

کت و شلوار تک رنگ بپوشید:

لباس اداری مردانه ای را امتحان کنید که عملکرد شما یا گفته‌های شما را تحت الشعاع قرار ندهد. شما نمی‌خواهید فقط به خاطر لباس‌هایتان در ذهن افراد باقی بمانید، بلکه می‌خواهید همکارانتان روی توانایی‌های شما هم تمرکز کنند. استفاده از کت و شلوارهای تک رنگ به شما اطمینان می‌دهند توانایی و نقش شما را به درستی انتقال دهید.

با لباس اداری مردانه سورمه‌ای، خاکستری تیره و مشکی کاملاً حرفه ای به نظر می‌رسید. نقش‏های ظریف مانند نوارهای راه راه نازک قابل قبول است. با این حال مطمئن شوید که راه راه ها به اندازه کافی نازک هستند تا کت و شلوار شما در فضای اتاق به صورت تک رنگ به نظر برسند.

رنگ کت و شلوار
رنگ کت و شلوار

 از رنگ‎‏های خنثی استفاده کنید:

پوشیدن لباس‌های رنگ روشن به عنوان لباس اداری مردانه در محل کار به شما کمکی نمی‏کنند. در واقع، این رنگ‏ها توجه افراد را به طور نادرست به شما جلب خواهند کرد. حتماً از رنگ‌های خنثی مانند سیاه، قهوه ای، خاکستری و سرمه‌ای استفاده کنید. برای پیراهن دکمه‌دار، رنگ سفید گزینه ‌ای عالی است.

از رنگ‌های کم رنگ استفاده کنید تا رنگ لباس اداری مردانه شما خنثی به نظر برسد. این رنگ‏ها بدون اینکه خیلی سلطه جو به نظر برسید ظاهر شما را متفاوت جلوه می‏دهند. به عنوان مثال کراوات آبی کمرنگ هنگام پوشیدن با کت و شلوار خاکستری زیبا به نظر می‌رسد. با این حال، به یکباره رنگ‌های مختلف و زیادی را در لباس اداری خود ترکیب نکنید.

بین لباس رسمی یا غیر رسمی کدام یک را می‏پوشید
بین لباس رسمی یا غیر رسمی کدام یک را می‏پوشید

بین لباس رسمی یا غیر رسمی کدام یک را می‏پوشید؟

همیشه بهتر است از رنگ‌هایی برای لباس اداری مردانه استفاده کنید که فرهنگ شرکت شما را نشان دهد. اگر می‏خواهید کارمندان خود را به پوشیدن لباس رسمی تشویق کنید، بهتر است رنگ‌های ثابت و خنثی بپوشید. از طرف دیگر، اگر دستورالعمل لباس شرکت شما امکان پوشیدن لباس روزمره را فراهم می‌کند، می‌توانید لباس خود را  به رنگ‌ لباس‏های ورزشی بپوشید. البته نباید خیلی روشن باشند، زیرا ممکن است پوشیدن آن‏ها سخت و غیر قابل تحمل باشند. به عنوان مثال، “شما باید در استفاده از رنگ‌های روشن مانند نارنجی و به خصوص زرد مراقب باشید. آن‌ها نور بیشتری را منعکس می‌کنند و بیش از حد چشم فرد را تحریک می‌کنند.

رنگ‌های ملایم‌تری برای لباس اداری مردانه را انتخاب کنید؛ زیرا می‌توانند کمی ابعاد شخصیت شما را نشان دهند، بدون اینکه رنگ غالب باشند. اگر در مورد شناخت فرهنگ شرکت تردید دارید، همیشه لباس اداری محافظه کارانه را با رنگ‌های خنثی و یک دست انتخاب کنید.

نحوه انتخاب لباس اداری مردانه
نحوه انتخاب لباس اداری مردانه

در محل کار چه رنگی برای لباس اداری مردانه خود انتخاب کنیم؟

همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که آگاهانه یا ناآگاهانه، رنگ‌های مختلف در لباس اداری مردانه پیام‏های خاصی را منتقل می‌کنند. در ادامه این مقاله نگاهی می‌اندازیم به چند رنگ کت و شلوار که باید در کمد لباس خود بگنجانید. این رنگ‏ها ممکن است به شما کمک کنند خود را به عنوان یک فرد کاملاً حرفه ای معرفی کنید و برند تجاری شخصی خود را نشان دهد.

در محل کار چه رنگی برای لباس اداری مردانه خود انتخاب کنیم؟
در محل کار چه رنگی برای لباس اداری مردانه خود انتخاب کنیم؟

رنگ مشکی:

رنگ مشکی احتمالاً محبوب‌ترین رنگ در لباس اداری مردانه است. این یک واقعیت است که این رنگ به شما قدرت (و حتی به طرز چشمگیری) قدرت رهبری می‌دهد. این رنگ یک رنگ عالی برای کت و شلوار اداری است. رنگ مشکی یک رنگ محافظه کارانه، برای یک جلسه رسمی یا حتی برای یک مراسم شب است. با این وجود پوشیدن بیش از حد رنگ‌های سیاه و سفید می‌تواند در یک محیط آرام کاری بسیار نگران کننده باشد. در چنین شرایطی به درستی رنگ کت و شلوار خود را انتخاب می‏کنید؛ زیرا انتخاب نادرست می‌تواند شما را سرد و بداخلاق جلوه دهد. استفاده از سیاه به عنوان رنگ مد، در کراوات یا روسری، می‌تواند اقتدار شما را انتقال دهد.

همچنین بخوانید: انتخاب بهترین رنگ لباس اداری مردانه

رنگ آبی:

رنگ آبی، به ویژه سورمه ای، یک رنگ عالی و خنثی برای لباس اداری مردانه شما است. این رنگ احساس اعتماد و اطمینان را منتقل می‌کند. این موارد خصوصیاتی هستند که رهبران باید داشته باشند. رنگ‌های آبی تیره با ظرافت احساس اعتماد و اقتدار را منتقل می‌کنند. به کت و شلوار آبی رنگ اعتماد کنید زیرا به شما کمک می‏کند تا احساس خوبی را انتقال دهید.

رنگ خاکستری:

خاکستری یک رنگ خارق العاده برای لباس اداری مردانه است؛ زیرا شما را بسیار پیچیده جلوه می‌دهد و بی طرف بودن شما را نشان می‌دهد. بهترین وجه در مورد کت و شلوار خاکستری این است که به شما امکان می‌دهد قدرتمند به نظر برسید، بدون اینکه شخصیت شما را مانند یک لباس اداری براق مشکی، کنترل‏گر و مقتدر نشان دهد.

رنگ خاکستری در لباس مردانه
رنگ خاکستری در لباس مردانه

قهوه ای و قرمز:

یک رنگ خاکی مثل قهوه ای احساس آرامش را انتقال می‏دهد و یک رنگ باشکوه و خاص برای لباس اداری مردانه است. پوشیدن این رنگ نشان می‌دهد شما شخصیت پرخاشگری ندارید. از طرف دیگر، قرمز رنگی قدرتمند است که غالباً با احساس انرژی و اشتیاق همراه است. از رنگ قرمز به عنوان رنگ غالب در لباس ادرای خودداری کنید. از این رنگ به عنوان رنگ کراوات، پارچه مربع جیبی یا روسری استفاده کنید تا میزان اشتیاق شما به درستی منتقل شود، بدون اینکه خیلی احساساتی به نظر برسید.

خوب است بخوانید: چرا انتخاب رنگ کت و شلوار شما مهم است؟

 سفید:

پوشیدن لباس اداری مردانه سفید شما را بسیار محتاط و با ملاحظه جلوه می‌دهد. با این حال، اگر رنگ کت و شلوار سفید نباشد، مطمئناً می‌توانید پیراهن‌های سفید را به عنوان بخشی از لباس اداری خود انتخاب کنید. پیراهن‌های سفید به خصوص با کت و شلوار مشکی یا سرمه‌ای بسیار تناسب دارند. یک پیراهن سفید، تمیز و ساده به نظر می‌رسد. این رنگ صداقت را منعکس می‌کند و می‌تواند بدون اینکه خسته کننده باشد، روشنایی و نور را به هر گروه کاری انتقال دهد.

مؤثرترین راه‌های جلب توجه مردان با کمک رنگ کت و شلوار
مؤثرترین راه‌های جلب توجه مردان با کمک رنگ کت و شلوار

در پایان ممکن است بگویید که نکات فوق کلی است و شما در انتخاب لباس اداری مردانه و رنگ کت و شلوار اشتباه نخواهید کرد. اگرچه ممکن است این رنگ‏ها را بپوشید، اما بخاطر داشته باشید که در بسیاری از موارد زمینه رنگ‌هایی که می‌پوشید، با رنگ چهره و رنگ مو و سایر جزییاتی ظاهر شما ترکیب می‏شوند. به طور کلی، نمی‌توان انکار کرد که آگاهی از تأثیر روانی یک رنگ می‌تواند به شما کمک کند تا  یک لباس اداری را انتخاب کنید که نشان دهنده برند شخصی شما باشد و یک تأثیر ماندگار روی سایر افراد داشته باشید.

منبع: yfsmagazine

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 2 میانگین: 4.5]

همچنین ببینید

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه

بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه مدل 2022

در این مقاله بطور کامل با بهترین مدل لباس پاییزی پسرانه که ترند سال 2022 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *