کفش مناسب دوچرخه ثابت
کفش مناسب دوچرخه ثابت

11 مدل برتر کفش مناسب دوچرخه ثابت

گر به تازگی تمرین با دوچرخه ثابت را شروع کرده‌اید، ‌این مقاله به شما کمک می‌کند تا کفش مناسب دوچرخه ثابت خود را انتخاب کنید تا در هنگام رکاب زدن احساس راحتی و لذت بیشتری کنید.

چرخ مناسب کفش مناسب دوچرخه ثابت با دیگر کفش‌ها کمی‌ تفاوت دارد، زیرا هر نوع کفشی مناسب  دوچرخه ثابت نیست و از نظر سازگاری متفاوت است. بنابراین، برای کمک به شما، ما در میان سایت‌های فروش بسیار زیادی جستجو کردیم و ۱۱ کفش مناسب دوچرخه ثابت که هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است را پیدا کردیم. در ادامه شما را با انواع کفش مناسب دوچرخه ثابت آشنا می‌کنیم.

چطور کفش مناسب دوچرخه ثابت را انتخاب کنید؟

اگر قصد خرید کفش مناسب دوچرخه ثابت را دارید، اما نمی‌دانید کدام یک را انتخاب کنید از راهنمای زیر برای‌ این کار کمک بگیرید:

 • بودجه مهم است

صادقانه بگویم که هزینه انتخاب هر محصول واقعا اهمیت دارد. اگر به دنبال یک کفش برای دوچرخه سواری در جاده مسافرت و یا مسابقات هستید باید بودجه قابل قبولی را برای آن تعیین کنید. اگر کفش با کیفیت و ممتاز می‌خواهید طبیعتاً باید قیمت بالاتری برای آن بپردازید. فروشگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارد اما همه آنها از نظر کیفیت عالی نیستند. بنابراین، باید در ‌این زمینه عاقلانه انتخاب کنید. کیفیت و هزینه با یکدیگر در ارتباط هستند.

 • طرح کفش

بی شک توجه به طرح کفش مناسب دوچرخه ثابت در انتخاب آن تاثیر زیادی می‌گذارد. ما به شما توصیه می‌کنیم محصولی انتخاب کنید که هنگام پوشیدن احساس سنگینی و یا ناراحتی در آن نکنید. در واقع کفش‌ها باید دارای تهویه، سبک و بادوام باشند تا در هنگام رکاب زدن کنترل و کارایی بیشتری داشته باشند. همچنین باید بسته به طرح و رنگ مورد علاقه خود محصولتان را انتخاب کنید. اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید از طرح‌های مرسوم مد روز استفاده کنید

 • به سایز کفش دقت کنید

صحیح است. شما باید کفش مناسب پای خود را انتخاب کنید. بهتر است از همان ابتدا به این نکته اهمیت دهید تا به کفش و پایتان آسیبی وارد نشود. شاید لازم باشد یک جفت کفش با سایز بزرگتر انتخاب کنید که در آن احساس راحتی و آزادی بیشتری کنید. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام پدال زدن قوس و پاشنه پا باید بیشترین پشتیبانی را داشته باشند. بنابراین توصیه می‌کنیم کفشی استفاده کنید که دقیقاً مناسب پای شما باشد.

 • پوشیدن آسان کفش

کفش مناسب دوچرخه ثابت باید راحت، ساده و قابل پوشش سریع باشد، ولی باید به طول و عرض کفش به درستی دقت کنید. بسیاری از مردم به دنبال کفشی هستند که به راحتی و آسانی از پا بیرون آورده می‌شود. به همین خاطر شما نیز باید محصولی انتخاب کنید که دارای سگک و بند راحت باشد تا بتوانید آسان و سریع کفش را پوشیده و از پای خود در آورید.

 • به سیستم بسته شدن کفش دقت کنید

مورد دیگری که به شما پیشنهاد می‌دهیم انتخاب کفشی است که سیستم بسته شدن خوبی داشته باشد. سیستم بسته شدن سریع همان بسته شدن کفش به همراه قفل، محافظ سگک و بند است. لازم است افراد مبتدی از کفش‌هایی با قفل ‌ایمن برای دوچرخه سواری استفاده کنند. همین طور کسانی که در داخل سالن از دوچرخه ثابت استفاده می‌کنند، باید کفشی استفاده کنند که دارای سیستم قفل فوق مدرن باشد.

 • به دنبال کفی کفش باشید

مانند هر چیز دیگری، کفی کفش در انتخاب کفش مناسب دوچرخه ثابت اهمیت دارد. از‌ این رو جنس کفی کفش را همیشه بررسی کنید، زیرا بدون کفی مناسب نمی‌توان به راحتی رکاب زد. کفی کفش باید مقاوم و ثابت باشد. معمولاً کفی کفش از جنس کربن و یا نایلون است. در مورد کفش مناسب دوچرخه ثابت کفی کربن بهترین گزینه است، زیرا از دوام و سبکی مناسب هم برای زنان و هم مردان برخوردار است.

 • پارچه مشبک قابل تنفس

استفاده از توری مشبک قابل تنفس برای جذب عرق، گرد و خاک و یا هرگونه آلودگی مفید است. به همین خاطر در انتخاب کفش مناسب دوچرخه ثابت همیشه کفشی انتخاب کنید که دارای توری مشبک قابل تنفس باشد.

 • کفش مناسب دوچرخه ثابت را بر اساس جنسیت انتخاب کنید

اکنون برای مردان و زنان معمول است که کفش را بر اساس جنسیت خود انتخاب کنند. تحقیقات انجام شده نشاده داده است که اندازه طول و عرض کفش برای مردان و زنان اهمیت دارد. اگر کفش از نظر اندازه طول و عرض کوچکتر باشد برای خانم‌ها مناسب است و اگر بزرگ باشد برای مردان ‌ایده‌آل است. بنابراین، قبل از انتخاب کفش این مورد را به خاطر داشته باشید

 • گارانتی کفش و پشتیبانی تحویل

گارانتی و پشتیبانی تحویل در زمینه تعمیر و یا تعویض کفش اهمیت دارد. بنابراین کفشی انتخاب کنید که دارای ضمانت و پشتیبانی تحویل باشد. کفش مناسب دوچرخه ثابت می‌تواند یک یا دو سال گارانتی و خدمات تعویض داشته باشد. همچنین خدمات تحویل، اطلاعاتی راجع به کیفیت، ویژگی‌های اضافه، موجودی و موقعیت ارسال ارائه می‌دهد. به همین خاطر ما پیشنهاد می‌کنیم محصولی انتخاب کنید که دارای ضمانت خوب و خدمات پشتیبانی تحویل باشد.

 • به دنبال روکش پاشنه ضد لغزش باشید

روکش پاشنه ضد لغزش مانع سرخوردن کفش در هنگام دوچرخه سواری و یا رکاب زدن می شود. همچنین مانع از آسیب دیدگی پا بر اثر سر خوردن در هنگام رکاب زدن می‌شود. به تجربه ما، کفش مناسب دوچرخه ثابت باید از نوع ضد لغزش باشد. همچنین بتواند از پای شما در هنگام سر خوردن روی آب و خاک جلوگیری کند. بنابراین کفشی انتخاب کنید که در داخل سالن به روی زمین سر نخورد و نلغزد.

‌آیا می‌توان از کفش معمولی برای دوچرخه ثابت استفاده کرد؟

اگر از کفش کتانی معمولی برای دوچرخه ثابت استفاده کنید، کمی ‌احساس ناراحتی در آن طبیعی است. بنابراین، کفشی انتخاب کنید که سازگار با انگشتان پای شما باشد. کفشی که دارای سیستم cleat در زیر کفش است می‌تواند به عنوان کفش مناسب دوچرخه ثابت استفاده شود. علاوه بر آن کفش مناسب دوچرخه ثابت باید دارای سیستم قفل شوندگی و کفی مناسب باشد. تنها کفشی انتخاب کنید که سنگین نبوده و دارای طراحی خوب باشد. همینطور، دارای ثبات مناسبی نیز باشد زیرا در هنگام رکاب زدن به بازده و کنترل بیشتری نیاز دارید.

انواع کفش مناسب دوچرخه ثابت

 1. کفشVenzo Black- مناسب برای‌خانم ها و آقایان

Venzo Black
Venzo Black

ویژگی های برجسته:

 • مناسب برای دوچرخه ثابت
 • بدون‌ ایجاد درد در هنگام پوشیدن
 • راحت و مقاوم
 • سبک وزن و طراحی خوب
 • قیمت مناسب

‌این مدل کفش از فناوری ویژه برای عملکرد بر روی دوچرخه ثابت استفاده کرده است. کفش ونزو دارای رویه مشبک قابل تنفس بوده که به سرعت خشک شده و هر نوع عرق را به خود جذب می‌کند. روکش کفش به راحتی قابل جداسازی و اتصال است. به کمک سه بندی که بر روی آن تعبیه شده به راحتی می‌توانید کفش را از پای خود در آورده و دوباره بپوشید. به دلیل برش کم ارتفاع کفش در هنگام مسابقات با آن احساس سبکی خواهید کرد.

علاوه بر آن، ‌این کفش از مواد مصنوعی ساخته شده که مانع از بو گرفتن پا در کفش می‌شود. همچنین‌ ایمن بودن ‌این کفش راحتی آن را تضمین می‌کند. کفش  Venzo Black یکی از انواع کفش مناسب دوچرخه ثابت بوده و برای کسانی که به دنبال کفش کتانی با کیفیت و در عین حال راحت هستند بهترین گزینه است.

 1. Tommaso Pista – کفش زنانه مناسب دوچرخه ثابت قابل اتصال به گیره SPD و دلتا cleat

Tommaso Pista
Tommaso Pista

نکات برجسته:

 • بدون ‌ایجاد درد در قسمت زانو پا و ساق پا
 • دارای میخ کف کفش (delta cleat)
 • راحت، شیک، سبک
 • ساخته شده از مواد با کیفیت
 • مقرون به صرفه و خوش ساخت

این مدل کفش در نوع خود جدیدترین مدل کفش مناسب دوچرخه ثابت است، به ویژه برای بانوانی که عاشق دوچرخه سواری داخل سالن و دوچرخه سواری در جاده هستند. سیستم  قابل تطبیق دوگانه cleat در ‌این کفش باعث شده تا بتوان با حداکثر پتانسیل دوچرخه سواری کرد. همچنین رویه آن از جنس چرم مصنوعی بادوام به همراه یک بالشتک است که در تمام طول روز پای شما را در بر می‌گیرد. روکش مشبک قابل تهویه آن باعث خنک شدن پاها می‌شود و  وجود بندهای کم فشار باعث ‌ایجاد راحتی و محافظت از پاها می‌شود. کفی فایبرگلاس ‌این مدل کفش باعث ‌ایجاد سختی مطلوب در کفش شده و فناوری پیشرفته در آن به شما امکان دوچرخه سواری طولانی مدت‌تر و سریعتر با صرف کمترین انرژی را می‌دهد. ‌این کفش در انواع رنگ‌های جذاب مشکی، آبی، صورتی و سفید موجود است.

 

 1. کفشSANYES Men’s Cycling Shoes

SANYES Men’s Cycling Shoes
SANYES Men’s Cycling Shoes

از انواع دیگر کفش مناسب دوچرخه ثابت کفش SANYES Men’s Cycling Shoes است.

نکات برجسته:

 • سازگار با هر نوع cleat
 • مقاوم در برابر سایش و ضد لغزش
 • دارای سوراخ‌های قابل تنفس
 • شب رنگ

جنس به کار رفته در ‌این نوع کفش از جنس نایلون و TPU بوده که آن را به کفش با عملکرد بالا برای دوچرخه سواری روزانه و یا جلسات آموزشی تبدیل کرده است. ‌این نوع کفش با ساختار منحصر به فردی که دارد به راحتی قابل تطبیق با کفی توری بوده که قابلیت تنفس و استحکام فوق العاده زیادی را برای کفش فراهم می‌کند. طراحی راحت و قابل تنفس به همراه جذب فوق العاده عرق، شما را عاشق ‌این مدل کفش‌ها می‌کند. در ‌این مدل کفش می‌توان از cleat دوگانه و سه گانه به راحتی استفاده نمود و آن را در کف کفش تعبیه کرد. ‌این کفش همه کاره مناسب انواع ورزش‌ها از کوهنوردی گرفته تا دوچرخه سواری جاده‌ای یا دوچرخه سواری داخل سالن، مسافرت و غیره است.

 1. کفشVenzo Bicycle Delta Cleats Shoes

Venzo Bicycle Delta Cleats Shoes
Venzo Bicycle Delta Cleats Shoes

نکات برجسته:

 • گزینه‌ای عالی برای مبتدیان
 • کیفیت خوب و سبک
 • نصب آسان cleat
 • دارای سایز دقیق با اندازه پا
 • یکی از راحت‌ترین کفش‌ برای تمرینات روزانه

‌این کفش دارای تنوع بسیار زیادی است که آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوچرخه سواری جاده‌ای و کلاس‌های تمرین با دوچرخه ثابت تبدیل کرده است. همچنین دارای ضمانت 2 ساله رایگان برای خریداران‌ است که به کیفیت و ویژگی‌های آن اعتماد می‌کنند. سازندگان این کفش اطمینان می‌یابند که بهترین خدمات را بدون عدم رضایت از محصول‌ ایجاد کنند.

‌این مدل کفش ساخت کشور تایوان است. از ویژگی‌های آن می‌توان به انعطاف پذیری و وجود پاشنه مورب و کفی ضد گرما اشاره کرد که آن را برای پیاده‌روی عادی مناسب می‌سازد. همچنین، محافظت عالی از پاها مانع از لغزش و سر خوردن آن می‌شود. به طور کلی، اگر به دنبال یک جفت کفش مناسب دوچرخه ثابت هستید که در عین حال محکم و راحت باشد، ‌این مدل کفش بهترین گزینه برای شما است.

 1. کفش -Tommaso Strada 100 بهترین کفش مناسب دوچرخه ثابت برای مردان

Tommaso Strada 100
Tommaso Strada 100

ویژگی‌های برجسته:

 • کیفیت بالا
 • سیستم قابل تطبیق cleat
 • کفی فایبرگلاس مقاوم
 • دو سال ضمانت
 • برش کوتاه

‌این کفش به ویژه برای تمرین با دوچرخه ثابت طراحی شده است و با ارائه بهترین عملکرد ارزش خود را ثابت کرده است. ‌این نوع کفش به دلیل کیفیت بسیار بالا، دوام و تناسب دقیق آن یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوچرخه ثابت است. همچنین از نظر قیمت مقرون به صرفه بوده و تجربه بدون استرس را فراهم می‌کند. ‌این کفش در انواع بسیار متنوع آن وجود دارد. از این رو می‌توانید از آن برای فعالیت‌های مختلف مانند رفت و آمد روزانه، مسافرت و همینطور دوچرخه سواری جاده‌ای استفاده کنید. تناسب دقیق ‌این کفش با پا باعث می‌شود تا مدت‌ها آن را به پا کنید. با پوشیدن‌ این نوع کفش هیچ نوع احساس ناراحتی و یا درد بعد از ساعت‌ها تمرین طولانی نخواهید داشت. کفی فایبر گلاس مقاوم باعث ضربه گیری کفش می‌شود و در عین حال هیچ وزنی بر روی پای شما ما اعمال نمی‌کند.

 

 1. کفشTommaso Strada 200 – مناسب آقایان

Tommaso Strada 200
Tommaso Strada 200

ویژگی‌های برجسته:

 • دارای بند کشی فوق العاده جهت تناسب دقیق با پا
 • پوشیدن راحت
 • دارای سایزهای مختلف
 • سبک وزن و بادوام
 • دارای خصوصیات کاربردی داخلی و خارجی

یکی از بهترین انواع کفش مناسب دوچرخه ثابت کفش Strada 200  است که در راحتی نظیر ندارد. همچنین دارای ضمانت تولید دو ساله و خدمات مرجوع کالای اشتباه است. ‌این کفش مناسب دوچرخه ثابت، دوچرخه سواری جاده‌ای و همینطور مسافرت است. علاوه بر آن، وجود سگک در قسمت پاشنه به راحتی باعث قفل شدن کفش در هنگام کوهنوردی و یا فشار بیش از حد به پا می‌شود. وجود بندهای سه گانه در قسمت روی کفش باعث راحتی و حفاظت از پاهای شما در هنگام دوچرخه سواری می‌شود. به کمک ‌این کفش‌ها می‌توانید با صرف کمترین انرژی بیشترین سرعت را به دست آورید.

 1. کفش Triseven Premium Nylon

Triseven Premium Nylon
Triseven Premium Nylon

ویژگی‌های برجسته:

 • دارای کیفیت بسیار عالی برای فعالیت‌های محیط بسته و باز
 • تنوع در اندازه و سایز‌های مختلف
 • پوشیدن آسان
 • دارای پیچ‌های قابل تنظیم برای محکم کردن و یا شل کردن کفش
 • دارای یک سال خدمات گارانتی تعویض

کف‌های Triseven Premium Nylon از بهترین گزینه‌ها برای دوچرخه سوارانی است که به دنبال کفش ‌ایمن هستند. جنس ‌این کفش از نایلون و همینطور مواد مصنوعی به همراه تور مشبک قابل تنفس است که آن را به کفش مناسب دوچرخه ثابت تبدیل کرده است.

این کفش در انواع رنگ‌ها و سایت‌ها هم برای آقایان و هم خانم‌ها موجود است.  طراحی ‌این کفش بسیار سبک بوده و وجود بند در قسمت جلو‌ ایمنی پاهای شما را تضمین می‌کند. این کفش مناسب دوچرخه سواران حرفه‌ای که به دنبال کفش قابل تنظیم و راحت هستند است.

 1. کفشFizik R5 Road Cycling Shoe

Fizik R5 Road Cycling Shoe
Fizik R5 Road Cycling Shoe

ویژگی‌های برجسته:

 • تناسب دقیق و راحت
 • سبک وزن
 • تعادل عالی بین راحتی و راندمان پدال زدن

Fizik به ساخت کفش‌های خوش استایل دوچرخه سواری معروف است. ‌این مدل کفش نیز از ‌این روایت مستثنی نیست. کفش Fizik R5 با ظاهر و عملکرد عالی، راحتی پاهای شما را تضمین می‌کند. از ویژگی‌های منحصر به فرد کفش که باعث محبوبیت‌ آن شده است ترکیب نایلون با کربن در ساخت آن است که باعث ایجاد نهایت تعادل بین راحتی و پدال زدن می‌شود و سبکی بی‌نظیری به کفش می‌بخشد. ‌این کفش به گونه‌ای طراحی شده که دارای ظاهر شیک و عملکرد متنوع برای هر نوع دوچرخه سواری است. ساختار انعطاف پذیر و در عین حال مقاوم ‌این کفش آن را به یکی از بهترین و متناسب ترین کفش مناسب دوچرخه ثابت تبدیل کرده است. همینطور، ‌این کفش برای افرادی که دارای پاهای بزرگ هستند و در عین حال به دوام کفش اهمیت زیادی می‌دهند طراحی شده است.

 1. کفش- Shimano RP2W مناسب خانم‌ها

Shimano RP2W
Shimano RP2W

ویژگی‌های برجسته:

 • پوشیدن آسان
 • مقرون به صرفه
 • بهترین کفش برای مبتدیان
 • اندازه واقعی و سبک وزن
 • خدمات مشتری

‌این برند که نام آن لازم به ذکر نیست، به ساخت کفش‌های با کیفیت، خوب و مقرون به صرفه برای دوچرخه سواری معروف است. این کفش جزء انواع کفش مناسب دوچرخه ثابت به ویژه برای بانوان به حساب می‌آید. ‌این کفش دارای حمایت عالی از پاشنه در هنگام پیاده روی دوچرخه سواری و رکاب زدن است. همچنین از میخ کفش می‌توان برای سازگاری بیشتر در کف کفش استفاده کرد. قسمت رویه کفش از جنس چرم مصنوعی سوراخ دار است که باعث تنفس بهترین پا می‌شود. همینطور وجود سه قلاب و بند، ‌ایمنی و راحتی در کفش را تضمین می‌کند. وقتی در مورد سازگاری ‌این کفش صحبت می‌کنیم می‌توانیم به بندهای آن اشاره کنیم که کمک می‌کند در هنگام پدال زدن فشار یکنواختی به پا وارد شود.

10. کفشSantic Cycling Shoes Road Bike Shoes

Santic Cycling Shoes Road Bike Shoes
Santic Cycling Shoes Road Bike Shoes

ویژگی‌های برجسته:

 • بند سگک دار
 • تهویه موثر
 • با دوام و مقاوم در برابر سایش و لغزش
 • تنظیم آسان

اگر به دنبال کفش راحت و مناسب دوچرخه ثابت هستید بی شک این کفش مناسب شما است. جنس‌ کفش از الیاف مصنوعی است که به دوام و عمر طولانی آن می‌افزاید. همینطور وجود بندهای روی کفش راحتی و امنیت پاهای شما را تضمین می‌کند. وجود کفی ضد لغزش در پا اطمینان می‌دهد که در هنگام تمرین و ورزش پاهایتان به راحتی حرکت کند. قسمت زیر کفش سازگار با انواع پدال‌ها و میخک‌ها است. همین طور در قسمت پاشنه یک محافظ ضخیم و سوراخ دار تعبیه شده که آن را با هر نوع دوچرخه سواری در محیط بسته و یا باز سازگار می‌سازد.

11. کفشGavin Elite Road Cycling Shoe

Gavin Elite Road Cycling Shoe
Gavin Elite Road Cycling Shoe

ویژگی‌های برجسته:

 • کفی فایبرگلاس نایلون
 • تهویه خوب
 • سبک وزن، مقاوم و راحت
 • استفاده آسان و دارای سیستم cleat در کف کفش

در هنگام دوچرخه سواری جاده‌ای یکی از فاکتورهای مهم راحتی کفش است. اگر در هنگام دوچرخه ‌سواری احساس راحتی خوبی در کفش‌های خود می‌کنید سفری لذت بخش خواهید داشت و برعکس. با پوشیدن ‌این کفش‌ها می‌توانید به راحتی فوق‌العاده زیادی که همیشه آرزوی آن را داشتید برسید. وجود کفی فایبرگلاس نایلون با مقاومت بالا، همینطور سگک قابل تنظیم و روکش چرم مصنوعی در قسمت رویه کفش، ‌این کفش را به یکی از کفش‌های بادوام، سبک و فوق العاده راحت تبدیل کرده است. با پوشیدن‌ این کفش هنگام رانندگی، دوچرخه سواری جاده‌ای و یا دوچرخه سواری داخل سالن قدرت را به پاهایتان هدیه دهید. علاوه بر آن، زیره فایبرگلاس نایلونی دارای سوراخ‌های جریان هوا است که باعث خشک شدن پا و جذب رفع هرگونه عرق در پای شما می‌شود. همچنین وجود سگک در کنار یک کفش به شما امکان تنظیم کفش با کمترین تلاش را می‌دهد. همینطور کفی کفش دارای قابلیت تنظیم با cleat است. تمام ویژگی‌هایی را که در یک کفش مناسب دوچرخه ثابت جستجو می‌کنید در ‌این مدل کفش می‌توانید بیابید.

سوالات متداول

کفی کفش چیست؟

به پایین‌ترین قسمت کفش کفی می گویند. ‌این قسمت معمولاً در تماس نزدیک با سطح زمین قرار دارد و معمولاً از مواد مختلف ساخته می‌شود. جنس آن می‌تواند از فایبرگلاس، پلاستیک یا حتی فیبر کربن باشد. گاهی اوقات ‌این مواد با یکدیگر ترکیب می‌شوند. کفی کفش باید سبک  و کم وزن باشد.

 فرق بین گیره دلتا و Spd چیست؟

تفاوت‌هایی بین ‌این دو وجود دارد. گره‌های SPD دارای دو سوراخ است و نحوه جا انداختن و در آوردن آن بسیار آسان است. از طرف دیگر گیره دلتا دارای سه سوراخ است. نکته مهم ‌این است که با توجه به نوع کفش خود گیره مناسب انتخاب کنید.

کدام سیستم بند بستن کفش مناسب است؟

سیستم بند بستن کفش متفاوت است.  مناسب‌ترین آن می‌تواند بند Velcora باشد. استفاده از ‌این بند و نحوه باز و بسته شدن آن بسیار آسان است. همچنین باعث حفاظت از پا در هنگام رکاب زدن می‌شود.

 نتیجه گیری

در ‌این مقاله ۱۱ مدل کفش مناسب دوچرخه ثابت را معرفی کردیم. امیدواریم‌ این مقاله برای شما مفید بوده باشد

منبع: bikerkits

این نوشته ارزش چند ستاره را دارد؟ 1ستاره .... 5ستاره
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

کتونی تولید ملی

بهترین تولیدی‌ های کفش کتانی ایرانی کدامند؟

بهترین کفش کتانی ایرانی را از کدام فروشگاه می‌توان تهیه کرد؟ آیا فروشگاه‌هایی را می‌شناسید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *